Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

sunea
23. okt 2009

Zuzanka, my mame 4mesacneho syna a 3rocnu labradorku (syn ma 7 kg a labradorka 30 kg 😀 . Byvame v byte 2+1. Nie je s tym absolutny problem. Pes je vychovany a ma dobru povahu. O nejakej ziarlivosti sa neda hovorit a ak by nejaky pokus bol, vieme to ako alfa-par vyriesit ku vseobecnej spokojnosti. Nasu fenecku milujeme, je to nas prvy psik a vobec sme neuvazovali, co nastane, ked pride dietatko. Akurat to strasne zaujima vsetkych, skutocne vsetkych naokolo, a vsetci to riesia (napr. moja ceska svagrina: A kam date pejska, kdyz se vam narodi dite? - HAHA). Inak vencit chodim v zostave kocik + pes navolno s nahubkom a pohodka.

svataterezicka
23. okt 2009

To mě taky dorazilo když mi známý řekl co ted budete dělat se psem když budete mít dítě. Já bych nikdy naši fenku labradora nedala pryč. Podle mě to že pes dítě nepřijme a nedej bože dítě pokouše chyba páníčků. Pejsek za to nemůže. A jak někdo psal že museli pejska utratit protože otěhotněla... tak snad jsou ještě psí útulky ne?

palomka
23. okt 2009

akurat je s tym trosku viac upratovania, ale ked babo vyrastie ako to moje teraz, ma 8m tak narobi viac bordelu s omrvinkami ako pes s chlpmi...takze je to ako mat viac deti 🙂
myslim, ze deti ktore vyrastaju s nejakym zvieratkom, maju lepsi vztah aj s ludmi a aj so zvieratkami. a tiez sa ucia zodpovednosti. ale to uz tie vacsie deturence. ja som alergik a dcera ma atopicky ekzem,ale neviem si predstavit dat ho prec ☹
to by muselo byt nieco veeelmi vazne aby sme sa ho vzdali. a ak tak len rodine dat. urcite nie utratit 😲

sunea
24. okt 2009

Svataterezicka, Palomka - absolutny suhlas 😉
Chlpy od hafana su vsade, skutocne vsade, ale to je ta najmensia komplikacia.

sunea
24. okt 2009

Este doplnenie - ked sme prisli z porodnice, tak sme dali maleho fenke ocuchat - tvarila sa akoze: co to je? Steniatko? Nuda! 😀 Nebranime jej, ked si ho obcas ide ocuchat, obcas sa jej podarilo ho aj olizat. Akurat vacsia miera starostlivosti spadla na manzelove plecia, ale inak sa jej snazime venovat co najviac, neodhanat, pomaznat sa, a pes je uplne v pohodke.

wild.horses
24. okt 2009

aj sa suhlasim, neviem si predstavit dat prec ani jednoho hava z tych nasich. Aj ked je s nimi dost prace 😉

svataterezicka
24. okt 2009

Mě spíš přijde že naši Magginku ani Verunka nezajímá. Ani její hračky. Vysávám obden, chlupy občas na sobě malá má ale to asi všichni. A malou mám přes den stejně v ohrádce takže se nebojím že by se na ni vrhla nebo tak. Spíš se bojím o psa až malá povyroste 😀 že ta bude bohužel asi ta, komu bude malá brát rohlíky a bude před ní utíkat 🙂 Je to trošku trubka nechá si všechno líbit 🙂 Hlavně když se o ni lidi zajímaj. V tom bude asi zakopanej pes 😉

ojo
24. okt 2009

my máme taky fenku doma, je to kříženec s jezevčíkem...vůbec se o malýho nezajímá a to ho mám normálně na zemi na dece 🙂 a je vidět, že si od něj drží odstup 🙂 akorát při krmení, nebo když si s ním hraju, tak žárlí a nosí mi míček 😀 😀
nebo když si malej cucá prsty a mlaská, tak jde k němu a čuchá, jestli nemá něco dobrého, ale jinak nic 🙂

luxuju jednou týdně, moc chlupů nepouští, páč ji střiháme na krátko 🙂 🙂

tak doufám, že nám soužití vydrží 🙂

palomka
24. okt 2009

nas havino bol tiez doma ked som sa vratila z porodnice, dali sme mu ju onuchat, popozeral sa co sme doniesli a poom sa uz nezaujimal. sem tam sa isiel pozriet do postielky ci ju este mame 😀 . trosku mu trvalo kym si zvykol, ze sa mu neuhne ked vyskoci na postel alebo na gauc a teraz uz v pohode. vobec nechce jej hracky, ani cumle...vie ze to nie je jeho a ani neziarli. a ked dcera papa piskoty v chodaku, tak chodi za nou ako pes 😀 a caka kedy mu hodi...a ona je este nesikovna a par krat jej spadnu, takze sa najedia obidvaja. vedia sa podelit. a ked vidi, ze jemu sa to paci, tak uz naschval hadze na zem. este, ze to havino spapa.
a strasne sa jej paci ked jej olizuje rucky, co mne sa nepaci ale co uz...hlavne, ze sa maju radi, nie? 😉

palomka
24. okt 2009

a niekde som citala, ze je dobre si vziat jednu latkovu plienku so sebou do porodnice a dat ju babatku aby napachlo jeho vonou a potom aby ju niekto doniesol z pribuznych domov a dal psikovi onuchat aby poznal ten pach, vonu ked babatko pride 1x domov. aby mu nebolo cudzie. my sme to neskusali,no mozno niektora z nas vyskusa 🙂

mimo1001
29. okt 2009

ahojte,
aj my sme mali pri prvom synovi fenku pudlika. Deti moc v oblube namala nakolko ju ako malu sticovali, ale nasho syna (pred 14rokmi) prijala uplne perfektne. Dokonca sme ju od neho nemohli ani dostat. Musela si ho poriadne ocuchat a ked zamrncal tak bola vzdy prva pri nom 🙂 . Myslim si, ze aj vdaka fenke sa naucil nas syn uz ako 5mesacny lozit a ked ho olizala nerobili sme z toho ziadnu tragediu. Syn nie je alergik, ani nebyva chory. Myslim si, ze jeho imunita je aj vdaka fenke taka super. 😅 😅

klematis
2. nov 2009

Ahoj, my máme malého křížence z útulku, je strašně vděčný, že jsem si ho vzali a taky bohužel závislák(na mě), měla jsem strach co řekne na mimčo, ale když jsme přijeli z porodnice, dali jsme mu malého očichat a v pohodě ho přijal, ani moc nežárlí, jak jsem si myslela, chodí malého očuchávat, sem tam ho olízne a myslím, že jednou budou s mimísem dobří kámoši 😀

jeane
2. nov 2009

Ahojky, já se taky přidávám, máme roční holčičlku a rok a pul starého zlatéhe retrievra. Pořídili jsme si ho když jsem byla těhotná, abych s ním byla doma, mohla se mu venovat (zůstala jsem poměrně brzy doma z práce) takže jsme chodili na cvičák ješte týdenm před porodem. Bydlíme v 1+1, takže takové ty připomínky, pes chudák, malý byt... dítě atd, byly u nás taky... ale pes chudak neni, je pořad s námi (také zůstává sám doma, aby si zvykal) ale chodíme na dlouhé procházky s kočárkem a myslím že je vše fajn!!! Jen když jsme malou přinesli z porodnice, tak trochu jančil,štěkal,nevěděl co se děje, to mu bylo 7 mesiců...a když k nam přijde navštěva, tak je fakt že mi přijde že trochu žarlí, potřebuje pohladit a pomazlit jako první a pak je spokojeny. Mala po nem leze, šlape mu na hlavu, bere mu hracky(a on ji), možná by i jedla z jeho misky, kdyby ji nepohlídala., zkratka je to dvojka k pohledaní. Je to určitě vše ve vychove ale taky v rase!!! Nevím co to bylo za pejska, ...slluci, ale ne každý pes se uplne hodi k detem, retrievri se hodí at labrouš, nebo golden atd.
Muj nazor je, a slycham ho dost casto, kdyz nas nekdo potka, jak je super, kdyz dite vyrusta se psem 😀

klematis
3. nov 2009

jeane, máme stejný názor, že pro dítě je víc než dobré vyrůstat se psíkem nebo i jiným zvířátkem, určitě k nim bude mít lepší vztah, bude vyrovnanější atd. a nebude to tyran, ne nadarmo existuje canisterapie, hipoterapie.... 🙂

izabelkak
3. nov 2009

Ahojte, tak pozerám že som v tom nebola sama ked sa ma všetci naokolo /nepsíčkari a rodina/ pýtali čo urobím zo psami že či ich predám keď sa narodí mimi🙂))) tieto reakcie ma dosť mrzeli lebo dovtedy sa aj moji rodičia ku psom chovali veľmi pekne a zrazu takto otočili, bez mihnutia oka by boli najradšej keby sme sa ich zbavili.((( po pár hádkach čo sa malá narodila resp. ešte aj tesne pred porodom sa všetko ukludnilo a už to akceptujú .... my to stíhame v pohode, sme na psíkov dvaja tak to ide, ja venčím cez deň s kočíkom - každý deň sme vonku min. 3 hod. na miestach kde sa dá psík vypustiť na voľno a nikomu to nevadí, priatel venčí ráno a večer... v trojizbovom byte máme dve sučky rhod.ridgebacka čo je veľké plemeno ako dieťa tak aj druhého psa sme plánovali, síce sme plánovali aj domček ale ten zatiaľ nie je... každopádne aj v dome budú psi vovnútri takže by sa zmenilo akurát to venčenie v "krízových" situáciach - ráno, večer a pod. nič viac....

klematis
3. nov 2009

My bydlíme v baráku, takže pes se přes den venčí sám, když chce jít ven, tak mu jen otevřu dveře. Tchán se nás taky ptal co s ním uděláme až se narodí mimi a dost mě to mrzelo, doteď ho při každé příležitosti lituje, jaký je chudáček, že si ho nikdo nevšímá, je sice pravda, že mu nevěnujem tolik pozornosti jak dřív, ale myslím, že rozhodně nijak nestrádá 😀

bubosek
3. nov 2009

Můj bratr bydlí v austrálii a psal mi na mail, že v jedné australské studii testovali děti, které vyrustaly s domácím mazlíčkem a které ne a ty co měly doma psíka, vyšly s imunitou podstatně lépe než ty které vyrůstaly v prostředí bez dom. mazlíka. Samozřejmně je na místě větší kontrola úklidu, ale.... 😉
Větší děti které vyrůstají se zvířátkem jsou sociálně vyspělejší, učí se starat se o někoho atd.
Podle mě jednoznačně plus mít čistotného psíka doma 🙂

hest
3. nov 2009

ahoj, taky se přidávám. Mám doma psy dva, obě feny, mámu s dcerou, a rozhodně bych je nikdy nedala pryč. O tu starou s enebojím, ta děti miluje, s tou mladou to bude asi těžší, je takový hyperaktiv (8mi měs. puberťák) takže je taková hrr. Zatím se snažím ukecávat cizí maminky v parku, prokrmovat jí u cizích kočárků. Chceme je pak na pár týdnů odvézt k rodičům na statek, kam občas jezdí, protže mám termín v lednu, tak nnevím jaké bude počasí, nevím jak bych to řešila, zda může tak malé mimi hned ven...jestli bude hodně zima, uvidííme. Rozhdoně chci, aby psiny byly doma co se vrátím z porodnice, také nevím jak moc budu posešívaná a jak se budu moct hýbat, ale rozhodně, pokud to půjde, chtěla bych si je nechat doma, ať si zvykají co nejdříve. Je fakt, že můj chlap by ty psy odvezl, a nechal je tam třeba měsic, dva..no takže to bude ještě boj-) Taky od okolí slýchám že přece s dítětem nemůžu mít v bytě dva psy..a coby ne..jen ať si zvyká co nejdříve..
Kdybych někoho musla dát pryč..no asi bych to nepřežila...dítě se taky jen tak nedá dát pryč, tak co bych dávala svý chlupatý děti-)

neu.sona
3. nov 2009

Ahojte všichni,
tak my jsme psí rodina. Manžel má dva a já tři hafáky. Jsou to pracovní psi. Takže mají opravdu vyžití. Je sice pravda, že doma je jen jeden krysařík, teda ona 🙂, ale rozhodně náš malej mezi psama vyrůstá. Ani nebyl žádnej problém s reakcí na prcka. Uvidíme, jak začne běhat. Každopádně je to opravdu o výchově toho psa a taky o výchově dětí.. Když si ho někdo pořizuje, musí do budoucna počítat s tím, že bude chtít mít třeba děti nebo tak. Takže ho podle toho vychovávat a to samé to dítě. Od malička se musí učit, že i pes je živej tvor, takže žádná hračka. Pak to tak občas vypadá a je tolik pokousaných dětí :((.
Takže bych nikdy nedala svoje hafáky pryč, jsou to naši miláčci a my je máme rádi, ale my i oni musí mít určité meze. Takže hodně zdaru všem, kdo mají děti a psy 🙂)

jeane
3. nov 2009

hest: ja bych byla pro aby byly ty vase holky doma az prijdes z porodnice, jestli to bude mozne, hlavne ta mlada pubertacka. nas pes byl a je porad taky v puberte, bylo mu 7mesicu, kdyz jsme si malou dovezli a hned jsme mu ji dali na zem, v autosedacce aby si ji ocuchal. Je tedy fakt, ze kdyz me videl po 5ti dnech tak se mnou nemluvil ,absolutne me ignoroval a okolo male behal a stekal, ale za chvili ho to preslo. A nevim jak by to ylo, kdyby jste mely holky mesic pryc.. Jinak nas pubertak je i ted nekdy hrrr, tak ho musime krotit, ikdyz ted se role vymenuji, tak budeme muset krotit malou.

klematis: jasne jsem presne stejneho nazoru.... neco ne canisterapiich urcite je.

Urcite to chce vic uklizet... ale jak tu nekdo psal, deti vyrustajici se psy(zviraty) maji lepsí imunitu a nevyrustaji ve sterilnim prostredi a to je dnes zazrak!
😉

katty_k
4. nov 2009

Taky mame doma dva psy, dalmatinku a border kolii, Terezka je ma ve velke oblibe, dalmatinka se ji spis vyhyba (je ji skoro 11), borderka je do ni zamilovana, ale je opatrna, takze Terce dava pusinky a oblizuje ji, Terka to "pretrpi" stisknutim rtiku a nebo se vesele smeje. Psi nejsou s Terkou bez dohledu

hygiena a imunita, rekla bych, ze nic se nema prehanet a ze diteti jen prospeje, kdyz jsou doma domaci zvirata. Mala je celou dobu zdrava, jen ted dostala rymu, byli jsme oba nemocni, tak nejspis od nas, ale na to co nam vsechno bylo to probehlo opravdu hladce

co se socializace tyce, tak rozhodne je to obrovske plus, ja jako dite psa nemela a vi, ze by to pro me byl velky kamarad. Treba uz jen to, ze si ho dite muze vzit do pokoje nebo do postele, kdyz ma strach nebo je mu smutno udela hodne. A ty nase dve v sobe maji snad senzory a poznaji velice rychle, kdyz se neco deje. Navic jeste ta zodpovednost a pece o nekoho jineho, to je dobra zkusenost do zivota

jenn44
14. jún 2010

Caute maminy, mame sucku labradoricu, vycvicena- nesmie do spalne a obyvacky, mudra, zlata, som s nou spokojna, no ako velmi plzne... nikdy predtym som si to nevsimla, kym sa nam nenarodila dcerka a teraz zacina lozit a ja som z tych chlpov na nervy, roznasaju sa, hoci psik nechodi do dvoch nami najviac pouzivanych izieb... Dokonca sme kupili Furminator(ak ste o nom nepoculi, veeeelmi ucinna kefa na psov, PC-40 eur......) trosku pomohol, neskutocne vela chlpov sme vycesali, ale aj tak plnze, no jednoducho, chcem sa vas opytat, ako to zvladate??? Babatka nie su na zemi? mala ked je na zemi, spinave ruky, cela je od chlpov, ja saliem... kazde rano vysavam a zmyvam (uz ako sibnuta si pripadam... ) 5x na den vysavam. Je mi nasej sucky luto, lebo sa skoro nehybe, nema kam chudatko, ale prec ju nechcem dat, mam ju rada, je uzasna!, prosim, napiste vase nazory... dakujem

lamarika
14. jún 2010

jenn, máme taky doma psa. Naštěsí ale westíka a chlupy po něm skoro nejsou. Každé ráno vysaju (máme vysavač na podlahy) a pak většinou ještě v průběhu dne, ale to spíš kvůli malýmu jak běhá po bytě se sušenkou nebo rohlíkem 😅 Naši mají doma čau-čau a když tam s malým jsme tak jezdíme domů naprosto chlupatí. Szejně tak od tchánovců, ti maj oříška. Neříkám, že mi to nevadí, ale neřeším to. U nás to ale není každej den. Musíš to teď nějak zkousnout a vydržet to. Jak ti začne běhat, tak to bude už o mnohem lepší. Já jsme prozměnu na nervy z toho jak mi malej leze do misek s vodou nebo granulema. Chudák pes už má vodu a žrádlo na příděli v době když malej spí aby ho nechla v klidu nažrat 😒

babca2
14. jún 2010

Ahojte, náhodou jsem na vás natrefila, a protože máme doma ridgebacka-19měsíců a mimčo 7měsíců,tak chápu vaše problémy s nepořádkem. Ze začátku jsem byla z chlupů na infarkt, pes líná snad pořád, ale pak jsme si pořídili vysavač irobot a musím říct, že je to super. Máme teda všude laminátovou podlahu bez prahů, takže přejede kamkoliv a můžu doporučit. Každé ráno vysavač pustím a on pěkně vysaje, pak už po něm jen umyju zem. Šetří mi nervy i čas. Zvlášť zpočátku kdy byla naše malá dost náročná a já byla psychicky i fyzicky na dně, mi to dost usnadnil. Teď můžu volný čas věnovat jiným věcem. Jinak náš pes byl hooodně rozmazlován, než se malá narodila a neskutečně pak žárlil, po půl roce se to výrazně zlepšilo. Nikdy bych ho nedala pryč, ale milionkrát jsem tím vyhrožovala,někdy ještě vyhrožuju🙂hodně sil přeji

lamarika
14. jún 2010

Já jsem fakt strašně ráda za to, že toho psa mám. Sice někdy je to víc složitý a co se týče údržby bytu náročnější, ale jako společník pro syna k nezaplacení. Ke všemu když byl malej ještě mimčo a brečel a já ho neslyšela, tak mě chodil upozorňovat a pořád ho hlídal jak kdyby to byl jeho poklad. Dnes si s polu parádně hrajou a já mám občas volnou chvilku a přitom nemám špatný svědomí, že bych třeba nějak malýho zanedbávala.

jenn44
16. jún 2010

No ja tiez kazde rano vstanem, prebalim, napapame sa a vysavam, zmyvam :D no je to o drzku, pes len pride ku obyvacke (dnu nesmie) a uz vysavam, chudak fenka, uz sa musi zle citit... aaa malu zacali tiez zaujimat jej misky... tak toho sa bojim... mate aj vy nejake obmedzenia? ci ani nie? nasa nesmie do spalne a do obyvacky... je to ok? Dakujem za ukludnenie 🙂))

lamarika
16. jún 2010

@jenn44 my máme jen byt 2+1, tak žádný omezení co se týče vstupu do pokojů nemá. To by chudák zůstal na schodech před bytem 😀 Jen nesmí na gauč, postele a křesla. Taky nesmí nic brát mylýmu z ruky (nějaký jídlo). A nesmí si hrát z jeho hračkama aby je nerozkousal, což moc dobře pes nechápe, protože Mates mu ty jeho bere pořád 😅

kalo
16. jún 2010

@jenn44 U nás to bylo to samé /pozn.fenka nám nedávno umřela/, ale byla z těch chlupů šílená, takže denně, každé ráno- vysát, vytřít...a večer byla podlaha zase jak chlív 🙂 Pes nesměl do ložnice, kde byl koberec, tak tam bývala malá nejčastěji na zemi....a na křesla, gauč nebo postel taky samozřejmě ne 😉 .

jenn44
26. jún 2010

Baby, napadlo ma, ci jej predsa ten vstup nemam povolit, nasa fenka si malu ani nevsima... absolutne, kasle na nu :( Neviem co mam urobit aby sa skamaratili, mozno ked bude mat mala viac jedla pri sebe... 😀 nas pazravy pes... si ju snad vsimne :D Nemate s tym skusenost?

lamarika
26. jún 2010

@jenn44 já bych jí ho povolila. Třeba to pomůže 😀 Jak bude malá větší a začne jí házet třeba i ten míček, tak budou nerozlučná dvojka 😉 I když to asi budou i když bude mít malá u sebe víc jídla 😀