Od kedy môže dieťa používať behák?

siskulienka
2. mar 2007

ahojte nevie mi niektora z vas poradit od kolkych mesiacov moze dieta pouzivat behak? Moj maly syn v tom beha uz od siestich mesiacov, nemoze mu to uskodit? teraz ma sedem mesiacov.

chrisa25614
7. okt 2014

Vy ste vazne pozadu..Nie je to moje prve dieta.Chvala bohu este ani jedno nemalo problemy a uz maju skoro 18.Vsetky vychovavam rovnako.Tak to ste este nevideli asi zahranicne zeny co tie dokazu narobit s dietatom.Asi by ste dostali infarkt.

chrisa25614
7. okt 2014

Vy ste vazne pozadu..Nie je to moje prve dieta.Chvala bohu este ani jedno nemalo problemy a uz maju skoro 18.Vsetky vychovavam rovnako.Tak to ste este nevideli asi zahranicne zeny co tie dokazu narobit s dietatom.Asi by ste dostali infarkt.
@meluela som zdravotna sestra uz 10 rokov

meluela
8. okt 2014

@chrisa25614 o to smutnejsie ... dufam ze aspon nie v pediatrii
rob si so svojim dietatom co chces, pokial to ako-tak prezije tak to nikoho nebude zaujimat, ale este sa tym chvalit aka si uzasna, to uz je tazko nechat bez reakcie

evening_star
8. okt 2014

@chrisa25614 Trojmesačné dieťa nevie poriadne ani hlavičku držať, a nie to chodiť!!! Úprimne dúfam, že pod tvojím nickom sa skrýva nejaký troll, čo tu chce len vystupňovať emócie a rozdúchať štipľavú diskusiu. Lebo toto čo si sem hodila je také absurdné a choré, že kebyže ťa poznám osobne, neváhala by som kontaktovať sociálku. 3mesačné?????????????????????????? Si pas???????????????????????????? Veď ty ho týraš! 😕

betunka39
8. okt 2014

@chrisa25614 možeš mi povedať kolko maš rokov, ake stare je tvoje babo, Lebo ja som mama piatich deti, aj moje sa stavali až na stredneho syna v dvoch mesiacoch na nožičky, je to totiž prirodzeny reflex, ak chyba tak dieťa nie je v poriadku, tak ako moj Marek .Ale to neznamena, že je to čas na ozajstnu chodzu. Nechcem ťa uražať, ale asi nie si pri zmysloch. Lebo toto normalna mama nenapíše, nieto ešte urobi svojmu dieťatku. Už to, že v troch mesiacoch niekto dava posadzovať ,je zle nie chodiť. Mysliš, že nebude mať nasledky? Viem a to podla mojej staršej dcery, kedy som ju na rady znamych dala v šiestich mesiacoch do chodaka, sice len občas, ale asi dva mesiace, potom som to zrušial. Ano nemala žiadne problemy v detstve, len zrazu v16-tich nastali problamy s dýchanim a čo zistili? CHrbticaa jak paragraf na cely život skrivena, bolia ju nohy , všetky klby. Chlapci v chodakoch neboli tí su v poriadku. Preto si nefandi, že akí sme zaostalí a nespomínaj povery, to nwma s tým nič spoločne. A že v zahraniči to robia? Kde, mam sesternice v zahraniči a tam nevedia čo su chodaky moja moila. TAK SA SPAMATAJ A NETRAP SVOJE DIETA, AK HO LUBIS.

pralinka707
8. okt 2014

@chrisa25614 Ak je niekto zdravotná sestra, to mu ešte inteligenciu nezaručí. V tvojom prípade to platí dvojnásobne.

Veď prečo si ho tam nedala už v 1. mesiaci? Mohol takto "super a samostatne" chodiť hneď a mohla si mať od neho pokoj o 2 mesiace skôr!

Bože, čo tam po tom, že decku zničím chrbticu, kĺby, naučím ho zlým pohybovým návykom, len nech mám od neho pokoj. Keby sprostosť kvitla, tak patríš medzi najkrajšie ženy, ktoré poznám.

A jasné, všetky ti tu tvrdíme niečo iné, ale ty máš jediná pravdu, len my sme všetky veveričky!

majca1109
7. feb 2016

Baby,tiez som v pomykove,ja som choditko dostala do daru,moja v tom strasne rada sedi,vela nazorov takych,vela onakych....nemyslim si,zeby zle doslapovala,sedi pekne,nehrbi sa,moja mama mala 5 deti a vsetci sme boli v chodanke:D a nemali sme problem...samozrejme nenechat dieta v choditku na pol dna aj kebysa mu to akokolvek pacilo...ale striedat...v naruci,v postielke,v chodanke,na posteli na brusku,v hojdacke...tak to robim ja,samozrejme,viem,ze su aj deticky,ktore v postielke len tak nevydrzia,ked nespia:D

jonki
7. feb 2016

@majca1109 zly nacvik stereotypu chodze, neziska zdravy respkt pred pohybom a padom. Ak je chodak vysoky a dosiahne nozickou na zem len cez spicku....moze to sposobit spickovanie. Nevies zhodnotit ako velmi je dieta vyvinute a pripravene na pohyb a moze to byt pre neho priskoro. Moze si nestabilitu chrbtice kompenzovat nespravnymi mechanizmami a moze dojst k funkcnym ale aj morfologickym zmenam oproti norme.

jonki
7. feb 2016

@majca1109 samozrejme mas pravo urobit ako uznas za vhodne...a nic z toho co som napisala sa u tvojho dietatka prejavit nemusi. Moje deti tiez nevydrzali v postielke len tak necinne lezat. Preto mali vytvorene bezpecne prostredie na podlahe, naokolo kopu hraciek a takto sa prehrali...bud v mojej pritomnosti alebo postupne aj s vedomim ze som za rohom v kuchyni.

majca1109
7. feb 2016

dakujem jonki :D chcem este dodat nieco k tejto teme,k tejto diskusii...zeny, pre pana kraala,ak ma niekto svoj nazor,nieco odskusane,dieta pri tom neplace od bolesti, neurazajte dotycnu osobu,preboha vsak nech si kazdy berie co uzna za vhodne a ne take nadavky,vid hore na pani...sak je to forum,sme matky,tak v klude...nie kazdy je dokonaly...prajem pekny den,,,moja prave zaspinkala,idem si dat slofika aj ja :DDDmajte sa

zdenkamb
18. okt 2016

historicke choditko

lenjaaon
18. okt 2016

My sme pouzivali choditko od siedmych mesiacov ked mala vedela uz pekne sedkat. Najskor len pekne sedkala a hrala sa a ked mala náladu tak zacala bezkat...nedavala sa vobec na spicky pekne kladla nozicky na zem a teraz mame rok a chodime za rucicky a mala nastupuje pekne na nohy a takee kroky daava ze druhy nestiiha 🙂

stvura
18. okt 2016

toto je zasa jedna "diskusia"...velmi pekne to napisala @betunka39, plne sa s tym stotoznujem. Kazda nech si robi podla seba a potom su plne ambulancie...to ze dieta teraz nema problem neznamena ze v puberte alebo v dospelosti ho mat nebude.

jonki
18. okt 2016

@lenjaaon no chodenie za rucky tiez nie je nejako extremne vhodne. Vsetci rodicia co toto robia detom by si mali skusit ako sa im chodi v takej polohe v akej musi chodit dieta. Nehovorim to preto ze chcem rozprudit hadku, len chcem poukazat na fakty. Chodza s rukami vpred, ci nahor jednoducho nie je prirodzeny vzor chodze ako sa chodit ma.

lenjaaon
26. nov 2016

Nemyslim ze malej to nejak zvlast prekaza ze chodi za rucicky. Ona sama mi ruky podava a dava hore ked chce behat behaa...

lenjaaon
26. nov 2016

A nemyslim ze ked zacne sama bude behat s rukami nahor 🙂

lukasko12
31. jan 2021

Mysliste ze pre 3,5 mesacne babetko je skoro davat do behuna

mrchana
31. jan 2021

@siskulienka moja mala v nom bola od 9mesiacov ked. Nemyslim si ze jej uskodilo, ma 5rokov a robi take mlynske kola ako gymnastka 🙂 Ja som v nom tiez chodila a zijem, s chrbticou som nikdy nic nemala.

tulipanicek
31. jan 2021

@lukasko12 Ideálne nedávať vôbec. A tak malé v žiadnom prípade.