Odkedy dávate deťom jahody a iné drobné ovocie?

magda22
2. jún 2008

odkedy davate svojim detom?

junovka
19. jún 2008

my sme najprv skusali jahodovy dzem, potom kompot a nakoniec cerst.jahody....ale az ked mala 1 rok 😉 🙂

nadiaspacek
26. jún 2008

Já jahody dala taky postupně, 1-2 denně, dnes mám malý 11 měsíců a je to oblíbenější ovoce než banán a jablka dohromady. jahodám zdar!!

lindulak
27. jún 2008

Jandalinka /a ine/ naco riskovat? Uvidis ako ta to potom bude mrziet, ked sa ti vyhadze!!! A co sa na to dava? Asi nic, zmizne to same. Ja som si dala cerstve jahody od kamosky a mala sa mi vyhadzala, trvalo vyse tyzdna, kym jej to zmizlo a este jej ostali take hnede flaky na hrudnicku - moc to nevidno, ale je to tam. Jedla som predtym jahod. dzem a nic, zareagovala len na surove jahody. Takze uz to urcite skusat nebudem a nebudem skusat tento rok ani maliny, paradajky a podobne. Radsej 🙂

reruna
27. jún 2008

Ahoj, zajímalo by mě jestli, malý může černý rybíz, teď zraje nebo tradši taky až od 1 roku? manžel je alergik, tak mám strach. já jahody jím a kojím, žádná reakce nebyla.

junovka
27. jún 2008

rob ako mysls, ja som Nely este neskusala a to uz mame 13 mesiacov 😒

titkovamiriam
29. máj 2009

ahojte,tak opat su tu jahody -kusok za hranicami su aj za 1 euro-idem mrazit,varit,zavarat

kisska
29. máj 2009

miriam - u nas uz maly chodi sam na jahody..takze vzdy musim dat pozor, aby nebol na zahone skor ako ja 😕

titkovamiriam
29. máj 2009

😲 ja jahody v zahrade nemam,no rozmyslam ze par nasadim.viem si maleho predstavit ja to mam z cernicami a tie este aj pichaju 😲

kisska
29. máj 2009

jahody su super, ak budes mat stastie, tak mozes zohnat aj take do truhlikov na balkon 😉 Inak by som to ttu nemala velmi pisat, lebo nie som velmi za kravske mlieko ako potravinu pre rocne deticky, ale ked som si robila jahodovy koktejl, tak som dala malemu ochutnat cez slamku a veru som musela aj ja poriadne potiahnut, aby mi nieco zostalo 😉 😀

titkovamiriam
29. máj 2009

mne mozes moje starsie deti pili kravske mlieko od roka,marek pije od 18m a kokteily miluju z kazdeho ovocia ci kompotu a tak isto aj dren.

junovka
29. máj 2009

titi, a to za akymi hranicami mas na mysli, ze jahody predavaju???? 😲 😲 😲 ...Madare, Polaci..???

titkovamiriam
29. máj 2009

jasne ze madari,mozes si nazbierat a zaplatis len tak malo.priatel je uz tam a zbiera 😀

kisska
29. máj 2009

hmmm, inak mozno som rozmaznana tymi 10timi korenmi, co mam doma, ale 1E nie je trochu moc za samozber? ved zber je strasna robota, pokial nemaju vyvysene sadenice... 😕

titkovamiriam
2. jún 2009

tak mam kompoty,dzem,aj namrazene.

avanka
4. jún 2009

Ja som dnes malemu skusila dat prvykrat nase jahody zo zahradky, ma 11 mesiacov a 2 tyzdne a tak sa tvaril, chuda........svagrina si robi alergologicku atestaciu a povedala, ze v pohode mozeem uz teraz.....
tak mu robim menej sladke dzemiky na zimu, kompotiky, aj by som mrazila, lebo jahod mame dost, len nie je kam 😀

bajnokova
6. jún 2009

Ahojky holky nemáte někdo recept na nějaký jahodový moučník?

kaleilah
6. jún 2009

bajnokova: mám recept na super koláš-piškot s krémem, jahodama a želatiou, je super na plech, jestli chceš něco takovýho tak písni

kaleilah
6. jún 2009

ještě k téatu, Jahody-čerstvé jsem dala v 8 mi měsících a úplně bez problému. nejdřív asi v 5 ti měsících jsem dala lesní směs od hippu, jsou tam i jahody- a je psaá od ukončeného 4 měsíce!! 😖 😖 pak jsem dala kolem 7 mi měsíců jahodovou přesnídávku, taky bez problémů, jahodovej jogurtík od hami, a když pořád nic tak jsem zkusila čerstvou jahodu, a žádná reakce nebyla. A vyloženě mu chutnalo, viz foto v albumu 😀

slnyecko
6. jún 2009

U nas su jahody normalne za 1 euro samozber,ale svagrova je v rakusku a tam vraj az 2 eura.Aspon nieco je u nas lacnejsie,ze....
a ste ma napasmali s tym koktejlom idem malemu spravit 😝

mikalove
9. jún 2009

ja som chcela dať teraz jahody a maliny malej ale vyplúva,nechutí jej ovocie,skor zelenina

nadik
21. jún 2009

Ahojky holky malá miluje jahody ale už podruhé se mi po nich totálně po.... ☹ a teď mi přijde že jak se pos.... tak že jí je i trochu cítiz z pusy... může to být tím??? Nemáme stím zkušenosti? Dávám jen naše bio jahody ze zahrádky.

junovka
21. jún 2009

Nadik, uz samostatne pokakanie po jahodach je priznak, ze jej "nesadli".Daj si od jahod pauzu aspon 2 tyzdne a skus opat.Ten zapach z pusy, moze s tym suvisiet.

nadik
21. jún 2009

no teď už to taky vím, no škoda, fakt jí šmakovaly. Zítra bude dietka... 😉

whoknows
21. júl 2009

Ahoj,
vzpoměla jsem si na lívanečky s ovocnou polevou, borůvkovou nebo jahodovou, co mi dělala babička když jsem byla malá. Nemáte někdo nějaký recept na takovouto polevu? Díky 🙂

titkovamiriam
22. júl 2009

to je sirup podla mna-rozvaris kolko ovocia tolko cukru a trosku vody,precedit ,naflaskovat a hotovo.

kvetinka7256
9. máj 2014

v jahodách sa jedná o histamín. je to látka, ktorú ešte deti nevedie rozloziť, táto schopnosť pribúda vekom. mne alergologička vravela že jahody malá môže - má 9 mesiacov ale až keď budú aspoň 20 minút prevarené, varom a konzervovaním sa histamín vytráca. vravela tiež že histamín sa pridáva aj do konzervačných látok, čiže aj do výživ a podobne.taktiež môže aj napr. jogurt s jahodovou príchuťou, pretože to je už tiež pasterizované.

mtsl
22. apr 2017

dnes mi niekto po 9 rokoch lajkol príspevok v tejto diskusii, tak píšem ako sme s tými jahodami dopadli. Syn má 9 rokov a zatiaľ sa mi nepodarilo vypestovať u neho žiadnu alergiu. Jahody a všetko drobné bobuľové ovocie je u neho dodnes topka (samozrejme ovocie je pestované u nás v záhradke bez hnojenia a striekania nie kupované v obchodoch)

miciklalik
19. dec 2019

@junovka ako to kiwi ?

junovka
20. dec 2019

@miciklalik nerozumiem🤔

zuzuliennka1
20. dec 2019

@junovka myslim, ze mala na mysli tento tvoj komentar -> ...som rada, ze Nely sa mi po jahodach nevyhodila 😎 🙂 😉 dnes som jej skusila dat kiwi...pomaranc uz mame vyskusany 😉 🙂 ale to si asi spred vyse 10r pamatat nebudes, ci?