Odkedy dávate deťom jahody a iné drobné ovocie?

magda22
2. jún 2008

odkedy davate svojim detom?

titkovamiriam
2. jún 2008

od 1 roka,postupne -jeden kus jeden den,dva-tri druhy den a ked sa nic nedeje tak je to o.k.. 😀 .Nastastie sa moje deti po nicom nikdy nevyhadzali jedine tak mali vystipanu pusinu po kyslej kapuste. 😀 .

lusil2005
2. jún 2008

ja mam malu atopicku takze este som nedavala. ale keby nebola atopicka, urcite by som uz skusila jahodky ktorych mame teraz pozehnane...

prasiatko30
2. jún 2008

my tiez jahody po roku - lebo sa mi vidi ze to je dost silny alergen, ceresne sme dali prvy raz asi tak pred mesiacom - 19m - ale to tiez preto ze ja blba som si nevedela predstavit ako jej to budem davat - nakoniec jej okrajujem ceresnu okolo chostky a mala sa ide za nimi zabit - inaksie uz jeme asi vsetky druhy ovocia bez rozdielu - len nema vobec rada jablka - no a ostatne zavisi od dna - jeden den vsetko mozne ovocie na dalsi ani kusok 😠

lusil2005
2. jún 2008

ja asi ceresne uz dam ked budu. to nieje alergen, ci ano? nieze zas nieco pokazim... cely atopicky exem som nastartovala tak ze jedneho dna ked mala Naty asi mesiac a ja som naplno kojila, som zjedla mango 😒

prasiatko30
2. jún 2008

to ti neviem povedat ci su alebo nie su alergen - potencialne je vsetko alergen - takze to je tazko povedat. a moja mala ta moze aj klince pojest - 3razy zaklopem - a nic jej nie je. hadam by si sa mohla poradit s pediatrickou 😉

akvabela
2. jún 2008

Cerstve jahody dam az po roku, ale dala som ich uz v kupovanej vyzive a cucoriedky a ceresne papala Yvettka uz cerstve (pomixovane). Oboje sa podla tejto stranky http://wholesomebabyfood.com/blueberrybabyfoodr...
http://wholesomebabyfood.com/whencanbabyhaveche... mozu od 8. mesiaca.

akvabela
2. jún 2008

A podla vyssie uvedenej stranky, ceresne nie su vysoo alergenne a nepatria do tej istej skupiny ako jahody, maliny a cernice. Takisto tam nepatria ani cucoriedky a brusnice.

mtsl
2. jún 2008

ja som dala roztlačené jahody malému už teraz a nič mu nie je 🙂 skôr ma napadlo. čo by sa asi stalo v kombinácii mlieko a čerešne

junovka
3. jún 2008

mtsl 😕 😕 😲

luci
3. jún 2008

ja by som vsetko z tohto davala najskor po roku.....
maly ma 1,5 roka a zatial som poriadne nedavala....mal asi jednu jahodu.....

lusil2005
3. jún 2008

😀

junovka
3. jún 2008

lusil, co je na smiech? 🙂

magda22
autor
3. jún 2008

dobre rano,
a nie je to tak, ze pokial nebude mat maly ziadnu reakciu na jahodu, ze by som mu ju mohla davat? 😕

junovka
3. jún 2008

teoreticky ano, magdi, ale je to u vas straaaaaaaaasne skoro.Neblbni!!Ved o nic nepride.Moja mala teraz rok a poviem ti pravdu, este mam strach ja zacat 😉

dadulka19
3. jún 2008

mtsl,to zíram,ja by som takému mimču tak obrovský alergén nedala 😒 ..najskôr tak po roku...

junovka
3. jún 2008

...ze, dadulka, ved este ani s prikrmami clovek pomaly nezacala a uz jahody????????? 😖 😀 😀 😀 😀 booooze 😝

petraluk
3. jún 2008

Magdi přesně tak, akorát ještě záleží, jestli jste s manžou alergici, na cokoliv, nemusí to být potravinová alergie, pak by je malej jako potenciální alergik měl až od roka. Tím, že bys mu je dala, by si mu mohla rozjet alergii na cokoliv jiného nebo atopák 😉

Ono si spousta idí myslí, že když má rodič alergii na pyl, tak dítě musí mít taky na pyl a už neví, že je potenciální alergik na cokoliv 😉

lusil2005
3. jún 2008

junovka ta tvoja reakcia. strucna jasna vystizna 😀

junovka
3. jún 2008

lusil, a ne?,,skoda plytvanie slov 😀 😀 😀 😉

lyongirl
3. jún 2008

Tak ja som dala jahody pred necelým týždňom a malému nechutia, ako skoro všetko ovocie ☹ , ksichtil sa jak po citróne, no a čerešne sme dali tento víkend a chutili, tak aspoň niečo. A počula som, že jahody by sa mali až od roka a pol, ale to som sa dozvedela po tom, čo malý už zjedol. Nebolo mu nič. No a každý nech si zváži, kedy začať, ale nič im neutečie, takže ja sa riadim čím neskôr, tým lepšie, samozrejme nie doslova... 😉 , lebo to by ešte asi okrem mlieka nič nejedol 😀
Ináč vďaka za úto tému, lebo už som zvažovala, aké ovocie a od kedy, hlavne, keď mi povedali, že jahody až o 1,5 roka...

maja22
5. jún 2008

včera či predvčerom - to je jedno - som videla v telke príspevok o tom, aké sú jahody veeeeeeeľmi zdravé 🙂 Aj dr. zelenina ich odporúčal 😀 😀 😀 samozrejme, nie bábätkám, ale všeobecne, tak si myslím, že keď sú také zdravé a deťom nič nie je, od roka by sa mohli dávať... aj nášmu drobcovi veľmi chutia... aj čerešne... 🙂

lusil2005
5. jún 2008

problem je, ze ked ich das dietatu co este nema postavenu imunitu na ne, tak dostane alergiu a uz ju ma. mozno keby si pockala este par mesiacov a dala mu ich potom, imunita by uz bola dostatocna a znieslo by jahody v pohode.

jandalinka
6. jún 2008

Ahoj.Tak před měsícem mi mudr.klido pido 🙂 doporučila už od 6.měs.zkusit dát rozmačkané jahůdky např.v přesnídávce či v mléce a po přečtení této diskuse jsem v rozpasích ☹ .Nečekala jsem takovou reakci na to,že jahody jsou vhodné až skoro od roku..Tak teď nevím.Mám ji zkusit dát trochu?????!!!! 😖 Podotýkám,že je máme ze své zahrádky,kupované bych nedala ani za nic.To bych počkala opravdu až do roku věku dítěte,ale "domácí"se zahrádky,co??!!!

titkovamiriam
6. jún 2008

skus tak jeden kus a uvidis,zajtra skus dva a ked nic tak skus davat dalej.No ak sa ti bude zdat ze je niekde vyhadzana,tak radsej pockaj.

dada2007
6. jún 2008

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

Pozrite si, kde sa nachádzajú jahody v tomto jedálničku...a to je len na www.babetko...je veľa stránok, kde sa o tom píš, že je to vysoký alergén.
Baby tak aké polemizovanie, že či dať jednu alebo dve lyžičky??? Veď to je jasný alergén a nie je tam žiadny rozdiel či je to kupované alebo doma dopestované. Ja rozhodne tento rok malej jahody dávať nebudem. To je môj názor... 😀 😅

maso
6. jún 2008

Caute, neviem, ci to sem patri, ale nemate recept na nejaky kolac, kam sa davaju cerstve jahody (nakoniec, aby sa nescvrkli pri peceni). Ja robievam klasicku piskotu, potriet dzemom, jahody a Zlaty klas. Hladam nieco nove. Dakujem 🙂

veja79
6. jún 2008

No tie čo chcete pokúšať s jahodami tak BACHA!!! Mne moja milá svokra ponúkla sangriu, fakt som si z nej len usrkla na okoštovanie - ani riadne z pohára neubudlo a až potom som zbadala, že tam má nakrájané jahody a samozrejme, že sa malý vyhádzal- doteraz mu nič nevadilo. Takže neexperimentovať u drobcov!!! Taká veľká reakcia a to "len" kojím nejedol ich priamo.

jandalinka
6. jún 2008

Holky díky moc za rady.Uvidím zda zkusím a jestli,tak opravdu trošku,jak jí bude šmakovat.A může mi někdo ještě napsat,co kdyby náhooodou jsme se osipali,co na to?!.Nikde to nemůžu najít.A nespletu si to třeba s potničkama??!!díky 😒

titkovamiriam
6. jún 2008

tak to neporadim nemala som take problemi s detickami.

lilu18
6. jún 2008

neprecitala som vsetko,ale vačšina tvrdite ze jahody NIEEE-je to alergen. A teda odkedy AAANO???? dik 🙂