Odkedy majú deti nosiť slnečné okuliare?

lenaka
30. apr 2007

Ahojte, mate skúsenosť s nosením slnečných okuliarov malých detí? ja mám malú 2,5 ročnú dcéru a okuliare nosí už od 1,5 r. No nedávno mi známa povedala vraj by deti do 3 alebo až 5 rokov (nevedela presne, čitala to) nemali používať sl. okuliare. Vraj sa im očká ešte vyvýjajú a viac škodia ako chránia. Našla som len články ohľadne bezpečnosti do 3 r. - aby si nepichli do očí. Ale žeby im to škodilo o tom neviem. Ak niečo viete dajte vedieť. Dík.

mracik
30. apr 2007

no v žiadnej odbornej knihe som sa o slnečných okuliaroch pre deti zatiaľ nič nedozvedela, ale myslím si, že nie je vhodné takým maličkým deťom pravidelne dávať na slniečko okuliare, aby sa u nich nevyvinula svetloplachosť. Určite je viac vhodný klobúčik alebo šiltovka. Iné je to na horách, hlavne v zime, tam sú určite okuliare v poriadku
Ja zatiaľ úspešne odolávam prosbám mladšiho syna o okuliare - a to máme optiku

jankamanikova
30. apr 2007

Ja som zas citala, ze slnecne okuliare pre male deti su vhodne. Dovod je ten, ze je velmi silne slniecko a UV ziarenie a klima. Okuliare zabranuju, aby slniecko poskodilo zrenicky (ci co) a aby deti nemali velmi precitlivele ocka. Co ja viem, ja som este Janikovi okuliare nadavala, ale toho roku mu chceme kupit. Je ich na trhu teraz dost a su aj special pre deti. Su dost drahe, ale stoji to za to. Myslim si, ze ked sa davaju okuliare len na slniecko, ked je teplo, tak to uskodit nemoze. A svetloplachost sa vyvinie z inych pricin a nie z okliarov.

lenaka
autor
30. apr 2007

Babenky dakujem za odpovede potesili ste ma. Uz som sa zlakla. Samozrejme ze okuliare sme kupovali v optike a veru neboli najlacnejsie. Ale zdravie je prvoradé.

vendynka
30. apr 2007

Baby, ale ako dieta donutit tie okulky nosit?
Ja som ich uz kupila a zdaju sa byt fajn - chcela som ich davat malemu, ked bicyklujeme kvoli muskam... - ale krpec ich nechce ani za svet ☹
Mozno deti vedia, co potrebuju 😎 My sme boli s malym ako 11mesacnym pri mori a okuliarky mu nechybali 🙂 Tak mozno to naozaj nie je az take nevyhnutne, ako to tlaci komercia 😕
Inak mam znamych ocnych lekarov a ti su proti, presne ako pise Lenaka... - vraj treba nechat ocko nech sa vyvija bez clony a radsej tienit klobucikmi 🙂

mracik
30. apr 2007

janka máš pravdu, že svetloplachosť je hlavne príznak rôznych ochorení (konjunktivitídy, keratitídy, meningitídy...) lenže ak dáš dieťatku okuliare vždy keď svieti slniečko, tak bude zvyknuté byť stále akoby v tieni. Očnú zreničku totiž ovláda sval - keď svieti slniečko zrenička sa zúži a zabráni tomu, aby sa do očka dostalo priveľa slnečných lúčov. Ak sa ten sval nepoužíva, samozrejme oslabne a nedokáže tak reagovať.
Takže podľa môjho názoru kvalitné slnečné okuliare sú fajn, ako som písala - na hory, ku vode a tak, ale určite ich treba užívať u detičiek s mierou...

lenadka
30. apr 2007

dievcata nieco na tom bude, mne je dodnes neprijemne slnecne okuliare nosit, radsej prizmurim oci alebo dam silt, z okuliarov mam blby pocit, akboy som mala po nich unavene oci...

lenaka
autor
30. apr 2007

Malej dost vadilo slnko, uz od malicka a preto som jej okuliarky kúpila. Najskor ich nechcela ale ked videla ine deticky tak si zvykla. Samozrejme ze jej ich nedavam hned ako videme z domu. Ale ked si pyta, dam jej ich. Boli sme u očnej a ocka ma v poriadku, svetloplacha asi nie je, len jej to proste vadí. Asi je po mne mne slnko strasne vadí. 🙂

ityla
30. apr 2007

http://www.babybanz.sk/#

Toto som našla na nete, sú to super okuliare, tiež premýšľam, že malému niečo také kúpim. Ja si myslím, že niekedy, ak je slnko ozaj veľmi silné, tak okuliare pomôžu.

elliana
1. máj 2007

a odkedy je teda vhodne chranit ocka okuliarmi?

franti
1. máj 2007

ahojte...ja som prave tento tyzden kupila malemu slnecne okuliare z optiky...tiez ich moc nechce nosit... da si ich iba napar minut a potom ich zahadzuje...nenutim ho, ked ideme von, beriem ich so sebou a obcas mu ich nasadim nech si zvyka...dufam, ze si zvykne, lebo si tiez myslim, ze niekedy to slnko je prilis ostre...ja tiez potrebujem slnecne okuliare, lepsie sa mi cez ne pozera, hlavne ked je taketo ostre jarne slnko a nemam okuliare, zacnu ma oci vecer svrbiet. tym, ze deticka mokuliare na silnom slniecku nasadime, podla mna nepokazim nic. moj maly ma bledomodre ocka, pocula som, ze ludom s bledymi ocami slnko vadi viac ako s tmavymi a malemu to slniecko vadi dost.

bejka7
2. máj 2007

ahojky...nedavno bola debata na TA3 s ocnym lekarom a tot vysledok : male deti do 3rokov okuliare nemaju nosit, iba ak im to vyslovene predpise lekar, nosit ich iba v pripade kde je velmi ostre slnko-napr.pri mori a vo vysokohorskom prostredi, povedal, ze ocka su este vo vyvoji do takych cca 3rokov...moja mala skusa vsetky co jej pridu pod ruku, ale drzi ju to 2min...takze po vyjadreniach pana doktora mam o starost menej 😉

emjee
20. júl 2007

kamajka • 2d • 20. júl 2007 o 06:42
Ahojte žienky, pekné ránko prajem, akurát som zas čítala, aké je dôležité nosenie slnečných okuliarov hlavne pri deťoch, nakoľko deti nemajú tak dobre vyvinutý zrak ako dospelí (no trocha inak to bolo sformulované ale v takomto zmysle 🙂 ).
Tak sa chcem opýtať ako mám svoju 3,5ročnú dcérku presvedčiť aby si okuliare nedávala stále dolu, lebo ona sa s nimi väčšinou len hrá. Hore-dolu, na hlavu, zas hore, zas dolu, zas na hlavu.... Popravde, lezie mi s tým na nervy, lebo ju nemienim vždy upozorňovať, a keď to takto robí, poväčšine jej okuliare padnú na zem (je strašné nemehlo 😀 ), kadetade ich stráca, už nejedne okuliare sme stratili, a tentoraz sme vysolili aj nemalé peniažky za ne, tak chcem, aby ich dcérka využila a aby boli jej krásne modré očká chránené. Ako na to???
Za každú radu ďakujem

katmi
20. júl 2007

ityla tu napisala tu web stranku -- babybanz..tie okuliarky su super..ja som prave jedny objednala kamoskinej malej.. a ta ma 9mesiacov..takze si myslim,ze pokial dietatko uz sedi v kociku,tak okuliarky by malo mat..ved su tak aj rozdelene.. od 0-2rokov a potom vyssie.. 😉

barborkau
20. júl 2007

Ja som sa vybrala s nasim malym k znamemu promovanemu optikovi a ten sa ma prve opytal, ci ideme niekam do extremu - myslel tym more, alebo hory a napriek tomu, ze vo svojej optike ma slnecne okuliare aj pre malinke deti, neodporucal mi ich na bezne nosenie von do mesta, pre dovody, ktore su tu spomenute, on hovoril dokonca o veku do 5 rokov, dovtedy sa vyvija akomodacia sosovky. Myslim si, ze v mnohych pripadoch je to biznis, ako co najviac predat ☹
Ja by som svoje dieta do nosenia slnecnych okuliarov urcite nenutila, ani ho neprehovarala. Ja sama som si kupila slnecne okuliare svetlejsie, lebo cierne mi doslova vadia a vyuzivam ich hlavne pri soferovani.
Klobuk alebo silt spravia svoju sluzbu.

danona
20. júl 2007

ahojte
emjee - potzvrdzujem, babybanz... mám 9 mesačnú dcérku, včera sme sa vrátili, boli sme 2 týždne pri mori, ešte sa na 2 týždne chystáme a super.. okuliariky sú na takú širokú gumičku, čiže nespadnú na zem. no ozaj ich treba len pri tých extrémoch - ako píše barborkau.. aj ked tu teraz pri tom slnku na sr, no neviem neviem 😀 😝

katmi
23. júl 2007

takze co teraz babule? nemaju tie deti okuliarky nosit pri nasom podnebi ci ako?? uz som z toho dili 😀

gerta
23. júl 2007

Ahoj, my nosime slnecne okuliare takmer od 8. mesiacov, take na suchy zips, ale su aj s gumickou. Byvame ale pri mori a slnko je tu silne od maja az do oktobra, neviem si predstavit ako by mal UV filter dietatu ublizit, zato si viem predstavit ako silne priame slnko moze poskodit male citlive oci. Je to jednoduche, tak ako my dospeli chranime nase oci pred silnym slnkom, tak aj ja chranim svoje dieta, neviem ako vy, ale ja cez leto po slnku nechodim len so siltackou. A to iste plati o kremoch s ochranym faktorom, natierame sa pravidelne, detska pokozka je citliva a ked sme cez leto pol dna na prechadzke viackrat do tyzdna tak ani nevieme ako a skodlive ucinky UV lucov sa v ociach a v pokozke hromadia a hromadia...

katmi
24. júl 2007

gerta - no hej.ale ty byvas pri mori..a co my tu na slovensku? aj ked..bola tu spravna pripomienka,ze uz aj tu to u nas zacina vyzerat jak v primorskej krajine.. ale iba teplotami 😀

gerta
24. júl 2007

Katmi, teraz je na Slovensku asi o 10 stupnov viac ako tu u nas tak asi aj tam slnko pecie jedna radost! Ktovie kde je vacsia ozonova diera... Ja by som okuliare dala cez to najvacsie slnko cez leto aj na Slovensku.

katmi
26. júl 2007

gerta - tu slnko nie ze pecie ale rovno kuri 😀 ved tu boli 40stupnove horucavy.. dnes je to uz trosku lepsie..je o 10menej 😀

elise
22. jún 2008

malý má 18 mesiacov a zvažujeme kúpiť aj jemu slnečné okuliare. dajú sa kúpiť v optikách ? a ako ste detičky presvedčili aby si ich nesťahovalo?

etuska
22. jún 2008

Elise-ja som kupila dcerke tiez sln. okuliariky Babybanz a nosi ich uz cca 2-3ti rok.najprv ich vobec necjcela,ale ked videla ze nosime i my,tak si na ne rychlo zvykla.Kupili sme tie mensie od 0-2 roky,Mimi ma 4 roky a este stale su jej dobre,takze investovat sa oplati.

elise
22. jún 2008

etuska a kolko tak stoja približne?

bihan
23. jún 2008

Náš drobec nosí okuliare od 3m, mám potvrdené od dvoch očných lekárov, že okuliare pre deti sú veľmi dôležité (teda hlavne aby mali kvalitný filter 😉) práve kvôli tomu, aby neboli v dospelosti svetloplaché. Nechápem totiž celkom, ako škodlivé UV lúče pomáhajú k formovaniu detského oka 😉

katka76
23. jún 2008

ahojte, ja som malej davala klobucik, aby mala celu tvaricku v tieni, tiez som citala take daco v nejakom casopise pre maminy, ze okuliariky len v extremnych pripadoch. zial sme ale chytili zapal spojiviek na obe ocka a v lekarskej prirucke sa pise, ze sa treba vyvarovat priamemu slnecnemu ziareniu, takze sme kupovali okuliare. no hoci ich je na trhu neurekom, radsej som stavila na certifikovanu znacku baby banz - 599 Sk. mala ich nosi uz takmer mesiac, ked mala problem, nedovolila som jej ich dat dole a ona si zvykla, tak ked sa chystame von, sama si ich uz natahuje 😎

emjee
22. máj 2009

zoeno.1 • 1d • Dnes o 15:38
ahojte,ake pouzivate slnecne okuliare pre vase deticky?
chcem kupit A. slnecne okuliare,kvalitne,zatial som len natrafila na znacku baby banz,maju dve velkosti 0-2r. a 2-5r....A. ma len 8.mes. takze sedliackym rozumom som kukala tu mensiu velkost,lenze som zistila,ze ta mensia velkost je do 46cm (obvod hlavicky) a A. ma uz 45cm,takze teraz si myslim,ze by jej boli za chvilku male.
mate niekdo taketo okuliare?co by ste mi odporucili?popripade aj inu znacku privitam

sorry ak tu uz je takato tema,ale ja som ju nenasla.

zuzin78 • 1d • Dnes o 15:43
ahoj
my mame baby banz okuliare od 0-2r. dcerka ma 13 mesiacov. som s nimi velmi spokojna, a aj dcerke sa pacia. rada ich nosi.
ked ich budes kupovat, vyskusaj jej ich v obchode.

iloha • 2d • Dnes o 15:58
my jsme kooupili chicco ..........

evicka7 • 1d • Dnes o 17:06
ahoj, my máme takjé babybanz
http://branakdetem.cz/_2145.htm
máme je zatím jen chviličku, tak ještě nemůžu referovat, ale vypadají super

danu • 1d • Dnes o 19:59
skus pozriet sem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
alebo sem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

soanpe • 1d • Dnes o 20:05
my máme od 3měs. chicco

zoeno.1 • 1d • Dnes o 20:12
takze si myslite ,ze mozem jej kupit tie babybanz 0-2r?

na tej stranke co si mi poslala evicka,tam je pisana velkost na 43-52cm....hm tak neviem,kde som ja kukala tie miery ine

zuzin neda sa mi ich skusat v obchode,chcem ich kupit cez net,takze preto sa aj pytam

iloha,kukala som tie z chicca,ale co som nasla na stranke,tak to boli bez toho pasiku okolo hlavy a ja by som take asi najradsej,nemaju aj take?

zoeno.1 • 1d • Dnes o 20:16
danu,jej som si nevsimla,ze si mi tu dala linky,diky idem to prestudovat ......ja som skusala hladat predtym ako som zalozila temu,ale toto mi nevyhodilo

iloha • 2d • Dnes o 20:32
zoena, to nemají .......jsou celé plastové a nedají se rozlomit, nám vydrželi docela dlouho, teď už máme větší, ale jestli chceš gumu tak to je lepší ten babybanz...

mikulcena • 1d • Dnes o 21:27
http://www.julbousa.com/baby/

máme cca 2 měsíce tyto brýle..jsou nezničitelný, ohebný a bez šroubků, oboustrané,vysoký stupeň uv fitru..
doporučuji dál..ať dětem nesvítí do oček....

bebebrumik
4. okt 2010

Dievčata, má niekto z vas skusenosti s nosenim detských slnečných okuliarov zn. REER???Dakujem

kaata_
13. apr 2014

ahojte, pridavam informaciu od ocnej lekarky, mozno sa niekomu zide. pytala som sa jej ci je soravne davat dcerke (mala vtedy adi 7 mesiacov) slnecne okuliare. Odpoved bola jednoznacna, pokial si ich bude chciet dat tak urcite ano, zrak deti aj tych malych, treba chranit pred skodlivymi vplyvmi slnecneho ziarenia rovnako ako zrak dospelych.

pavuciatko
29. apr 2014

@kaata_ dakujem🙂