Od kedy môže dieťa používať behák?

siskulienka
2. mar 2007

ahojte nevie mi niektora z vas poradit od kolkych mesiacov moze dieta pouzivat behak? Moj maly syn v tom beha uz od siestich mesiacov, nemoze mu to uskodit? teraz ma sedem mesiacov.

daniella_vivien
8. jún 2012

ja tiez nechapem ucel toho choditka, vsetko ma svoj cas a budte radi ze ich este nemusite nahanat....je to uplne neprirodzene aby dieta ktore este nevie stat sa davalo na nozicky...my sme malu nedali do choditka nikdy a ani sme ju neucili chodit za rucicky....preco vlastne....vsak ma svoj vyvin a na vsetko dojde dieta aj samo....

kajusa1807
15. jan 2013

Preboha nemusite verit len tym doktorom oni su stale opatrny...teta ma uz tri deti pri vsetkych pouzivala behak vobec nic im neni....aj chrbticu maju rovnu

billam
15. jan 2013

Nejde len o chrbticu, nohy...veľmi nebezpečne sú pady z choditka - napr. dole schodmi - dieta sa nedokáže schulit...alebo narazy do nábytku, každý takýto otras je záťažou na krcnu chrbticu....takze nejde len o to, co povedia doktori, každý z nás by si mal uvedomovat aj určite rizika, ktore toto choditko prináša.

kianacska69
26. feb 2013

no kazdy ma svoje sposoby a nazori,ja som prvu dcerku dala do choditka vo 8mes a teraz druha ma 6mes a ide v tom ako vychor,vela veci hovoria ze je nezdrave a tak naco to vyrabaju ved ani vzduch co dychame neni zdravy tak sa mame zadusit ci co,podla mna to je suoper vec viem si urobit svoju robotu a hlavne teraz ked mam doma dve ale kazdy to robime inac neodsudzujem ani tych co to neuznavaju asi tolko 🙂

yesno22
26. feb 2013

@kianacska69 prečo sa vyrábajú chodítka? opýtam sa inak...prečo sa vyrábajú autá? lebo je to pre nás pohodlné, aj keď všetci vieme, že to škodí nám aj prírode .... prečo sa otvára čoraz viac "fastfood-ov" ? lebo je to pre nás pohodlné aj keď všetci vieme, že nám to škodí ...mám pokračovať? 😅

ja osobne nevidím zmysel chodítok ... už vôbec nie tak skoro /6m/ ...keď už, tak až keď dieťa aspoň samo pevne stojí a len na nevyhnutný čas ... jasné, deťom sa tam páči ale im sa páči veľa vecí, ktoré pre ne nie sú vhodné...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kianacska69
28. feb 2013

yesno22 moja uz pevne stoji 😀 toto je ten moderny zivot ale inac aj davno boli choditka to nie len teraz kazdy nech si to robi posvojom ja neodsudtzujem tych ktory ho nepouzivaju ako som aj pisala ja ho pouzivam a aj budem

kianacska69
28. feb 2013

a moja nechodi ani na spickach lebo ju nedavam tak vysoko

loxa
28. feb 2013

no niekto dava dieta od 5 mesiaca..ja som dala od 7meho, nie dennne, raz za 2-3 dni , max 10 minut , ale je pravda ze my mame zle rieseny byt..v strede chodby kupelnu a wc...takze u nas sa s chodakom dalo pohybovat na ploche 2x2 metre..a to by nebavilo nikoho.ale zastavam nazor ze dieta to nepotrebuje...radsej kazy den umyt zem ..teplo obliect a supnut ho na zem..

mishhel
18. mar 2013

moj syncek ma pol roka pevne sedi od 5 mesiacov,ma 11kg.v chodaku sedel od 5 a pol mesiaca . v chodaku sa sam naucil stat ,teraz ked ho postavim ku gaucovke bude pri nej stat aj 15 minut kym ho nevezmem prec.od kedy mame chodak neviem si ho vynachvalit,je to uplne ine dieta smeje sa vtedy len plakal chcel len na ruky ,teraz sa pekne pohra sam aj hodinu,lieta vnom po celej izbe,skace vnom ako na trampoline,mama nas mala 5 tich a vsetci sme maly chodak a nuic nam nieje .doteraz nic detom nebolo a zrazu to nesmie ,tamto nesmie ,my sme mohly nic nam nebolo ale nase deti uz nesmu?aka blbost keby som mala nato pozerat co vsetko nesmie tak snim nemozem ist ani von,nedam mu to a to lebo niekto prisiel nato ze nesmie .ked neboli pocitace a ine veci ,tak boli vsetci zdravi a spokojni.moj nazor🙂

simonka16
18. mar 2013

@mishhel to isté ja prikláňam sa k tvojmu názoru aj v mojej rodine sme všetci chodili v pavúku (chodítku!) a do teraz mám krásne nohy :D ale nie ale mám uplne svalnaté nohy a nič nerobím každý deň sa ma všetci pýtaju či cvičím a vraj už ked osm bola malinká tak to bolo vidiet možno je to aj geneticky ale nikdy osm nemala problém ani s chrbtom ani nohami .... a mamina si to nevedela vynachváliť od 5mesiacov som v tom behala ako divá a drísty že to niči a to je zlé .... su podla mna hlúpe .. tak nekupujte deti pampers ked su pohodlné ale perte plienky ... a nekupujte detom výživy ked su pohodlné najprv natrhajte jahody a potom urobťe výživy... ano samozrejme v minulosti bolo všetko inak tak ako to všetci hvoríme .... že neočkovalo sa a tak ale bolo aj menej chorob kde naše starké poznaly atopické ekzémy ? to je len teraz zo smogu a kysličníku uhoľntého ... pretože ide do predu doba ide do predu aj veda ... a tomu sa treba prisposobiť mali by sme sa navracať ak k prirodným zdrojom ale treba si uľahčiť aj život ked sa dá ... 🙂 ...ako keď čítam že treba deťom ortopedické topánky tak mi je zle ... pretože dakedy behali v obyčajných rovných ! a nemali ploché nohy teraz mame extra tvarujúce topánky a ochabnute svalstvo na nohách ... :D takže ked bude všetko perfektné naše telá nebudú trochu námahy v pavúku určite nezaškodí 🙂 skor pomože svalstvu 🙂 toď moj názor 🙂

simonka16
18. mar 2013

A ešte mamičky čo ste mali detičky pred 20 rokmi mali ste kojeneckú vodu ? :D asi nie však ...ale teraz sa musí ... to výsumi odkazujú ... :D a doktori tiež a ešte ked nejaký p ediater odporučí dajme tomu Lucku ...a má z toho provízie fuj je mi zle ... ale nehovorím že kojenecká je zlá ...

mishhel
18. mar 2013

mojmu som davala dojcensku vodu a stale vrieskal plakal,ked som prestala davat ,davam obycajnu prevarenu ,nevrieska neplace,cim to asi je?lekarka mi zakazala davat dojcensku vodu .preco asi?on nepije ziadne caje ,nic mu nechuti len cista prevarena vodicka 🙂

simonka16
18. mar 2013

@mishhel Tak to má byť fuj ked vidím tie plastové flaše s bidfenolom A .... Ovela lepšia je prevarená 🙂 a flašky boli niekedy tiež sklenené 🙂

mishhel
18. mar 2013

@simonka16 asi tak🙂

mirasierra26
21. mar 2013

Podla mna odvtedy odkedy sa dieta samo na to citi ... nic neurychlovat ... a chcem sa podelit s vami o skusenosti s tymto choditkom, dam aj fotky. Je to patentovany a certifikovany vyrobok, vyrobeny v EU, z kvalitnych a bezpecnych materialov, lahucky, skladaci a nasa mala s nim nielen chodi, ale dokonca sa s nim aj sama hra, chyti si ho sama a beha s nim kade tade ... chodime s tym vsade, ci doma po byte, ci na nakupy do obchodnych centier, ci na prechadzky do prirody, pred dom, ked nam nechce sediet v kociku tak vybalime choditko a je pohoda. Zide nam s tym aj z maleho kopceka aj si to vytlaci do kopceka sama. Je na tom velmi stabilna ... proste ho zboznuje. Su k tomu aj take bezpecnostne popruhy ale my ich nie vzdy vyuzivame, ale niekedy to je dobre vyuzit aby vam dieta neutieklo. A chvalime si to vsetci, lebo fakt sa k nej nemusime furt zohynat, a setrime si chrbat. Moj priatel ma vysku cez 185 cm a vobec sa k tomu nemusi zohynat. Navyse toto choditko ziskalo niekolko oceneni za inovaciu, bezpecnost atd. Fakt vyborna vecicka.

pepa3004
6. apr 2013

Ja uz mam teraz druhe dieta,dceru som davala do behaku v siestom mesiaci a v siedmom behala uz sama ako sip a nema ziadne problemi ani s chrbticou ani nozickami a to uz ma styri roky...Myslim ze kazda z vas sama najlepsie vie co je pre jej dieta najlepsie...takze myslim ze sa riadit podla kniziek nieje najlepsie riesenie...

jarda88
17. jún 2013

ja mám 3mesačnú dcérku a už sa pýta na nohy tak ju len pridržiavam a ona sama od seba mi péruje na nožičkách tak sa chcem spýtať či jej to nejak neškodí w takom skorom veku na chrbticu abo niečo...doma mi vravia že tak skoro by to nemala ešte vedieť ale doktorka jej na to nič nepovedala, nevedel som že by tak skoro mohla a hlavicku vo vanicke si udrží sama v rpavom uhle je to normalne v tretom mesiaci?...ďakujem 🙂

billam
18. jún 2013

@jarda88 zblaznil si sa????? Na to hneď zabudni, ak nechces malej ublížiť!!! Zabudni celkovo na choditko!!!

rodinnevikendy2
19. dec 2013

Ahojte, choditka sa vobec neodporucaju, velmi zatazuju chrbticu a dietatko sa uci chybne naslapovat na chodidlo.
Velmi zle sa neskor tieto chyby koriguju. Som lektorka pohybovych cviceni, a tieto problemy niekedy napravame.

este vas chcem pozvat s detmi na rodinne pobyty

ZIMNA ROZPRAVKA pocas polrocnych prazdnin v TERCHOVEJ
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

SASOVINKY SNEHOVINKY S PLAVANIM DETI cez polrocne prazdniny
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

organizuju rodinne vikendy SASOVINKY

organicshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chrisa25614
7. okt 2014

Baby moj syn ma 3 mesiace a uz v druhom mesiaci stal na vlastnych a daval kroky.Teraz je v choditku a sa krasne posuva do predu-do zadu.Nemam ziadne obavy o jeho chrbticu.Doktor povedal ze je v absolutnom poriadku.Nebojte sa dat babo skor do choditka.Neverte poveram. 🙂

chrisa25614
7. okt 2014

@pepa3004 presne tak.Zalezi ake je babetko.Ak kazda mamicka sa bude pre vsetko bat,tak potom neviem.Ak lezite mesiace na posteli bez pohybu urcite budete mat problem vstat.Tak co potom babetko?

mikymiky
7. okt 2014

@chrisa25614 ze vraj neverte poveram. Ty si dost mimo, ze? Trojmesacne dieta v choditku je akoze iny zahul. To, ze sa ti v dvoch mesiacoch staval na nohy bol iba reflex mimochodom, ktory ma kazde dieta a nie nejake supernadanie. Nezaskodilo by ti prestudovat si co to o fyziologii babatiek, velmi by to prospelo najma tvojmu dietatu. Takto mu mozes dochramat nielen chrbticu, ale aj klby na nohach. No ano, ono sa to neprejavi hned, takze ked bude tvoj syn potrebovat v dvadsiatke operaciu platniciek, mysli na to, co som ti tu prave napisala. Kokos, som sa normalne rozculila.

psenicka1301
7. okt 2014

@chrisa25614 skus sa na najblizsej poradni dr spytat, co si mysli o 3mesacnom babu o choditku... a ta tvoja teoria, ze ked lezite mesiace na posteli... paani, ved to dieta sa 9mesiacov vyvijalo v brusku, a dalsich aspon tolko mesiacov potrebuje na vyvoj svalstva, kosti, sliah, aby sa vedelo postavit a chodit, ved to nie je konik, alebo krava, ze sa narodi a do hodinky stoji... odporucam precitat napr. tento clanok http://www.familyzone.sk/2013/09/01/najcastejsi...

gretocka
7. okt 2014

@chrisa25614 na tvojom mieste by som to prebrala este s inym lekarom ak ti jeden povedal, ze to je ok....
pri syncekovi sme si presli rehabilitaciami a cvicenim Vojtovkou. Stretla som tam par mamin, ktore tam chodili kvoli tomu ze ich deti boli "prilis popredu".... dieta sa vyvyja postupne a aj ked existuju tolerancne hranice, urcite to u chodenia nezacina v troch mesiacoch.....
maminy budte opatrne a so zdravym rozumom....

mia501
7. okt 2014

@chrisa25614 som v miernom soku, neviem si predstavit 3 mesacne dieta v chodaku,a v 2mesiacoch som malu ani neskusala davat na nohy ..... dieta nieje babika na hranie preboha

jana_eyre
7. okt 2014

@chrisa25614 a teraz ma akoze kolko mesiacov? to co pises, ze "daval" v troch mesiacoch je len obycajny reflex - kazde male babo, ked chytis pod pazusky a opries mu nohy o podlozku, robi akoby kroky - kontrola tohto reflexu je bezna na detskych prehliadkach u doktora..

ale to neznamena, ze robi kroky a uz vobec sa nema pustat, ci nechat stat!! preboha, to co je za kec, ze take male babo uz stoji?! ja som dost liberalna osoba, co sa snazi pochopit vselico, ale toto pochopit neviem..

jana_eyre
7. okt 2014

@chrisa25614 boze, teraz si to citam este raz, ty ho v 3ch mesiacoch davas do choditka? si normalna? naozaj nerada odsudzujem ludi a staram sa im do vychovy, ale toto je uz prilis...

meluela
7. okt 2014

@chrisa25614 bud si robis srandu alebo si fakt taka nekonecne sprosta 😒