Od kedy sa dáva deťom vaječný žltok?

pajinka23
11. okt 2009

od kedy sa dava detom vaječný žltok??

breslerka
14. okt 2009

ok

lyongirl
14. okt 2009

teda do začíname s príkrmy

miskachrumka
14. okt 2009

breslerka na obed mu striedam raz kasu raz zeleninku raz masko! 😉 a ja už nekojim ☹

miskachrumka
14. okt 2009

a ianc v podtate aj rano ma kasicku o osmej ale to ma mliecko a davam u tam len ten prasok z nemliecnej lebo mlieko mi nechce samotne ma len vecer ke dje ospali ☹

miskachrumka
14. okt 2009

vidim vidim ze mame rovnako stare deti! 😉

breslerka
14. okt 2009

Miska, lyongirl ma pravdu, radsej pisme do temy Zaciname s prikrmy, toto tu uz sem nepatri:O))Tam ti odpisem

erikasadek
14. okt 2009

breslerka, odpovedam Ti neskoro..

teda , naposledy som si mohla kase porovnat.. co sa tyka, na slovensku..

poviem ti len jedno , nie su rovnake, vobec ani chutovo, ani texturou..

slovenske ani jednu znacku nechcel, ani jeden anidruhy. nikdy.. mas pravdu boli ako umele, cudne;.
tu s akase navaria, ako kasa, ale davaju , do flase na noc, naprikald, aby bolo huste.. chutovo ine;..

mas strasne vela druhov ale vzdy , prve kase su od 4 mesiacov, a to pre velkych papacov. neexistuje , styl, mliecne nemliecne, len chutovo ine; zeleninove na noc na baze,n ryze ; a po 6 mesiaci , su cerealne, styl 4 cerealne, spolu.. a chutovo, vanilka, chokolada; a ovocie;..;

a potom su od 1 roka;. 😉

breslerka
14. okt 2009

Erika a tie kase su akoze v obchodoch dostat, ci ich sami varite, nechapem teraz

erikasadek
14. okt 2009

v obchodoch..
take nieco ako krupca tu neexistuje.;
tu sa kase nevaria, len davju priamo do flase s mliekom.. 😉

breslerka
14. okt 2009

Mne sa zda ze aj tu je na trhu daco take, vola sa to mliecko s kasou....ale ja aj tak asi budem varit vsetko sama, ved napr vlocky s bananom, ryza s jablkom..ved to je to iste a aspon viem, co tam davam

erikasadek
14. okt 2009

nie breslerk,a nie.;

ty si urobis svoje mlieko do flase a potom pridas par lyzic, tych cerealnych muk..; takto sa to da volat...
a je to hustejsie a dava to aj chut tomu mlieku..
ale nie s mlekom..

to je , ked sa pise tak sa blbo vysvetluje;. 😀

na slovensku som nic podobne nenasla;. Ti pravdu poviem.. a to som kupila asi 6 druhov.. 😀
viem ze som aj posiela mojej znamej od nas nase, kase, lebo jej synovi starsne zachutnali dovtedy nechcel nic jest , teda ako mlieko aj detske babatkovcke , cacao... 😉

breslerka
14. okt 2009

aha jasne, chapem

cestovatelkaandrea
15. okt 2009

Erika to je aj tu v NL s tymi kasami tak. len moj maly to vobec nechel, lebo je to sladkaste. Iba tu ryzovu mal rad, lebo bola bez chuti. a tu deti jedia kase na ranajky aby mali dost energie doobeda. ked tak citam vsade sa stravuje inak 🙂

erikasadek
15. okt 2009

janse ze vsade sa stravuje inak.. ved si zober tie rozne kuchyne.. 😀

stastie nie, aspon mame co ochutnavat.. 😉

aj tu ranajky plne energie, .. 😀

miskachrumka
15. okt 2009

baby no ja neviem co by už potom jedaval moj mali keby nechcel kase už potom by to bolo na porazenie! ☹

pajinka23
autor
15. okt 2009

baby davam link na dobru stranku 😉 😉

cestovatelkaandrea
16. okt 2009

Erika a ako to je vo Francuzku? tu v NL davaju na ranajky kase (len ten nas ich nema rad, tak pije mliecko a potom ma ryzove vafle, alebo kukuricne lupienky alebo chlebik), desiata je ovocie, obed je chlieb s maslom, sunkou, zeleninou...podla veku dietata, olovrant je jogurt s keksikmi, vecera je zeleninovo masovy prikrm. no a mliecko podla toho ake je babo stare. Ten nas pije rano, vecer pred spanim a niekedy aj poobede pred spanim.

pajinka zaujima stranka, aj si skusala tu znacku ktora ponuka to masko? tu je tiez toho na vyber vela, ale moj syn mal rad len jednu jedinu znacku. a teraz mu uz iba varim

miskachrumka
16. okt 2009

ja neviem paji o tej znacke som este nepocula! 😒
a to asi len cez internet sa da objednat ze! ☹

stanka02
18. apr 2011

Ahojte. Prikrmujem uz mesiac, uz celkom dobre papa. Sice mi nechce varene, iba vyzivu, no neviem ho inspirovat na zltok, uz som mu ho skusala dat kadejako. Co by som mu mala dat ako nahradu zltku? Skusala som spenatovu vyzivu, no tu mi nechce. Co este obsahuje to co zltok?

lenka_da
18. apr 2011

@stanka02 Ahoj, moj maly tiez zltok eee 😉 ale skusila som ho pridat do vyzivky od Hipp jemna zelenina s ryzou, cele som to zmixovala a takto to zbastil cele. 🙂 Takto som si pomohla prvykrat aj s maskom, to tiez najskor krutil nosom, tak som ho mixla tusim do prvej karotky, tu mal rad...

stanka02
18. apr 2011

@lenka_da dakujeme, skusim mu ho niekam pridat, masko papa rad a dokonca zbasti aj cestovinkou vyzivu.

lenka_da
19. apr 2011

@stanka02 🙂

liuska8
22. apr 2015

Ahoj mamičky,
môj malý má o pár dní 8 mesiacov..papkal dnes prvý krát vaječný žĺtok a ohromne mu chutil. Pripravila som ho uvarila vajce na tvrdo a žĺtok vylúpla do malinkého pohára..pridala materinské mlieko a keď bol tento pokrm vláčny-kašičkový malý otváral pusinku ako o dušu a nemohol sa vyradovať ako mu chutilo. Podľa mňa každý organizmus je iný a niektoré dieťatko má problém stráviť niečo čo iné v pohode spapká a strávi v rovnakom veku. To že Erikesadek bábo malo nejaký problém môže byť aj tým, že to bolo pripravené nevhodne potrebám žalúdku jej dieťaťa. Hocičo môže vyvolať reakciu. Tie tabuľky potravín pre deti sú len orientačné a ak niektoré na niečo nie je pripravené, zistíte to a nebudete mu to nejakú dobu dávať-ale po čase zasa skúsite. Takisto keď má nejaké dieťa alergiu na nejakú potravinu, neznamená to že všetky deti budú mať tiež. Hlavne sa riaďme rozumom. Prajem všetkým nám nádherný a dnes mimoriadne slnečný deň vonku s našimi detičkami 😀

evittam
22. apr 2015

@liuska8 Len pre zaujimavost,ty si doteraz 8-mesacnemu nic ine nedavala okrem mat.mlieka? Moje obidve deti jedli vaj.zltok normalne od cca 6.mesiaca....

dzejn80
22. apr 2015

@liuska8 no bodaj by mu nechutil 🙂))) sak je to dobre .... Inak ja som pri prvom tiez jak trulko isla podla tabuliek, ale ved jasne, prve babo, vsetci sa ucime .... A druhy, ach, od pol roka na domacej varenej strave 🙂)))

evittam
22. apr 2015

@dzejn80 🙂 Ja som nastastie podla ziadnych tabuliek nesla-ani som o nich nevedela. Starsi syn bol na domacej strave od 6.mesiaca,dcerka od 5.😉

dzejn80
22. apr 2015

@evittam no sak ja vystresovana prvorodicka, maly sa nekojil, od narodenia na UM, z kazdej strany ine rady, tak som si povedala, ze tabulky budu najpraktickejsie ... ale tiez som z toho bola na nervy, nebolo to intuitivne....

liuska8
24. apr 2015

@evittam od 6 a 1\2 mesiaca som začala dávať zeleninku v rôznych variáciach a žĺtok až predvčerom :D Nerobím z toho vedu. Napríklad výborný zeleninkový recept je ružička karfiolu,petržlen väčší a červený zemiačik..uvarené do mäkka a pretlačené cez zemiakové pučitko-čo sa ním robia piré-zemiaková kaša..aby boli jemné hrudky. Toto môj Samulko miluje najviac.

liuska8
24. apr 2015

@dzejn80 presne o toto ide..mamky s detičkami si majú všetko užívať a nie kŕčovito si tieto radosti znepríjemňiť.