Od kedy môže dieťa používať behák?

siskulienka
2. mar 2007

ahojte nevie mi niektora z vas poradit od kolkych mesiacov moze dieta pouzivat behak? Moj maly syn v tom beha uz od siestich mesiacov, nemoze mu to uskodit? teraz ma sedem mesiacov.

juliagregor
20. sep 2010

ahojte,
nakoľko mám predčasníkov, navštevovali sme rôznych odborných lekárov, neurologa nevyjímajúc..pri každej návšteve mi prízvukoval, aby sme chodítko nekupovali z dôvodov: dieťa je v neprirodzenom postoji, skracuje sa chrbtica a deťom v staršom veku spôsobuje skoliózu, časté úrazy detí (vždy nám hovoril, že zase tam má dieťa s puknutou lebkou, pracoval aj v nemocnici v Trenčíne)
pri prvom synovi som chodítko používala príležitostne, ked som niečo potrebovala spraviť...pri dvojkách som si tiež požičala na takéto príležitostné použitie (WC, vyvešať prádlo a pod.)ale za chvíľku som ho vrátila jeden z dvojek začal tak špičkovať, že trvalo 3 mesiace, kým začal opäť znovu pekne chodiť...
v každom prípade zastávam názor, že v chodítku by nemali byť deti, ktoré sami nestoja (teda s pomocou už chodia)
a plačúce dieťa nie je dôvodom, aby sa dalo do chodítka....

katarinka2010
20. sep 2010

@juliagregor Ta posledna veta bola asi pre mna...ty si čitala asi cez riadky...nedavam ho tam lebo plače...

juliagregor
20. sep 2010

@katarinka2010 ja nereagujem na tvoje príspevky, každá matka si robí so svojim dieťaťom čo chce...a o plači by som vedela písať... 😉 píšem len svoj názor

katarinka2010
20. sep 2010

@diddi Tam potom islo skor o nezodpovednych rodičov...niektoré tu pišete take katastroficke scenare...ved dieta si može ubližit pri akej kolvek hre...za každych okolnosti treba davat pozor

katarinka2010
20. sep 2010

@juliagregor aha..myslela som že pre mna...oki

katarinka2010
20. sep 2010

@diddi ten kto nema doma schody ho moze použivat?

katarinka2010
20. sep 2010

mne sa narodilo velke a dlhe babo...a vela papalo aj priberalo...to nemachrujem ako mi tu niekto napisal...ma 6 mesiacov a oblečenie mu kupujem skoro na rok....ja som si ani neuvedolmila že je taky velky...mam prve...povedala mi to pediatrička...on sa mi už nechce nosit ani na rukach...a už vobec ne ležat a len tak kukat...len v ohradke s hračkami....všetko by to chytalo...same spoznavalo svet...mate niekto takeho huncuta? ako ho zabavit 8 hodin denne?

ani3012
20. sep 2010

@juliagregor ja mám tiež nedonosenca a na rehabilitácii mi povedala,že ak ju dám na 20 min. do choditka denne,tak sa nič nestane. Ale kedže máme malý byt, tak doma som klasické chodítko nepoužívala, väčšinou len keď sme boli na návšteve u starkých a aj to bola aj tak viac na rukách ako v chodítku.
ale máme Chodítko CHICCO Activity a ten sme využívali často-to je ten,čo sa tlačí
ale za to Patrik si v klasickom chodítku pobehal dosť.Bol z detí veľmi akčných a som bola za chodítku rada. 😵

Ale v tom prípade ani hopsadla nie sú dobré,či ? 😕

juliagregor
20. sep 2010

@ani3012 tie tlačiace chodítka sú super, ale je to ozaj už pre deti, ktoré skoro chodia...mne sa osvedčil aj detský kočík a chalani ho tlačili...tie hopsadla ja popravde neviem, ja som ich nekupovala, tak som si ani info nehľadala...
tiež máme malý byt a doma som bola rok s troma deťmi, tak som ich stále musela nejako zabaviť....mne sa osvedčili stavebnice (WaDER - veľké kocky, dokázali sa s ním hrať aj ako malí a doteraz je to naša naj hračka)...
Katka pre Teba by som poradila tiež takúto stavebnicu, rôzne vkladačky, pohárky..v Ikei sú veľmi dobré hračky...pozri na ich stránke, ...a samozrejme všetky hrajúce hračky, autá a podobne....
z domácich vylepšovákov ...plechovka a kolíky....dlhooooooooooo ich to bavilo

ani3012
20. sep 2010

@juliagregor kolíky sú super ! Tie zabavia naozaj dlho 😀 😉
A malá nechodila skoro,ale keď začala chodiť,tak jej bola rúčka akurát. Robia to dosť nízko .

katarinka2010
20. sep 2010

😕 @juliagregor Vy mate dvojičky? Chlapčekov? Klobuuuuk dolu...taka mamina by si zaslužila naozaj modre z neba...ja mam jedno a mam čo robit

diddi
20. sep 2010

@katarinka2010 ja mam zas dvojicky - baby 😉

katarinka2010
20. sep 2010

Akože čakate dalšie dvojičky?

diddi
20. sep 2010

nie 😀 😝 mam

juliagregor
20. sep 2010

@katarinka2010 veru dvojičky 😉 , na každé dieťa niečo platí, čím sa dá chvíľku zabaviť...prajem veľa trpezlivosti 😉

katarinka2010
20. sep 2010

@diddi aha..no to som ti dala...2x2..to by bolo

andika10
20. sep 2010

v malej miere to chodítko neuškodí, keď je už to bábo dosť silné, len nie capnuť to dieťa do chodítka a o pár hodín vybrať, ja som občas použila chodítko na krízové situácie 🙂

andika10
20. sep 2010

a nam sa velmi osvedčilo odrážadlo a chodítko v jednom

katarinka2010
20. sep 2010

@andika10 To stebou suhlasim...ked maleho aj do choditka dam ...tak možme hovorit o minutach a nie hodinach

biba12
20. sep 2010

Osobne si myslim, ze treba mat vtedy dieta púod dozorom a vediet kam Ti ide... Potom sa mu nic nestane. A zalezi na tom ake choditko to je. To nase sa da tazko prevratit. Ani vypadnut sa z neho neda.

alias313
20. sep 2010

katarinka2010: preto som reagovala, lebo som chcela vyjadriť svoju spokojnosť s chodítkom 😎
vsak kto chce si dieta do choditka da a kto nechce tak neda. ha a este ze nebyvam v USA, co už američania nevymyslia a nezakážu....🙂 A v dnesnej dobe sa uz na choditkach vyrabaju poistky, aby po schodoch nespadlo a kedze v byte schody nemame je to vsetko ok 😉 a ja neviem ale take vyjadrenia, že choditka nepomozu dietatku pri chodení a že slúžia hlavne na odloženie detí, no mám dosť 😀

juliagregor
20. sep 2010

ešte som chcela reagovať na temu SOI...nemá v kompetencii sťahovať výrobky, ktoré su zdraviu škodlivé, v ponímaní ako sa to tu preberá, jedine ked ide o možné poškodeniu z dôvodu zlej konštrukcie alebo z použitia nevhodných materiálov, dalej sťahuje tovar, ktorí nemá potrebnú dokumentáciu...
chodítka ako také by bolo možné stiahnuť z trhu iba po návrhu Ministerstva zdravotníctva v súčinnosti s EK...

katarinka2010
20. sep 2010

@alias313 No ešte raz pripomeniem že maleho tam nedavam často...ved pol dna sme vonku...ale čo som to chcela...ked ho dam do choditka tak je to najštastnejšie dieta na svete...viska...jaši sa...smeje...tak sa neteši ani ked mu robim grimasy...

katarinka2010
20. sep 2010

@juliagregor No a nestalo sa tak...

juliagregor
20. sep 2010

@katarinka2010 ale mohli by sa konečne dohodnúť ...myslím tým lekárov

alias313
20. sep 2010

katarinka2010: jasne, ani my sme maleho nedavali na dlho a nebolo to ani kazdy den 😉 dostal take choditko v tvare auta a tiez to tam zboznoval. Určite mu aj chodítko dopomohlo v tom, že v 10mes. pekne chodil.

andika10
20. sep 2010

@juliagregor to veru ano, to je najlepšie že každí tvrdí niečo iné, a to sa netýkal len chodulok, a potom sa rozhodni správne 😖

kala33
24. sep 2010

@andika10 presne tak , stále prichádzajú s nejakými novinkami.....starší syn v tom behal od 6m a začal skoro bez problémov chodiť. Koľké deti sa na tom odchovali a nič im nie je , možno až na nejaké výnimky. 😒
Drobca sme dávali len sporadicky a ked z neho záhadne vyliezol už sme ho tam nedali vôbec. Má také chodítko čo musí v stoji tlačiť a vyzerá že čoskoro bude behať sám. 🙂

vivien6
24. sep 2010

@katarinka2010 a tvoj maly uz sedi sam alebo este nic ? moja sama nie.. ale tiez som jej chcela zaobstarat choditko ale potom ma odradilo co mi tu pisali zeny..takze som sa potom na to vykaslala.. ale rozmyslam ze by som to zmenila. mala ma uz 7 mesiacov..

pri nej nemozem nic urobit... nepolezi nepohra sa nic ju nezaujima...nemozem ju nechat na 10 minut aby som aspon umyla riad.. 😖 a keby som mala choditko bola by pri mne a ja by som bola spokojna rychlo nieco urobit a aj ona kedze by nemusela lezat..

ale neviem. som na pochybach...niekto tvrdi ze sa tym mozu pokazit nozky a niekto ze je to v pohode ... hm...

carodejnica
24. sep 2010

@vivien6 neskúšala si malú dať k sebe do kuchyne na zem (samozrejme na hrubšiu deku, alebo penové puzzle) a ku nej kopu hračiek? Mne toto veľmi pomohlo, stačilo, že ma malá videla a bola spokojná... 🙂