Odkedy môže ísť bábätko do vyššej nadmorskej výšky?

lila794
14. máj 2008

Ahojte! Neviete poradit, od akeho veku moze babo ist do vyssej nadmorskej vysky? Napr. do 1500m. D

martinadt
14. máj 2008

lila myslíš ako na prechádzku alebo? 😕

eriqe
14. máj 2008

fu to neviem my sme chodili na hory od mesiaca. Ale tak 1200 az 1500 asi je to dane aj tym kde zijes v akej nadmorskej vyske, ale ved vy ste pod Tatrami, a teraz je uz fajne pocasie, tak si myslim, ze kludne mozete.

lila794
autor
14. máj 2008

Myslela som tak na poridnu turu! Bojim sa, aby to malemu neublizilo. 😒

eriqe
14. máj 2008

tak som pozerala podla fotiek tak s 5 tyzdnovou sme boli 2.2. v nm1200 a od vtedy chodievame pomaly vyssie ale Sue s Mackom su lepsi oni chodia vkuse niekde na nich nemame 😀

martinadt
14. máj 2008

lila ja myslím že babu by to nemalo ublížiť .. my v podstate žijeme v alpách 😕
ale ak máš pochybnosti skús sa spýtať pediatri 😉 😉

lila794
autor
14. máj 2008

juj, tesim saaaa. Uz mi to chybalo, lozit po horach, pocas tehot 🙂 😀 Dakujem za odpovede

fifla
14. máj 2008

ja som ikede citala ze pokial mimis nepochadza z vzssej nadmorskej vysky, tak 1500/by mala byt do roka tabu. my pomalickz pridavame, ale do tatier sa este nechystame

lila794
autor
14. máj 2008

A ked sme z Liptova?

sue
14. máj 2008

...no my sme 1x boli v 1700m.n.m. keď mal malý presne 1mesiac a 2dni. Nemal žiadny problém. Najvyššie sme doteraz boli na Chopku (2000m.n.m.) keď mal tri mesiace, taktiež žiadny problém.
Snáď si nemyslíte, že je tam o tak veľa redší vzduch, že by to dieťaťu mohlo ublížiť 😉 😅 jediné na čo treba dávať pozor je vietor (to detičky nenávidia) a slniečko (je veľmi osttré - takže slnečné okuliarky a kryť telíčko). Ďalej - na začiatok vyhľadávať túry s chatami, pretože nikdy neviete kedy si dieťatko zmyslí, že stačilo pobytu na čerstvom vzduchu, prípadne sa pokaká až na lopatky a podobne... Ďalej rátajte s tým, že budete vláčiť príšerne veľa vecí, keďže treba všetko do zásoby + je nepredvídateľné počasie. Už s ateším, že je teplo, pretože sa bude dať nechať malého vyspať niekde v bunde na tráve, nie ako teraz... lebo už je trochu ťažký 😅
Horám zdar 😵 (jo a ako všade platí... všetko s mierou - dieťa treba na všetko učiť pomaly...)

lutecia
14. máj 2008

ja som tiez citala, ze s horami sa ma zoznamovat postupne (mamaaja jun 2007) a pise sa tam, ze odporucana vyskova hranica pre deti do 1 roka je 1500m, pretoze dojcata a batolata nedokazu dostatocne kompenzovat zmeny barometrickeho tlaku - som mudra, co 🙂 a ani v lanovke by nemali cestovat

lila794
autor
14. máj 2008

Super!!!! Otecko veci ponosi, ved je daky horolezec! A v com ste male nosili?

sue
14. máj 2008

Lila, odkiaľ presne ste??? Lebo my sme tiež na Liptove 😵 😵 😵
Inak ja som na hory chodila aj počas tehu - dva týždne pred pôrodom som bola na Chlebe 😲 😀
V lanovke sme už tiež išli - aj kabínkou aj sedačkou a v pohode. Ten tlak sa v našich nadmorských výškach až tak nemení, aby to bol problém.
Bábo - prvé týždne vanička z kočíka pripevnená na sánkach a potom v Manduce.

lila794
autor
14. máj 2008

Som z Hradku, momentalne, inak pochadzam z lm. Ja som zvladla len ziarsku chatu v 4.mes, lebo som mala brucho ako svet a strasne som nevladala. A ty?

trixi
14. máj 2008

ahoj lila, ako tu maminy pisali, zalezi v akej vyske mimino zije. Liptov nie je zasa nejaka velka vyska. A je dolezite ako rychlo chcete robit vystup a kedy. Urcite by to nemal byt rychly vystup. Na nosenie neodporucaju krosna do 7-9 mesiacov. Pokial babatko same nesedi tak by nemalo byt v krosnach. Tak prichadza do uvahy ergo, manduca, klokanka alebo satok. My sme boli s nasim malym v jeho 6tich mesiacoch na lyzovacke v Alpach, pohybovali sme sa cca od 1200 do 1800 m n.m. Tak vysoko sme byvali. Hore na kopec som s nim nesla, pretoze sme mali strasnuuuuu zimu (-20 st.). V lete sa chystame do Zapadnych Tatier, to uz bude moct sediet v krosnach, tak chceme trosku pochodit.

sue
14. máj 2008

Lila, kuk IP 🙂
No ja som dosť športovala a lietala do 24tt, potom som ostala na rizikovom a od 38tt sme zas malého vyháňali z bruška, takže Vysoké Tatry, Chleb a podobne 🙂 Na Žiarskej chate bol malý 1x keď mal týždeň pred 3.mesiacom 🙂

lila794
autor
14. máj 2008

Sue, v IP nic nemam ☹

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz