Párky na obed v škôlke

scila
1. jún 2017

Ahojte. Syn mi nastupuje od septembra do škôlky podla miesta trvalého pobytu, a v tejto škôlke sú v obedoch bežne zaradené párky ako súčasť obedov. V prívarkoch, v polievkach, v šťave spolu s mäsom...Bežne aj dvakrát do týždňa. Pre mňa sú párky synonymom niečoho nezdravého. Občas mávajú aj údené a slaninu. Je toto bežné aj v iných škôlkach? Som z toho poriadne znechutená ☹

mircalla
23. jan 2019

@scila

Priispevky - za tych 11 rokov co som tu registrovana to vychadza 3 prispevky na den. Ale myslim, ze vsetky neboli dlhe ako jeden tvoj

Imunita - citujem ta - napriek tomu, ze moj skolkar, ako mnohi ini skolkari je minimalne polovicu z kazdeho mesiaca doma, aby sa vyliecil zo sopla ci kasla a samozrejme nakazi aj svojich mladsich surodencov.

Hm. Len na porovnanie mne dcera zatial nebolo v skolke pre chorobu tyzden, syn bol rovnaky. Inak obcas im dam aj napr. sunku, podla mna im to neublizi.

Supermatka. Nestazovat sa nonstop, neznamena supermatka. Ak si unavena, frustrovana a vsetko ti vadi - preco si si urobila 3 deti po sebe? To bola tvoja volba, nie? A tiez si asi vedela, co to obnasa. Tak nefrfli. Nikto nema rada ufrflane zeny. Prajem ti viac pozitivneho pristupu k zivotu.

maciatkolulu
23. jan 2019

@scila prepáč,ale tvoje príspevky sú nepríjemné a ustipacne, takýmto štýlom keď sa prezentuje a, sa ani nečudujem,že ťa nemajú radi a nič sa nemení. Pri troch deťoch ani jedno z mojich nebolo z mesiaca dva týždne domáca áno jedli aj parky,aj šunku a aj zdravé,taká zlatá stredná cesta. V škôlke jedli tiež. Teraz najmladší neobeduje,lebo nechce. . Takže aj to sa dá,keď ti nevyhovuje. Ale nechápem,keď raz sa mi nepáči strava v škôlke,sťažujem sa dva roky a aj napriek tomu,že s deťmi sadom žeruchu na okne a zbieram nevoskovanych jablká,že popritom nie si schopná navariť😂😂😂😂🤣a musíš si hrávať aj domov tu desivo nezdravi stravu. Čo len jediný krát. Sa musia na tebe fakt baviť😂😂😂🤣. Nadávaš a napokon aj domov berieš. Čo už. Pozri len toľko takýmto štýlom nič nezmenia. A neverím,že kebyže sa fakt nazbierajú rodičia a chcú vymaľovať plot,že sa im to nedovolí. U nás boli takéto brigády a čuduj sa svete aj a deťmi a žiadne sa nenadychalo ničoho. Akurát mali pekný deň. Holding iná atmosféra,totižto keď sa aj niekomu niečo nepáčilo vedel to povedať slušne a na úrovni bez potreby ironizovat a urážať a tváriť sa,že vie všetko najlepšie.

scila
autor
23. jan 2019

@scila Dobre "matky roka", uz som vdaka vam aj tak zvysila pocet svojich prispevkov v diskusii neplanovane vysoko, bolo to super, velmi dobre som sa bavila. Tak nech ste aj nadalej take uzasne s niekolkymi parmi ruk a nech maju vase deticky aj nadalej taku zeleznu imunitu (ano aj do nasej skolky chodia nedoliecene deti pracujucich matiek, ktore sa tvaria, ake su ich deti zdrave).
A "matky roka", hlavne nezabudajte diskutovat 😉 😉 😉 😉 😉

mircalla
23. jan 2019

@scila Diskusiu si zacala ty. Ja taketo kraviny neriesim. Ani nepisem 40 riakove eseje o nicom na temu parky ci moj denny program

mircalla
23. jan 2019

@scila Inak aj do nasej skolky chodia nedoliecene deti. Dobra imunita zmanena, ze moje dieta nechyti kazdu jednu chorobu od inych deti. Pokial to nie je daco ako kiahne. Tesilo ma

maciatkolulu
23. jan 2019

@scila mňa naozaj zaujíma,prečo si brala.jedlo z.jedalne? Z tej jesalne,na ktorú sa stazujes skoro dva roky,toto je pre mňa nepochopiteľné,zvládaš sadiť,pestovať,kým "matky roka"diskutujú,ale nezvladas variť.....zvlastne