Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

zajo79
3. máj 2009

kto je u vas vodca svorky?

bershka
3. máj 2009

ja

zajo79
3. máj 2009

http://www.psycholog-psu.com/ tu najdes radu, neboj, to zvladnete. 😉

bershka
3. máj 2009

sak to, on bol na mne nacecnuty jak kliest furt a teraz ked sa venujem malej, tak by ma najradsej roztrhal. prve dni sa so mnouu ani nebavil

zajo79
3. máj 2009

pes alebo fenka?

bershka
3. máj 2009

jaaaaj, tam som pozerala. nas pes je trochen iny. svokra ho rozmaznava totalne a on samozrejme ma svokru v poradi pod sebou. tak s nou si robi co chce a on potom trpi, ze nema pozornost. ja s nim chodim aj na cvicak, ale na ulici je uplne iny. utoci na deti, pritom mu ziadne decko nic neurobilo.

bershka
3. máj 2009

mame psa. keby to bola fena, nie je taka debilna jak on. sak chlap, jesitak jak hovado 😠

zajo79
3. máj 2009

alebo mu skus napisat, Ti poradi.

Ak by mal utocit na malu, bol by to problem. 😕

zajo79
3. máj 2009

😀 xixi, aj som si myslela. S chlapmi je vzdy problem,no ale co by sme bez nich robili...xixi

bershka
3. máj 2009

zajo. no to radsej testovat nebudem. na mna v zivote nezavrcal, ja mu mozem ist aj do zradla a aj kosti tahat z papule. mna respektuje, ale zaroven nenavidi,lebo som ho vymenila za malu. no a v tej sprostej psacej hlave nikdy nevies, co sa odohra. len raz na nu zavrci a dam ho odpalit, aj ked ho lubim jak hovado

bershka
3. máj 2009

ja sa snazim vajcaka davat s malou dokopy, pekne ho pochvalim ked ju onuska, ale bojim sa ked zacne bezkat, co urobi

zajo79
3. máj 2009

ved to....

musis robit dozor a uvidis, mozno budu este kamarati.

Co radi Desensky? nenasla si podobny problem?

bershka
3. máj 2009

ja som sa pytala aj vycvikara. povedal, ze musime ho donutit, aby mal malu rad, ze musi strazit a mame chodit von s nim, aj s kocikom

bershka
3. máj 2009

ale s nim sa von ist neda. utoci na kazdeho cyklistu, korculiara, deti ...

wild.horses
3. máj 2009

ahojte,

tak sa pridame aj my. ja som pre. ale len v tom pripade, ak je pes poriadne zaockovany a hlavne odcerveny a osetreny proti vonk. parazitom. pravidelne, aspon kazde 3 mesiace a tiez odporucam koprologicke vysetrenie, lebo pes moze nachytat cervy hocikde.
no a nikdy nenechavat psa a dieta bez dozoru.

my mame 4 angl. bulteriere v dome, nemame ziadne koterce. o maleho sa zaujimaju, chceli by sa starat, upozornia ma, ked sa pokakal ci pocikal. no nedovolime im dotknut sa ho ked oni chcu a nikdy ich nenechavame bez dozoru

fifinna
3. máj 2009

pishulina, ako pises, opytaj sa na to kludne pediatricky, ked tam bude aj tvoj manzel. Ona by ti mala potvrdit ( ak nebude nejaka zadebnena ) , ze malemu od psika nic nehrozi, pokial ma vsetky ockovania. Dieta aj clovek sa môze jedine nakazit zo psich vykalov, a to urcite nehrozi. Bolo dokazane, ze zvierata posilnuju imunitu. Skus najst na nete nejaky clanok a daj ho muzovi precitat. Ale myslim, ze pediatricka by ho mohla osvietit. Ak si si neni ista jej nazorom, tak sa vopred snou porad. 😉

poletucha
3. máj 2009

wild.horses 😀 jak te pejsci upozorni ze se malej pokakal? 😀 ...uz vidim toho naseho blbouna,ten by mu urcite tu posranou plinu sezral 😀

pietra
3. máj 2009

pishulina, ak by mal byt maly alergik na tom nic nezmeni fakt, ze do pol roka alebo roka sa nebude stretavat so psom.
Ak sa bude maly so psom stretavat uz teraz, obaja (aj pes aj syncek) si na seba zvyknu. Aj pre psa je babo "cudny tvor", vydavajuci cudne zvuky, cudne pohyby, ... V tomto veku sa maly nebude psa bat. Ak tam pridete v roku, maly sa uz moze bat, alebo moze pes nanho nevhodne reagovat. A potom co, budete cakat dalsich x rokov, kym tvoji rodicia ostanu bez psa?

wild.horses
4. máj 2009

poletucha.... cuchaju ho, resp. snazia sa 😉
ako som pisala, zatial nemaju dovolene sa ho dotykat

hathor1231
16. jún 2009

ahojte,
je tu niekto so skusenostami....? rada by som nejaku tu radu 😀

jindri
16. jún 2009

hathor: a co tě trápí? 🙂

pietra
16. jún 2009

hathor a aku radu by si potrebovala?

tilko
16. jún 2009

hathor, máme v byte maxi psa Fíka (Bessy- kríženec Akita-Inu a Bernského salašníckeho psa), mačku Lunu, moji rodičia, s ktorými sme stále spolu majú Yorkshíra Dastíka a 3mesačného Jakubka. takže sa pýtaj. Rada poradím. 🙂

nikollette
16. jún 2009

my máme čivavu 😀 😀 😀
a amly ma o chvilú 4 mesaice, a už vidím ako na nu pozerá ako ju sleduje, ako by ju už chytal.. celý je veselý ked ju zbadá.. a jak ju vie sledovať 🙂 🙂 a bola s nami v izbe odkedy sme prisli s malym z nemocnice.. aspon bude mat nejaku imunitu... a ja mam zviertká strasne rada, tak chcem aby aj maly mal pozitívny vzťah k zviertám, takže tak... urcite som nerobila ziadne obmedzenia.. skor som sa bála maciek, ale vlastne tie su nebzpecne skor pre tehotné ženy, ako pre bábatka, .. ak su tie nase domace zviertká uplne zdravé, myslím že neni o čom 😉

blandik
16. jún 2009

Lusil - chci tě podpořit. Jestli píšeš, že má malá atopický ekzém - dobře jsi udělala. Ono totiž, ty inhalační alergie většinou (ale ne vždy) naskakují pozdějí až tak kolem 2 -3 let a soustavné vystavování miminka psím alergenům určitě není spárvné, podku je tam atopie. Já bych to taky neriskovala - kvůli psovi bojujem s tchány, kteří moc nechápou, že nám vadí jejich pes a proto k nim nechcem moc chodit -zveme je k nám a ven. Máme taky atopák. Jen je mi líto, že se do tebe tady pustili maminy, které nemají o atopii páru a berou to jen ze svého pohledu. B.

evikuu
16. jún 2009

Ahojda,máme 12letého dalmatina a 4letou jezevčici. Malá je miluje-začíná lést a tak je furt honí a pošťuchuje oni jsou zní "nadšeni" ale drží se 😀 .
Ano pokud je problém-chápu na druhou stranu ne vždy je atopák spojen se psím soužitím-atopák je nemoc krve a ne prachu ze psa.To je alergie která se projevuje i ekzémem a nemusí být alergie na psa-oni nejsou zas tak velcí alergeni ale spíše kočky,ptáčkové a kytky.... než bych se zbavila psů-nejdříve bych HOOODNĚ ověřila zda je na ně dítě opravdu alergické.To můj názor

evikuu
16. jún 2009

PS: ZROVNA O TOM BYLO TÉMA V LOSKUTÁKOVI NEJDĚTE SI POSLEDNÍ VYSÍLÁNÍ!!!

babymatej
18. jún 2009

Bershka:
To chce asi cas, my mame kocurika 6 rocneho, nevedela som ako zvladne prichod mimina, zo zaciatku bol urazeny, z dialky nas sledoval, obcas na nas ganil, ale postupne som mu ukazala, ze on je tiez moj milacik, akurat su teraz dvaja. Ked som isla dat malemu jest, vzdy som dala najprv jedlo kocurikovi, ked maly spinkal, maznala som sa v ramci casovych moznosti s kocurikom, takze som sa snazila mu vynahradit nejako ten cas, ktory mal v minulosti cely len pre seba. Trvalo to, ale neboj, zvyknu si, psika mame na zahrade a ten od zaciatku maleho zboznuje. Ked sme boli spolu v jednej izbe, tak som striedavo rozpravala na maleho a na kocura, takze som sa snazila tvarit, ze obaja su rovnako dolezity. Teraz maleho strazi a ked zacne moj mrnus vyplakavat, kocurik pribehne ku mne a vola ma, aby som ho ukludnila. Rovnako ho zabava aj on, aby maly vydrzal ked napr. nieco pripravujem v kuchyni a nemozem sa mu prave venovat. Ale jasne, ze som mimoriadne opatrna, je to zvieratko a opatrnost treba. obcas samozrejme zarevem na kocurika od unavy alebo nervozity, potom si to zehlim... Drzim paste!

slluci
19. jún 2009

Ahojky. Ráda se připojím. Mám doma dva pejsky, teda teď už jen jednoho. V půl roce nám zjistili atopický ekzém. Já ho měla jako malá hodně silný. Chodíme na kožní, kde nám řekli že v prvním roce života alergie můžou být jedině z jídla. Alergie na psy, prach, kočky atd. se vytvářejí až v pozdějším věku. Mimo to, co dodržujeme stravu, dle rozpisu, ekzém vůbec nemáme. Takže jsem si psy nechala. Bohužel jak se malej začal víc hýbat, náš pejsek (13let) to nezkousl. On nikdy neměl moc děti rád. Vrčel na něj, ale vždy poslechl, no ale je to asi týden, co mi malého pokousal. Malej má dva stehy na tváři a vevnitř pusinky 15 stehů, jelikož mu chytil horní ret. Pejska jsme okamžitě dali pryč a já jsem ráda, že to nedopadlo hůř. A to má pejsek jen 10kg. Kdybych to věděla dřív, hned bych ho dala pryč. Takže opatrně. Nikdy nevíte, co od psa můžete čekat. A už to, že nemá rád psy a že občas na malého zavrčel, mě mělo varovat. Dnes už má malej zvenku stehy vyndané a v pusince mu tak za týden vypadají. Už ho to naštěstí ani neboli. Miminkům se to hojí rychle. No ale jsem ráda, že to nedopadlo hůř.

danu
23. okt 2009

zuzanka159 • 36tt • Dnes o 18:54
Ahojte prosim o radu. Koncom novembra k nam pribudne prirastok do rodiny. 😲 😲 Problem je ale v tom ze zijeme s manzelom v byte a mame dvoch psov civavu a yorkshirskeho teriera.No a nevime ako to mame riesit. Pomozte....V byte ich ceme nehat pretoze ich mame strasne radi lebo boli akoby nase deti 😀 😀 nesmejte sa je to pravda....No a teraz som neplanovane otehotnela ale sa z toho tesime ale nevieme co so psikmi.... ☹ ☹ A adminky prosim nezatvorte tuto temu prosim viem ze su tu podobne temy no ale iba podobne 🙂 🙂 Tak nezavrite lebo to je surne a za kazdy prispevok strasne dakujem ´.

palomka • Dnes o 19:20
ahoj Zuzka. Viem ako mas psikov rada, aj ja mam doma psika ale iba jedneho 😀 a 8 mesacne babatko. ja som sa najviac bala ako budem chodit so psikom a babatkom vonku, pretoze manzel je do vecera v praci a nemam ani takych susedov ktory by ho zobrali von a ani rodinu po blizku. zalazi aj na tom ci psici pocuvaju lebo nas nie a tak ho vonku nemozem pustit na volno, musim ho mat na voditku. a tak ked sa dcera narodila sme ho dali na 2 mesiace k rodicom a potom prisiel spat domov. ked bola dcera malinka tak som ju nechala doma spat samu v postielke 😲 😅 kym som isla von so psom pretoze sa este nevedela otocit a nosila som so sebou vysielacku ak by nahodou, popripade mi ju postrazila kamoska cez skype, ze som na nu nastavila kameru a ak nieco tak mi zavolala a hned som vybehla hore.
neskor ked uz som sa ju bala nechat doma, tak som si kupila klokanku a tak sme chodili a doteraz chodime von. rano ide manzel, na obed ja, podvecer a vecer tiez manzel. a tak sme si zvykli.
inak sa maju radi, nie je ziaden problem. ona by ho najradsej vyskubala 😀 a on skor od nej uteka. keby bol poslusny tak by to bolo v pohode, ze vezmem kocik a idem von na dlhsie. a coho sa najviac obavas? ziarlivosti,ci?

cernobilka • 1d • Dnes o 19:31
ahoj. ja mam doma psy 4 stredne velke actyrmesicniho syna. nerikam, ze je to lehke, ale pes neni vec, aby se kdyz se uz nehodi, nekde odlozil. zvladame to, musime. nase psy milujeme a tak se to musi sehrat.

benjik • 1d • Dnes o 19:36
ahoj my máme taky psa a dítě v bytě + 2kočky a vše ok,procházky zvládáme v pohodě a pes maliu hlídá jak oko v hlavě. 🙂 jen musíš mít přes den čas i na psa,na pomazlení a hraní,aby najednou nebyl až moc mimo