Od kedy môžem dávať bábätko do vajíčka?

nellynka12
21. mar 2009

baby pomozte neviem ci je dobre davat babo hned do vajicka ked mi este neudrzi poriadne hlavicku

dididi30
21. mar 2009

nelly, no v anglicku davaju babo hned do vajicka a maju ho tam pomerne dlho, ja som ho mala tiez a to take co sa dalo zacvoknut na kocik ale nevozila som ho tak, lebo bol nenormalne pokrceny, tak bol v sportiaku hned od narodenia 😅

dididi30
21. mar 2009

jaj a este su take specialne vankusiky alebo ako to nazvat, co das na tu sedacku a fixuju hlavicku, tusim tie to maju uz kazde sedacky, popripade dokupit....vajicko sme pouzivali len do auta 😉

nellynka12
autor
21. mar 2009

no take vajicko mame aj my co sa da zacvoknut na kostru kociarika a moja mala ma 5 tyzdnov a tiez sa mi tam zdala byt taka pokrcena,ale celkom sa jej tam pacilo,len sa bojim aby sa jej chrbtica nezhrbila

ivetah
21. mar 2009

nellynka tie sedacky su pre male babetka od narodenia do 9 alebo 13kg, podla toho aku mas.
my sme tam tiez vozili malu, ved ako inak by si ju pevazala 😉 a na sedadle tu sedacku tak naklon, aby mala skoro polohu lezmo, vtedy sa najmenej hlavicka hybe...

gabii83
21. mar 2009

ahojte mne sa tiez zda ze deticky su velmo - az nezdravo pokrcenu tu ohnutu tu chrbticu, mi sme ju prenasali vo fusakotaske - nemali sme polic. kontrolu ak ano tak sa na to vykaslem, dolezitejsie je zdravie mojej dcerky ako nejake pokuty, ale ked sme isli na dlhsiu cestu tak som ju dala do vajicka a som ho tak naklonika a tak skoro bola v lahu, ale mame stare auto a neda sa nam tam dat pas ako je to na vajicku nakreslene...

vam sa to tak da, tie kt. mate starsie auto, tie pasy su kratke... 😒 😖

tonicka
21. mar 2009

nelynka, neboj sa, v brusku bola tiez pokrcena 😉 a pokial tam nebude dlhsie ako 2-3 hodinky, tak je to ok.Detom sa tam zvykne pacit, lebo sa citia "ako v brusku"

blau
22. mar 2009

nelly tieto otazky patria do temy babatka( nie batolata) a tam je toho dost popisaneho co ta zaujima 😉

mami.sk
22. mar 2009

my máme vo vajíčku takú novorodeneckú vložku a tá by mala zabezpečiť aby bábätko ležkalo v dobrej polohe😉
keď už drží hlavičku tak sa jednoducho vyberie a je to 😉
vajíčka sú navrhnuté pre bábätka od narodenia tak by nemali poškodiť chrbticu 😉

fodorka33
22. mar 2009

aj mi mame autosedacku vajicko a normalne davam maleho tam....aj z porodnice sme isli v autosedacke a v pohode....paci sa mu tam 🙂

zuza.m
22. mar 2009

no moj malinky tam nechcel byvat a ani dodnes sa to nezmenilo.je tam iba v nutnosti ked ideme autom .ale davala som ho tam, hned ako sa dalo.preto že tam trocha leži a hlavka mu nepadala.

martinka13
22. mar 2009

Ahojte My sme nasho krpca niesli vo vajicku aj z porodnice Vajicka su na to urcene Hlavicku mu fixuju vankusiky, ktore su na sedacke Nikdy bu som dieta neniesla v aute len vo fusake ci taske ci ako sa to vola Je to velmi nebezpecne Dietatko sa nema nechavat vo vajicku dlhsie ako 2 hodiny ale inak je to v pohode Maly nam bez problemov prespi aj dlhsiu cestu

miriamkac
22. mar 2009

gabii83 ak ti ide hlavne o zdravie dietata, tak by som prave dieta v aute umiestnila do "zariadenia" na to urcene, vies oni tie "crasch testy" na autosedacky nerobia z dlhej chvile.... ☹

ingulka
22. mar 2009

vajicko je podla mna na prenos - presun dietata v aute 😉 doma ma lezkat v postielke 🙂

melany_s
22. mar 2009

prevážať dieťa vo fusakotaške a ešte k tomu v starom aute - to chce odvahu 😒

dnada
22. mar 2009

já mám auto sedačku 0-13kil,malej tam nikdy nebyl nějak extremně přikrčený(má 2 odnímatelné polstrování),dnes má 72cm a autosedačka mu je stále dobře(teda nožky z ní trčí už asi od 4tého měsíce ale to nevadí,důležitá je opora hlavy mezi bočnicemi) A mimča mají kulatá záda z bříška,esovitě se jim začínají křivit až když pasou koníky a úplné malé esko mají když se sami posadí a postaví 😉

jinak teda musim souhlasit s holkama,že to chce odvahu (slušně řečeno) převážet dítě ještě ve starém autě ve fusakotašce... ☹ Já taky nemám nejnovější auto,ale ve předu jsou pásy dostatečně dlouhé a vzádu sem je nechala vyměnit za delší ,aby tam autosedačka šla připoutat 😉 Stejně většinou vozím malého ve předu,aby sme na sebe viděli a mohli si povídat 😀

markiza
22. mar 2009

nellynka, vajicka su urcene pre najmensie deticky, nevahaj nad tym dat do nej svoje babo ked cestujete autom. my mame romer baby safe plus, pre novorodenca je tak vystuz v obkasti chrbatika. vobec som neriesila.

gabii83 nechapem o com pises, pouzivanie autosedaciek nie je o pokutach a policajtoch, je to o bezpecnosti nasich deti...

zuzanale
23. mar 2009

Ahoj my sme kúpili vajíčko v sade s kočiarom a polstrovanie na hlavičku tam už bolo dokonca pre úlne malé detičky je tam aj pod riťku vankúšík 😉 ale dá sa to aj dokúpiť ...... a pokiaľ viem neodporúča sa všeobecne nechávať dieťa vo vajíčku dlkšie ako 2-3hod aj pri cestovaní potom vybrať a aspoň na 10-15min vystrieť na rovné....

gabii83 pridávam sa k babám použivanie autosedačiek nie je o pokutách a policajtoch, je to o bezpečnosti a zdraví našich deti... 😠 aj do starej škodovky sa dnes dá autosedačka dať a s malými úpravami upevniť .....
ak ti to nestačí tak si pozri http://www.nemyslis-zaplatis.cz/ spot č.3

kocurko1
23. mar 2009

Je to krute, ale ucinne. Mali by to zacat vysielat aj u nas, aby ludia konecne pochopili. A na dlhsie trasy aj dospely potrebuje kazde 2-3 hodinky pauzu sa vystriet, prejst. Tak ktora mamina neurobi prestavku pre svoje babo?

tajava
23. mar 2009

ahojte, chcem sa opytat kedy prejst z vajicka na dalsiu autosedacku? Mam vajicko od 0-13 kg, ale neviem, ci sa mam orientovat podla hmotnosti dietatka alebo ked mu uz budu trcat nozicky alebo hlavicka z vajicka? Neviem si dost dobre predstavit kde bude mat nozky, ak mu uz budu trcat, to si ich vylozi na chrbat sedadla alebo ako? Autosedacka, ktora nasleduje po vajicku sa dava uz v smere jazdy, vsak? Poradite? Dakujem

zuzanale
23. mar 2009

tajava aj vajíčko sa dáva neskor v smere jazdy tuším od cca 6mes ..... no a každé dieťatko je inak veľké ale myslím že včas spozoruješ keď bude z vajíčka odrastať 😅 ale je to cca okolo 9mes a som pozerala že teraz robia už sedačky od 9do 36kg ale tiež s rôznymi výstužami a odnímateľnými vankúšikmi takže "rastie" s dieťaťom a je aj bezpečná 😉 nevýhoda že je drahšia ale to je už o inom.....

markiza
23. mar 2009

tajava, pri vymene autosedacky za dalsiu kategoriu sa riad hlavne kilami, nozky babu mozu trcat, resp. ma ich kustik skrcene v kolienkach, co nesmie trcat je hlavicka. nase vajicko je tiez do 13 kg, ale maly v nom mohol bit do nejakych 10 mesiacov, 13 kg ma teraz. myslim, ze existuju sedacky, nie vajicka, ktore sa upevnuju proti smeru jazdy, ale podrobnejsie Ti neporadim...

markiza
23. mar 2009

najlepsie je ak vydrzi co najdlhsie proti smere jazdy, 6 mesiacov je priskoro

tajava
23. mar 2009

zuzanale, vajicko v smere jazdy? si si ista? v navode na vajicko mam iba umiestnenie v protismere jazdy, tak neviem 😅

markiza
23. mar 2009

pravdu mas tajava 😉

tilly
23. mar 2009

do vajíčka hneď pri prevoze z pôrodnice!!!

tajava
23. mar 2009

markiza, takze prvorada je hmotnost dietatka a potom este, ci mu neprevysuje hlavka nad vajicko? ... ok, dakujem

tajava
23. mar 2009

ano, do vajicka aj ked iba za roh 😉

eimiky
23. mar 2009

Ahojte, pridávam sa k vášmu názoru, bez autosedačky by som diaťa nikdy neprenášala.Presne ako píše zuzanele,keď si niekto pozrie tie spoty myslím si, že dieťa už bez autosedačky ani neodvezie.Nemzslím si , že to bábätku škodí na chrbátik, samozrejme musí spĺňať všetky potrebné normy, lebo sa predávajú všeliaké lacné, ktoré sa pokúšajú napodobniť tie kvalitnejšie.MOžno pre nás je to trochu neprirodzená poloha, ale podľa mňa pre bábätko je prirodzená, veď ako bolo v brušku.Ja mám vajíčko to väčšie, ktoré slúži aj ako hlboká vanička na kočík.Má tri polohy chrbátika, takže sa mi to dá dať aj do polohy na ležanie.Neviem či niektorý výrobca ešte robí niečo také ale ja to maximálne využívam ako autosedačku a aj ako vaničku.Malý je tam rád.

markiza
23. mar 2009

eimiky, ktoru mas?

markiza
23. mar 2009

eimiky, ja som mala pre maly jane matrix, az kym som sa nedostala k vysledkom crash testov, vtedy sme ju vymenili a pre maleho sme ju uz nepouzivali..