Od kedy môže dieťa používať behák?

siskulienka
2. mar 2007

ahojte nevie mi niektora z vas poradit od kolkych mesiacov moze dieta pouzivat behak? Moj maly syn v tom beha uz od siestich mesiacov, nemoze mu to uskodit? teraz ma sedem mesiacov.

mirip
19. sep 2010

@katarinka2010 ja som to nemyslela v zlom, my čakáme druhé a behávame s malou stále a čo sa týka kojenia a odsávania mám zlú skúsenosť z porodnice, nebudem to rozpitvávať vo fóre, možno nanajvýš v IP lebo čo som počula tak aj sem tam sem príde určité osoby odtial z novorodeneckého oddelenia a potom "osierajú"

diddi
19. sep 2010

uz ani nepocitam,kolko tem vzniklo o choditku 😖 ...niektore deti sa zial uz v choditku narodia - chudiatka ☹

diddi
19. sep 2010

@katarinka2010 a predtym ako si dala 5,5m dieta do choditka,si si precitala od akeho veku sa "odporuca"???....od 8m.!!!!

sasuliatko2011
19. sep 2010

😀 😀 ach to chodítko 😀 😀
ked to je čertovský výmysel.... dat do chditka dieta mladšie ako 8 mesiacov sa neodporuča, ale vo väčšine pripadov 8 mesačne detičky lozia a pri lezucom bábätku nevidím dovod používat choditko.

alias313
19. sep 2010

zrejme aj ja patrim medzi tie nenormalne, ako sa tu niektore vyjadruju 😖 ja som davala maleho do choditka od vtedy ako vedel sediet-mal cez 5 mesiacov. nedavala som ho tam kazdy den, a ked na nejakych 5 minut, aby si postupne zvykol. tak si tam proste chvilu posedel, poobzeral, obcas sa mu podarilo stlacit nejaky gombik s hudbou a bolo. a ked mal 10 tak veselo sam behal. A nema z toho žiadnu psychicku ani fyzicku vadu. 😎

alias313
19. sep 2010

a napriklad choditko ktore sme pouzivali my je urcene pre deti od 6 mesiacov 😉

katarinka2010
19. sep 2010

@dari3 suhlasim s tebou...

katarinka2010
19. sep 2010

@diddi Jaj dalšia čo sa ide so mnou hadat...špecialne koli tebe som isla do pivnice pre krabicu od choditka...Na krabici je napisane ...že je pre deti od 6 mesiaca a pišu že je do 12kg.. Moj maly ma 8kg a 6 mesiacov. Ak si prečitaš predchadzajuce prispevky tak zistis..že som ho tam davala nachvilku...a nie každy den...ale dakujem za tvoj nazor

katarinka2010
19. sep 2010

@alias313 Myslim že si vstupila do jamy levovej...tu je antichoditkova atmosfera...ja som tiež skušala 5,5 mesačneho na par minutiek dat postlačat gombiky...pochytat panačikov...skoro ma tu za to roztrhali

katarinka2010
19. sep 2010

@mirip V pohode...o porodniciach mi nemusis nic hovorit...nula bodov...v tej našej ani odsavačku nemali...

diddi
19. sep 2010

aj na cigaretach je napisane,ze sposobuju rakovinu a predavaju sa dalej 😉 ....je to na kazdej matke a jej usudku....choditko pouzivaju matky len a len kvoli odlozeniu dietata - choditko totiz nenauci dieta chodit,ani neurychli chodenie 😉

benne
19. sep 2010

@diddi "...choditko pouzivaju matky len a len kvoli odlozeniu dietata..." sama s dcérou v rozostavanom byte, bodlo mi, že som ju mala na pár minút kam odložiť, kde sa s niečím zabaví a nevycestuje za dobrodružstvom.

karmelka77
19. sep 2010

Inak mam rada taketo temy a neda mi nereagovat na tieto Vase "nazory". Kolko z Vas nebolo v choditku ked ste boli male??? opytajte sa svojich mam ci sa vtedy riesilo nieco take ake riesitu tu...vsetci sme vyrastali v choditkach a sme tu...to je presne ako to ze ked dieta spinka stale na brusku tak mamina je na vine a ublizuje mu...lebo je trend ze sa spava na chrbatiku..nehovorim o kojeni, ked nekoji matka dieta spachala trestny cin a nevytvroi si vztah s dietatom. Davate Vigantol ked nie je na trhu??? Naco, my sme to brali ked sme boli maly?? Hlavy mame cele...ja neviem ale tieto debaty nemaju zmysel naozaj, na co si tym vsetci kazite den??

traktor
19. sep 2010

..ale dieta tam netrpi, je usmievave, tesi sa, ze vsetko vidi, ze môze stlacat dake blbosticky na pultiku...a nie je tam cely den..je tam len chvilku...preco to musite hned odsudit...su aj horsie veci a nikto sa nad tym nepozastaví..a fakt si neviem predstavit väcsie dieta v choditku...vsak prave vtedy hrozi, ze z neho vylezie...ak uz vie liezt, chodak ho asi uz velmi nezaujme...prejde si stvornozky samo, kde chce....ak by bolo az tak nenormalne skodlive, urcite by bolo zakazane...a myslim, ze kazda mamina vie posudit, ci je jej dieta silne uz na to , aby ho do toho chodaka dala...urcite by tam nestrcila novorodenca..ze aha, nech sa pokuka po svete...

diddi
19. sep 2010

hovorim,ze len na odlozenie - negativnu stranku nejdem pisat - bolo popisane dost,spomeniem len nieco: v USA a v Kanade,sa choditko kupit neda - smrtelne urazy deti - pady v choditku zo schodov,narazy...to hovori za vsetko

benne
19. sep 2010

@diddi chodítko sa kúpiť dá, prečo myslíš že nedá, ja mám pred chodítkami rešpekt, ale fakt mi doma pomohlo 😉
@karmelka77 máš pravdu, presne to mi aj môj muž hovorí, že nech sa nestarám tam kde ma netreba a vždy sa nechám zlákať, budem sa viac krotiť 😉 každý má aj tak svoju najlepšiu pravdu 😎

katarinka2010
19. sep 2010

@traktor inak mas pravdu..ked sme choditko kupovali tiež som si hovorila že ho do choditka VYSKUSAM dat až tak 8-10 mesačneho...ale je do 12 kg čo som si vobec neuvedomila...maly ma 8kg...ale je taky hyperaktivny že keby mohol a vedel tak mi vyskoči a utečie..

ani3012
19. sep 2010

@diddi ale za tie úrazy môžu rodičia,nie chodítko.
ak dám dieťa do chodítka,tak sa nevyberiem na terasu vypiť si kávičku a prečítať časopis. to je to,prečo sa stáva toľko nehôd ale to sa stáva aj vo vysokých stoličkách a prebaľovacích pultoch 😉

@karmelka77 😀 😀 😀

traktor
19. sep 2010

@ani3012 uplne suhlasim 😉

biba12
19. sep 2010

Ja som sa na choditko pytala lekara pri 1 dietati . Povedal mi k tomu len tolko, ze pokial si dokazem ustriehnut dobu kolko tam je, to znamena cca 20 minuta potom ho vybrat, tak na tom nevidi nic zle. Ale urcite nie cely den a nejake dlhsie doby, kvoli chrbtici.

diddi
19. sep 2010

opakujem,v USA a v Kanade choditka v kamennych obchodoch nekupite!...je ine,ak si ho ludia kupia cez net,alebo dovezu z Europy.....co sa tyka urazov: nie vzdy dokazete odsledovat,ak sa dieta pohybuje rychlo,hlavne,ak si popri tom nieco robite - kvoli comu vlastne to dieta tam davate - aby ste si co-to porobili....staci zopar schodov...

andika10
19. sep 2010

@diddi uraz sa môže stať aj v chodítku, ale z tých schodov môže spadnuť aj keď začínajú loziť, keď ma doma niekto dieťa tak nech si tam dá zátarasu aby sa tam nedostalo ani chodítkom ani lezením a to dieťa bude aj behať 😉 Neber to zle
@biba12 suhlasím stebou, keď sa to nepreháňa tak sa tým bábetku neuškodí

diddi
19. sep 2010

@andika10 ibaze pri lozeni sa pocas padu a dopadu vie dieta schulit,v choditku je zakliesnene a hlava je najviac zranitelna - z tohoto dovodu zakazali predaj choditiek - bolo vela smrtelnych padov ☹

andika10
19. sep 2010

@diddi jasné maš pravdu, ale zasa to je dosť nezodpovedné nechať dieťa v choditku keď viem že máme schody ☹ ale sme ludia 😉 Ale keď su také nebezpečné a nezdravé prečo ich ešte predávajú? Ale zas prečo predávajú cigarety a alkohol 😉 aj to je nezdravé a predca sa to predáva

diddi
19. sep 2010

to mas ako s cinanmi na trhu - ich veci su toxicke a aj tak ich ludia kupuju - vedia o tom a nevadi im to

katika2211
19. sep 2010

@mamutka V pohode, ale keď ti mám pravdu povedať, tak ma to trošku zaskočilo🙂 Prvý krát som sa zapojila do diskusie a hneď si mi takto naložila.... 😀 😀 😀
Nevidím nič zlé na tom, keď si každá povie svoj názor, no možno niekedy by sa to dalo aj inak...

mirka285
19. sep 2010

@karmelka77 vystizne a trefne...a myslim,ze niektore baby to pouzivanie choditka az moc dramatizuju....

bluvatko
19. sep 2010

moja sestra tiež davala maleho do choditka už od šiestich mesiacov,teraz ma rok aj 4 mesiace a chodi ako frajer a svagrinin chlapec ma rok a 5 mesicov a este sam nechodi lebo ho nechceli davat do choditka a az teraz mu choditko kupili.

zuza.m
19. sep 2010

diddi myslim že žiadna žena nenecha svoje dieta v choduli bez dozoru pri schodisku...neznamena že ak použiva pre niektorych škodlivu vec že je uplne nezodpovedna. a ak nahodou aj je 😅 .tak teras už vyrabaju take choditka čo maju poistky prave na pad zo schodov.okrem toho ak by boli až tak škodlive naša SOI by ich určite zakazala.ved stači navštivit ich stranku a najdete tam kopu kočikov a sedačiek zakazanych len koli tomu že si tam dieta može zaseknut prštek.

andika10
20. sep 2010

@diddi ďeťom kupujem šaty v normalnom obchode a u čiňana kupujem pre seba šaty preto lebo musím ☹ , a nie preto lebo chcem, jasné že mám pár šiat a z normalnych obchodov.