Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

evitkamalicka
10. mar 2008

kocky my sme sa uz rozhodli, ze mu najdeme noveho majitela, ja kvoli nemu nespim uz pomaly 3 mesiace a tato noc bola tiez bujna, uz mi fakt dosla trpezlivost

jankajs
10. mar 2008

To púšťanie chlpov asi záleží aj od krmiva. My sme rok a pol na FITMIN-e Junior (15 kg/1100,-) - pre dospievajúce psy veľkých plemien a zistili sme, že 1. pes zožerie menej a nechudne, 2. vyčesanie 1-x týždenne stačí, 3. zotavili sme sa z nadmerného vypadávania chlpov na stehnách, 4. pes nepáchne a hromádky sú pevné, dobre sa upratujú. Nie je tak energeticky nabité ako keď kŕmime pred výstavou vysokoenergetickým krmivom, tak sa peso toľko neblázni. Skúšali sme aj Royal, ale to len ochutnal a vypľuvol 😀
No a pred vychádzkou medzi "ľudí" ho umravním tou ohlávkou a to už vie, že má po slobodienke, tak sklopí chvost a správa sa slušne. 😎

kacarinka
10. mar 2008

lusil2005 - argentinska doga nie je "bojove plemeno" ako si napisala vo svojom prispevku,ale ide o loveckeho psa, ktory sa vo svojej krajine povodu vyuziva na lov pum, diviakov.... a patri do podla FCI do skupiny 2 a ked si pozries nazov tejto skupiny tak v ziadnom pripade tam nenajdes nazov "bojove plemeno"....

ygreen
10. mar 2008

on název bojové plemeno ani oficiálně neexistuje - ale jsou prostě psi, kteří mají v genech agresivitu potřebnou pro výkon "povolání" a psi, kteří nikdy nebyli pro agresivitu a útočnost vyšlechtěni.
Psi vyšlechtění pro lov zvěře - uštvání a zabití budou agresivnější a u těch bych se trochu bála. Ale spíš ve vztahu k ostatním zvířatům, páč rodinu ochraňují a jsou to mazlíci, ale jakmile vidí jiné zvíře vidí rudě".
My máme bloodhounda a ten byl vyšlechtěn pro stopování uprchlých otroků, ale tak aby jim neublížil. Najít a zastavit.

Třeba včera v tv mluvili o bojových psech a uváděli příklad jak myslím straford zabil a sežral ženskou, ale už neřekli, že ho ta ženská zavřela do chlíva, a dny mu nedávala jíst ani pít. To bych jí taky sežrala 😠

bubonic
10. mar 2008

hm, ja som asi praštená. doma mám westa a ideme si kúpiť ešte amerického kokeršpaniela. a asi som prasiatko, nakoľko psa mám v byte a malý mi tu lozí a nevysávam a nevytieram denne. akurát psa češem denne a snažím sa aby bol upravený, potom mu ite chlpy tak nepadajú. a prepáčte ale kúpiť si psa a dať ho potom preč, že sorry ale nezvládam ja strašne neuznávam. aj dieťa by ste dali preč, keby ste dospeli k názoru že ho nezvládate?

kejka
10. mar 2008

Ahoj holky
přidávám se k pejskování
Máme už 14letého jezevčíka,je to starej dědula,ale zatím je v pohodě.Někdy se chová jako štěně-asi senilní 😀
Vůbec mě nenapadlo,že bych ho dala pryč,když jsem otěhotněla.Je to člen rodiny a nechám ho v klidu dožít.Malej ho sice občas mastí,ale zatím žádné problémy nejsou.Jen ty chlupy no. 😀 😝 😝

zuzkafuny
10. mar 2008

No... tí naši havkovia... 😉 🙂

s.leni
11. mar 2008

Ahojte, to som rada,ze nas je tolko psickarov. Ja som tiez uvazovala,ze havina niekomu darujeme,ale to by mi srdce nedalo. Len mam tiez psika ktory plzne,a skazdodenneho vysavania a umyvania dlazky ma porazalo 😖 Je to taky krizenec retrivera+asi nem. vlciak.
Ked som prisla s porodnice,mala som mensiu krizu,strasne sa mi zdalo nehygienicke. psik-babeno. Aj som si stokrat umyvala ruky,niekedy som za cely den nasho hava nepohladkala,po tom ma to aj przelo.
Krizu mam ale uspesne za sebou 🙂 , havina same si nechali, sice umyvam dalej jak prastena,ale mam to vramci rannej rozcvicky 😀

hedunecka
11. mar 2008

ja sa tiez pridavam my mame sharpeia doma 😉

zuzkafuny
12. mar 2008

Sú to milé starosti... aspoň pre mňa 😀
A ja mám psa ktorý sa smeje... takto... 😀 😀 😀

bay
12. mar 2008

Ja mam tie starosti veeelmi rada... ved oni sa za to vedia odvdacit tie psiska nase krasne 😀

neeve
12. mar 2008

Tak to tu znovu pročítám a k těm granulím - dělá to opravdu strašně moc. My jsme krmili Lynettku Eukanubou od malička a každý chválil její krásnou černou lesklou srst, že to ještě neviděli 😵 Pak jsme na chvíli zkusili Purinu, no chutnala jí, ale jednak srst přestala být tak krásně lesklá a též hovínka po zahradě byla jaksi větší 😅 U té Eukanuby je to tak, že jen velmi málo z toho pes nespotřebuje, takže exkrementy jsou pak malé, hned seschnou a dobře se likvidují 😅
Též Hills je výborné krmivo.
Takže pokud chcete krásnou srst a zdravého psa, fakt doporučuji tyto dvě. Máme založenou i chovnou stanici, štěňata jsme měli zatím jen jeden vrh (a s malou jich teda v dohledné době fakt víc nebude 😀 ) a štěňátka jsme od narození krmili Hills krmivem a super. Je to sice dražší, ale zase se toho méně dává, tak to není tak strašné. A na psovi je to fakt vidět. I s tím pouštěním chlupů.

neeve
12. mar 2008

Dala jsem si naši Lynettku do alba, tak mrkněte 🙂

yenn
12. mar 2008

Neeve, my davame jen Royal ... ty jsou taky dobre, ne?

neeve
12. mar 2008

Yenny, Ty jsi fakt všude 😀 Royal je taky super 😵 😵 😵 Jestli to je ten co myslím... 😉

kejka
12. mar 2008

Dávám našemu starochovi Adult mimi pro seniory.Na to,jak je starej,tak má vitality až dost.Zkoušela jsem i jiný žrádlo pro starší psy,ale nechce.
Neeve-krásnej pes. 😉

yenn
12. mar 2008

Neeve, ja nejsem nikde 😅 😔

Jinak o tom, jestli se zbavovat psa po narozeni mimina jsem neuvazovala ani pikosekundu

neeve
12. mar 2008

Kejka - kujů 🙂
Oni jsou někdy vybíraví pesani, ale když je hlad, tak snědí všechno a pak si zvyknou 🙂

neeve
12. mar 2008

Já když jsem viděla rudě, tak jsem si představila, jaké by to bylo, kdyby jsem s ní neměla tolik práce navíc. Ale nikdy bych ji pryč nedala 🙂

yenn
12. mar 2008

tak ja ani praci navic nepocituju....jasne, krome vecneho vysavani 😔 Spis mi vadi to, jak neustale chodi po byte a cvaka drapama o plovoucku a budi maleho....to je chvile kdy fakt zurim. Stejne tak kocour, zacne si hrat, delat bordel a mimino je vzhuru....to bych je fakt nejradeji nevidela, ale rychle me to vzdycky prejde 😵

yofresh
12. mar 2008

Zdravim, taky mame doma pejska - jezevčíka..Od mala je zvyklej na děti (z příbuzenstva). Když vidim,jak to něj synoveček občas mydlí, tak ho obdivuju, že se nechá a ani se neožene..Tak doufám, až budeme mít vlastního potomka, že bude vše ok 😉
Neeve - souhlas, krmíme Eukanubou - bobíky malinké 😉 ..Po Eukanodě má nádhernou srts 🙂 🙂

neeve
12. mar 2008

Tak ta naše láska právě vytahala z popelnice posrané plíny a je to všude po zahradě, roztrhaná buničina a tak... mě jebne 😠

yofresh
12. mar 2008

neeve - čím větší smrádek, tím větší lahoda pro naše psí miláčky 😀 😀 😉

kejka
12. mar 2008

Tak to náš jezevčík se už ohnal.Ne že by malýho přímo kousnul,ale chytil ho za ruku.Ale dobře mu tak,snažil se na něm vozit a tahal ho za ocas.Už ví,že to nesmí.Hned jak jsem prcka přinesla z porodnice,tak jsem ho dala čoklovi očuchat a nechala mu olíznout jeho ručičku.Na jeho ječení si chudák starej asi nezvykne nikdy.Radši si zaleze do pelechu.Naštěstí už je polohluchej. 😅 Starosti jsou z venčením,ale za ty léta,už jsme si zvykli,tak to už vydržíme.Vůbec si nedovedu představit,že tu jednou už nebude.Holt má věk. 😒 😢
Neeve on už moc vybíravej nejni,spíš nic jinýho pořádně nerozkouše 😀

zuzkafuny
12. mar 2008

Neeve 😀 ja som zabudla malého plienku v kúpelke na zemi a keď som si na ňu spomenula a šla že ju vyhodím, bola tak vylízaná... fúúúú 😖 😖 😖
Pedigree žrádlo je dobré...??? Ja zatial používam to... pre šteňatá... ale sú veľmi drobné na tak veľké plemeno...

lucija
12. mar 2008

Zuzi, Pedigree nebrat. My tím kdysi krmili naši labradorku a pak měla zdravotní problémy. Veterinář se nás ptal čím krmíme a když jsme mu řekli že tímhle, tak prý máme okamžitě koupit kvalitní krmivo. Tohle je jedna z nejlepších značek, ale v USA a ne u nás. Sem se dováží od někud nevím odkud a tam se to dělá ze zbytkových a nekvalitních produktů. prý se tam dává kostní moučka z uhynulých zvířat atd. Prý to měli na rozborech. A že tam přidávají pro štěnata vápník? Ten mu k životu nestačí. My krmili Pro Planem, ale mladá ho špatně snášela. Jinak je ale výbornej.
A pleny? Kdykoliv se k nim dostala tak byly po celém obýváku rozškubané a ,,vyčištěné" 😠 😝

kejka
12. mar 2008

Luci mi ho dáváme už x let a pesan je naživu 14let a v dobrý kondici na ta léta 😕 😕 😕 😕 Možná záleží na druhu psa??????
K plenám se nedostal,ale když je bobo v nočníku,tak se žene............. 😝

lucija
12. mar 2008

Kejko, no nevím, je taky spousta psů co jen na zbytcích a taky žijou. Já už ho pro jistotu nikdy nekoupila. Bavili jsme se o tom i s dodavateli žrádla na výstavě a Ti nám řekli to samý, že v Americe to je kvalita, ale to co je tady je prý humus největší. Tak nevím.
Ti psi jsou prostě dobytkové 😀 co se dá dělat 😒 😀

bay
12. mar 2008

Tak ja mam 3 psov a kazdy zerie iny druh granul. Kazdej proste sedi/nesedi nieco ine 😅

zuzkafuny
12. mar 2008

Lucija... my máme tiež jedného takého skoro zbytkového psa... Kúpili sme ho s domom a bol navyknutý len na také žrádlo a granulky niekedy nechcel ani vidieť... Teraz si dá aj tie, ale musí tam byť aj niečo iné 😀 ... Tak mu miešam.