Od kedy môžem dávať bábätko do vajíčka?

nellynka12
21. mar 2009

baby pomozte neviem ci je dobre davat babo hned do vajicka ked mi este neudrzi poriadne hlavicku

eimiky
23. mar 2009

Viem o tom som počula, že ta Jane dopadla biedne, nie je bezpečná ale ja nemám Jane. 😉

eimiky
23. mar 2009

Prima easy

lyongirl
23. mar 2009

ahojte, tak napriek tomu, že vajíčka sú určené na prevoz detí a my v tom prevážame ma nikto nepresvedčí o tom, že je to ok....
Malý nevie samozrejme sedieť/čo je logické/ a tým pádom má nožičky uložené ako v brušku/smerom k brušku ako žabka/ a zle sa mi ho tam dáva. A o tom neskutočnom hnevaní, keď tam sedí ani nehovorím. Je tam celý skrčený a je mi ho ľúto...ani na chrbticu mi to nepríde zdravé, aj keď v brušku skrčený bol, ale to je podľa mňa o inom...
No je pravda, že mi ide o jeho bezpečnosť, tak ho tam dávam, ale mohli by vymyslieť aj niečo lepšie.

A samozrejme hovorím o novorodencoch, nie o 3 a viac mesačných deťoch, ktoré sú tam už celkom v pohodičke 😉

zuzanale
23. mar 2009

Sorry baby opravujem pozerám že som tresla blbosť som mala napísať nie 6mes ale 9kg a dá sa ak sú to tie staršie modely čo majú základňu a netrčí ešte detičkám hlavička zo sedačky.....

zuzanale
23. mar 2009

lyongirl ja som mala v sedačke taký vankúšik pod riťku sa dáva na vyvýšenie do tej priehlbiny takže mysleli zrejme už aj na úplne malinkaté bábatká + ešte to polstrovanie na hlavičku

eimiky
23. mar 2009

Lyongirl neviem teda ako ostatné mamičky, ale teda môj je vo vajíčku maximálne spokojný a dávam ho tam od prvých dní, keďže vo vaničke nechce vôbec byť, ale možno to je tým, že je polohovateľné.Neviem ako by sa choval v tom klasickom vajíčku, ale teraz by som ho tam už aj tak nenapratala.Ale každé dieťa je iné, niekde sa mu páči viac,niekde menej.

eimiky
23. mar 2009

zuzanale, aj my sme použivali to polstrovanie na hlavičku asi do 3 mesiacov, aby mu nelietala, to je dobrá vec pre bábätká 😉

lyongirl
23. mar 2009

no vankúšik pod ritku nemáme, to je pravda a hlavička mu nelieta, ale jednoducho je tam total skrčený. Snáď keď podrastie tak to bude lepšie, s prvým synom to tak bolo.....
A polohovateľné vajíčko by som aj prijala 😉 , len my máme trojkombináciu kočík s vajíčkom....

markiza
23. mar 2009

lyongirl, pozeram, ze tvoj syncek sa narodil o mesiac skor.. mozno aj preto sa neciti 2x pohodlne, lebo je malicky do vajicka...
nase vajce ma vankusik v oblasti chrbatika, dost vela to urobi...

eimiky
23. mar 2009

Veď aj my máme 3 kombináciu, vajíčko,vaničku,šporťák.Vankúšik ani my nemáme, ale asi preto, že sa to dá polohovať 🙂

lyongirl
23. mar 2009

my máme vankúšik v oblasti chrbátika, ale je pravda, že malý je možno malinký, ale má 3200g, čiže ako novorodenec. Mne topríde aj tak nepohodlné, keby to malo vačší sklon....

47ala47
20. sep 2010

sklon vo vajicku nie je az taky ako malo dieta sklon v brusku 🙂 Dieta davame do vajicka len na presun autom, nie na celodenne pouzivanie...Ide tu hlavne o bezpecnost, a ja by som svojde dieta nikdy neprevazala bez vajicka, ani len z porodnice...nikdy neviete aky vodic je na ceste a radsej necham dieta chvilku skrcene(co mu nevadi),ako by som mala riskovat zivot svojho dietata...a moj maly tam lubi byt, strasne sa lubi vozit, vzdycky tam zaspinka, niekedy sa ideme previest len aby zaspal 🙂))

ina116
4. feb 2012

ahojte,potrebujem vediet,ako sa dava narodene babätko do vajicka,ked nemam fusak maly donho,staci len do deky a ked je v perinke ako to vlastne pripada mi to nejake take ze chuda dieta 😒

janulap
4. feb 2012

baby,kedy ma byt vajicko otocene proti smeru jazdy?hned od zaciaktu,ako sa tam da babatko?

zzzz128
4. feb 2012

@janulap Ahoj,prečítaj si v manuáli,väčšina vajok sa upevňuje len v proti smere jazdy 🙂

janulap
4. feb 2012

@zzzz128 prosim ta a preco?Ja mam baby uz vacsie,ked boli malinke auto sme nemali,tak ani vajicko 🙂

zzzz128
4. feb 2012

@janulap Fu,aj ja som teraz kúpila sedačku,je to tam len že iba tak sa dá dať 🙂 Ja som si tiež myslela,že to ide v smere jazdy,pri malej sme sedačku nepotrebovali,tak som nevedela 🙂 Ale ako som túto tému čítala dozadu,a že všetky vajíčka sa tak upevňujú...

lucia375
4. feb 2012

@ina116 Ja som si kupila špeciálny fusak do autosedačky, taký s otvormi na nožičky a na zapnutie pásov. Je to super vec. Ja som v tom niesla dcéru z porodnice a dost som to aj využila kedže sa narodila v marci a bola este zima. Teraz planujem babatko tiez preniest z porodnice vo vajicku a v tomto fusaku. Neviem ako by som tam natrepala perinku. Hlavne by bol problém tam bábo zapnút. 😉