Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

polacka
18. okt 2012

Ahojte no my mame argentinsku dogu krizenu s dobermanom. 1.5 rocnu fenku. Nemyslim si ze ju budeme musiet dat prec ze by bola na maleho zla. cakame ho v novembri. ked u nas bola navstva s detmi tak Eliska bola zvedava ale neublizila nikomu. ked ju deti hladkali tak drzala. ratam s tym ze nas maly bude jej najlepsi kamos na svete. a verim ze nic zle sa nestane.

adamala
24. okt 2012

@polacka Bude v pohode, ona ho len musi prijmut do smecky,psici takto rozmyslaju a bude ho brat ako steniatko to babatko,preto si chrania psikovia babatka a deti, to je preto ze ho proste beru ako clena rodiny a tie deti su rozmyslanim do tych 3-4r ako psikovia tak si aj rozumeju,len treba od malicka naucit ako hladkat psika ,ze najprv onuchat rucicku dlan teda a potom na hlavicku,pomalicky hladkat atd...je to trosku tazsie,lebo musis byt v pozore ale vycitis to hned ked si poznas psika dobre,co urcite ano ze ci si v pohode ked su spolu alebo musis spozorniet. Moj syn psov miluje, ale ma to asi aj po mne dako geneticky dane,mna psi hrozne ukludnuju je to pre mna relax, a zabudnem na stres starosti, mala som psov od 6r a az doteraz mam psov dokonca dvoch mame yorkshira fenku ktora je s nami uz 4r cize sme ju mali 2r pred narodenin nasho Adamka a ked sa narodil,ona vedela ze je v brusku to som si ista, vedela ze sa daco deje,ked som dosla z nemocnice, tak hned si ho chcela ocuchat, dovolila som ale na par sekund,to je dolezite urob to ,neboj sa bakterii atd...daj ho ocuchat nemusis dat oblizat alebo tak tomu sa da zabranit ale ten prvy kontakt je dolezity a venuj sa psikovi trosku viac,aby neziarlil,on ho lepsie prijme to babatko...
Teraz su proste naj kamosi teda od malicka boli stale spolu a ona trosku bola smutnejsia prve mesiace ked som sa aj snazila sa venovat jej taktiez ale teda ja som mala dost vela roboty s malym,...jak sa to ukludnila zacala byt jeho ochranovatelom .

Teraz mame druheho psika francuzskeho buldocka,steniatko, no tak tato rasa je k detom naj asi spolu s labradormi a retrivrami,miluju deti a nemam ani len sekundu strach ze by mu ublizil,stale sa spolu hraju,psik knuci ak neni pri mojom synovi ,je to az neuveritelne ako ho lubi a to su spolu iba mesiac .
🙂

Pridavam foto

P.S m 😉 aminky ja si osobne myslim ze vyrastat so psikmi je super pre deti,lebo su viac citlivejsie a neskor je to o zodpovednosti a je dobre ze sa maju o koho starat...psik ich aj lieci psychicky ked su chore,velmi tomu verim ,nas maly ked je chory prve sa pyta na psikov a su v jeho pritomnosti ako keby vycitili ze je chorucky,to iste robia psikova mne ked som chora.

polacka
24. okt 2012

@adamala dakujem za krasne psanicko som toho isteho nazoru ako aj ty, tiez som vyrastala so psami a viem ze taketo zviera dokaze cloveka iba obohatit. velmi sa tesime aky budu kamosi. raz sem zavesim aj ja nejaku fotku 🙂

aneke
13. nov 2012

Ahojte,
potrebujem poradit a pocut ine nazory. Nechcela som zakladat novu temu, nakolko to suvisi s touto:
za mesiac mame termin porodu, prestahovali sme sa do noveho byvania v novom meste, cudzom prostredi len minuly tyzden. Zacali sme zariadovat a konecne po presune zo zahranicia pred 3 mesiacmi sme sa stabilizovali a fyzicky i psychicky sa zacali pripravovat na prichod vytuzeneho babatka. Zo zahranica sme si priniesli 3rocneho psika. V nedelu nam ochrnul na zadne labky, ma opuch chrbtice, musime riesit velmi drahu operaciu. Prognoza je, ze ani operacia nemusi byt uspesna a rekonvalescenia by trvala 4 az 6 tyzdnov. Havko by len lezal, ale bolo by treba sa o neho starat, nedokaze ovladat hygienicku potrebu sam. Do porodu su akurat tie 4 tyzdne. Mam obavy, ci to zvladnem psychicky i fyzicky. Manzel by bol doma, argumentuje tym, ze on sa bude starat o psika, ale tiez neviem, ako zosuladime babatko a choreho havka doma. Myslite, ze sa to zvladnut?
Myslite, ze je nejake nebezpecenstvo pre babatko?

polacka
19. feb 2013

@aneke ahoj aneke, zaujimalo by ma ako vam to dopadlo? Co sa tyka nas nasa psina je s malym uplne v pohode. cucha ho, sleduje, oblizuje mu hlavu a tak. ma ho rada. ved ti psi niesu blbi, preco by mu mala robit zle? Teda ja sa snazim vsimat si aj ju, ked maly spi tak k nej pridem pohladkam ju a hovorim jej ze je fesanda a ze tak sa mi paci...Zatial neni najmensi problem, uvidime ako to bude ked zacne maly chodit.

aneke
19. feb 2013

@polacka ahoj, psik je po operacii, dopadla dobre, chodi. Uz to nikdy s nim nebude take, ako predtym, musime davat pozor, aby nevyskakoval a nechodil po schodoch, nesmie byt na zime dlho a tak, ale da sa to. Co vsak po narodeni dcerky neznesiem, su jeho chlpy. Su vsade. Vysavame, zmyvame podlahu, ale aj tak ked idem malu kojit a sadnem si na sedacku do obyvacky, zrazu sa na mne i malej objavi tolko chlpov!! Mame kavalier king charlesa, velmi vlasaty havo, ja uz neviem, co s tym. Ma zakaz vstupu do spalne, tam chlpy nie su, ale obcas ich prinesieme z obyvacky na nasom obleceni. Najma manzel sa mu snazi vynahradit pozornost, ktorej sa mu z mojej strany uz tolko nedostava, tak ten je cely od psich chlpov!!! Uz sa neviem dockat jari, pojde von. Az do jesene. Pre mna je prvorada teraz dcerka, a hoci robim to iste co ty - pohladkam ho a pochvalim, aby nezrialil - vacsinu casu ale na neho kricim, lebo sa mi vkuse pletie pod nohy a otriasa tie chlpy rovno pred malou.
Inak co sa tyka vztahu malej a psa, tak len teraz ho zacala dcerka ( 2mes.) reflektovat a havino jej onuchava rucicky, nozicky a nechavame ich postupne zblizovat. On je taky, ze by ani muche neublizil, ale ako to bude, ked bude mala vacsia, neviem.

polacka
19. feb 2013

@aneke to som rada ze vam to dobre dopadlo. Ja mojej psine tiez nadavam, ale aj sa ju sanzim chvalit teda. ona je velka a ustavicne sa pletie pod nohy, postavi sa a stoji naprosriedku. My mame koberce a vysavam take kazde tri dni, zase to nechcem prehanat a moja je kratkosrsta takze to neni take hrozne a do postele ani na gauc nesmie. Som rada ze na maleho neziarli a ze je zatial vsetko ok. Tak vam drzim palce 🙂

ellis21
3. júl 2013

@aneke ahoj, neviem ci je toto este aktualne ale potrebulujem radu. Mam 4 roky psa a cakame tretie dieta v oktobri. No problem je b tom, ze manzel pracuje v rakusku a ja som na deti sama. Mam toho vela a nestiham sa starat este aj o psa. Nemam cas chodit s nim von a uz ani silu. A presne ako tebe aj mne zacali vadit chlpy. Umyvam tri krat za den ale deti mi to roznasaju vsade a ked sa mala narodi a zacne lozit aj ma porazi. Rozmyslali sme ze mu najdeme novy domov ale akonahle som rozhodila siete, ludia ma zacali odsudzovat. Som zufala lebo s neviem ako dalej je mi luto sa a hnevaju ma reakcie ludi. Ako sa to da vyriesit? A mame dvojizbovy byt.

kamino
3. júl 2013

@ellis21 pokud jste vsichni rozhodnuti se pejska zbavit,tak asi jina cesta neni,nez zkouset inzerovat..urcite se najde nekdo,kdo ho bude mit rad a bude na nej mit cas..jinou cestu nevidim. Ja osobne si nedovedu predstavit,se naseho milacka zrici,ale pokud je situace pro tebe neunosna,a vim,ze s miminem to bude jeste horsi,tak asi nic jineho nezbyde ☹☹ drzim palce,at najde skvele pany..

zabkakwa
15. júl 2013

bábo zatiaľ nemám,ani nečakám - aj keď sa o to už 2 mesiac s priateľom snažíme. Mám 3,5 ročného malého 4 kg kríženca, super havino, počúva, detičky má rád (ak ich má už dosť tak radšej zalezie do pelechu). No už teraz riešim dilemu,čo bude ak sa nám narodí bábo, teda nie čo bude,ale ako sa zvládnem starať o oboch...... drahý je v robote od 9tej bežne do 20.-22.00 hod a ide mi o to,ako budem zvládať venčiť havina. Predsa len s čerstvým bábänkom sa nedá chodiť na dlho vonku 😖 aký ste si našli režim vy?

zuziq8
15. júl 2013

@zabkakwa Ahoj, mne sa malá narodila koncom mája a tiež máme malého hava, vtedy mal akurát jeden rok. Keď bola malá napapkaná a prebalená, dala som ju do kočíka, postrojila psíka a šli sme na hodinovú prechádzku 🙂 V lete sme v pohode dali aj 2 takéto prechádzky, keď bolo pekné počko 🙂
Ja som sa skôr bála ako to bude mm zvládať so psíkom sám, keď som bola v nemocnici, ale všetko sme v pohode zvládli 🙂

zabkakwa
15. júl 2013

tak si to predstavujem aj ja..ale čo ak sa náhodou podarí bábo na zimu? teda túto zimu nestíhame nijak raz,ale čo ak predsa :/

kamoška rieši ten istý problém, má 2 psov a termín má v októbri. Kôli tomu si ide kúpiť ten baby phone s dosahom na 800 m, že dá malú spinkať a rýchlo vyletí zo psami von.... no každopádne to bude náročné :(

zuziq8
15. júl 2013

@zabkakwa No tak to bolo pre mňa nereálne, lebo ja bývam v byte a malú by som tu určite samú nenechala... A určite celú zimu nebude s bábom doma 🙂 mm psíka pred mojim pôrodom navykol chodiť vonku raz denne a nakoniec som s ním chodila oveľa viac než som predpokladala, takže bol trochu v šoku 😀

zabkakwa
15. júl 2013

tak to je super.... dúfam teda,že ja podobné nezažijem.......a ak áno, tak pevne verím,že sa moja mamina obetuje a vezme si ho do konca zimy aby sme to zvládli......
alebo že drahý zarobí veeľa peniažkov, kúpime si byt s veľkou terasou /pretože jeho domček neláka :( /

zuziq8
15. júl 2013

@zabkakwa ja by som psíka nedala preč, chcela som aby si na malú zvykol 🙂 ale tak keď niekto nemá na neho čas, aj to je riešenie...

petrusew
15. júl 2013

@ellis21 I když mám psa tak tě chápu. Ve dvoupokojovém bytě s třemi dětmi a psem to musí být pro tebe těžké. Problém je ten, že nemáš nikoho, kdo by ti pomohl. Jsi na vše sama a já nevidím důvod v tom, proč by tě měl někdo odsuzovat! Držím palce, ať se najde někdo,kdo bude mít pejska rád a mít na něj dostatek času, který ty teď prostě nemáš a delší dobu mít opravdu nebudeš. Nezkoušela jsi se ptát v útulcích?
@zabkakwa Máme velkého psa a malá je narozená v únoru. Začátky byly horší, než jsme si najeli doma na určitý režim. Shelby je naučená chodit třikrát denně, ale je pravda, že je to horší ve chvílích, kdy má pes zdravotní problémy. Když jde manžel na ranní, vyvenčí psa hned ráno, potom dopoledne či odpoledne s ní jdu na procházku já a večer podle toho, jak to zvládáme. Jdu já nebo manžel. Když má odpolední venčím ráno většinou já, v poledne buď já nebo manžel a večer podle toho, jaké je počasí, a jestli jdeme k večeru s malou na procházku. Většinou ji vnečí, jak přijde z práce kolem půl jedenácté. Nemá problémy to vydržet.

zabkakwa
15. júl 2013

@petrusew ako môj je tiež tolerantný, keď som napr. chorá a spím od 20,00 večera do 13,00 ďalšieho dňa,tak on spí so mnou.....ale proste stane sa,že potrebuje ísť súrne von....
nehodlám sa ho vzdať, a dúfam,že k tomu nebudem nútená.....len som chcela vedieť aké máte s tým skúsenosti, hlavne s tým venčením v zime 🙂

petrusew
15. júl 2013

@zabkakwa ničeho se neboj, určitě to zvládnete dobře.

zabkakwa
15. júl 2013

hlavne nech sa podarí to bábo a bude super..... 😉

zabkakwa
18. júl 2013

ja tu také píšem, a ani neviem že už mám fazuľku v brušku <3 odo dneška sa tešíme na prírastok 🙂

anjelicek94
6. sep 2013

Ahojte aj my sme mali najskor psika a potom prislo babetko. Nas veterinar a aj vela inych ludi mi poradili, ze ked prideme s malinkym domov, mam ho v dupackach psikovi onuchat, olizat rucky nohy...a on si zapamata, ze to je clen rodiny...jeho dalsi pan. Ked sme mu ho ukazali, vrcal,bal sa ho a stekal, ale teraz ho strazi a ked zacne plakat, hned je pri nom...lahne si opodial neho a pozera, co sa deje...strazi nam ho...Netreba davat psika prec...Nas chvalabohu neplzne. Cinsky chocholavy psik dlhosrsty, avsak on ma namiesto chlpov vlasy, takze aj ked je dlhosrsty, tak neplzne.

sufo
6. sep 2013

Ahoj, nechapem preco robia niektore zeny dramu z toho, ze maju psa, boze. My mame v byte 4 civavy a k tomu dieta. Vzdy sa da vsetko zosuladit, ovsem pokial nie je mamicka "spomalena" (ina rec by bola, pokial by dieta vyzadovalo starostlivost, napr. z dovodu zdravia).

leak61
19. sep 2013

Ahote, velmi som rada, ze citam taketo pozitine reakcie na spojenie babatka a psika. My by sme si chceli kupit papillona, tak hadam to bude v pohode, hoci je vzrastovo taky mini. 🙂 A vraj neplzne, tak snad to nebude take zle ani s tymi tolko spominanymi chlpami..🙂

paladia
19. sep 2013

Ahojte, nechce sa mi citat celu diskusiu, tak rovno napisem moj nazor na psa a dieta v byte. Aj napriek tomu, ze deti nemam... Pes je vraj najlepsi priatel cloveka, je to otrepane, ale suhlasim. Ked sa narodil moj krstny syn, v byte zil pes, mal asi 2 roky -ten pes. Kazdy sa bal, ze ako na miminko zareaguje, ci nebude ziarlit, ked panicka ma inu prioritu okrem neho. Lenze tento pes vsetkych prekvapil. Ked priniesla panicka domov svoj uzlicek, pes si ho onuchal a sadol si k postielke. Urobil si tam nove miesto. Ked prisla zvedava nesympaticka pani len jednoducho vytazit informacie o mladej mamicke a babatku a vykrocila smerom k postielke, ten pes zacal vrcat a brechat...jednoducho ju k postielke nepustil. Vsetci si mysleli, ze psovi siblo alebo nieco podobne, ale zopakovalo sa to este par krat pri ludoch podobneho charakteru a potom vsetci pochopili, ze pes maleho chrani. Chalan zacal rast a zacal sa hravat aj so psom, na dennom poriadku bolo, ze pes chlapca pozobliekal, poolizoval...proste sa blaznili a hrali. Napriek tomu, ze pes je dlhosrsty (naozaj ma dlhu srst 🙂) dieta nema alergie ani zdravotne problemy, ma vybornu imunitu (povedala lekarka) a dnes ma okrem stareho kamosa aj mladu fenku, ktoru "trenuje" v ramci svojich detskych schopnosti. A ked sa ho opytaju, kto je jeho najlepsi kamarat, odpovie, ze Gary 🙂 Takze podla mna pes a dieta su uplne v pohode....ale vela zalezi od povahy psika 🙂

dena3
1. okt 2013

aj my mame doma psika a to dokonca dvoch ,su to male civavky a nikdy sme neuvazovali ich dat prec ,dokonca ich mala nahana po izbe a to po styroch a to je kopec zabavy a malej by nikdy neublizili dokonca ju strazia a hlavne vtedy ked sa s nimi deli o jablcko 🙂 tak to su velky kamarati 🙂 I ked uznam ze treba viac upratovat lebo mala nam lozi stvornozky 🙂

natalia_1
11. okt 2013

@paladia
Ahoj, som velmi rada že som si prečítala tvoj príspevok, pretože aj ja som jedna z tých, čo majú strach, že ked príde bábetko, náš psík bude žiarlit.
Máme ho síce iba rok, je to troj kilový ratlík velkostou práve ako novorodenec 😀 je velmi milý, prítulný, spáva s nami, jedáva s nami. stále sa mu venujeme, lebo zatial sme nemali deti. Určite sa ho nechceme vzdat lebo ho milujeme, len som mala strach že ked porodím tak bude zlý že sa mu už tolko nevenujeme, ked budeme mat kopec iných starostí...
Určite už teraz cíti že mám v brušku bábetko, lebo stále chodí zamnou, či som v kuchyni alebo v kúpelke, dáva namna pozor, ked sedím na gauči pritúli sa mi k brušku a spí,.
Ked som sama doma, že je muž v práci a na chvílku zavriem oči, začne ma škrabkat labkou po ruke či reagujem aby vedel že som OK. Ved on už pozná kedy je čas spat, kedy je čas jest, alebo kedy chodíme von.... Preto ked sa mu niečo nezdá hned sa ozve 😀 možno to je smiešne a iba si to namýšlam alebo to viac vnímam. No zdá sa mi pokojnejší a kludnejší ako ked som nebola tehu. Vtedy bol velmi hravý a bláznivý, ale poslušný na slovo. Mám pocit ako keby aj on cítil zodpovednost a dúfam že bude všetko v poriadku 🙂

nikask
11. okt 2013

Ja mám 3ročného syna na 2-hé narodeniny dostal havka,bola von,ale keď prišla zima-bolo mi jej ľúto nechať ju von,lebo búdu nemala zateplenú a tak šla do domu.tiež som vysávala každý deň a udržovala čistotu.malý ochorel a trvalo to dlho,prestalo-zase sa to vrátilo.....bola to tichá astma doktor mi odporúčil psíka vysťahovať na dvor pretože prenášajú v srsti alergény(ale vždy pes lepšie ako mačka,žajace,fretky a pod-s tými je to horšie)a keďže už začínala jar-nemala som s tým problém,kázal mi odstrániť všetky plyšáky a koberec v detskej a do 2 dní bol zdravý ako ryba,s psíkom má kontakt každodenne-hrajú sa spolu pod.. aj plyšáky a koberec som dala späť do detskej izby a nič sa nedeje-malý je zdravý. ja by som počkala,ak bude bábätko dobre reagovať a nevyskytne a neaký problém,tak sa svojho štvornohého chlpáča zbaviť nebudete musieť. 😀 Tak Vám držím palce aby to dobre dopadlo.

natalia_1
11. okt 2013

@nikask
No my máme psíka v byte a von chodíme iba venčit a myslim že nemá kde pozbierat choroby... Nenechávam ho olizovat vonku veci ani jest mu nedovolim vonku, iba čo máme kúpené... Je očkovaný snád proti všetkému a pravidelne chodím k veterinárovi... ale ak babetko bude zle reagovat na psa, alebo ak bude psík zle reagovat na babo, tak určite si ho nebudeme moct nechat...Kedtak ho dame k našim , oni sú na rodinnom a psík ma knim dobrý vztah, tak by mu tam bolo dobre....Ja len dufam že sa ho nebudeme muset "zbavit", že bude všetko v poriadku...
Ale inak dakujem za tvoju skusenost, určite si budeme dávat velký pozor.

zazulka
11. okt 2013

Když je pes i dítě v pohodě, nic není proti. Ale my máme třeba psa potížistu a tam už jsou snad jen ta proti 😀

natalia_1
11. okt 2013

@zazulka
akože mna moj muž vždy vysmeje tým že šak naše babo bude večšie jak je naš pes, kedže to je trojkilový ratlík jak som písala, že ten sa ho bude ešte bát 😀 no tak som velmi zvedavá, ale tak zvažujeme samozrejme aj varianty ked ho budeme muset dat preč...samozrejme velmi neradi, ale nic sa nebude dat robit ked bude zlý...