Pásový herpes u manžela. Čo máme robiť s malým?

skalnicka
3. feb 2009

Dobry den, vo fore sa sice nachadzaju nejake temy ohladom herpesu, ale ani jedna suvisiaca priamo s hrozbou vzniku herpesu u babatka...Manzel ma diagnostikovany pasovy herpes, vyhodil sa mu na cele - ma to priemer cca 5 cm! dnes bol u lekara, dostal lieky, ma byt v karantene - t.z. v inej miestnosti, nestykat sa s malym...nie je to taky klasicky herpes ako na puse, je to omnoho nebezpecnejsie. stretol sa s tym niekto?pediatricka nam povedala, ze sa mame modlit. mam strach...co robit?

fifinna
3. feb 2009

ja by som radsej manzela poslala byvat k rodicom, neverila by som nejakej karantene doma v inej izbe. Alebo ty chot k rodicom, kym sa nevilieci.

skalnicka
autor
3. feb 2009

to by bolo idealne, lenze byvame u svokrovcov a nasi byvaju 300 km daleko..a bojim sa,ze ak sa u maleho nieco vyskytne, co s nim budem....pediatricku mam tu, u nasich by to bol problem...idem Savom vyumyvat vsetko co sa v izbe da, mam ju vypalit horskym slnkom a to je vsetko...naviac ja mam chripku, beham s ruskou na ustach. vsetko sa to sype a bojim sa o maleho...

ivankaalenka
3. feb 2009

nech sa k malemu nepriblizuje a vela vetrajte a v tej izbe kde je, mozno aj v celom byte dezinfikovat ozonom a potom vyvetrat. Vtedy bud s malym na prechadzke. je to velmi nebezbecne ten opar

fifinna
3. feb 2009

skalnicka, ja by som si spravila vylet k rodicom, maleho keby daco ti vysetria aj tam na pohotovosti.

tatolu
3. feb 2009

Skalnicka aj ja by som išla preč aj s malým.
Malý je ešte príliš malý na to, aby nedostal nejaký pliagu.
Aj Tvoj organizmus je oslabený a ten jeho ešte nie je vyvinutý.

tanjaja12
3. feb 2009

Ahoj. My sme si tym presli pred Vianocami, ale s tym ze pasovy opar mal svokor. Co je ale to iste lebo je s malou celkom dost a dost ju maval aj na rukach. A uz ked sa vyhodi pasovy opar tak to je infekcne hlavne ked sa dotkne koza pupakov, vraj len keby sa dostala ta vodicka odtial na dieta. Ja som vtedy tiez panikarila a chcela odist k nasim... ☹ Svokrovi tiez kozna povedala karantenu ale nakoniec sme uvazili, ze je aj tak neskoro a keby to mala mala dostat tak to uz ma, lebo on s tym isiel az po tyzdni bolesti, nevedel co to za vyrazky mal. A mala chvala Bohu nic nedostala, aspon to nebolo vidno. Vraj z toho len zriedka moze clovek co nemal ovcie kiahne ich dostat. Vela zavisi ci je dieta kojene a ci mamicka mala ovcie kiahne. Ja malu kojim a kiahne som mala, tak mozno aj to pomohlo. Nechcem to zlahcovat, ale nam teda nakoniec nebolo nic. Treba hlavne aby to co pride u neho do styku s postihnutou kozou sa dezinfikovalo. To som si vtedy pozistovala ja. A este ked som sa na to spytala nasej detskej hovorila, ze za svoju prax sa stretla vraj asi 30krat s pasovym oparom a ani raz sa nepreniesol. Ale opatrnosti nie je nikdy dost. Tiez som tu citala na konikovi pribeh jedneho dievcatka, ktorej ten herpes sa na nu preniesol a neskoncilo sa to dobre... ☹ Takze sama som vtedy trpla, ale dufam, ze u nas a aj u vas to bude bez nasledkov. Tak drzim palce. No ale som sa rozpisala... 😅

tamita
3. feb 2009

Skalnička,jednoznačne odseparovat manžela,alebo odíd ty s malým.
Na českom MK som čítala neskutočne smutný príbeh Milharmi,ktorej malá dcérka zomrela po tom,ako sa nakazila pásov.herpesom od starš.brata a maličkej herpes napadol mozog.
Opatrnosti nikdy nie je dost,držím palce.

yasmina
3. feb 2009

Pozor nato!!!
napis urcite Milharmi ona takto prisla o Milenku ☹
informuj svoju doktorku co mas robit...

yasmina
3. feb 2009

skalnica nemoze ist manzel mimo vasho domova? napr. k rodicom ...separovat v miestnosti je malo...

cherries
3. feb 2009

Okamzite odist od manzela aj s babom , ina izba nepomoze a vydezinfikovat potom byt , ale vazne je to nebezpecne aj pre teba

martija
3. feb 2009

dievcata ved nestraste skalnicku.U Milenky to preto doslo tak daleko,lebo nevedeli co jej je a dlho sa to neriesilo,takze take nieco ako zanedbanie lekarskej starostlivosit,keby to u malickeho prislo aj tak daleko,presne by vedeli o co ide a dali by spravne lieky.Ja drzim palce a hlavne ziadnu paniku....urcite to dobre dopadne neboj.

yasmina
3. feb 2009

Ja vobec nechcem strasit...ale iba vravim ze je to nebezpecne a treba manzela separovat...

skalnicka
autor
3. feb 2009

baby, verte mi, ja som vyplasena az az...aj MM je uplne vedla, chuda moje, dava si to za vinu, aj ked sa tomu fakt vyhnut neda...zaujimave je, ze akoby to tusil, od soboty ako sa mu to objavilo na cele sa s malym nemojkal tak ako obvykle...inak, pribeh Milenky poznam zial tiez a prave preto urobim vsetko co sa len da...manzel sa k malemu nepriblizil ani na desat metrov, uz je prestahovany, u nas v izbe vsetko vydezinfikovane Savom - vsetky plochy vratane postielky, kluciek, vypinacov, podlaha...periny prezlecene...este pustim UVA lampu...kupili sme aj dezinfekciu na ruky, ja maleho tiez nebozkavam kvoli tej chripke, tak snad...skor si robim starosti kvoli tym styrom dnom, kedy nebol prekryty liekami, ale snad dobre ☹

jarka007
5. feb 2009

skalnicka rozlisuju sa v podstate 2 typy "herpesov". Herpes zoster a Herpes simplex. Manzel ma pravdepodobne Varizella-Zoster-Virus, ktory sposobuje prvotne ovcie kiahne a pri opakovanom styku pasovy opar. Pre novorodencov je nebezpecnejsi ten druhy. Pri VZV mozu tiez vzniknut komplikacie, ako bolo aj uz u spominanej Milenky, ale to nie je TEN herpes o ktorom sa hovori ako o nebezpecnom. V ziadnom pripade ale nedavaj ockovat. Na SR to lekari velmi nerespektuju, ale ockovat sa nemoze ani v pripade, ak sa v rodine prave vyskytuje nejaka inf. choroba. To bol problem aj u Milenky.
Ja som s herpesom simplex rodila (bol ale na ustach) 😉 a dieta je zdrave, akurat som prve dni musela chodit s ruskom a nemohla som ho bozkavat. Prajem pevne nervy 😉 .

yasmina
5. feb 2009

skalnica myslim si ze si urobila vsetko co je v tvojich silach a moznostiach...
prajem manzelovi skore uzdravenie aby ste si to mohli opat vychutnavat ako cela rodinka!
UVA lampa na dezinfekciu vyborna vec!