Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

lendy1
22. feb 2008

je tu docela dost obsáhlá diskuze na toto téma 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kacka.va
22. feb 2008

Spíš bych poznačila, že neznám nikoho, kdo by se zbavil psa kvůli tomu, že si pořídil mimčo. Pes je taky součástí rodiny a pokud je hodný, tak problém žádný není.

ocicka
22. feb 2008

Ahoj, tak my mame labradorku Elisku a 6-mesicniho prcka. A nikdy nas nenapadlo dat Elisku pryc. Je to narocnejsi na cistotu, ale oba se moc hezky zzili a myslim ze si vubec nevadi. Taky si myslim, ze je dory, ze prcek nebude zit v naprosto sterilnim prostredi a tak se mu vyvine imunita

lusil2005
22. feb 2008

my sme mali argentinsku roku ktoru sme mali sedem rokov. museli sme ho dat utratit ☹
najprv sme to chceli skusit, aj sme skusili ale dasty strasidelne ziarlil a ked sa niekto co i len prihovoril malej, zacal vrcat. nevedela som si predstavit co bude ked mala zacne lozit po byte. ved by ju mal ako zajaca. a cakat na to kym sa nieco stane... no netrufla som si.
a ta hygiena - to sa asi nikdy neda na 100% ale u mna zavazila aj ta kedze mala ma atopicky exem. kvoli nemu som trochu citliva na psie chlpy v jej tvaricke 😉 ale keby ho nemala tak kvoli hygiene by som to urcite neurobila. podla mna sa daju udrzat prijatelne hygienicke podmienky.

jahodka11
22. feb 2008

kacicka, ja si pamatam, ako nam primar v nemocnici rozpraval, aby sme len preboha nedavali nase domace zvieratka prec, ze na to rpi narodeni babatka nie je ziadny dovod 🙂

lusil2005
22. feb 2008

argentinsku dogu 😅 nejako mi usiel prstoklad...

lusil2005
22. feb 2008

niekedy ten dovod je. bohuzial 😢

janickabez
22. feb 2008

my máme jezevčici, postelovou, superrozmazlenou, nedokázala přijmout žádní dítě, co bylo u nás na návštěvě, hrozně jsem se bála toho, že takhle bude reagovat i na malou a že budeme naši mazlinku 4 nohou dát pryč, což bych nepřežila, protože to bylo me první mimi. Naštěstí je z ní super chuva a malou zbožňuje.....
Co se týká čistoty, mám 90 % bytu lino, co se tváří jako plovoučka a podobně, takže setřu a hotovo, vyroslti tak i jiné děti, takže, nějak přiměřeně dodržím čistotu a hygienu, ale hrotit to nebudu...

gabrielad
22. feb 2008

My máme v bytě 12,5letou fenku kokršpaněla a naprosto bez problémů. A chlupů je z ní taky dost, ale vždyť existuje vysavač 🙂 . Malou má ráda a ona na pejska taky občas už dělá pěkný opičky, piští, no prostě paráda. Určitě bych se pejska nezbavovala kvůli mimču. To jen kdyby byl pejsek agresivní a to si myslím, že by u retrívra byla vyjímka. A s tou hygienou bych to zas tak nepřeháněla. Dříve lidi žili se zvířaty (na vesnici) a nic jim nebylo. Naopak aspoň z ní nebude skleníková kytička. Zvládnout se to určitě dá, tak držím palečky 😉

katarina82
22. feb 2008

My máme taky megarozmazleného psa. Dalmatinku, spávala s náma v posteli, proště mazel, tako "náhrada" za miminko, které se nám dlouho nedařilo. Bála jsem se, co bude, ale v poho. Nijak moc nežárlí, malou si oblíbila a když odněkud příjdeme, tak ji letí přivítat... Prostě je to ok. Je to sice trochu záhul pro mě, protože chodit na procházky s kočárkem a tímhle neposedným teletem je něco, ale už jsme to docela vypilovali a chodí hezky vedle kočárku. Tedy věšinou.
A jak píše Janicka, vytírám, vysávám, ale taky to nepřeháním, že bych lítala od rána do večera s hadrem.

melani
22. feb 2008

ahoj kamaradka mela doma boxera jeji syn Matyas ho miloval a lezeli spolu a tak....ve trech letech se u nej prokazalo silne astma..tak silne ze nemohl videt ani psa na tri kroky.....dr rekla ze si to vypestoval tim jak s pejskem byl....mam rada psi,ale myslim,ze k detem nepatri 😉

janickabez
22. feb 2008

Mel to je asi individuální, chce to prostě zkusit...moje neteř byla zase jak ze skleníku a jen co došla do školy byla na hromadě, astma měla taky, nakonec jí ted koupili kočičku obyč chlupatou (ta se jim zaběhla) koupili druhou, první se vrátila a tak má 2 a hrozně jí to zvýšilo imunitu a pomohlo, mohla po dlouhých 5 letech vysadit prášky na astma....doktor sám řekl, že je to určitě těma kočkama

petulka77
22. feb 2008

My máme dva psy, sice bydlíme v domku se zahrádkou, ale v zimě jsou doma oba a v létě jen ten malý - "gaučák" (kříženec boloňáka a jezevčíka). Když se narodil syn, měli jsme jen velkého (kříženec NO) a až do jara co byl pes doma, měl pelech pod přebalovacím stolem. Nikdy nebyl sebemenší problém. Vloni na jaře jsme si pořídili psí mimi - holčičku a teď čekáme také holčičku, doufám, že opět nebude žádný problém, uděláme pro to maximum a nikdy by mě nenapadlo dát pryč člena rodiny kvůli miminku. Samozřejmě je třeba víc uklízet a procházky s kočárkem a psem jsou trochu náročnější, ale když člověk pejska miluje, není co řešit 🙂
Také si myslím, že pro děti je jen dobré, pokud vyrůstají se psem, obohatí je to 🙂

ocicka
22. feb 2008

My jsme meli doma psy od malicka. A sestra, ktera ma astma a alergie na psy, si vypestovala imunitu aspon na ty nase.Takze cizi ji vadi,ale nasi pejskove uz ne..

alena22
22. feb 2008

ahojte my mame psika aj malickeho pekne v 3izbovom byte a v pohode sa znasaju maly sa tesi na neho psik tak isto 🙂
zdravotne problemy nema maly ziadne(a ani psik 😀 ) a dokonca doktorka povedala ze ak je o psika postarane ako pravidelne ockovanie a odcervovanie psa a celej rodiny nemame sa coho obavat 😉
ja si myslim ze by to bola skoda dat psika ktory neni nebezpecny pre babetko prec z domu asi by mi srdce puklo keby som sa mala s nasou havinou rozlucit a dat ju niekam prec ☹

domina
22. feb 2008

Kat, to už jsme řešily, viď 😀 Ale trochu z jiné stránky.My máme bernskýho, přes den je venku a v noci doma.Šak je to taky člen rodiny, tak přece nebude mrznout venku 😀 Malou jsme od něj nijak neizolovali, přišli jsme z porodnice, on si jí očuchal a víc nic.On jí nešeší, občas si k ní čuchne a jde pryč,jen jí nesmí lízat.Jedinný problém byl, že když jsem byla v porodnici, tak s ním nikdo nechodil na procházky, byl nevylítanej,zlobil a dostával furt vynadáno, pak byl z toho vystresovanej a venku strašně neposlouchal.Ale pak jsme se vrátili do starých kolejí a je klid.A už se těší, až malá začne lézt.A malá jak ho vidí ted, tak se na něj směje 😀

melani
22. feb 2008

jj urcite kazde dite je jine...kamaradka to nechala zajit moc daleko...Matysek mel casto cervene oci a slzel....vubec netusila proc..casto kaslal....chodila s nim na Budejovickou k dr Spicakova a ta ji rekla ze se to v nem ty tri roky hromadilo a pak to bouchlo..Matyskovi je ted deset a nemuze do ZOO cirkus nic takoveho...miluje zvirata tak maji doma alespon leguana..byla i doba kdyz jsme k nim prisli na navstevu tak jsme se museli prevleknout do jejich veci mela jsem totiz doma andulku a byl problem ze jsem ten prach mela v kuzi a tak....Mates se pak celou noc dusil 😨

bramburka
22. feb 2008

Lusil, ale psa utratit, to snd ne!!!!!!!!! 😠

my máme psa u našich, je to rozmazlenec žárlivka, ale teda nedovolil by si, když malá brečí, sebere se jde jinam, ale já ji neustále dávám očuchávat a myslim, že to bude dobrý, já vyrustala se psem a myslim možná i proto jsem nikdy jeste tuk tuk tuk nebyla nemocná, fakt, max ty 3denní chřipky!

mamacat
22. feb 2008

my mame velkeho cierneho psa, krizenca Labrador + Pitt Bull. a byvame v malom domceku so zahradou, takze pes si moze chodit von kedy sa mu zachce. najprv sa malej bala, isla si lahnut vzdy do druheho kuta izby od nas ;) teraz uz pride k malej blizsie aj si niekedy lahne k nej tak aby mala na nu mohla rucickami sahat. najvacsi problem sme mali s hrackami Gucci nevedela rozoznat svoje hracky od jasminkinych tak sa stalo ze ich par znicila 😕 potom druhy problem mam s cistotou, kedze ona neplzne (ma velmi kratku srst) tak to nie je az taky problem, skor labkami do bytu donasa vselijaku spinu, listie, travu, blato, kamienky... to nasa mala hned zbada a chce to spapat. 😕 inac su dobre kamartky, Jasminka vyska od radosti ked uvidi Gucci, a nahlas sa rehoce ked vidi ako sa Gucci skriabe, trasie, beha atd... 😀 je to velmi zlate.
este by som dodala ze chodit s nimi na prechadzky je dost narocne, musim tlacit kocik s jednou rukou aby som udrzala Gucci na voditku, ta sa rozbehne za kazdou veverickou 😖
ale to su male problemiky, sme radi ze Gucci mame je to clenka nasej rodiny, nase provorodene babatko 🙂

alena22
22. feb 2008

no nasa havina si nastastie hracky pozna hned od zaciatku vie co moze a co nie ale zas ona je taka dobracka ze malemu aj prinsie hracku a poda mu ju a ja sa otocim od riadu a on uz ma psiu hracku v puse,ako priznam sa toto ma az hneva ale nezabranim tomu skratka su ako kamosi a presne ako mamacat pise aj nas adulo sa smeje na havine jak vystraja a ona zasa zmeta vsetky piskoty a omrvinky co on vyprodukuje 😀

alena22
22. feb 2008

a mame pudla a ten neplzne cize chlpy nemame nastastie ziadne po byte 😉

lucija
22. feb 2008

Tak my máme chlupů plný kvrtýr. Vysávám i dvakrát denně a stejně tak i vytírám. Koupili jsme vytamíny, aby tolik nelínala a ona je nechce potvora jíst 😠 Ale když mám Šimona položeného na zemi tak se k němu vždycky plazí a on jak ji zbystří tak se hned začne řehtat a tahá ji za pysky a ona jen kouká a olizuje ho. A když je v lehátku tak se nestane, že by ho obešla bez povšimnutí. A taky byla moje první ,,miminko", žárlila na co mohla ale na prcka si krásně zvykla a má ho ráda. Je pravda, že jsme uvažovali, že ji pryč dáme, ale ne kvůli klukovi 😉

tessa
22. feb 2008

my mame maltezacika, to je taky bytovy psik, aj ked ho mame v rodinnom dome 😉 Je velmi priatelska, bali sme sa, ake to bude, ked sa narodi nas 1.synator, ci nebude mat alergiu a tak, lebo ona je zvyknuta spavat s nami v posteli..Ale pohodaaaa, zo zaciatku ziarlila na Martinka, ale zvykla si, dokonca teraz ked Matko sa zobudi a je taky ze plakal by, tak ona dobehne prva do postele a skace po nom a olizuje ho..Sice Mato uz ma 1,5roka, ale jasne, ze ked bol mimi sme to nasej Leuske nedovolili, a ona to brala..vedela co moze a nemoze...a ani s hrackami nie je problem, vie ktore su jej a ktore su Matove 😉
A kedze o par tyzdnov cakame druhe mimi, nemam vobec strach o hygienu, prip.alergie... 😉

lucija
22. feb 2008

Jo a naše Agáta má 40kg, je to brazilská fila x rotvajler. 😉

lu777
22. feb 2008

my máme napůl huskyho, napůl labradora..

o alergiích nebo zranění bych ani neuvažovala, ale popravdě teď přemýšlíme, že psovi najdeme jiný domov, z jiných důvodů... hrozně rád si hraje a má hodně energie, takže si neumím představit jak ho uhlídám až malý bude lézt nebo chodit po bytě s něčím k jídlu v ruce, nestíhám skoro ani teď a tohle si neumím představit.. mimoto až začne lézt, tak to snad budu muset luxovat ráno a večer jinak v těch chlupech bude úplně obalený, fakt nevím jak to uděláme.. už teď jsem několikrát měla chlupy na dudlíku nebo jsem je našla u malého na ručičkách, oni ty slabounké i lítají 😝

zatím o tom jen uvažujeme, máme psa šíleně rádi, ale vzhledem k mužovým častým služebkám a tomu, že pes má tendenci tahat ať děláme co děláme (holt to je ten husky), tak ho s kočárkem ani nemůžu vzít ven a je mi ho fakt líto 😒

kalo
23. feb 2008

mě náš psík dost vadí... Podle mě pes do bytu nepatří. Jenže u nás to bylo opačně...přítel měl psa dřív než jsme se seznámili, tak já ho musela přijmout. Vysávám denně, 3xtýdně stačí vytřít, ale až malá poleze po zemi, tak mě asi trefí 😒 😒

lusil2005
23. feb 2008

bramburka a co by si robila ty na mojom mieste? nikde nepisem ze to bolo jednoduche rozhodnutie ale ked to nejde tak to proste nejde. mala som cakat kym sa nieco nestane? myslim ze niesom uplny laik co sa psov tyka a nebolo ziadne izolovanie malej od psa alebo odstrkovanie psa od nas kvoli malej. od zaciatku som mu ju davala cuchat, ked som ju mala na kolenach zavolala som aj jeho a hladkala som ho atd. ale proste ju nezobral. a pri 56 kilovom hafanovi to fakt riskovat nebudem. jasne ze som sa pokusala niekomu ho darovat ale so sedemrocnym "bojovym plemenom" je dost problem...

s tym ze pes v domacnosti zvysuje imunitu dietatka uplne suhlasim a myslim ze z hygienickeho hladiska nieje co riesit. ale pokial je ohrozene samotne babetko, tak mam jasne priority... neviem co by som si musela urobit keby jej raz nieco spravil a ja by som vedela ze som tomu mohla zabranit.

lucija
23. feb 2008

lu777, tak to jsme na tom úplně ale fakt úplně stejně 😒

lusil2005
23. feb 2008

lu777 uplne ta chapem ☹

denik
23. feb 2008

aj my mame psika, cavalier king charles spaniel, krasne dlhosrsty chlpaty, nieco ako kokrik.. ma uz osem rokov a neviem si predstavit, ze by sme ho dali prec.. a kam vobec? spociatku sme sa bali, aby neublizil.. ale dali sme babenko ovonat a ucili, ze moj andy, moja veronika a pochopil.. ked spinkala, strazil kociar 😉 akurat jej kradol gumene piskacie hracky, ale tiez sa naucil.. casom, ked mala zacala plazit, casto ju olizoval, vtedy som kricala, lebo rucky, to som este dovolila, ale ked jej zacal olizovat tvaricku (mimochodom mala bola radostou bez seba) tak to som uz zatrhla.. teraz dcerka beha po styroch a andy sa pred nou skryva 😀 chudak, dost ho sklbe, ale aj tak je statocny.. a su velki kamarati, jedia spolu chrumky a piskoty.. samozrejme v ramci normy, to ustrazim.. co sa tyka hygieny a zdravia, zatial je vse ok, ziadna alergia, takze nevidim dovod, dat ho prec..

dolezite podla mna je, o akeho psa ide.. aka rasa, aku ma povahu, ale to predsa viete uz pred tym.. nas pes by malej neublizil, to dam ruku do ohna, preto nemam strach.. ale ako pise lu777, to je uz ine kafe..