Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

jastericka
24. aug 2008

pes, určite áááánooo, my máme Shitzu Huga, je to zlaté....

a nechápem ľudí, ktorí si kúpia psíka a potom sa im narodí bábo a psíka dajú utratiť.....hrozné ☹

Psíka by som dala preč (ale nie utratiť) iba v jednom prípade, ak by dcérka mala alergiu a nerobilo by jej to dobre, aj to by som si odplakala a určite by som pre neho našla dobrý domov.

vinka
24. aug 2008

Tak sa pridám.Mi máme šteniatko kokra ale malá asi nieje sním spokojná.Lebo ju nahána a hriže do nohy a malá plače.Ale ked Zoro spí prilezie za ním a pchá mu hlavu aby ju olizoval. 😀 no dúfam,že sa skamarátia a budú sa nahánat obaja. 😀 Vydno,že nieje na neho zvyknutá.

kozimura
24. aug 2008

Taky se k vám přídávám-doma máme 2 malé knírače.Terku jsme jim dali očichat hned,jak jsme dojeli z porodnice.Od začátku jsme je učili,že k ní mohou,ale nesmí jí čichat a olizova obličej,jakmile je Terka začla vnímat,dávala jsem ji k nim.Teď má 5měsíců-psi ji hlídají,upozorňují,že pláče a Terka je nahání-zatím po čtyřech.Už je párkrát vytahala za fousy,ale neublížili jí,jen kňučeli.

marianeta
25. aug 2008

My mame dvoch havov a maly je z nich hotovy.Je to prenho aj take rozptylenie ked place ideme ponahanat psov a on sa na tom ohromne bavi.Urcite by som ich nedala prec kvoli tomu ze sa narodilo babo. iba ak by bol alergik.Oni uz su starci žtakze nas maly ich moc nezaujima a vzdy niekde zalezu,ale az zacne lozit tak si ich najde 😀

gabka32
3. sep 2008

máme doma roční fenku kokra a je moc hodná, akorát zpočátku mimčo ignorovala, ted už si zvykla, někdy si lehne dokonce vedle Sašky a očichá ji, ví že olíznout nesmí. nebo si ráda lehá na zavinovačku na gauči, když tam malá není.

ale taky žárlí a když mám Sašu na rukách nebo ji krmím, tak pejska přijde a chce se mazlit nebo si donese hračku a je smutná když se jí nemůžu věnovat, pak jí to ale vynahradíme 🙂

marorlinko
4. sep 2008

ja som na svoju fenku hrda uz ked som cakala maleho, vzdy nasa fenka sa hrala somnou, salili sme sa a ona ako prva zistila,ze som tehotna, nechcela sa somnou hrat iba mi dala hlavku na brusko a odvtedy to bolo tak, neskakala po mne iba si prisla lahnut na gauc a hlavku na brusko. ked som prisla domov z porodnice,tak fenka bola taka stastna aj mimo, nevidela ma tyzden, dietatko onuchala a odvtedy nan neda dopustit, ked spadne ona prva ide za nim a snazi sa hho dvihnut, hraju sa spolu, maly ju zboznuje, krmi ju ak mu daco dam,hladka, nastavi licko aby mu dala pusinku, pozna co ma rada, fenka ho chrani, nedovoli len tak hocikomu aby sa k nemu priblizil, som rada,ze mame takeho psika, je to jack rassel miesany s koliou,milujem zvieratka a maly tiez a velmi aj manzel, takze to len malemu prospeiva ze amme psika pre maleho je fenka jak idol bo sa salia vkuse.

terkaa
7. sep 2008

kacicka, my mame perszkeho kocurika a nedala by som ho ani za svet! tiez ma poriadnu srst, ale ako ty vravis, neda sa to udrzat v 100%nej cistote. je pravda, ze treba velmi casto zmyvat, ale ked ma na rucke nejaky ten chlpok z kocurika, tak sa nic nedeje, dam ho prec a je to. kocurika mam cistotneho takze sa nebojim. 😉

babu26
19. nov 2008

ja myslim,ze pes nieje vobec ziadny problem..mam maltesa a4mesacneho synceka,daffy je stale pri nom,ak je pes cisty,ockovany a hlavne pod lekarskym dohladom nieje ziaden problem!takze ja by som ho v ziadnom pripade nikdy nikomu nedala,iba koli tomu,ze mame babo?to by bolo velmi smutne ☹

heppu
20. nov 2008

my mame tiez doma fenku jazvecika a ta si na zaciatku myslela ze Mia je jej stena , skakala jej do postielky spavala s nou , strazila ju a zohrievala jej nohy

andy80
20. nov 2008

Ahoj, máme ČSOV 4 letou fenku. Žila s námi v bytě, teda jen na chodbě, ale ona neposlouchala, takže si to dost často napochodovala do obýváku nebo kuchyně. Máme zahradu, ale ona tam být na volno nemůže, protože by utekla. Všechno bylo o.k. až do doby, kdy kousla staršího syna. Chtěl si s ní hrát, ona nechtěla a už to bylo. Tak jsem se začala bát, aby to jednou nedopadlo hůř, i když si myslíme, že ne, protože ona má naše děti jako svoje štěňátka a myslíme si, že by jim neublížila, ale přeci jen je to dost tvrdohlaví pes s předky vlka a nikdo neví, co se jí zrovna honí hlavou a kam až je schopná zajít. Malá už začala taky lézt po zemi, tak jsem se bála, aby jí malá nezatahal za ocas nebo něco, co by se jí nelíbilo a kdoví jak by to dopadlo. Tak jsme se s MM dost pohádali, protože já jsem řekla, že když je zahrada, tak pes nemá doma co dělat. Navíc fakt dost chlupatí, tak MM se urazil a že jí někomu daruje. To jsem zase nechtěla, přeci jenom je s námi nějaký ten pátek. Nakonec to dopadlo tak, že se udělal pro psa na zahradě výběh u bývalého chlíva, takže madam má vlastně svůj domeček se zahrádkou. Ze začátku tam kňourala, ale v pohodě si zvykla.

Kalo, u nás je to taky tak, MM si pořídil psa dřív než jsme se poznali a byl zvyklí s ním žít v panelákovém bytě. Ale podle mě taky pes do bytu nepatří, kor když je možnost, aby byl na zahradě.

Jinak já psy miluju, měli jsme vždycky německého ovčáka, ale na zahradě.

denduska
20. nov 2008

Tak my mame bernskeho salasnickeho psa, teda fenku 🙂 ale jasne ze byvame v dome, lebo taka obluda by asi v byte umrela..no ona sa aj tak vtiera stale k nam, ale malej nic neurobi....len ju onucha a ide prec. Zato ked place, tak hned k nej bezi, este skor nez ja a aj ked ju ma niekto iny na rukach, tak stoji pri nom a strazi 🙂 Ani za svet by sme ju nedali prec, vypiplali sme ju od malinkeho steniatka, je ako nase druhe dietatko...a zatial ziaden problem nebol. Chlpy su sice vsade, ale vysavam kazdy druhy den, takze je to v pohode 😅

saska.t
20. nov 2008

Mam doma 2 fenky jack russel terrierre a je to uplne v pohode. Je pravda ze mame barak a zahradu, ale byvaju s nami doma na zahradu sa pustaju len vicikat v takomto pocasi. Mala ich zboznuje stale po nich kuka a smeje sa na nich ked sa hraju. S tymi chlpami je to horsie ale tiez vysavam kazdy 2 den tak sa to da zvladnut. Fenule malu strazia a su pri nej strasne opatrne takze zeby jej nieco spravili nehrozi ... 🙂

pishulina
3. máj 2009

Chcem sa s vami poradit...totizto som v takej situacii, ze nie my mame doma psa, ale nasi maju yorksheericu, pritulnucku, dobrucku, milucku...ale psa. Co je problem pre mojho manzela, ktory nechce minimalne do polroka veku, aby sa nas maly s nou kontaktoval. To znamena, ziadne navstevy u nasich, ked tak, iba naopak a bez psa. No mne sa to zda prehnane, avsak uz neviem ako argumentovat a presviedcat. Manzel, ked je o niecom presvedceny, tak s nim proste nepohne nikto. Velmi je na maleho haklivy, ved ako snad kazdy rodic, a ja chapem jeho obavy a strach, ale toto sa mi zda prehnane. Nikto v nasej rodine nie je alergik na zvierata, fenka je cistotna, malinka, gaucova, postelova, domaci milacik...a chlpy jej nepadaju. Nerada by som maleho zbytocne izolovala od zvieratiek, resp. od domaceho milacika, ked je vlastne sucast nasej rodiny a myslim si, ze zdravotne malemu nehrozi nic, ako aj vidim podla prispevkov vyssie uvedenych. Navyse mi je smutno, lebo nie som s nasimi, kde byva aj brat s priatelkou a nie som ani s nasou fenkou, ktora mi velmi chyba... Nehovoriac o tom, ze takto nemozem dat maleho najblizsie 4 mes. varovat babke (mojej mame) a potom to tiez nejaky cas potrva, lebo tiez ho potrebuje spoznat, aby vedela, preco place, kedy place, aky ma rezim a pod...(ked je na navsteve u nas, tak predsalen to je len o tom "tutuli-mutuli" a nie o starostlivosti). A vcera sa drahy tak pomimo vyjadril, ze uz nie polroka, ale rok...je to normalne?
Viete poradit, co robit? Ci sa naozaj tak obavat alebo kedy by bolo vhodne maleho integrovat do prostredia so psikom, ked sa jedna o takuto situaciu?

poletucha
3. máj 2009

pishulina- a ty nemas zadny slovo v rodine? 😅 Je to od tvyho manzela fakt hodne sobecky, ja bych si to teda nenechala libit...tak se muzete dohodnout,ze tam chodit na navstevy normalne budete,ale ze pejsek se nebude vyskytovat nejak moc blizko malyho treba...fakt nevim jak jinak tohle resit,ale neumim si predstavit,ze by mi manzel zakazoval navstevy rodicu 😕

pishulina
3. máj 2009

Hm, to nie je o zakaze navstevovat rodicov, dokonca ma moju rodinu velmi rad... ale ako som pisala, nechce, aby maly chytil nejaku alergiu... uz sme sa kvoli podobnej situacii dost pohadali, pytala som sa ho, ci jeho nezaujima, co si o tom myslim ja? Ze ma postavil pred hotovu vec! Jasne, ze mam slovo v rodine, ale su veci, ktore nechcem silit a naopak su veci, ktore treba spravne povedat, aby nebola hadka a tiez by som rada o tom mala dostatok informacii, tiez nechcem nic podcenit, ved ide tu o nasho synceka...preto sa na to pytam na tomto fore... Este ma napadlo, ze by som sa na to opytala priamo pediatricky, kam chodi aj moj manzel so mnou...aj ked pri pozitivnej odpovedi stale nie som presvedcena o tom, ze ho to presvedci...

zajo79
3. máj 2009

pishulina- asi mu chybaju informacie, ze dieta ma byt v styku s co najvacsim poctom zvieratiek, lebo bude alergik. Nehovorim ze spat so psom v jednej posteli to nie, ani nenechat psa olizovat dieta, ale predsalen v jednej izbe mozu byt.

A odpoved, na Tvoju otazku: nie, nieje to normalne.

Ma rad psov? Asi nie, ked ma taky postoj, co mu tento nazor brat nemozno.

A len raz by mi manzel nieco zakazoval 😠 ..ale to uz je na inu temu

zajo79
3. máj 2009

my mame yorkshirku uz mesiac doma, je mila, zlata, nedovolim jej olizovat maleho, i ked tatinko uz ju daval do kocika malemu, co som skoro zinfarktovala...🙂))
bol proti nej, teraz si ju neda, a vsade hovori ze aby mal maly dobru imunitu, tak je to len pre syna dobre.

pishulina
3. máj 2009

Baby, on mi nic nezakazuje, to ze ja nemozem k nasim je len dosledok jeho vole, ze nechce, aby sa maly stykal teraz v tomto veku so zvieratami. Nechcem tu teraz rozoberat nas vztah, prosim o radu, ako argumentovat.
Naopak, on ma velmi rad zvierata, ale momentalne a to uz asi do smrti, lebo je strasne zasadovy, sa ich strani a to z toho dovodu, ze vychoval (a to naozaj ze vychoval, posluchali na slovo, bez ziadnych fyzickych trestov, ci nejakeho psychickeho trapenia) troch psov (2 boxerov a 1 pitbula) a vsetci 3 mu zomreli neprirodzenou smrtou, ich stratou sa velmi trapil a povedal si, ze uz nechce ziadneho psa. Preto si netvori vztah k akymkolvek inym psom, urobil si akoby taky blok v sebe... Ale ked sme este nemali maleho, normalne sme k nasim chodili, bolo veselo, rodinka ako ma byt, aj so psom...navyse Tara na nom strasne visi, lebo asi z neho nieco pozitivne citi, aj ked on sa s nou pohral iba obcas, stale s istym odstupom... Proste chcem povedat, ze jeho vztah k psom nie je dovod pre jeho obavy.

poletucha
3. máj 2009

ale pak ty obavy nechapu? prece dite "neziska" alergii na psi chlupy tim, ze bude se psem v mistnosti,ne? 😅 alergii bud v sobe ma a prokukne anebo nema...kdyby nahodou byl malej alergickej,tak se to samozrejme musi resit tim odloucenim,...ale takhle?...jakej to ma vyznam. Po tom co jsi napsala,ze se manzelovi stalo, mi to spis prijde jak kdyby nechtel,aby si malej zvyknul na jakykoliv zviratko a treba si casem k nemu budoval nejakej vztah...treba prave kvuli tomu,ze on se tak s pejskama zklamal 😒 ...ale to urcite taky neni dobre. Ja jsem moc stastna,ze az se nam prcek vyloupne na svet,tak bude vyrustat prave s pejskem ...at uz kvuli imunite,tak k lasce ke zviratum 😉

zajo79
3. máj 2009

tu sa argumentovat neda, zobrat maleho k vasim aj bez neho a hotovo.

Ked tak mu povedz,ze pes bol v inej izbe...xixi, aby mal klud,nemusi vediet ze to nebola pravda.

Ach ti chlapi, ktoby sa v nich vyznal 😕

Ono sa to casom utrasie

pishulina
3. máj 2009

Stale nad tym rozmyslam a asi sa s nim o tom porozpravam na rovinu, ci by sme to nemohli otvorit znovu a najst rozumny kompromis...lebo toto je zbytocne drsne riesenie... kazdopadne dakujem za vase prispevky...

zajo79
3. máj 2009

nevyzera zeby bol schopny kompromisov...bez urazky 😉 To sa ho musis pytat,ci mozes ist pozriet rodicov?? 😕

niekedy chlapa treba soknut aby sa spamatal, zmenil nazor ci akceptoval to co chcem ja.

A vasi nech k vam chodia zatial bez hafana, to sa vsetko utrasie,neboj.

zajo79
3. máj 2009

a niesom ziadna sekera...len mam svoj nazor na niektore veci.
Zasadne veci sa snazime riesit vzdy spolu, niekedy je moj,ci jeho nazor odlisny - co je pochopitelne, ale do niektorych veci si hovorit nenecham. A chlap si zvykne...xixi.
Tak ako nechavam volnu ruku na rozhodovanie jemu tak aj on mne a vsetko funguje ako ma. Sem tam si to treba vydiskutovat, ale boze dievca,neboj sa ho! 🤐

V prvom manzelstve - muz bol ten, co chcel vsetko riadit,vsetko muselo byt po nom - lebo on bol PAN INZINIER 😠 ..aj z toho dovodu je uz byvali. 😝

pishulina
3. máj 2009

Nie, takto to urcite nie je. Ale vzhladom na to, ze je velmi zasadova povaha, rada by som si to s nim vydiskutovala rozumne a s argumentami. Preto som zabrdla do tejto temy, s podvazvom PRE a PROTI.

bershka
3. máj 2009

ahojte. my sme mali psa pred tehu a ked sa mala narodila, tak je to katastrofa. pes ziarli a bojim sa kocik nechat na dvore ked je tam. robi naschvaly a ked mala place uplne ju ignoruje. je urazeny a fakt mam strach co a ako bude. keby som to vedela, tak si ho zaobstaram az po porode

zajo79
3. máj 2009

bershka, akeho mate psa?

shaula
3. máj 2009

Pishulina, musím souhlasit s ostatními. Tvůj manžel bohužel musí respektovat tvoje právo na styk s rodiči. Sice je zároveň třeba respektovat jeho názor na styk se psem, ale jeho reakce je značně přehnaná, takže si myslím, že je třeba "dotlačit" ho ke kompromisu typu že pes nebude malého olizovat ani k němu chodit nějak moc blízko. Sice alergie se dá i získat v průběhu života (v tom nemá Poletucha pravdu, nemusí být vrozená), ale nemůžete mu přece doživotně zakázat chodit k prarodičům... Jak píšeš, nemohla bys ho dát k prarodičům hlídat - zkus to uhrát právě na tohle, jaké by to mělo výhody, kdyby malého občas pohlídali, takže psovi se nedá vyhnout.
Každopádně přeju pevné nervy, hodně štěstí při "vyjednávání" a dej vědět, jak jste dopadli.

zajo79
3. máj 2009

😕 hm...to akoze nebude chciet aby si preto nechodila Vasim?

ja si myslim ze tam uz diskutovat nieje o com, ked je taky zasadovy. Bud ho "posluchnes" a nepojdes tam...alebo tam pojdes a on si nato zvykne.

Ale kolko ludi,tolko chuti... ak si aj Ty nazoru ze dieta a pes v jednom byte ma katastroficky dopad na maleho imunitu, tak potom tam nechod. Ak si myslis opak, co si myslim aspon ja,ze je to spravny nazor, ze dieta ma prist do styku s co najvacsim poctom zvieratiek tak odpoved co mas robit je potom jasna.

zajo79
3. máj 2009

nechcem rypat, ale pripada mi to chore...
🤐
no Ty vies co mas doma, tak sa podla toho zariad a vies ako na neho. Ale nepodriaduj svoje nazory jemu, lebo on to chce.... 😅

bershka
3. máj 2009

zajo. weimarsky stavac
relativne normalny pes. ziadne bojove plemeno.