Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

katusha
1. mar 2008

inak este k tej cistote, ked je psik vnutri - my ked sme sa nastahovali do domu, tak to som bola este tehotna a sara byvala v noci v dome a cez den na dvore. kedze argentinska doga je cela biela, tak s tymi chlpami to bolo strasne 😅
zda sa mi, ze som nerobila nic ine, len vysavala 😅 tie chlpy boli vsade, a dost zle sa odstranovali. mali sme ich pomaly aj na spodnom pradle, a to sa ma nepytajte, ako sa tam dostali 😅
nevravim, ze som proti tomu, aby bol psik vnutri s dietatom, ale s udrziavanim cistoty je dost roboty 😉

maca793
1. mar 2008

mne deti žijú a sú v kontakte so psíkmi hneď od narodenia, nie sú žiadne náchylné na psie chlpy a a ni sa zvierat neboja
ja len odporúčam a to máme u rodičov v byte 2 jazvečíkov

zrzuska
2. mar 2008

katusha my mu kupujeme tie drahe kvalitne granule. najprv sme kupovali eukanubu a teraz hills 🙂 no su este aj drahsie granule royal. ale tak na to uz fakt nemame. ale kebyze mam maleho psika tak mu kupujem tie 😅

no a s tou cistotou to som fakt zvedava ako to bude. teraz ma obdobie ze plzne a vysavam kazdy den aj to rano sa povysava a poobede su uz chlpy na podlahe. co uz. to s tym treba ratat ked je pes vnutri. ale inak sme si ho pekne naucili, ze ked sa nazerie tak caka kym mu utreme papulku lebo sliny ma vsade. je dobre nauceny, cistotny. no s tymi chlpami moc toho nenarobime iba to, ze ho ceseme kazdy den ale aj tak su teraz chlpy vsade. 😒

ja si nemyslim, ze bude nejaky problem ked sa mala narodi. a drahy ten mi pomoze a bude vysavat on. no co uz. ved potom dam vediet ako aj reagoval na malu ked ju donesieme z porodnice 🙂

katusha
2. mar 2008

zrzuska, veru o takych granuliach som veru nikdy nepocula 😕 svagrina kupuje pre psa darlingy, aj to v lepsom pripade 😒 a viem, ze tito velki psi mavaju problemy s klbami 😒

zuzkafuny
2. mar 2008

Zrzuska... ja mám pre moje friskies... ale vraj nie sú veľmi dobré. Ale čo už keď ich mám. Musím pohľadať na internete nejaké dobré granulky... A o Hills-kách som tiež ešte nepočula... 🙂

shela
2. mar 2008

My mame macicku a neni vobec ziaden problem.. dokonca niekedyspolu aj spia.. 😅

zrzuska
2. mar 2008

podla mna je super ked dieta vyrasta so zvieratkami. a nie ked vidim deticky ako sa boja psov a pritom im nikdy ziadny pes neublizil. len to tak podvedome odkukaju od rodicov 😖

baby no tie granule su nic moc. kebyze my nasho tym krmime tak ma krive nohy lebo ako maly ich mal do X ale teraz ich ma pekne rovne. aj srst je pekna.
su sice drahsie tie granule ale tam je tabulka podla ktorej sa dava gramaz a tak to vynde asi rovnako cenovo. 😉 lebo tie menej kvalitne sa musia davat viacej gramov 🙂
a objednavame ich u veterinara 🙂

lusil2005
2. mar 2008

shela a nebojis sa toxoplazmozy ci jak sa to vola? 😕 kamaratkyn otec je gynekolog a ten ich odmalicka odhanal od vsetkych maciek... to je uz asi trosku prehnane, ale neviem ci by som sa nebala...

inac - presne ako pise zrzuska, tie drahsie granule su viac koncentrovane takze ich staci odost menej ako tych lacnejsich. ja som to prepocitavala este ked sme mali hafana - konkretne pri eukanube a nevychadzalo to ovela drahsie od ostatnych - lacnych granul vzhladom k tej dennej davke pri jednom a druhom.

mirka2710
2. mar 2008

Ahojte, tak ja mam troch psikov, mozu chodit vsade, dokonca aj k malemu, len ho zatial nesmu olizovat. To vedia a respektuju. (teda az na tu najmensiu....ta mi to obcas ked si mysli,z e sa nedivam spravi, ale neva, vezmem maleho a umyjem 🙂 ) Chlpi su samozrejme vsade.....vysavam kazdy den, ale samozrejme neda sa chlpov zbavit uplne. Zatial mi to az tak nevadi, horsie to bude, ked zacne maly liezt. Budeme to proste musiet prezit, ved je to len par mesiacov.
Jaaaj a vencim a kocikujem sucastne.....dokonca vacsinou bez voditok......obcas vyzerame ako cigani (bez urazky), stale na nich hulakam, lebo su to opice a vacsinou musia vystekat vsetkych psov a potom zas utekaju prec. (mam dve civavy a jedneho krizenca).
A tak ako tu uz bolo povedane, len v pripade agresivity psa alebo alergie maleho by som uvazovala nad nahradnym umiestnenim psa u nejakeho znameho.

zrzuska
3. mar 2008

ja som bola odmalicka s mackami, vecne doskriabana od nich na tvari a rukach lebo som sa k nim stale tulila a toxoplazmozu som nemala. nemam ju ani prekonanu. a tie macky u starkej neboli ani ockovane a chodili si kde chceli. tak neviem od coho to zavisi 😕

kundinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shela
3. mar 2008

lusil2005...no mna tiez vychovavali v tom zmysle ze macky su zle...a ze mozem ochoriet...ale mojho Simpsona sa nebojim...chodi pravidelne na ockovanie.. a je cisto domaca macicka..taku z vonku by som si domov nepustila..Simpson bol kedysi manzelovej mamky ale ta ho chcela dat utratit pretoze si kupili psika...no preto som si ho vzala k nam...je uz aj dost stary..13 rokov...nemala by som srdce ho dat utratit..nech si zije kolko bude vladat

shela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kundinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evitkamalicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kundinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pebi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evitkamalicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kundinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kalerat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mory
3. mar 2008

ja by som mala rada psika doma ale zatial byvame v bytovke a asi by tam chudak trpel ked sme cele dni mimo domu 😒 ale ked budeme mat zahradu tak urcite a mozno aj dvoch a veeeeeeeeeeeeelkych 😀

kundinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evitkamalicka
3. mar 2008

kocky my psika mame, ale uvazujeme ze ho dame prec, ma len 4 mesiace a je strasne divoky, este pockame ci sa to nezlepsi ked mu vypadnu zubky a narastu trvale, ak nie bude musiet ist prec, lebo je to demolator prvej triedy

mory
3. mar 2008

evicka a co mate za psika? ja by som chcela vlciaka cierneho ako sme maly vzdy u rodicov ale tu by chudak asi umrel od horucavy a este k tomu cierny 😖 😀

mirka
3. mar 2008

aj my máme pri malej psíka v byte a v pohode 🙂 teraz sa už spolu aj hrajú 🙂

kundinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evitkamalicka
3. mar 2008

mory mame bigla

mory
3. mar 2008

co je to bigla? to som este nepocula 😕 ale uz len to meno znie super 🙂