Odkedy dávate deťom jahody a iné drobné ovocie?

magda22
2. jún 2008

odkedy davate svojim detom?

titkovamiriam
6. jún 2008

myslim ze od roka v pohode

veja79
6. jún 2008

No s potničkami si to nezmýliš. My sme mali vysypané rebrá bruško a lopatky takými úplne malými červenými vyrážočkami takými suchými. Potničky majú väčšinou taký ako vodový pluzglierik toto je bez tej vodičky. Ale neriskovala by som to - veľmi to svrbí a mimčo je nespokojné. Skús počkať veď aj budúci rok budú rásť 😉 Lebo ono je to asi jedno či zje 1 alebo za mištičku. Až tak od roka by som to riskla.

emogeon
6. jún 2008

my sme zacali teraz po roku..
jasne ze nie su alergen ovocie u nas pestovane, len citrusy ano

lilu18
6. jún 2008

hmm,tak skusim jej jednu jahodku ponuknut 🙂 uvidime 🙂 🙂 🙂

lilu18
8. jún 2008

jahodka krasna červena mnnnam a nasa mala ze pchhhh a je vonku 😀
skusila som jej dat Bebe keksik s jahod.dzemikom,tak si predstavte dzemik vyhodila a susienku zjedla-co dodat?
asi ani po roku nezacneme s jahodami 😀

avanka
8. jún 2008

Inak je zaujimave, ze jahoda je alergen, ale citrusove ovocie, napr. banan sa moze davat uz od 6. mesiacov...
Ja som sa dozvedela, ze ani ako tehotna by som mesiac pred porodom nemala jest jahody......ale zda sa mi to hlupe...

junovka
8. jún 2008

tak, baby my sme dnes skusili jahodky...nedokazala som ju zastavit v jedeni....zjedla dobrych 8 velkych a asi 10 lesnych.Dufam, ze bude ok.Teraz mam oci na stopkach.....az do stredy 😉 Inak, mam uz aj za sebou dzem z dom.jahod a v pohode 😉

svistinka
9. jún 2008

avanka- banán nie je citrusové ovocie 😉

prasiatko30
9. jún 2008

oni ten banan asi mysleli tak ze je to exoticke ovocie, ktore sa nepestue na sk 😉

lilu18
10. jún 2008

😀 😀 😀 citrus.ovocie je citrus ovocie a exot. je exot 😀 cierna bude len ciernou a biela bielou 😀

titkovamiriam
10. jún 2008

ja citrusove ovocie nedavam marekovi ani teraz,banan naozaj nieje citrus ani ananas a tie papa uz dlho,ale pomarance mandarinky su dost alergeny,pri starsom synovi som chodila na imunologiu a citrusy nam zakazali ako prve a este aj zrusit akvarium ,lebo voda v nom aj ked bolo neviem ako ciste je pre alergikov nebezpecna ako pes ci macka.

junovka
10. jún 2008

...som rada, ze Nely sa mi po jahodach nevyhodila 😎 🙂 😉 dnes som jej skusila dat kiwi...pomaranc uz mame vyskusany 😉

avanka
10. jún 2008

Tak to som nevedela....ale aj banany su predsaa striekane....aj ked sa supu, ale postrek prenikne aj pod supu 🙂

maja22
10. jún 2008

Na jahodových výživách je písané, že sú vhodné od 4. mesiaca. Ja som do 6. mes. len kojila, potom som začala dávať výživy, medzi nimi aj jahodovú občas a v pohode... Asi pred dvoma týždňami som Marekovi našla pár červených bodiek na krku a líčku, za dva dni zmizli, myslela som, že od jahôd, tak som mu ich prestala dávať, ale o pár dní ma videl, keď som ich oberala a umývala a taký bol za nimi divý, že som mu dala pár zjesť a nič... Takže neviem, z čoho bolo tých pár vyrážok, možno, že z tepla... Inak, to ma prekvapilo, že by sa jahody nemali jesť mesiac pred pôrodom. Ja som vlani ledva čakala, kedy dozrejú, dokonca moje úplne posledné jedlo pred pôrodom bol jahodový zákusok... 🙂

magda22
autor
10. jún 2008

banan a citrusove ovocie 😀 😀 😀
ja som sa na tie jahody pytala len preventivne, nechcela som uz teraz, len zistit, ci by sme ich este tento rok stihli, ale asi nie

miriam odkedy davas ananas?
ja mam pocit, ze moj moze strasne malo ovocia, iba jablka, hrusky, broskyne, marhule a banan a kedze je sezonne ovocie este tak strasne drahe, tak papa iba jablka a banan, chcela by som mu to spestrit...

co viete o nektarinkach, odkedy sa mozu?

nensy
11. jún 2008

holky nemáte recept na nákou dobrou marmeládu.chci jít na jahody a ještě jsem žádnou nedělala 😀

lilu18
11. jún 2008

magdi,pokial ste papali marhule a brosk. tak moze aj nektar.-skus bez supky a okolia kostky
a este sa ideme pochvalit-mala spapala celu jahodovu vyzivu a ziadna negat.reakcia-huraaa.Tak uz ju len dako naucit ,aby papala aj cerstve jahodky 😀 mate daku fintu? Ď

titkovamiriam
11. jún 2008

kolko kil jahod tolko kil cukru,varit do rozvarenia a ked sa dzem odstavi prisypat petol,alebo iny konzervacny prostriedok,dobre zamiesat a dat do flias.

nensy
11. jún 2008

jo díky.a ještě se musí zavařovat nebo ne titkovamiriam 😀

titkovamiriam
11. jún 2008

ak je tam konzervacny nemusis,mozes dat na vrch len celofanovu foliu,ale ak potrebujes aby ti chytili viecka tak to mozes dat na 2min.varit

nensy
11. jún 2008

díky .já to prubnu snad to bude k jídlu

maso
12. jún 2008

nensy, ja pouzivam gelfix od dr.oetkera 3:1, tam ide kilo jahod a 350g cukru, postupujes podla navodu ... ja jahody len tak trochu popucim v rukach, aby tam zostali kusky a je to vyborne, dokonca rozdavam aj po rodine, svagrina mala aj tento rok u mna objednane 😀

nensy
13. jún 2008

tak mě teda taky náký pošli 😀 😀 😀

luciferek
13. jún 2008

tak já jsem dávala poprvé jahody v 10 měsících a všechno bylo OK, dodnes je malá naprosto zbožňuje 😉

lilu18
13. jún 2008

a popucila si ich?ci len tak ste odkuskavali?

jajka11
14. jún 2008

chci se zeptat zda i zavařené jahody jsou alergeny?

petraluk
14. jún 2008

Jajka jahody na jakýkoliv způsob jsou alergeny 😉

lindulak
19. jún 2008

Tak baby, ja som si dala jahody - doniesla mi kamoska zo zahrady a mala sa mi vyhodila, lebo ju kojim. A doteraz sa mi z nicoho nevyhodila a to jem aj med, coko, vajce a pod. Takze ja by som detom do roka urcite jahody nedavala a ked tak uvarit. Lebo napr. z jahod. dzemu sa nevyhodila. Varenim sa alergeny trochu zlikviduju. A tie tabulky, ze alergeny do roka nie - to plati pre vsetky, nie len deti alergikov. Aj vase dieta moze byt alergik, aj ked ako rodicia nie ste. Alergia sa moze objavit az v dospelosti. Netreba zvysovat sance, ved im tie jahody neutecu, ked ich ochutnaju az o rok 😉

zuzina55
19. jún 2008

Ahoj holky,myslíte,že povařený jahody můžou taky vadit?Dělala jsem přesnídávku a teď nevím,malá má 11m. a jahodu už jsem jí zkusila dát,ale jen na ochutnání

titkovamiriam
19. jún 2008

skus jej dat par lyziciek a uvidis 🙂