Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

motol
8. júl 2008

jé a máte tmavýho,no je fakt pěknej,je dobře,že není vypasenej,každej nám říká,že ten náš je hubenej,ale veterinář,že je jak má být a na klouby je to ok 😀 😀

kijonkova.k
9. júl 2008

no,tak to se máme ještě na co těšit,že?Vypasený není,žere jen granule a ty svoje pamlsky,občas bílý jogurt nebo mlíko.Teda on by sežral kde co,dokonce se sápe po cizích lidech,když něco jí,no hrůůůza 😅 Je to ještě fakt blbec a zkouší,co mu povolíme.Chtěli jsme čokoládového,těch moc není,tak ho máme.Ale ty chlupy na světlém linu,to jue nářez 😝

motol
9. júl 2008

taky jí skoro jen granule,ale občas mu taky dopřeju ryži nebo těstovinky,aby měl změnu,taky by sežral kde co,ale co má nejradči sou rohlíky,jak přijdu z nákupu už čeká kdy ho dostane,ty chlupy mě občas štvou když nemám zrovna náladu jinak sem si zvykla,tak co malej ještě neleze tak je to ok,a když pak poleze tak se to vypere,luxuji denně,ale už sem si na to zvykla a neva mi to pa

petka_s
2. aug 2008

ahojte babenky,
tak ja mam dvoch yorkshirov,su strasne milucky,
vacsinou sa spravaju ako male deticky,ale moj priatel,ma ich sice rad,ale velmi mi zakazuje aby som bola v ich blizkosti,musim ich mat u rodicov a som z toho smutna,ze si ich nemozem zobrat no nasho bytu.Malicke sa ma narodit v zime,tak chapem,ze nechce aby tam boli ked bude mat malicke tyzden,ale potom neskor??co myslite?

kijonkova.k
2. aug 2008

petka_s:Nevidím důvod,proč bys psi neměla mít doma teď,ani pak,když se narodí miminko.Navíc,když máte takové malé pejsky.My máme labradora,má 35 kg,byl s náma v těhotenství,i když jsem přišla s miminkem domů.Chová se skvěle a malé jen prospěje,že žije se zvířetem.Toť můj názor.

trpezliva
2. aug 2008

aj ja si myslim, ze mat psika a babo nie je problem..len emil malej obcas kradne hracky.. 😝 😀

michaelak.
2. aug 2008

Ahojte!petka-s:ja si tiez myslim,ze jorksir a babo absolutne neni problem.A hlavne pre to,ze jorksir neplzne.My tiez mame jorksira a uplne fajn!Aj pocas tehu sme ho mali a nic ziaden problem.Sice preventivne mi doktor spravil vysetrenie na toxopl.ale nic vsetko bolo O.K.A teraz sa tak divime ako sa mala zahra so psikom-je to krasne divat sa na nich.

kisska
3. aug 2008

motol, kijonkova - dievcata z toho si nic nerobte ja mam 5-rocnu fenu ridgebacka a stale sa ma ludia pytaju, ci je to stena? Taka je poblaznena a osasovana (ošašovaná 😉 ), ale od mojej tehotnosti az doteraz je to velky strazca pokladu 😉 , tiez chodi hlasit, ked maly place a podobne... obcas sokujem nase susedy na dedine, ked ulozim Arku v zahrade, hodim cez nu plienku a na nu ulozim maleho (a ja sedim pri nich)... minule ma nahovarala, nech to poslem do telky... este to tak, sa do mna pustia aj maminy, aj ochranari 😀 😀 😀

kijonkova.k
4. aug 2008

kisska:dívala jsem se na fotky,máte to super vymyšleno.Ridgeback je krásný pes,moc se nám s manžou líbí,ale je moc velký,nám už tak stčí ten náš do bytu 🙂 Škoda,že je to takový divoch,bych to hned taky vyzkoušela.Ale malá je stejně nejraději,když ho může tahat za pysky a za uši... 🙂 jen ať si pejsek zvyká.

titkovamiriam
4. aug 2008

my mame doma dvoch psikov-pitbulikov,mame sice rodinny dvor a psy sau v lete vacsinou vonku,no spia v obyvacke a aj v zime su skor taky domasedi 😀 ,miluju nas a deti a my ich.sucka aida je mierna pokojna pes pegino tym ze uz je stary tak uz len doziva starobu,no bol to velmi ostri pes.no nikdy by som uz nemenila rasu-od deti si nehaju vsetko mozne robit. 😀 aj si daju stipce pripnut na usi a chvost/maju zmensenu bilestivost/a o spani ani nehovorim ked si marek lahne medzi tie dve opachy. 😀
inak u nas na jezere ludia vela aj psov kupu a niak my to nevadi,my s nimi k jazeru nechodime,akceptujem ze ludia sa pitbulov boja aj ked viem ze by sa nic nestalo-obaja su cviceny. 😀
a co cert nechcel minule mi po nohe skocil taky mali spic 😀 a ze pitinkovia su bojove plemeno 😕

motol
4. aug 2008

kisska:no to je užasná fotečka vašeho malýho jak na něm leží,náš malej už zjistil,že máme pejska a pořád se po něm sápe,málem mu nechal prsty v oku,ale bakse to moc nebere tak odchází,a co jakej je váš nej zážitek váš pejsek a vaše dítko?

val01
4. aug 2008

ahojte,

my mame uz 9 rokov kokrspaniela..je to uz vazne clen rodiny 😉 ani by nas vo sne nenapadlo dat ho niekam prec, nemala by som nato srdce a manzel tiez nie 🙂
ked sme doniesli malickeho tak si myslel, ze to maly prisiel iba na " navstevu " 🙂 bol podareny 🙂
ale potom zistil, co je realita...od zaciatku za mnou stale chodil, upozornoval ma ked maly plackal alebo mrncal, bola som strasne rada ako si na seba zvykli 🙂
od kedy maly stvornozkuje psik sa stale schovava 🙂 lozi za nim, usmieva sa nanho, stale ho chce hladkat 🙂
cize u nas nie je ziadny problem, a Sebinko strasne miluje zvieratka 🙂

babulik22
4. aug 2008

val01: nevadi ti ked si dava maly rucicky do pusinky potom co chytal zem kde bol pes?lebo ja mam stoho nervy. 😕

stvura
5. aug 2008

Som za psika - nasa labradorka, fenka Tina ma strazi uz od zaciatku tehotenstva a napriek tomu ze ona je "diablica" si na mna nedovolila skakat ani inac ma strkat uz od zaciatku, ako keby vytusila ze som tehotna {ja som s nou medzitym zazila uz druhy vrh}.
Toxoplazmu som prekonala, takze maly bude odolny - podla mna urcite viac bacilov by ziskal na verejnom ihrisku ako od psika ktory je pravidelne veterinarom kontrolovany a ockovany. Dieta predsa nemoze zit v sterilite?!
Uz sa tesim ako ich dvoch budem na seba zvykat...

lienka1
19. aug 2008

My mame dvoch stafbullov v byte a ani som neuvazovala, ze by som ich dala prec. A mimochodom, su to rozmaznani gaucaci 😉

martinka79
19. aug 2008

máme zl.retrívra a dvě děti a je to fajn. 🙂 nevidím v tom žádný problém,.více uklízím a jinak pohoda.

petka_s
22. aug 2008

ja mam dvoch malych yorkshirov,su uplne miluckí a takí malickí ze ked idu von,tak sa im tam nechce ani byt,najradsej su doma,ale mojmu priatelovi nijak nevysvetlim ze ked sa nam narodi nasa malinka ze nic sa nestane ked bude vyrastat pri nich,on ze nie.a ja tomu nerozumiem.ved aj doktori vravia ze pes v byte a male dieta to je najlepsia kombinacia..uz neviem co mu mam na to povedat,presadzuje len to svoje nie..

dididi30
22. aug 2008

jednoznacne proti 😉

majka35
22. aug 2008

aj ja jednoznačne proti ... 😠

kijonkova.k
22. aug 2008

Nevidí nic špatného na tom,když vyrůstá dítě se psem.Je třeba hlídat,aby pes třeba neolizoval miminko na pusinku,ale jinak...naprostá pohoda.

fenrirka
22. aug 2008

no my mame tak yproblem za mame dogu krizenu z labradorom a je strasne dobry k detom ale k tomu nasmu nie lebo ziarli a strasne uz nanho aj zavrcal ,takze na to pozor!teraz musim davat stale pozor ,a chlpy su vsade,maly ich ma kolko krat aj v pusinke a ked chce lozit tak to neni dobre

slavica2
22. aug 2008

jednoznacne za 🙂 my mame RR a dve pitky 🙂 v rodine

sue007
24. aug 2008

my tez mame dva a ted jeste budou stenatka...psi a deti delaj rodinu...Chlap uz tak dulezitej neni 😀

boglarca
24. aug 2008

Tak já se hrdě hlasím PRO - v době kdy jsem čekala mimi jsme měli psů pět, Franta se narodil v únoru a k dnešnímu datu se nám psí smečka rozrostla o další tři....a můžu říct, že všechny hračky jdou stranou, nejraději se malej valí v posteli s jezevčím štěnětem, ostatní jsou přeci jen na mazlení v posteli velcí 😀

petronelie
24. aug 2008

Ahojky,dovolím si také přidat svůj názor. Vůbec by mě nenapadlo dát pejska pryč kvůli miminku. Podle mě si každý musí nést zodpovědnost za pejska, kterého si pořídí s vědomím,že někdy v budoucnu chce děťátko!!!

A hygiena? Stačí dodržovat základní hygienické návyky - jak vůči psovi,tak vůči dítěti a vůči prostoru,kde žijeme a pak nevidím problém. Já se psama vyrůstala celý život, nikdy jsem neměla ani angínu a alergii nemám vůbec na nic.

Ač jsem strašný hygienik,který ovoce nechává pod vodou 10 minut,psovi utírá prdelku a štítí se veřejných dopravních prostředků, tak pejsek pro mě není problém.Kor když je očkovaný a žije v bytě od malička.

Ale každý máme prostě jiný názor 😀

Přeji hezkou neděli!

kikita.nikita
24. aug 2008

Ahoj, jednoznačně PRO 🙂 a vůbec si myslím, že velký psi přijmou dítě líp, než třeba jorkšír...my máme lasbradora, sdedm let, miminko si dovezem každým dnem, tak uvidíme. chlupy z něj je děs, ale stačí to aspon zamést a je to. pangamin pomáhá proti klíštatům i línání, takže pohoda. já vyrůstala se zvíratama...doma tři psi a pět koček a nikdy jsem já ani moji sourozenci netrpěla na žádný alergie... 🙂

dzidzuska
24. aug 2008

ja som tiež PRE...malý sa naučil lozoť keď našu sašu chcel chytať maly maugli 😀

achalteke
24. aug 2008

Jsem taky PRO....máme psa labradorXstaford, máme ho už 6 let, oba ho moc milujeme a je to člen rodiny, spí s náma i v posteli. Oba máme jasno, že až budeme mít mimi, pes rozhodně zůstane s náma a nebudeme ho omezovat. Naštěstí má krátké a tvrdé chlupy a moc nelíná. Odčervujeme pravidelně, klíšťata na něj nejdou (nosí obojek Kiltix).

kikita.nikita
24. aug 2008

jediné tedy co u nás pes nesmí, je do postele a na gauč 😠 jinak si myslím, že je dost hnusné a sobecké psa utratit nebo dávat pryč...ano, je to starost, ale chudák pes, ten to nepochopí, co se to děje. náš kenny nechápe, proč je ted u babičky a dědy, proč s náma nemůže domu a tak by chtěl...ted je to kvůli porodu, kdyby něco at můžem z domova vystřelit....

kijonkova.k
24. aug 2008

Mám úplně stejný názor,jak už jsem psala,taky máme labradora,je to ještě divoch,takový blbeček náš.Sice chlupy všude,ale co se dá dělat,prostě více uklízím.Taky nesmí na gauč a do postele,když byl štěně,tak mohl,ale teď bychom se tam nevešli.K malé se chová hezky,ona je z něho taky nadšená,už se těšíme,až za ním bude lozit...