• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

4. septembra 2016 
He, tak jsem si to tu pročetla, tak dávám do placu jak je to u nás, kameny si nechte pro někoho, koho to zajímá :D

Mám 3 psi a jedno neočkované dítě. Jeden pes hluchý a slepý, druhý mentálně retardovaný a třetí prostě magor po dlouhodobém týrání v množírně. Všichni 3 k nám přišli až po smrti mé milované fenky, tedy v době kdy byl dceři asi jeden rok.... Amálka velmi rychle pochopila, že zatímco Emičku a Sisinku může muckat jak chce, Rexíka musí nechat být. Může ho pohladit ale nikdy zahnat do kouta... Speciálně pro Rexe je Amálka neuvěřitelná terapie, nejdřív před ní utíkal, teď už si k ní i jde pro pomazlení...vše je o přístupu! Nikdy bych nenechala Amálku s nima samotnou v zavřené místnosti, ale taky je nemusím hlídat na každém kroku. A co se týká nemocí - proti základním jsou psi očkovaní, zbytek neřeším, jako že bych nechodila se psama ven?! Ehm...takže tolik u nás..jo a Amálka byla nemocná asi 2 za život a to vždy jen chvilku a nikdy to nebylo kvůli psovi
29. okt 2013 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Ja mám doma 14 ročného psíka a o mesiac by som mala porodiť. Partner mi robí v zahraničí, takže som skoro stále sama...neviem si predstaviť ako sa postarám pri bábätku aj o starkého môjho slepého :( (myslím psa)
10. dec 2013 o 23:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leak61 papillon pĺzne a podľa mňa teda dosť pĺzne. To, že by nemohol byť v jedenej domácnosti s dieťatkom si nemyslím, len sa na chlpy určite pripravte :slight_smile:
Čo sa týka niektorích názorov, čo tu dali psov utratiť a podobne, to je až neuveriteľné. Pokiaľ si domov donesiem dieťa, rovnako môže žiarliť aj staršie dieťa, ak som neschopná matka a nedokážem logicky uvažovať aké situácie mám pripraviť, aby si všetci doma na seba zvykli. Dieťa je pre mňa člen rodiny, ale člen rodiny je pre mňa aj náš pes a ani na minútu som nikdy nezapochybovala, že by si nerozumeli, práve naopak, od začiatku som si bola istá, že ke´d medzi nimi vytrvorím puto, budú priatelia! Je to o inteligencii matky v prvom rade, pes a dieťa jednoznačne patria spolu a lepšieho kamaráta dieťatku by ste márne hľadali :slight_smile:
12. jan 2014 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacicka33 mam takmer 4 ročneho NO a 15 mes. syna. pes je ako moje dieta a zaroven synov kamarat. samozrejma tiez vysavam kazdy den vycesavam toho psa davam pozor co kde ktory chyta a td ale aj tak ani jeden nei v 100% cistote to sa nikdy nepodari a stejne to dieta si nejake obranne bunky musi vytvorit a zistujem ze obom je jedno ci su cisty alebo spynavy hlavne ze su spolu.psa ockujeme a chodime na prehliadky zo synom to iste.synovi zistili ekzem a aj alergie a hned sme ho dali testovat aj na psie chlpi ale nastatie na tie alergicky neni.ale co sa tyka tej hygieny napr podlahu umyvam ekologickym hypoalergennym pripravkom Winnys pavimenty je to aj pre ekzemtikou takze vyborne a nebojim sa ked mali liozi alebo teda uz beha po zemi aj bosy a psovi to nic na packy neurobi plus nejake tie dezinfekcne prostriedky všetko kupujem na stranke drogerie.cz je to talianska znacka madela. ktoru mozno poznaju aj ine maminky(pulirapid napr.) proste doporucujem kto ma aj dieta aj psa a chce mat hygienu pod kontrolou.
9. feb 2014 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sannn stary pes je kludny, to zvladnes. My sme mali este blaznioveho mladeho a pekne sme to zvladli. AKo Vam to ide?
9. feb 2014 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby, pre týždňom sme sa presťahovali z domu do bytu a na záhrade sme mali dve fenky nemeckého ovčiaka kríženého s niktoneviečím, pre jednu sme našli domov u švagrových svokrocov, poznám ich a som s tým zmierená. Ale druhú si chcem vziať so sebou do bytu, má okolo 23kg a 50cm v kohútiku. mali sme ju pár krát v dome dnu a chovala sa v pohode. len už má rok, tak mám obavy ako to zvládneme, ako si ona zvykne. ale zriecť sa jej neviem a ani nechcem. môj muž robí 12h každý deň a do toho ešte mám dve dcérky, lenže stále počúvam ako sa niečo nedá a už ma to nebaví. pred 2 rokmi som prišla o mačku, lebo som počúvala druhých ľudí ako jej bude na dedine lepšie a prešlo ju auto...
9. júl 2014 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte chcem sa opýtať baby čo máte psa v byte máte plávajúcu podlahu? nešmýka sa na tom psíkovi???
9. júl 2014 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucik106 chvalim tvoje rozhodnutie! Psik si urcite zvykne, o to sa neboj.
Na plavacke sa trochu smyka, ale doma sa nebeha a neskace, tak to nebude velky problem.
Drzim palce!
9. júl 2014 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ammellia ďakujem
9. júl 2014 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príjemný dobrý deň,
uverejnite fotografiu vášho domáceho miláčika a vyhrajte štýlový tablet Samsung, 500GB externý harddisk, optickú myš a až 5000 kreditov! Samozrejmosťou je "Cena poroty" a "Cena Facebooku".

Už teraz na stránke http://www.talentagent.sk/sutaz.php

Tešíme sa na vaše fotografie.

S pozdravom

tím
www.talentagent.sk :slight_smile:
17. nov 2014 o 10:03  •  čaká bábätko, termín má v septembri 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň, tak ja mam tri psy, dva venku a jednoho doma PK, no mojej malej dcérke sa prokazala alergia na psa a teraz stojím pred hrozným rozhodnutim. Bud dam z bytu psíka prec alebo zkusim nakúpiť čističku vzduchu budu kazdy den vytirat a pejska si necham ale imuno mi rekl ze to muze u male vest k astma. Takte vubec nevim co delat. Pejsek je s nami uz 6 let a mala od mala s nim. Ted ma dcérka dva roky. :cry:
19. mar 2015 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ach ženy... keď čítam niektoré príspevky :( ... máme vlciacku, v byte, plzne non stop, keď malý lozil, vysávala a umyvala aj 2x denne :stuck_out_tongue_closed_eyes: alebo som rozprestrela hraciu deku kde mal svoj nechlpaty rajon.... Potom sme si povedali a dosť! A nie nie, nedali sme psa preč, nedajbože utratiť :angry: ale išla pekne pod nožnice.... áno čítate správne, dali sme ju ostrihať, vyzerá super, v byte skoro žiaden chlp a všetci sú spokojní :grinning:
19. mar 2015 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, mam 7 rocnu Ridgebacku a 5 rocneho Kubka + zatial nenarodeneho asi Matka, priatelka chce sice Miska, ale tomu sa snad ubranim.... :slight_smile: Nikdy sme ich od seba neoddalovali a snazili sa ich spolocne najviac socializovat :slight_smile: nikdy nebol ziaden problem, pes plzne pomerne statocne a nejako to s vysavanim neprehanam... ani som neprehanal, beriem to pozitivne, kedze maly je od detstva vystavovany roznym patogenom a jeho imunitny system je udrziavany v strehu. Maly sa naucil chodit viacmenej vdaka psovi (naucil by sa asi aj tak... ale bolo to pekne), Prvykrat chodil (tak regulerne ze aspon 2-3 kroky) tak ze sa drzal psieho obojku :slight_smile: Jediny problem sme mali, ze fenka sa k nemu stavia cca ako k vlastemu a nikoho k nemu nepustila. Kubko mal odmalicka vlastnu izbu, nechceli sme aby spal s nami, ale aby od malicka bol vedeni k nejakej samostanosti. Beka sa k nemu prestahovala (pre izbu, spi na chodbe) a prakticky nikoho nepusti dnu. Este ked bol malicky dosli pseudosvokrovci na navstevu a ked svokra ho isla len tak pozriet tak ju pes nepustil. rovnako sa sprava aj vonku, priatelka ich zvykla vencit spolu kedysi a stavalo sa ze sa pristavila nejaka tetka a mala problem... Tiez na ine psy zacala agresivne reagovat ak bola vonku aj s malym.
Zatial ich samych von nepustam, ale aj k tomu tak do roka pride.

PS: pocuva ho snad lepsie ako mna.
25. jún 2015 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@miskooo1987 zazila som nieco podobne, bola som trojrocna zabka, a cosi kamsi sa ku nam dostala 5 rocna vlciacka. Vzajomne sme si boli laskou nasich zivotov, az do jej smrti o 10 rokov neskor :slight_smile: Niektore sucky su jednoducho nesmierne materske.
4. sep 2016 o 01:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok