Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

jenn44
27. jún 2010

Tak uvazujem, ze asi nieco take dovolim, alebo budeme viac na chodme so psikom 🙂)) ako, ma ju rada, ked k nej dolezie, celu ju pooblizuje... ale tak... nijak extremne sa netesi, ako naprikad zo mna a tak... ale snad sa to zmeni 😀

cuttysark
30. júl 2010

@jenn44 no tak pre dospeleho psa deti = stenata - cize nehodne pozornosti = akceptuje ich ako dieta vo svotke, vie, ze mu nesmie ublizit, ale nie je s nim ziadna sranda a neda mu ziadne zradlo = naco by si ho vsimal 😀 Nietak pre nase tela 9 mesacne (mame RR), to by Wilika stale olizovat a hral sa s nim 🙂 proste mas psov, ktori deti mozu a psov, ktori ich ignoruju, no......

cuttysark
30. júl 2010

teda vo svorke

adelii
17. mar 2012

Ahojte,tak my mame v byte jack russela teriera.Je to nas milacik,v podstate cely den dokaze prespat,no ked sa blizi vecer a jeho prechadzka,zacne sa cely klepat,knucat.Akonahle zbada nejaky naznak,ze sa obliekame,zacne na nas skakat a stekat,a to ho neviem odnaucit.Toto jeho stekanie ma dost stve,lebo si neviem predstavit,ako bude reagovat na jeho prenikavy hlas nas maly,ktory sa ma coskoro narodit.
Tiez mam obavu,ako pojdem s kocikom,pretoze ten nas pojasenec potrebuje lietat jak strhany,takze pri kociku mi urcite pomaly nepojde...a nechat ho doma mi zase nedovoli svedomie 😖 Doteraz chodi vsade s nami,ked chceme ist nakupovat alebo niekam von,tak ho davame strazit rodicom...no horsie ako s malym deckom 😀 No ked pojdem s malym k lekarovi,tak psa asi tazko zoberiem ☹
Co sa tyka chlpov...tie su neskutocneeee...vsade...ale vidim,ze to tak je u kazdeho psa,co je v byte...
Poradte,ako to riesite s tym stekanim vasho psika a s nechavanim doma 😒

natyadko
17. mar 2012

kacicka33
ahoj. Mam skusenost s mackou. Byvame v 2izb. Byte aj so svokrou. Jej muz byval sam na dome. Ked predal dom. Musel ist aj cica niekam. Svokra ho mala velmi dlho a nechcela sa ho vzdat. Tak ho doniesla k nam do bytu. Taka som bola z toho nervozna predsa maly mal rok a macka vie byt aj zakerna. Ked jej maly potiahol chvost tak on sa zahnal s labku a poskrabal ho. To bolo placu. Mala som vtedy strasne nervy lebo sa to opakovalo este zopar krat. Svokra za kazdym dam ho prec,ale nikdy tak neurobila. A ja som mala strach aby malemu neublizil zase aby ho neposkrabal na tvar. az jedneho dna sa kocur vyblval do postele. Ja som si to nevsimla. Maly sa hral na posteli. A ja z dialky som pozerala co drzi v ruke a ma v puse !!! Vtedy som vybuchla. To bola konecna. Vtedy by ste sa mi krvy nedorezali. Vedela som ze ten kocur musi prec a to som dala pocitit riadne aj svokre! Uz medzi nami nieje. Ale bolo to otras chlpy boli vsade na koberci na obleceny kolkokrat aj v jedle alebo v nasich ustach. Bolo mi z toho zle ale hlavne som sa bala o syna a jeho zdravie...

danciacik
19. aug 2012

ahojte, chcem sa spýtať na názor, žijeme v byte a máme pozemok v neďalekej dedine a tam máme troch psíkov, všetky tri deti psíkov strašne zbožňujú naháňajú sa s nimi nechajú sa ,,pusinkovať". Keď sme tam všetko je super, deti sú spokojné. Psíkovia sú Fredy je kríženec salašníckeho psa a retrievera, Tixi je kríženec ovčiaka a čau-čau dostala su nám len prednedávnom lebo ju majitelia chceli utratiť síce sme jej vybavili útulok ale nemali sme to srdce ju tam odviesť, je to super fenka, počuvná, milá a potom máme ešte Jessinu to je čistokrvný nemecký ovčiak. Keď tam deti zoberiem, tak sú super, ale akonáhle ideme domov tak sú smutné po nociach plačú chýbajú im psíkovia. Obidvaja starší nás terazprehovárajú aby sme im kúpili do bytu ešte maličkého psíka (maltezák, bišónik) že sa chcú o neho starať. Paťko je astmatik tak som sa radila s psychologičkou o tom, pretože má dosť rozhádzanú povahu teraz a najmä sa všetkého začal báť najmä v noci. Psychologička sa mi však nevedela vyjadriť lebo mi tvrdí že to môže byť dvojsečná zbraň, že psík im môže veľa dať a môže aj Paťkovi pomôcť alebo uškodiť. Mali sme chvíľku doma Jessinu kým bola úplne maličká a Paťko od nej krok neurobil a najradšej bol keď si mu ľahla ku posteli keď išiel spať. Ke´d sme doniesli Tixi a deti boli na prázdninách u mojich rodičov tak Paťko si hneď začal baliť veci že on ide domov. Vidím že to nie je rozmar, že naozaj tieto zvieratká miluje, no aj tak zvažujem..... Budem vďačná za každý názor.

jancip
19. aug 2012

Můj názor je, že psa ano ale jen na zahradě. Dětem může dát opravdu hodně, ale pokud člověk není otrok uklízení, tak domů néééé. Hodně se z něho práší, všechno je od chlupů, že bych mohla nechat na zemi hrací deku pro malého, o tom nemůže být ani řeč. Stejně tak hračky, pokud tedy nechci, aby je měli "společné", apod.

danciacik
19. aug 2012

@jancip ja som myslela skôr takého čo neplzne myslím, že maltezák je pre alergikov a u nás hracie deky už nefungujú keďže Larka má pomaly 6 rokov, Paťko 4 roky a Nelka má po roku

alenitka
19. aug 2012

@danciacik ahoj zatial svoje prve mimi len cakam, ale viem ti povedat svoju skusenost z detstva ... byvali sme v dome a ja som strasne milovala vsetky zvieratka sveta .. nasi sa ale rozhodli, ze psik nebude a tak som chodila sa s hocijakymi hravat na ulicu alebo k susedom a taaak ... nasi si mysleli ze to je len taky chvilkovy rozmar a ze ma to prejde ... ale opak je pravdou ... teraz uz som vydata, mame doma psika z utulku a cakame kedy sa aj on bude tesit z nasho mimi... chcem aby moje deti vyrastali so zvieratkami od malicka a aby si pestovali tu lasku k nim ... (mame aj macicku) .. podla mna je to to najlepsie a rovnaky nazor ma aj moja doki co sa alergii tyka a roznych chorob... ked ma tvoj syncek problemy, aj tak by som sa nebala a toho psika mu zadovazila .. ved nebude na neho sam .. len si over odkial ten psik pochadza nech nebude od mnozitelov 🙂

alenitka
19. aug 2012

@danciacik a este paradox moja maminka co bola tak zasadne proti psikovi teraz spava v posteli okrem ocka aj s malym maltezakom 😀 😀 😀 a nedala by ho za nic na svete ... na dvore im este beha zlaty retriever ..... a maltezaka mozem odporucit k detom sa velmi hodi a ked mas dievcatka mozu sa kadernicky realizovat 😀

martinakl
19. aug 2012

Ahoj, my mame v byte (3 pokoje) kocoura a fenku. Fenka je malinka a chlupy vůbec nepousti, k detem je uzasna, necha si vse libit a ma je rada. Kocour nevim, ten s dětmi moc zkusenosti nemá, ale je to takovy mazlíček, zadna agresivni kocka, tak bude taky v pohode, si myslim. Samozrejme, pokud by jeden z nich jakkoliv malému ublizil, pujde pryc. Ale strach z toho nemam 🙂 Jsou to zlaticka oba dva. No brzy se uvidi 🙂
A co se tyce spolecnych hracek apod., tak pes lze celkem snadno vychovat a bude vedet, jake hracky jsou jeho a jake nesmí brat, pripadne ze nesmí lezt na detskou deku. Na zemi deka byt muze, stejne se u nas celkem často uklizi, chlupy ze psa nejsou, jen z kocoura, a je to celkem v pohode.

alenitka
19. aug 2012

@martinakl my mame macku aj fenku .. nasa macka prave nie je ziaden mazlicek - jedine ked vlezie nad ranom do postele a chce sa hladkat 😀 ale neboj s detmi to kocurik zvladne .. kamosky co maju doma macicky tak je to v poho... oni sa toho mimi skor boja, alebo maju taky respekt ... aj nasa macka ked pride suseda ktora ma tri roky tak macicka sa len neochotne podriadi rukam dietatka a necha sa nosit kade tade .. este jej nikdy neublizila .. tvari sa pritom sice dost nevrelo ale zvlada to s trpezlivostou ... uz ju vidim ako opatrne sa plazi k mimi aby ho ovonala 🙂
vam sa to uz pekne krati, tak nech vam to dopadne nad ocakavania a nech babo aj zvieratka su spokojne 🙂

danciacik
19. aug 2012

@alenitka joj tak to si ma potešila, len ešte ukecať manžela lebo ten je názorovo tak 50:50 ja si však myslím, že by to pre deti bolo dobré. A blbá otázka ale takto som psíka nekupovala ako zistím či je od množiteľov?

nasticka
19. aug 2012

My žijeme ve čtyřpokojovém bytě na vsi. Máme doma 3 psice - 2 bíglice jednu kříženku border kolie. Co se pořádku týká, tak to je na každém: já jsem maniak, mám ráda uklizeno a čisto, vysávám 2x denně, někdy i víc, když čuby línají..a nevadí mi to, prostě to k tomu patří. V tuhle chvíli mají psice vymezený prostor pouze ve velké předsíni, jinde po bytě chodit nesmí bez mého povolení. Až kluk trošku odroste, pak budou mít zase přístup všude. Sice občas nadávám, že kam se hnu, tak je pes, ale to je takové to remcání na oko, nikdy bych je za nic nevyměnila. Dávají člověku hrozně moc, děti je zbožňují, učí se, jak se správně chovat ke zvířatům, holka už projevuje i zájem o péči, ví, že při venčení se po psech musí uklízet, že se zvíře musí nakrmit, pečovat o něj...negativa jaksi žádná nevidím. Jen je problém, když se máme někam přesunout na "noc" kapacitu auta máme sice dostatečnou, ale horší je to s noclehem: málokde se dá bez problémů ubytovat se třemi psy. A hlídání pro ně zajišťuji jen v případě, že jedeme na víkend k manželově babičce, která psy vyloženě nesnáší. 😝

martinakl
19. aug 2012

@alenitka Ten nas kocour by se mazlil skoro porad 🙂 A když vidim, jak se chova k fence, která je mensi nez on, fakt nemam strach 🙂 Fenka na nej skace, taha za usi a on ji nic neudela... Jediny problém, co s nim mame, ze se občas vycura, kam nemá.. uz jsme vyzkouseli všechno, dela to proste jen tak. Ale ted jak jsem doma, tak je to lepsi, tak snad vzornej dal 🙂

martinakl
19. aug 2012

@danciacik Jestli chces malého psika do bytu (a nelinajiciho! 🙂), pak doporučuju bolonskeho psa. Je to zlaticko a chlupy opravdu nepousti. Kamradka ho ma s malym mimcem (teda ted uz je ji rok) a pry je skvely.
Je to hravy a mooc mazlivy pejsek. Pro deti do bytu idealni, rekla bych 🙂

danciacik
19. aug 2012

@nasticka fúúú 3 psíkovia a dve detičky máš čo robiť. Ale zas láska je láska 😀
tu sú moje lásky:

danciacik
19. aug 2012

@martinakl jeeej ja by som ho nerozoznala od maltezáka ani od bišónika. Nevyznám sa v tých rasách nejak

alenitka
19. aug 2012

@danciacik tak moj mm bol natom presne tak isto .. 🙂 boli sme par krat v utulku, a raz ked boli strasne mrazy a nasa daisy sa tam triasla ako osika, tak on sam hned povedal, ze si ju zoberieme do docasnej opatery a uz u nas ostala 😀 pozrela som ze si z okresu poprad - ja som predtym byvala v SL a viem ze napr je utulok v kezmarku - skus kuk http://utulok.kezmarok.sk/hladam_domov.htm vidim ze tam maju teraz aj maltezakov ale uz starsich ... asi by ste chceli steniatko ... aj ked zase moze mat starsi svoje vyhody, nemusite prechadzat ucenim na vencenie, cikanie a taaak ... ale to je fakt na vas ..
no a co sa mnozitelov tyka, tak ked by si mala o nejakeho psika zaujem, ja by som trvala natom, aby my pri navsteve ukazali rodicov ci ziju stastne pekne s vybehom a nie ako niektori v klietkach v spine a cely zivot plodia rad ranom ... bohuzial takych je teraz veeeela ... ale zase na chovnej stanici su psiky pravdepodobne drahsie ...

danciacik
19. aug 2012

@alenitka ďakujem za rady, určite niečo vymyslím, bude tomu však predchádzať ešte debata. 😀

alenitka
19. aug 2012

@martinakl a mas kocurika vykastrovaneho ? nasa macicka si znackovala veci, a kamoske co mala kocura to on robil stale kym ho nedala kastrovat .. a teraz je uz pokoj ....

alenitka
19. aug 2012

@danciacik jasnacka .. nie je to rozhodnutie na hodinu ale na par rokov 🙂 prajem nech sa mm rozhodne spravne 😀

martinakl
19. aug 2012

@alenitka Je vykastrovany uz davno. my jsme fakt zkouseli všechno, i veterinar uz si nevedel rady. Nektere kocky to proste pry delaji.
@danciacik Bolonak je myslim jen o něco mensi, jinak jsou si opravdu hodne podobni 🙂 My mame cernou holcicku. Ma 3kg. Prikladam fotky 🙂

danciacik
19. aug 2012

@alenitka ďakujeme tak snáď áno. Ja to zvažujem už vyše troch týždňov, preto aj tá porada s psychologičkou.

@martinakl úžasnéééé, krásna slečna 😀

alenitka
19. aug 2012

@martinakl jeeej ta je krasna 🙂 no a nas tiez upozornoval veterinar ze sa moze stat ze niektore neduhy macicke aj po kastracii ostanu .. mne sa zda ze jej ostalo to vymravkavanie ked sa harala .. alebo ako sa to u maciek povie 😀 niekedy sedi na okne a ako keby privolavala kocurika 😀 a mozno ho to teraz ked pride male babo prestane bavit a nevycika sa uz 🙂

nana8
30. aug 2012

Zdravim, ja mam doma desatrocneho labradora filipka a sedem mesacnu dcerku sasku. Netreba sa bat, vzdy sa da najst dobre riesenie. Sice si matersku neuzivam ako by som mohla keby som nemala fifa, ale nedam ho za nic na svete. Je to ako moje prve dieta. Ani som nad takym niecim neuvazovala.Mala ma svoju izbu, kam ma on zakaz. Napriek tomu ju strasne lubi a tesim sa ked ho zacne tahat za chvostik a budeme sa spolu hrat a blbnut, nikdy by jej neublizil.Je to clen rodiny a treba sa k nenu aj tak chovat ..... 🙂

nana8
30. aug 2012
marulka83
30. aug 2012

My mame fenku Yorkshira a baaajecna kombinacia. Mat psika a aj babatko je vacsia starostlivost,ale stoji to jednoznacne za to.

tepka
19. sep 2012

Náš pes je kríženec jazvečíka a pravdepodobne kopova nemáme ho odmaličkacca od 7mesiacov našli sme ho.Najskôr bol problémový z ničoho nič sa bál ísť domov uchádzal preč ked sme ho volali domov atd.všimli sme si že sa detí bojí a preto do nich vrčí atd.Narodila sa nám dcérka má už 11 mesiacov začala loziť už do nej raz skočil ked si obhrýzal paličku a malá sa k nemu rozbehla ešte nebol moc pri ňom a vyskočil jej do tváre našťastie nič sa nestalo mala iba modrinku zľakli sme sa mysleli sme že si na ňu zvykne atd.Bojíme sa už sú v styku iba ked som tam ja alebo manžel že by ho pohladkala ked ho hladká má tvár inde alebo len očami zazerá neverím mu.Inak ked sa plazí k nemu napríklad vždy ju zoberieme a psa pošleme na miesto on aj tak ju obchádza alebo ide od nej preč.Niekedy k nej príde zozadu ju očuchá a ide preč.Neviem či s nich budú kamaráti je to veľmi náročné ich stále sledovať:(v minulosti už do jedneho dieťaťa skočil taktiež.Neviem čo robiť celkovo je nezvládnuteľný tvrdohlavý psík neznesie sa ani s ostatnými psami sem tam sa nám vyšpiní(vykaká)doma toto nechápeme kedže sa často venčí je to cca raz za mesiac vždy na to isté miesto nevieme si rady že prečo to robí ked sa venčí aj okolo deviatej večer.Ako sa k nemu správať čo robiť má to zmysel tutlať či si nikdy nezvykne na malú????Teraz je u rodičov lebo už som to nevydržala...neviem čo daľej ...muž to berie ťažko dáva mi to akoby na vinu a pritom by trebalo riaden výcvik je to vlastne jeho vina..ale zase ked raz nemá deti v laske upraví sa to?hmm
@lusil2005

jabatko
21. sep 2012

...no neviem či si taký psík zvykne, myslím, že ked si nezvykol doteraz tak si už nezvykne, proste nemá rád deti, ale ked malá podrastie tak to bude lepšie, začne ju rešpektovať =)..tiež sme mali takého psíka, nemal rád deti ani psov, sestre sa narodil synček a bolo to presne ako u vás, stále v pozore, všetko si psík strážil a malého sme museli strále strážiť, párkrát na neho vybafol a synovec sa začal báť psov.. =( ...my sme to so psíkom vydržali, ked bol synovec väčší tak už sa to upravilo, nechal psíka tak a bol pokoj... =) ..teraz máme zlatého retriewera a môj malý syn ho zbožnuje a aj on jeho, proste nerozlučná dvojka.. =))) dokonca aj synovec sa prestal báť psov vdaka nemu =))..