Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

diviska
29. okt 2013

He, tak jsem si to tu pročetla, tak dávám do placu jak je to u nás, kameny si nechte pro někoho, koho to zajímá :D

Mám 3 psi a jedno neočkované dítě. Jeden pes hluchý a slepý, druhý mentálně retardovaný a třetí prostě magor po dlouhodobém týrání v množírně. Všichni 3 k nám přišli až po smrti mé milované fenky, tedy v době kdy byl dceři asi jeden rok.... Amálka velmi rychle pochopila, že zatímco Emičku a Sisinku může muckat jak chce, Rexíka musí nechat být. Může ho pohladit ale nikdy zahnat do kouta... Speciálně pro Rexe je Amálka neuvěřitelná terapie, nejdřív před ní utíkal, teď už si k ní i jde pro pomazlení...vše je o přístupu! Nikdy bych nenechala Amálku s nima samotnou v zavřené místnosti, ale taky je nemusím hlídat na každém kroku. A co se týká nemocí - proti základním jsou psi očkovaní, zbytek neřeším, jako že bych nechodila se psama ven?! Ehm...takže tolik u nás..jo a Amálka byla nemocná asi 2 za život a to vždy jen chvilku a nikdy to nebylo kvůli psovi

sannn
10. dec 2013

Ja mám doma 14 ročného psíka a o mesiac by som mala porodiť. Partner mi robí v zahraničí, takže som skoro stále sama...neviem si predstaviť ako sa postarám pri bábätku aj o starkého môjho slepého :( (myslím psa)

inspiration2
12. jan 2014

@leak61 papillon pĺzne a podľa mňa teda dosť pĺzne. To, že by nemohol byť v jedenej domácnosti s dieťatkom si nemyslím, len sa na chlpy určite pripravte 🙂
Čo sa týka niektorích názorov, čo tu dali psov utratiť a podobne, to je až neuveriteľné. Pokiaľ si domov donesiem dieťa, rovnako môže žiarliť aj staršie dieťa, ak som neschopná matka a nedokážem logicky uvažovať aké situácie mám pripraviť, aby si všetci doma na seba zvykli. Dieťa je pre mňa člen rodiny, ale člen rodiny je pre mňa aj náš pes a ani na minútu som nikdy nezapochybovala, že by si nerozumeli, práve naopak, od začiatku som si bola istá, že ke´d medzi nimi vytrvorím puto, budú priatelia! Je to o inteligencii matky v prvom rade, pes a dieťa jednoznačne patria spolu a lepšieho kamaráta dieťatku by ste márne hľadali 🙂

25ka
9. feb 2014

@kacicka33 mam takmer 4 ročneho NO a 15 mes. syna. pes je ako moje dieta a zaroven synov kamarat. samozrejma tiez vysavam kazdy den vycesavam toho psa davam pozor co kde ktory chyta a td ale aj tak ani jeden nei v 100% cistote to sa nikdy nepodari a stejne to dieta si nejake obranne bunky musi vytvorit a zistujem ze obom je jedno ci su cisty alebo spynavy hlavne ze su spolu.psa ockujeme a chodime na prehliadky zo synom to iste.synovi zistili ekzem a aj alergie a hned sme ho dali testovat aj na psie chlpi ale nastatie na tie alergicky neni.ale co sa tyka tej hygieny napr podlahu umyvam ekologickym hypoalergennym pripravkom Winnys pavimenty je to aj pre ekzemtikou takze vyborne a nebojim sa ked mali liozi alebo teda uz beha po zemi aj bosy a psovi to nic na packy neurobi plus nejake tie dezinfekcne prostriedky všetko kupujem na stranke drogerie.cz je to talianska znacka madela. ktoru mozno poznaju aj ine maminky(pulirapid napr.) proste doporucujem kto ma aj dieta aj psa a chce mat hygienu pod kontrolou.

bambinkaa
9. feb 2014

@sannn stary pes je kludny, to zvladnes. My sme mali este blaznioveho mladeho a pekne sme to zvladli. AKo Vam to ide?

lucik106
9. júl 2014

Ahojte baby, pre týždňom sme sa presťahovali z domu do bytu a na záhrade sme mali dve fenky nemeckého ovčiaka kríženého s niktoneviečím, pre jednu sme našli domov u švagrových svokrocov, poznám ich a som s tým zmierená. Ale druhú si chcem vziať so sebou do bytu, má okolo 23kg a 50cm v kohútiku. mali sme ju pár krát v dome dnu a chovala sa v pohode. len už má rok, tak mám obavy ako to zvládneme, ako si ona zvykne. ale zriecť sa jej neviem a ani nechcem. môj muž robí 12h každý deň a do toho ešte mám dve dcérky, lenže stále počúvam ako sa niečo nedá a už ma to nebaví. pred 2 rokmi som prišla o mačku, lebo som počúvala druhých ľudí ako jej bude na dedine lepšie a prešlo ju auto...

lucik106
9. júl 2014

a ešte chcem sa opýtať baby čo máte psa v byte máte plávajúcu podlahu? nešmýka sa na tom psíkovi???

ammellia
9. júl 2014

@lucik106 chvalim tvoje rozhodnutie! Psik si urcite zvykne, o to sa neboj.
Na plavacke sa trochu smyka, ale doma sa nebeha a neskace, tak to nebude velky problem.
Drzim palce!

lucik106
9. júl 2014

@ammellia ďakujem

kristinagregorova35
17. nov 2014

Príjemný dobrý deň,
uverejnite fotografiu vášho domáceho miláčika a vyhrajte štýlový tablet Samsung, 500GB externý harddisk, optickú myš a až 5000 kreditov! Samozrejmosťou je "Cena poroty" a "Cena Facebooku".

Už teraz na stránke http://www.talentagent.sk/sutaz.php

Tešíme sa na vaše fotografie.

S pozdravom

tím
www.talentagent.sk 🙂

marttys
19. mar 2015

Dobrý deň, tak ja mam tri psy, dva venku a jednoho doma PK, no mojej malej dcérke sa prokazala alergia na psa a teraz stojím pred hrozným rozhodnutim. Bud dam z bytu psíka prec alebo zkusim nakúpiť čističku vzduchu budu kazdy den vytirat a pejska si necham ale imuno mi rekl ze to muze u male vest k astma. Takte vubec nevim co delat. Pejsek je s nami uz 6 let a mala od mala s nim. Ted ma dcérka dva roky. 😢

zarica
19. mar 2015

Ach ženy... keď čítam niektoré príspevky :( ... máme vlciacku, v byte, plzne non stop, keď malý lozil, vysávala a umyvala aj 2x denne 😝 alebo som rozprestrela hraciu deku kde mal svoj nechlpaty rajon.... Potom sme si povedali a dosť! A nie nie, nedali sme psa preč, nedajbože utratiť 😠 ale išla pekne pod nožnice.... áno čítate správne, dali sme ju ostrihať, vyzerá super, v byte skoro žiaden chlp a všetci sú spokojní 😀

miskooo1987
25. jún 2015

Ahojte, mam 7 rocnu Ridgebacku a 5 rocneho Kubka + zatial nenarodeneho asi Matka, priatelka chce sice Miska, ale tomu sa snad ubranim.... 🙂 Nikdy sme ich od seba neoddalovali a snazili sa ich spolocne najviac socializovat 🙂 nikdy nebol ziaden problem, pes plzne pomerne statocne a nejako to s vysavanim neprehanam... ani som neprehanal, beriem to pozitivne, kedze maly je od detstva vystavovany roznym patogenom a jeho imunitny system je udrziavany v strehu. Maly sa naucil chodit viacmenej vdaka psovi (naucil by sa asi aj tak... ale bolo to pekne), Prvykrat chodil (tak regulerne ze aspon 2-3 kroky) tak ze sa drzal psieho obojku 🙂 Jediny problem sme mali, ze fenka sa k nemu stavia cca ako k vlastemu a nikoho k nemu nepustila. Kubko mal odmalicka vlastnu izbu, nechceli sme aby spal s nami, ale aby od malicka bol vedeni k nejakej samostanosti. Beka sa k nemu prestahovala (pre izbu, spi na chodbe) a prakticky nikoho nepusti dnu. Este ked bol malicky dosli pseudosvokrovci na navstevu a ked svokra ho isla len tak pozriet tak ju pes nepustil. rovnako sa sprava aj vonku, priatelka ich zvykla vencit spolu kedysi a stavalo sa ze sa pristavila nejaka tetka a mala problem... Tiez na ine psy zacala agresivne reagovat ak bola vonku aj s malym.
Zatial ich samych von nepustam, ale aj k tomu tak do roka pride.

PS: pocuva ho snad lepsie ako mna.

sovienka
3. sep 2016

@miskooo1987 zazila som nieco podobne, bola som trojrocna zabka, a cosi kamsi sa ku nam dostala 5 rocna vlciacka. Vzajomne sme si boli laskou nasich zivotov, az do jej smrti o 10 rokov neskor 🙂 Niektore sucky su jednoducho nesmierne materske.

peta1223
23. feb 2018

Ahojte žienky chcem sa informovať z manželom sme sa rozhodli mať babo mám v dome 2 kocúrov a jedného psa všetci nám vravia aby sme ich ďali preč ale my nato nemáme už sme si zvykli a nevieme si prectavit už bez nich ale tiež chceme aj babo prosim porade nám vopred veľmi pekne ďakujem

chrissie_kf
23. feb 2018

@peta1223 a preco by ste ich mali dat prec ? Ja taketo nazory absolutne nechapem . Vsetko bude ako doteraz len pribudne dieta. Mna ani v sekunde nenapadlo davat kvoli babu psa prec. Naco? Rovnako moj pes , ktory v case ked sa narodil maly mal 11 rokov nikdy neziarlil , lebo som mu nedala dovod. A take, ze chlpy ?trocha necistoty - nato existuje vysavac a dieta nemusi vyrastat v sterilite. 🙂 takze ja by som na take reci nedala. Dieta predsa nie je ziadna veda, ale normalna sucast zivota. A ak su sucastou tvojho zivota zvieratka domace, tak budu aj sucastou zivota tvojho dietata. 🙂

dominika7990
23. feb 2018

Máme psika a žiadny problém krásne si spolu rozumejú. Nadmerne plznutie môžeš znížiť tak že ráno keď sa pôjde venčiť ho vyčešeš rovno 🙂 nezabudni odcervovat každé 3 mesiace psika 🙂

dominika7990
23. feb 2018

A macickam neviem čo treba. Treba sa informovať u dr aké opatrenia potrebuju aby dieťa ničim nenakazili. 🙂 ale preč by som určite žiadne zvieratko nedávala 🤦🏼‍♀️ To môžu hovoriť len nejaký obmedzený ľudia... naopak zvieratko sa stane najlepším priateľom dietata. Malinká je jedináčik a každý večer psika naháňa po byte a hrajú sa, príde za ním pohladká a pritulka sa k nemu. Keď niečo má v ruke pekne za ním ide a vykrmuje ho 🤣 keď sa narodila tak mesiac trucoval že si nás nevšímal ale teraz keď ide ona spat ide aj on pekne snou. A leží pri nej dokym sa nezobudí. za mna sú zvieratká top.

lula313
23. feb 2018

@peta1223 aj u nás to iste, strašne má tieto reči rozčuľujú. Dokonca pomáhame v karantenke, docaskujeme psov, zvierata sú našou súčasťou, nevzdáme sa ich. Čo sa týka zdravia. Chodila som kastrovat macky, vzala domov častokrát zranené zviera, čo malo svrab, skrkavky, blchy.,, pri dodržaní hygienických zásad sme sa nikdy ničím nenakazili a ani toxoplazmózu nemam. Netreba dat na reči, ale konať srdcom.

peta1223
23. feb 2018

@chrissie_kf
@dominika7990
Ďakujem. Aj ja si myslím že to je blbosť ich dať preč potom keď dieťa bude vedcie alebo keď bude vidieť psa sa bude báť a vy máte aj v izbe alebo na chodbe psíkov?

dominika7990
23. feb 2018

Az potom ak by sa zo strany zvieratiek objavila agresia na malé až potom by som riešila prevychovu a podľa toho, že či dať preč.Môj pes cca 3 x za 14 mesiacov zavrcal na malú dostal bitku a od vtedy drží nech mu robí hocičo a nevrči. Jasne že jej nedovolím mu robiť zle ale tak niekedy sa stane že ho posticuje viac za copik a tak. A psika mávame v izbe. A niekedy mu dovolím aj na postel sa snami vyšantiť pomazanať, ale on zase neplzne. Ak by plzol do postele by som ho nepustila.

chrissie_kf
23. feb 2018

@peta1223 ja byvam v dome , ale ked sa maly narodil mala som vlciaka ten mal 11a uz mal chore klbiky na nojach tak bol dnu , aj spaval dnu. Bol vsade tam kde aj my. Onho sa bolo treba starat, cvicit s tymi nozkami , vyzadoval vela casu a v pohode som to zvladla pri malom. Pravidelne ske ho cesali, odcervováli, ockovali , maly sa z neho od narodenia tesil , lozil po nom , bral mu hracky 😂 zial psik umrel zakratko , Ale hned sme si zadovazili moveho tiez vlciaka , a tito dvaja su uplne naj partaci 🙂 maly ma uz 2 roky a pes je jeho naj kamarat. Tieu obcas spava dnu , obcas vonku , je pri nas. Prve co krpec spravi ked vstane uteka za psikom🙂 vonku na seba davaju pozor , je to celkom sranda.
U nas plati len ze pes neskie do postele a na sedacku 🙂 predsa nemecky ovciak plzne. Chlpy vysavam a uz ich pozameta aj sam 🙂 a mam aj kamosky co maju macky a nie je ziaden problem.,

peta1223
23. feb 2018

@chrissie_kf
Ja si tiež myslím že keď sa dodržujú hygienické návyky a keď chodíme pravidelné na kontrolu zo psykom aj kocurmi tak nevidím dôvod prečo by nemohly bývať snami.

staromodna
21. jan 2020

Obnovim tému. Rozhodujem sa k deťom kúpiť psa a uvažujem medzi biglom a basetom. Vedeli by ste mi poradiť? Deti majú jedna 4 a pol a druhé 10 mesiacov