Od kedy môže dieťaťu natiecť voda do ušiek?

isabela1
27. aug 2007

ahojte kocky, rada by som sa vas opytala, ze od kolko mesiacov uz mozem maleho kupkat a nemusim sa bat aby sa mu nedostala voda do usiek.maly ma 3mesiace.niekde som citala o tom, ze sa na to ma davat pozor.

zdenka821
28. aug 2007

isabela ahoj, tiež mi mamča kázala aby som pri kúpaní drobca dávala pozor na uška, len neviem prečo. Nedočítala si sa prečo?

zuzidr
28. aug 2007

to počujem prvý krát,myslím že doteraz mala malá asi vždy ušká vo vode,má rada,ked je vela vody,vtedy sa teší,kopká s nožičkami a pod,potom jej s plienkou ušká vyutieram,s vatičkou trošku vyčistím a je to...dúfam,že to naozaj nejako neškodí 😅

katusha
28. aug 2007

ja som to tiez este nepocula, ja som prave citala, ze od utleho veku sa môze babatku pri kupani namocit hlavicka aj s usami 😅 ved plavalo 9 mesiacov v plodovej vode, tak preco by mu mala vodicka vadit? no neviem ... 😕

bliss
28. aug 2007

Presne ako napisala katusha, nemoze sa nic stat. Aj ja som citala, ze je to v pohode. Ja malinkej ponaram hlavicku aj s uskami uz hrozne dlho a zatial sme nemali ziaden problem. 🙂

kajabb
28. aug 2007

Teraz je teplo, tak by možno voda v uškách nemusela vadiť, zrejme bude horšie keď sa ochladí. Keď si predstavím, že by som ja mala ísť v zime von s vodou v ušiach, až ma strasie 😢

kajabb
28. aug 2007

My plávame vo vani s inštruktorkou a malá sa v pohode potápa, je jasné, že sa jej do ušiek dostane voda. Keď sme sa dokúpali, vystrihla z papierovej vreckovky štvorček, zošúlala ho do takej cigaretky a vložila malej do uška, vraj jej to mám nechať aj do rána, kým jej to nevypadne. Malá v tom vyzerá super, ako malý mimozemšťan 😀 Takže jej to tá vreckovka všetko popije a voda jej neublíži 🙂 🙂 🙂

soyka
29. aug 2007

presne tak - my sme plavali najskor doma a potom na plavarni,
ci v lete, ci v zime a uska sme mali stale pod vodou...
ked sme doplavali, z papierovej vreckovky sme vystrihli
stvorcek, zosulali a vlozili do uska...
kusok do zvukovodu... papierik vysal vodicku a fungoval aj ako stuplik 😀
mam aj take fotky 😀
ciapocku som jej davala aj na papieriky - doma ich mala v uskach len kym som ju poobliekala a nakrmila, aby mi ich neskor nespapala 😀 😀 😀

maca793
29. aug 2007

isabela
to preto, aby sa v ušku nevytvoril zápal. moja to tak schytala a musela byť jej voperovaná rúrka do uška. mala silný zápal.

martinadt
29. aug 2007

ahoj baby, tak dúfam, že to neškodí, pretože aj my keď sa kúpeme, tak máme namočenú aj hlávku a tým pádom aj ušká a potom jej ich stále vyčistím vatou aj plienočkou a zatiaľ som problém nemala 😨

lilyk
30. aug 2007

ahojte, voda v uskach je nebezpecna vtedy ked zabudnete vysusit babetkam uska a voda tam ostane, vtedy mozu dostat zapal stredneho uska...a to sa s dietatkom potom vlecie cely zivot,aspon tak som to pocula 😉

jajaalf
30. aug 2007

tak budem muset davat vacsi pozor,aby sa mu voda nedostala do usiek..baby ja som mala zapal stredneho ucha adobre si na to pamatam ☹ aj mi ostala dierka v bubienku a na jedno ucho pocujem slabo 😒

dadulka19
30. aug 2007

ja som tiež nepočula,žeby sa miminkám nemala dostať voda do ušiek.Naša má pri každom kúpaní ušká vo vode a zatiaľ problém nebol 😉 (klop,klop)

ramzesa
30. aug 2007

my sme uska mocili vzdy od narodenia pri kazdom kupani a ani jednemu drobcovi nikdy nic s uskami nebolo. Dokonca aj na baby plavanie sme chodili, kde mal uska pod vodou v bazene a este aj v zime. Utreli sme uteracikom a sup ciapka na hlavu a nikdy sme neboli kvoly tomu chori. Nam na detskom plavani o tom rozpravali,lebo vela mamiciek sa boji kvoly uskam. Vraveli,ze uska sa maju cistit len povrchovo vatickou, nie az celkom dovnutra,lebo tym sa odstrani mazok v usku,ktory ho chrani a potom moze byt zle. Ten mazok chrani usko aj vo vodicke.Takze ziaden strach 😉 .

lilyk
30. aug 2007

jajaalf,ja som zapal nemala a aj tak pocujem na jedno ucho menej 😀

isabela1
autor
31. aug 2007

maca793,moze to byt pravda co hovoris a dav to zmysel.mne povedali na poradni a aj vzdy ked citam o kupani babatiek, ze hlavicka sa ma drzat a ma sa davat pozor na uska len nejak nepisu preco.mohla by si mi napisat ako dlho by sa na to malo davat pozor?a tvoja mala mala kolko,ked dostala chudatko zapal...?

dannynka
31. aug 2007

ramzesa tot moj nazor,aj mi od malicka uska namocene mame a aj na plavanie chodime... 😉 😉 😉

tonicka
1. sep 2007

suhlasim s ramzesou 😉

adriana111
1. sep 2007

ja som obe male od narodenia kupala tak, ze mali namocene uska. po kupani som ich cele vyutierala, vsetky zahyby aj v usku a bolo. a problem sme nemali. Ninka za cely ten rok bola chora len raz, a to mala zahlieneny nostek. takze nechapem, preco by sa zdrave babtko nemalo kupat cele

danu
19. jan 2010

murinka • 1d • Dnes o 18:27
uz velakrat mi kamaratky hovorili ze pri kupani voda nesmie babatku najst do uska-je to pravda?

hanka274 • 2d • Dnes o 20:03
nie...urcite nieje pravda, ze nesmie, ved ked babatka plaaavu? samozrejme, ze nerobim a ani ti neodporucam priamo tam s prudom vody liat, no normalka pri umyvani vlaskov...
vzdy vsetko opatrne...a vytret uska vzdy, néch tam daka voda nezostane...

zuzkaab
20. jan 2010

My sme tiez kupali dceru od narodenia tak,ze mala uska pomorene vo vodicke a nikdy ziadne problemy neboli 🙂