Odsávať noštek aj keď pri tom plače?

spantex
10. dec 2008

Ahoj. Malý má nádchu, už 4. deň. V noci naparujeme vzduch. Nenechá si noštek vytierať, ani doň kvapkať a o odsávaní ani nehovorím. Máme odsávačku soplíkov na baterky. Zatiaľ nemá teplotu ani nekašle. 1. deň mu pekne tiekli soplíky sami od seba, teraz už len málo, ale má plný noštek. Soplíky sú priehľadné a také ťahavé. U doktorky som zatiaľ nebola, nechcem aby tam ešte niečo horšie pochytil. Neviem či je lepšie odsávať napriek veľkému plaču, bude mať ešte viac soplíkov, alebo nechať tak. Len sa bojím, aby mu to neprešlo na ušká alebo priedušky.

sirinka
10. dec 2008

spantex ak ma vela soplikov a stoji mu to v nose a dutinach, odsavaj aj ked place...bohuzial, ale bude to pre neho lepsie.

sirinka
10. dec 2008

a tym placom sa tie sopliky iba lepsie uvolnia, to nie ze by ich mal viac

lyongirl
10. dec 2008

aj my odsávame nasilu, veď mu tam ten sopel predsa nenechám a niekedy ho tam veru má neúrekom. Naposledy sme spravili tak, že som ho s odsávačkou nechala pohrať a potom som zapla vysávač, on ju držal a ja som mu ju pomáhala dať do nosa a ťahali sme spolu, celkom ho to bavilo...

danulka2
10. dec 2008

ahoj, kludne mu ich poodsavaj aj ked place. Urob to rychlo a efektivne a ked bude mat prazdny nostek, tak sam pochopi, ze si mu nerobila zle a o chvilu sa upokoji. Inak placom sa trochu sopliky ,,zriedia,, a lahsie sa odsaju.Ked neodsajes, tak mu budu zatekat, bude viac kaslat a moze dostat zapal priedusiek a teploty.Pevne nervy pri odsavani, viem o com hovorim 😉 . K doktorovi chod az ked bude mat teplotu alebo bude vela kaslat. Poradi ti co mas dat od kasla.Skore uzdravenie 🙂

sasiki
10. dec 2008

Tiež sme odsávali za plaču - lebo sa nemohla s plným noštekom v kľude nakojiť ani spinkať 😒
Malému sme chvalabohu ešte nemuseli 😎

liliandax
10. dec 2008

aj my sme odsavali s placom, kym bol mensi, teraz ak nahodou treba, je to uz ok, maly si to uz necha v pohode, vysvetlime, preco treba a potom chce sam terigat vysavac 🙂

lienka55
10. dec 2008

My mame momentalne tiez sopliky,odsavame s placom a na silu ale nic ine sa neda robit.Chcem aby sa mu lepsie dychalo,sam sa este nevie vyfukat.Po odsavani mu este vycistim nostek vatovou tyc. ak su tam nejake zvysky a davame aj kvapky.

gucz
10. dec 2008

my odsávame s hysterickým záchvatom plaču, ale čo už, keď malá nevie, že jej chcem pomôcť. Ale odsávam len 2x denne, pred obedným spánkom a večer. Inak pri zaspávaní (má ešte dudku) plače, lebo sa jej zle dýcha

janka196
10. dec 2008

ahojte, tak aj my odsavame nasilu. bojujem s nou strasne ale ked prestanem odsavat zahadne aj plakat prestane takze ju to isto neboli len je to asi neprijemne. inak mam odsavacku aj na baterky aj na vysavac a pri baterkovej place viac lebo musim s nou dlhsie narabat ked chcem vsetko vytiahnut.

spantex
autor
10. dec 2008

Dnes sme odsávali 2x. Len s manželom, sama , lebo sa tak trhá, plače, chce mi vytrhnúť odsávačku z rúk. Najprv sme nastriekali sterimar, potom odsávali. Nebolo to bohvie čo. Až som sa potom triasla aj ja, tak hystericky plakal. Je mi ho veľmi lúto, no viem že ho to nebolí. Keď bol maličký, tiež plakal, ale išlo to lepšie. Teraz neviem čo robiť, no sama to nezvládnem.

janka196
10. dec 2008

spantex musis vydrzat a hlavne zistit ako vam to vyhovuje. ja si malu posadim na koleno a jednou rukou jej chytim rucky ku telu pritisnem ju k sebe ako keby som ju chcela objat a takto jej raz dva vysajem. jasne ze zo sebou hadze mne je jej tiez luto ale potom sa jej ovela lahsie dycha.

miska82
10. dec 2008

Ahoj spantex, my sme chválabohu odsávali len raz, keď bola malá choručká, ale tiež sa to nezaobišlo bez plaču. Máme odsávačku na vysávač a nič iné si ani neviem predstaviť . Keď sme soplíky odsali, tak malá prestala hneď plakať a bez problémov sa jej dýchalo. Takto me odsávali aj 7x za deň a lmalá bola spokojnejšia. Neboj sa odsávať, malý troška poplače, ale ver, že mu bude hneď lepšie 😉

spantex
autor
10. dec 2008

Lenže malý sa bojí aj samotného vysávača. A ten odsávač som ešte neskúšala len na baterky.

lenca13
10. dec 2008

Spantex nasu Timku bolo tiez problem odsat ale ona sa neboji aspon vysavaca ale my uz vieme pekne fukat tak odsavacka je zatial schovana 🙂

miska82
10. dec 2008

Neboj malý si zvykne aj na zvuk vysávača. Len to troška potrvá. Naozaj Ti odporúčam tú odsávačku. Ja som tiež najprv bola proti nej, ale keď som videla, aký to má rýchly účinok, tak si už bez nej domácnosť neviem predstaviť. Aj veľa mojich známych ju používa a nevedia si ju vynachváliť 😉

janka196
10. dec 2008

miska veru aj ja mne to najprv pripadalo

janka196
10. dec 2008

AJ MNE pripadala ta na vysavac taka drasticka ale fakt staci par sekund a vytiahne aj z paty 🙂

lucxy
10. dec 2008

no tak moja zacne brutalne revat uz len ked to vidiii,, takze si to viete predstavit ale odsajem jej aj ked strasne place no nic ine mi neostava,,,,,a potom jej dam aj kvapky,,,silno ju stisnem a potom sa ukludni 🙂 drzim palce 😉

spantex
autor
10. dec 2008

Poznáte nejaký sirup alebo homeopatikum na nádchu? Nie na kašel. Čo by pustilo tie hlieny.

monca301
11. dec 2008

my odsavame sopliky aj ked place,musim ho poriadne drzat aby sa mi to podarilo. Je to len pre jeho dobro,ale takemu malemu dietatu to nevysvetlis. Ja zapalim cez den solnu lampu alebo aromalampu a v noci mu dam pod postielku slanu vodu.

andosa
11. dec 2008

spantex- na pustenie hlienov je dobrý Sinupret kvapky. Máme rovnako malých drobcov, ja tomu môjmu dávam myslím 15 kvapiek (treba si prečítať príbalový leták). Je to aj chuťovo v pohode, Danielko mi to bez problémov prehltol a ešte si pýtal ďalšie, tak som mu dávala čajík lyžičkou.

K tomu odsávaniu - dlho som bola proti odsávačke na vysávač, ale dokina mi to doporučila, tak som vyskúšala a fakt je to super. Odsajete rýchlo a dôkladne. Zo začiatku som s malým bojovala, ale potom som mu dala odsávačku na hranie a sám si ju začal strkať do nošteka. Vysávač miluje od narodenia, je to jedna z jeho najobľúbenejších hračiek a niekedy sa s ním hrá aj pol dňa (a preto budeme musieť kúpiť nový, ten starý je už v úbohom stave). Boli časy, že sa ho dalo nakŕmiť, len keď išiel vysávač - bez toho mi nechcel sedieť ani v stoličke. 😉
V súčasnosti si už sám namontuje odsávačku na vysávač a aj si ho pustí a odsaje soplíky. Máme jediný problém, že potom mi nechce dať odsávačku na umytie. 😝 Tak mu ju musím násilím zobrať a umyť za výdatného zvukového doprovodu.

vija2
11. dec 2008

ahoj,,aj mi bojujeme a fakt to nieje príjemné vidieť že plače a vzpiera sa ale ak im chceme pomôcť treba to vydržať ,však komu padne dobre ak má plný nos 🙂 určite sme ani mi neboli nadšené ked nám čistili nos v ich veku 😉 marcelko má niekedy soplíky po kúpkaní tak sa snažíme fúkať /niekedy sa podarí ale ak nie tak ide na rad vatová tyčinka 🙄

spantex
autor
11. dec 2008

Dnes sme boli u doktorky. Malý dostal antibiotiká. Červené hrdlo, zapálené hlasivky. Hoci nekašle,zatial, ani teplota. Dúfam že teraz to už bude lepšie.

bliss
12. dec 2008

Ahoj spantex,
soplíky je potrebné odsávat, aby sa k tomu nepridruzil napr. taký zápal stredneho ucha, co by bolo ovela horsie, ako samotne odsavanie soplikov.
My sme s tym tiez mali problemy. Mala bola mladsia, nez tvoj syncek teraz a vtedy mi doktorka poradila, ze jej treba pred kazdym odsavanim vysvetlit, co ides robit, ze to pomoze. Aj ked sa ti zda, ze to nepochopi, casom urcite na to pride, treba len rozpravat laskavym hlasom a byt dosledna. Najskor mala odmietala, zobrali sme babiku, tej sme odsali, ja som si akoze prilozila odsavacku k nosu, dala som jej odsavacku do rucicky (mame tiez na vysavac)... Malá ma teraz takmer 2 roky a nemame s odsavanim problem. A este jeden tip: skus mu odsavat sopliky posediacky, aby sa poleziacky necitil bezmocny.

lante
12. dec 2008

My sme Vilimu odsávali soplíku už ako sme prišli z pôrodnice, zrejme im tam prechladol, kým nebol pri mne (bola som po cisárskom) vtedy mu to nevadilo vôbec. Máme tú na vysávač. A teraz dostal nádchu. Zo začiatku jačal a bránil sa, no po pár dňoch už je to bez plaču dokonca si sám prikladá odsávačku a keď má pocit, že treba odsať príde za nami a tlačí si prštek na nosnú dierku a hovorí "brrrm"............a bliss dala celkom dobrú radu......skús odsávať v sede. 😉

other_side
12. dec 2008

my sme nikdy v zivote nevysavali.. neodsavali sopliky a ani si to neviem predstavit.. .. doktorka nam to vysvetlila este ked sa maly narodil, aby sme tomu predysli,, ze ked sa vysavaju sopliky, tym viac sa to zahlienuje a znova sa tvoria nove a nove, nostek a hlavne dieta je podrazdene. namiesto toho sme sopliky jemnucko vytahovali s vatovymi tycinkami a mozem vam baby povedat.. tuky tuk na celo )) ze to skutocne lepsie fungovalo 😉 skuste sa aj vy na to poopytovat vasich dr. co vam na to povedia 😉

slaviks
18. dec 2008

other side závidím ti že ste neodsávali soplíky lebo je to strašná drina. Naša malá koľkokrát bola usoplíkovaná a neodsávali sme, toľkokrát jej to zliezlo na uši a už tam bol zápal ucha. Takže asi radšej odsávať ako nie. Ale samozrejme nie všetky detičky sú rovnaké.

trixi
18. dec 2008

ahojte, my pri nadche sopliky odsavame. Mame za sebou chripku, Matkovi sa to zo zaciatku nepacilo, aj trosku plakal, ale ked sme odsali sopliky vsetkym medvedikom, tatinovi, babke, mne, dokonca aj snehuliakom na koberci a hasickemu autu, tak si uz isiel sam pre hadicku , ked mu soplik tiekol z nosteka a tazko sa mu dychalo.

tanja61
18. dec 2008

mi sme odsavali spoliky a bolo to strasne,na maleho nezaberalo nic ked videl hadicku tak to bolo kriku.....babka ho chytila aby sa nemykal a ja som odsavala inak si ani neviem predstavit zeby sme neodsavali lebo maly nemohol ani dychat tolko hlienu mal ☹ a vatove tycinky?to sa nedalo povyberat vsetko...skratka ked musis tak musis 😀

other_side
19. dec 2008

tanja, nikoho nepresviedcam ze sa vsetko dalo vybrat 😉 a hlien sme mali aj my, ale keby sme odsavali, tvoril by sa novy, takze sme neodsavali, tot vsjo 🙂