Odstáty čajík. Môžem ho dávať bábätku?

brnka
20. nov 2008

ahojte,
chcem sa opytat, mozem davat babatku odstaty cajik? alebo treba zarobit vzdy cerstvy a ked ho nevypije, vyliat ho? a ma ho pit vzdy len teply? som z toho trochu magor... 😲

carisma25
20. nov 2008

ahoj brnka. to iste riesim aj ja 🙂 neviem aky cajik robis, ja robim vrecuskovy detsky bio a nerobim vzdy cerstvy, ked ma par hodin, tak ho zohrejem na 5 sekund v mikrovlnke, aby nebol prilis studeny ale taky letny, osviezujuci 😉

lubec
20. nov 2008

ja som vzdy uvarila flasu,mal ju na par hodin a izbovej teploty.

bashka
20. nov 2008

ale jasne, kym jej ho nebudes ponukat 3 dni 😀 Teda ja som vzdy zarobila 1 dl a to mi doobeda vypila, poobede zase deci a to vypila do vecera. Tomu nic nemoze byt...a zas take strasne teplo nie je. Teraz uz pije len vodu, ale s tou to robim tak isto ked je cista, popripade vylejem a dam novu...lebo uz papa vselico a tak tam aj vselico zvykne plavat 😀 A inac prestala som ohrievat este ked pila cajik, lebo potom ked som isla von a nebol naaaaahodou takej teploty ako chcela tak ziapala...ale to bolo v lete. Teraz vonku nepije a doma pije izbovej teploty

fifinna
20. nov 2008

brnka, väcsinou byva aj na caji napisane, dokedy ho treba vypit, ked sa zarobi. Ja som mala jednu vzorku caju kde bolo napisane , ze ho treba vypit do dvoch hodin. Ja kupujem tie granulove, tam neni nic napisane, tak rano zarobim a pije ho cely den. Takze ak neni na caji nic uvedene, tak ho môzes mat zarobeny cely den. Caj by mal byt izbovej teploty, nema sa ohrievat, mne to doktorka odvôvodnila tym, ze deti sa naucia na teple, potom pridu do skôlky, vypiju nieco studene a hned maju anginu.

claudinka
20. nov 2008

ja mam granulovany feniklovy, je tam napisane, ze do troch hodin treba vypit, tak kym je taky maly, vela nevypije, tak mu robim niekedy aj dvakrat za den, vzdy novy..

daskak
20. nov 2008

ahoj, ja som doteraz robila granulkovany, flasku 120 ml doobeda, co nevypil som vyliala a znovusom urobila poobede. Teraz robim sackovy,ked vychladne nalejem do neho trosku zohriatej prevarenej vody 🙂 , alebo aj nie a vypije ho s izbovo teplotou. Ale ja osobne mam s mikrovlnkou velmi zle skusenosti,preto ju vobec nepouzivam

stvura
20. nov 2008

K zopar mamickam - kocky, preco s tak malymi detickami {2-3 mesiace} riesite caj? Dokedy nekrmite tuhou stravou caj riesit vobec netreba...

brnka
autor
20. nov 2008

ja zarabam granolovany od hippu. ked nieksm ideme, zarobim "pre istotu" - keby sa nahodou maly zobudil, ale vacsinou ho nevypije, caj vychladne a neviem, ci ho mozem este v priebehu toho isteho dna spotrebovat alebo radsej vyliat a zarobit novy

jaduska
20. nov 2008

Stvura má pravdu, deťom do 6 mesiacov netreba okrem mlieka žiadne tekutiny.

A k téme - ja čaj tiež robím iba raz do dňa.

heppu
20. nov 2008

no caj mozno netreba ale nam pomohol ked sme mali zastavene vetry a zapekalo ju z umeleho mlieka tak 1 dl cajiku nam super pomohlo a hned sa prdelo aj kakanie upravilo takze ja si myslim ze caj je v pohode a nic sa nemoze nim pokazit

dididi30
20. nov 2008

ahojte

ano cajik do 6 mesiaca netreba ale ked sa zacne s prikmovanim skor, tak treba 😉
my mame tiez problem s pitivom, ja stale kojim, no ale chcem aby sa naucil na nejaku inu tekutinu, tak som skusila dzusik hipp a celkom fajn si cucne, no nie vela ale cucne

capricieux
20. nov 2008

suhlasim so stvurou a jaduskou, hlavne teda aspon by som nedavala tie granulovane 😖 a este urcite by som nic babatku neohrievala v mikrovlnke

brnka
autor
20. nov 2008

caj davam kvoli kakaniu. Pri nutrilone s tym mavame problem 😒

ninamaria2013
29. júl 2013

Nesúhlasím keď niekto tvrdi že čajík do 6 mesiacoch netreba dávať keď je babo dojčené. Ja mam 2 mesačnu dcérku a tu dojčím no dávam jej aj čajík pretože z ňou chodím pravidelne na kontrolu kde jej beru krvičku a prvýkrát keď jej brali krv tak ju doslova mučili keďže babo po materskom mliečku ma hustu krv a ta je ,,znehodnotena,,. Doktorka mi doslova prikázala aby som za dva týždne naučila piť dcérku čajik z fľaše popri kojeni. Po dvoch týždňoch zobrali dcérke krv a nebol žiaden problém. Takže ja jej dávam čajík popri kojeni už len preto aby jej zbytočne nerozpichali ručky a nebol problém z výsledkami.