Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

digysa
26. feb 2008

zuzkafuny: o tom som tiez pocula...ale nie su to take psiky, co su uplne malicke a nenarastu???? My premyslame o vacsom a to mi nejako nepasuje do domu z hygienickeho hladiska.... ta bezpecnost by sa dala aj ustrazit...deti maju radi psov...

danielala
26. feb 2008

Digysa, pokial ti tak velmi vadi psi zapach, tak neuvazuj o velkom psovi ani na dvore, ono totiz taky velky pes chovany v byte pachne trikrat menej ako "vonkajsi", nielen tym, ze psia buda (ktora smrdi najviac) sa tazsie udrziava cista ako pelech v byte, ale takyto pes je aj menej casto kupany, pokial nema pristup do vane v byte, tak je kupany len v lete, ale proste pes chovany vonku smrdi tak ci onak nielen prachom a spinou, v ktorej polihuje, ale aj vylucuje viac svojho typickeho psieho pachu ako pes chovany dnu. Mame na dvore velkeho strazneho psa, aj ked je okupany, tak zas napachne od budy, okrem toho posledne mesiace odmieta robit velku a malu potrebu v zahrade, ale vykonava ju na dvore, takze to tam celkom urcite nevonia podla mojich predstav. Napriklad nasa mala havina chovana len vnutri, ked ideme na celodenny vylet do prirody, tak zacne vyludzovat taky typicky psi zapach (hlavne okolo nufacika), ze ju vzdy vecer musim hodit do vane. Pokial sa vonku dlho nezdrziava, vonia len samponom a donedavna, kym spala s nami, tak pracim praskom z paplonov...

Domina, Jabber, ste ma povzbudili - skusim dat zajtra lehatko s malou na zem a blizsie ju zoznamit s feneckou. Aj ked mam kopu zabran, ked si predstavim, ako jej oblize rucicku a mala s nou potom sup do pusy. Uz som ich davno "bezdotykovo" zoznamovala a fenka v mojich rukach sa sla zblaznit, triasla sa od radosti a naprazdno zurivo olizovala, takze viem si predstavit, ako sa na malu vrhne, teda bez okrikovania to asi nepojde.

jabber
26. feb 2008

danielala - napiš pak jak to šlo 😉

Holky, ještě jsem si vzpomněla, že pro alergiky existuje bezsrstý pes - naháč - a taky tím pádem odpadá problém s chlupy v bytě. Ale já bych si ho teda asi nikdy nepořídila 😀 😀 😀

neeve
26. feb 2008

Jabber naháč je celkem k ničemu. Prý alergie nevzniká na základě psích chlupů, ale látek, kteří psi vylučují. Tzn., že pokud jsi alregická na psy, kočky, nejsi na jejich srst, ale na alergeny, které vylučují do ovzduší...

Jinak my pejska máme, doma a k tomu osmiměsíční Nelinku, která právě neustále trénuje lezení, sezení, stoupání... a stále se nemůžu rozhodnout jestli je dobré doma mít psa spolu s miminkem. Ale pes byl první, tak co už... Samozřejmě, že řeším chlupy na zemi a neustále vysávám, řeším poťapanou podlahu atd..... Vytírala jsem i třikrát denně a to už jsem odmítla!!! Dopadlo to tak, že naše psí slečinka je prostě ponejvíc zavřená venku s tím, že může do verandy, kde má pelech a misky. Někdy tam kníká a chce dovnitř ☹ A někdy skáče na dveře a poškrábe je 😠 A někdy na zeď a ušpiní ji 😠 😠 Je tam zavřená přes den a když přijede manžel z práce, pustíme jí dovnitř domů a spí taky doma u naší ložnice. Ovšem ráno nastoupí úklidová četa (tzn. já), která nejprve vyhodí psa ven, vysaje, vytře a pak teprve vypustí Nelinku na průzkum po podlaze. A přísahám, že mě z toho psa jednou šlehne...!!! 😠 😅 😅

jabber
26. feb 2008

neeve - já vím, třeba alergeny kočky jsou ve slinách, jenže jak se pořád líže, tak ti pak vlastně vadí i ty chlupy.....ale kamarádka má syna astmatika a jinýho psa než naháče doma vážně nesnese, prostě má asi alergii přímo na psí chlupy, nebo nevím... 😅 . Ale než naháče - to radši nic 😀

neeve
26. feb 2008

No naháče taky neberu... my máme anglického kokra, pravý opak 😀

jabber
26. feb 2008

neeve - já jsem byla nejvíc mrtvá, když kamarádka řešila jaký mu má na léto koupit opalovací krém 😀 😀 - on se totiž jinak pak opravdu spálí 😒 . Denně ho kvůli klukovi koupali a taky ho museli pak pokaždé namazat krémem, aby neměl vysušenou kůži....

kalo
26. feb 2008

neeve: 😀 Tos mě pobavila. U nás je to totiž naprosto to samé!! Pes sice nesmí do ložnice, kde je koberec, tak je to jediná mistnost, kam dám malou na zem. Jinak denně hned ráno vysaju a tak ob den vytírám. Ale malou na podlahu nedám! Nedovedu si představit, až poleze....to mě asi šlehne taky. 🙄

neeve
27. feb 2008

Kalo, ale dáš... nic jiného ti nezbyde až poleze 😀 😀 😀 Změní se akorát to, že budeš vytírat dvakrát denně a hlavně hned po ránu 😅 Pevné nervy 😀

lu777
27. feb 2008

holky, jak čtu o těch chlupech, tak se musím smát.. jakože "když má někde nějaký chlup tak ho dám pryč" 😅 tak to u nás jsou všude, na všem... a to nemluvím o létě, to je konečná.. kdysi jsme luxovali jako blázni, ale to se nedalo, ono ty slabé chloupky jsou fakt třeba někdy až v hrnci s polívkou apod., já to nechápu, když ho kartáčuju venku a tak jak je to možný..
mě všichni varovali, že psi línají, ale je fakt, že je to jak s dítětem - člověk si to neumí představit, dokud ho nemá
😉
nedávno u nás byla kamarádka a mají chlapečka ročního, takže leze a trochu chodí.. v 11 jsme vyluxovali.. v 1 přišli, malej si kleknul na zem a vstal, kamarádka se na něj podívala a říká: ježíšmarjá, já Tě budu radši držet na klíně 🤐 🤐 😅
takže tak 😀

jinak co se týče pachu u psů, tak náš pes je kastrovaný a prakticky nepáchne (teda kromě tlamy, ale veterinář doporučil čištění zubů a fakt to pomáhá, i ty zuby má o moc lepší)... já jsem byla původně proti kastraci, ale musím říct, že to trvalo fakt necelou hodinu i s přípravou, to bylo večer, ráno už byl pes čilý a v pohodě.. od té doby je trošku zvladatelnější, ono jim to ubere na takové té dravosti a té měl naší pes habaděj, takže mu to prospělo... muž na tom tehdy trval, protože měl kdysi psa a ten se jednou rozběhl za hárající fenou s takovou vervou, že strhl jeho maminku na zem a kus ji vláčel (byl to velký pes)

danielala
27. feb 2008

Tak ako to tu vsetko citam, som rada, ze mame plemeno, co neplzne 😉 , vysavanie teda 3x denne by som nezvladla, aj ked mala pri tom super zaspi, to je pravda.

neeve
27. feb 2008

Danielala jaké máte plemeno? Pokud vím, tak bišonek a pudl nelíná... ještě nějaké další kromě naháče? 😅
Lu777 - já Ti rozumím. A ještě jste si pořídili opravdu hůř zvladatelnou rasu... Neodsuzuji Tě, když jsem někdy hodně vytočená, nejraději bych dala naši Lynettku babičce. Ta by jí brala všema deseti, protože Lynettka je fakt jinak zlatá a celkem poslušná. Ale nikdy to neudělám, bylo by tu bez ní stejně smutno. I když uklízím hlavně po ní, i když štěká a budí mi dítě, i když se motá pod nohama zrovna, když spěchám... Ale uznávám, že Vaše plemeno v bytě musí být mazec. Ty kokří chlupy se i lépe likvidují než třeba od dejme tomu dalmatina. Ty kratičké chlupy se zapíchají uplně všude. Takže aspoň tak. Když se hodně snažím, tak není nikde ani chlup. Ale tyhle jemné chloupky co máte vy... chápu.

jabber
27. feb 2008

to je pravda, chlupy z dlouhosrstých psů se uklízí líp - když jsme měli novofundlanďana a občas jsme ho pustili domů, tak se chlupy prostě setřely mokrým hadrem a v pohodě, to samé v autě, chlupy z labradora jsou daleko horší 😖

jankajs
28. feb 2008

My máme dva psy - čuvača a zlatú retrieverku. Chlpov sa nebojím, zrušila so veľké koberce a mám len malé, tkané, čo sa hodia do práčky. Skôr som mala obavy, ako príjmu tí dvaja nášho drobca. No vidím, že väčšina z vás to zvládla v pohode. Pes nie je hlúpy, kamoška mala dve kokrice, nechala im rozbalené mimi oňuchať a bolo. Stali sa z nich milujúce a oddané strážkyne svätyne - postieľky a cudzieho tam skoro nepustili 😀 . A to sa bála, že budú žiarliť.

Ak je pes čo tri mesiace odčervený, bežne cca 2x ročne odblšený prípravkom, čo sa vytlačí do srsti a riadne 1x ročne zaočkovaný (nielen proti besnote), nebojím sa choroby. Veď aj mňa tí dvaja vyoblizujú, takže tým chránim aj seba. A na prechádzky s kočíkom a ťahajúcim psom mám pre vás super správu - nájdite si vo vyhľadávači HALTI ohlávka - je to niečo ako uzda na koňa, pes nemôže ťahať celou silou ako keď je na obojku, slúži v podstate aj ako košík, takže s tým môžete aj do mesta a hlavne - udržíte psa bez problémov. Ja to mám na čuvača - predsa len tá chôdza pri nohe nám nešla tak dobre a udržať skoro 50 kg... mala som ruky až po zem. Retrievrica je vycvičená, tak to zvládame aj bez ohlávky. Cena nie je malá, dala som za ňu 450,-, ale stála mi za ten pokoj. Psa som na nej udržala, aj keď si zmyslel, že preženie suseda s jeho veľkým bradáčom. Inak ma vedel pekne povláčiť... 😖

A ja som vyrastala s policajnými psami, ktorí spávali v detskej, keď sa otec vrátil neskoro zo zásahu. Hlavu mi neutrhli, dokonca poslúchali a to som mala hlavu tak vysoko ako ony uši. Alergiu nemám, strach zo zvierat tiež nie, naopak, naučila som sa poznať hranice, a že zviera nie je hračka.
Prajem pekné nažívanie s vašimi štvornožcami... 😵 😵 😵

zrzuska
28. feb 2008

ahojte.
my mame dvojrocneho psa-nemecku dogu. byvali sme najprv v byte, teraz sme v dome no on byva s nami dnu. ked je vonku teplo a pekne tak je vonku väcsinu dna. k detom a vlastne k nikomu nebol agresivny. on to hadam ani nevie. ked sme ho skusali trosku nasrdit tak nic a sme len radi. 🙂
prec ho nechceme dat a ani sme nad tym neuvazovali aj ked rodine to vadi. nevedia si to predstavit ked pride na svet babatko. ziarlivy je ale nie ze by skocil do niekoho alebo tak. skor nas tak odstrkava od seba. ale zase viem, ze ho naucime aby sa spraval slusne pri babatku. napr. ked sme kupili kocik tak som ho hresila ked isiel k nemu (nechcela som aby ho hned zaspinil) a teraz sa k postielke ani nepriblizi aj ked mu tam hracka zaleti. ani ku kociku nejde. takze si myslim, ze to bude ok. uvidime samozrejme v reale.

no a na prechadzky teda nehrozi aby som s nim isla sama a s kocikom. vsak vazi 70kg tak to by som bola ina frajerka. ale planujeme spolocne prechadzky s drahym aj s malou aj s nasim psom 🙂
mame ho odskusaneho ako sa sprava pri detoch a viem, ze im nikdy nic neurobil. no samozrejme hry s nim nie su pre male deti. kvoli jeho velkosti 😅

a tiez som nazoru, ze je dobre ked dieta nie je v sterilnom prostredi. ja som bola odjakziva s mackami a zajacmi a psami a vselijakymi zvieratami (dokonca som chovala aj potkana) a nikdy som nebola chora. teplotu som mala naposledy na ZS a mozem povedat, ze sa mi vytvorila skvela imunita. okrem nadchy a bolesti hrdla nic ine nemavam.

zuzkafuny
28. feb 2008

Zrzuska... ja som veľmi chcela dogu... ale môj drahý nieeeeeeeeee... 🙂

katusha
28. feb 2008

zrzuska, tak to ti zavidim taku dobru dogu 😅 samozrejme v dobrom 😉
o nasej sa neda povedat, zeby bola poslusna 😅 ale my mame argentinsku

kalo
28. feb 2008

Holky, co máte už lezoucí nebo chodící děti, prosím, a jak to děláte?? Dáte lézt dítě na podlahu po které chodí pes??? Naše malá ještě neleze, ale jak to potom budu dělat, to nevím ☹ Nedovedu si představit, že i když je denně vysáto a vytřeno, tak pořád mi v pokoji, kam má přístup pes, ta podlaha připadá tak nějak "špinavá". že tam dám malou hrát si na zem..... 😖 😖 😖

neeve
28. feb 2008

Kalo jak jsem psala - pejsek je v současné době přes den venku a ve verandě, k večeru se pustí a to už Nelinku na zem nedám, ale do ohrádky. Ráno vstanu, vysaju, vytřu, pes venku a zase můžeme vesele lézt. Pokud ale bydlíte v paneláku, budeš to muset překousnout, znám spoustu takových a uplně v pohodě, žádný problém, prostě to neřeší.

Jo a ohlávku Halti máme a doporučuji!!!

zrzuska
28. feb 2008

katusha no ono sa asi trochu tie povahy lisia pri tychto dvoch dogach 😅
nas je uplne v pohode len ked sa tesi tak je rachotu a buchotu a to budeme musiet davat pozor lebo kym sa otoci ked je taky dlhy a velky, tak aby malu nezhodil. ale podla mna sa aj mala nauci aj nasa doga ze treba dat trochu pozor ale isto sa stane, ze mala dakedy spadne. trosku dame pozor aby sa nenalakala a tak. a hlavne budeme musiet dat pozor aby si nasa doga na nu nepolozila hlavu lebo ju ma tazku 😅 on ked sa tak mazne, tak pride a polozi si hlavu. 🙂
a tie hracky co sa tu spominali, tak s tym asi bude problem u nas lebo nasa doga si mysli, ze hracky co sme kupili malej su pre neho 😅 vzdy sa chudak tak tesi a musim mu povedat, ze to nie je jeho. hehe

zuzkafuny my sme chceli dogu obaja 🙂 no je s nou dost roboty. teraz zacal plznut a kazdy den vysavame aj ked ho kazdy den ceseme. no hruuuza. a trochu aj sliny su problem, no je nauceny sa utierat a pekne drzi. takze je to naozaj ako take nase prve dieta 🙂

nad tym lozenim dietatka som tiez uz rozmyslala. mozno ho budem davat behat v pavukovi a na zemi sa bude hrat na nejakej deke alebo v izbe kde psa nepustim ked bude velmi plznut. no uvidime.
ja mam dost nervy ked mam na sebe chlpov a tak to budem malu asi iba oberat 😖 budem to riesit asi az potom ked ten problem nastane 🙂

katusha
28. feb 2008

zrzuska, no jasne ze je medzi tymi dogami rozdiel 😅
nasa je najmensia z vrhu, ale aj tak je to riadny pes 😕 😀
my ju mame na dvore, takze nie je problem. len jej to obcas zasibe, minule sa tak rozbehla ze do mna narazila a som skoro spadla 😠 ale ona ma z toho srandu 😅
tazko ovladatelne plemeno, no co uz 😒 ale strazca je to vyborny 🙂 cudzich ludi neznesie

katusha
28. feb 2008

zrzuska, pozeram ci nemas psika v albume, ale nenasla som. skoda
a vidim, ze sa ti uz blizi termin, tak nech ti vsetko dobre dopadne 😉

lu777
28. feb 2008

Neeve: no my kupovali stoprocentního labradora.. bohužel ten chlápek co si říkal chovatel byl pěkný 🙄 (píp píp) ..... a ukázalo se (když mu bylo asi půl roku), že je to napůl husky.. kdybysme to bývali věděli, tak bysme do toho samozřejmě nešli, husky nemůže být v bytě a potřebuje hodně hodně běhat, to je jasný

holt tehdy jsme si říkali, že nepotřebujeme čistokrevnýho psa, ale fakt je, že bez papírů nemáš záruku ničeho.. on fakt vypadal jako labrador, i veterinář se pak divil

zrzuska
28. feb 2008

katusha mam ho v albume 😉 v tom druhom tusim 🙂
no nas je pekne tvrdohlavy. a tiez ked sa rozbehne tak sa len uhynam 😅
dakujem pekne. dufam, ze sa mala uz coskoro narodi lebo uz by som bola aj rada. uz som nervozna z toho cakania. a som zvedava ako bude reagovat nas peso 🙂 ale priblizne viem. hehe. istotne malu hned ovonia a bude kukat ako puk na nu ze co to je. a ked bude plakat, isto bude vykrucat hlavou a bude chciet vonat. lebo nema rad ked aj ja placem dakedy alebo tak. hned utesuje 😅

hanulik
28. feb 2008

Holky, nezkoušely jste některá dávat svým mazlíčkům nějaké lososové kapky? Doporučil nám je jeden pán, co má v bytě dlouhosrstého pejska a prý jsou super. Chtěli bychom je taky vyzkoušet, ale zatím nevíme. Je pravda, že kvalitní žrádlo udělá strašně moc. Ty naše dvě holky prožerou měsíčně 1000 Kč, ale i tak je máme rádi. Reagovat na mimčo budou určitě dobře, už teď mi hlídají pupíka.
zrzuska, je opravdu nádherný. Brzy budeme mít domeček a chtěli bychom ještě jednoho pejska. Zahrada bude veliká, tak přemýšlíme, jestli dogu nebo dobrmana.

katusha
28. feb 2008

zrzuska, je to krasny pes 😵 ked sa postavi na zadne, je vacsi nez ty, ze? 😀
my ked sme malu doniesli z porodnice, tak nasu fenu to ani nejako nezaujimalo 😅 ani teraz ju to nejako neberie 😀 akurat ked mala nieco dzavoce, ked sme vonku na dvore, tak fena pocuva, ale to je asi cele 😉 a parkrat ju ovonala, ale ja jej ju na dlho neukazujem, lebo by ju celu vyoblizovala pocitam 😝 😀

zuzkafuny
28. feb 2008

Ja zmývam podlahu dosť často... (tri, štyri razy) no a môj malý už lozí štvornožky... no čo už... S havom keď prídem domov, šup s ním do sprchy a labky mu umyjem a za ním ešte celú podlahu 😅
Chcela som psa, tak ho mám... a to som ešte rozmýšľala o vlkodavovi 🙂 ale s tým tiež môj drahý nesúhlasil 😠
😀

zrzuska
1. mar 2008

baby dakujeme za pochvalu 🙂
no jasne. ked sa da na zadne tak je vyssi ako moj drahy a ten je odomna trochu vyssi. je ako teliatko ta nasa doga. co uz. ale velky maznak a kludny pes. preto sme ho chceli. aj ked vie sa este aj saliet poriadne. este stale celkom nedospel. a zevraj ako dvojrocny ma byt uz dospely. nas je asi vynimka 😅
nas prezerie mesacne 2000 Sk 😀 😝 a to je len jedno vrece hils-iek a to mu nevydrzi väcsinou na cely mesiac. takze asi tak. ale co ked sme takeho chceli a musi sa krmit kvalitnym zradlom aby nechytil klby a mal pekne rovne nohy aj celu stavbu tela.
no na zahrade je mat dogu celkom fajn. ale podla mna je najviac vyhodne ak moze byt aj dnu aj von. lebo nie je to kotercovy pes. potrebuje spolocnost. on si hocikedy ku nam na zem lahne a labu si polozi na nohu. potrebuje sa dotykat 🙂

katusha
1. mar 2008

s nasou dogou to nie je len take jednoduche 😒
psika si kupila svagrina, ale to bola z jej strany asi velka chyba, lebo psik ako rastol, tak s tym bol problem mat ho v byte a tak ho dala na zahradu, kde mali aj chatku. potom sa stalo to, ze svokor chatu predal, teda pes musel ist zas inde - na pozemok, kde ma svokor nejake ovocne stromy. a tam bola chuda sara stale sama ☹
vtedy som sa nastvala, ze takto sa teda s tym psom nebude zaobchadzat a ked sme sa s priatelom nastahovali do domu, bolo jasne, ze saru zoberieme sem 😵
svagrina jej teda zabezpecuje granule a je asi aj rada, ze teraz s nou nema starosti 😒 aj kolkokrat je nahnevana, ze musi pre psa zradlo kupit 😠 ved ten pes nie je mala civava, tak je to asi jasne, ze pozerie co sa da 😅
som sa rozpisala, ale nedalo mi to 😀

katusha
1. mar 2008

zrzuska a co su to prosim ta hilsky? 😕