Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

kisorka
23. feb 2008

Ahojte "psickarky", mame labradora krasavca, ktory nam dlhe roky "nahradzal" babetko.
Kazdodenne vysavanie je neznesitelne a unavne. Ale sme rodina aj s pejsankom a ved kazdy ma nejake tie svoje muchy /chlpy/... 🙂

Nasa pediatricka , ked k nam prisla na prvu navstevu po prichode z porodnice, tak poznamenala, ze deti co byvaju so zvieratkami su odolnejsie.

lu777
24. feb 2008

holky, tak manžel rozeslal hromadný email ve firmě kde pracuje jestli by někdo nechtěl našeho psa.. nemůžu uvěřit, že jsme to udělali, teď mám paradoxně skoro strach, že se někdo ozve a fakt si ho vezme... člověk si na něj tak zvykne, máme spolu tolik zážitků 😒 ..
jen doufám, že to bude dobrá rodina, hledáme někoho se zahradou, protože fakt potřebuje víc běhat.. bylo by supr, kdyby jsme jim mohli třeba jednou za čas zavolat jestli je ok, prostě si neumím představit že bude pryč a já ani nebudu vědět jestli je v pořádku 😢 😖

ale je fakt, že když to na mě takhle padne (už o tom uvažuju několik měsíců), tak ho stačí vzít ven, teď třeba vedle kočárku a nebo s malým v šátku a nejdýl za hodinu mám dost, jsem zničená do konce dne 🙄 😝
muž navrhoval, že mu koupíme nějaký spešl obojek,který zabraňuje tahání, ale zkoušeli jsme už asi tři a nepomohlo to skoro vůbec a pak už je jen ten elektrický co dá šok, aby se to pes odnaučil.. a to si neumím představit, to by byl fakt chudák, to si nezaslouží.. je to hodnej pes, ale prostě živej a potřebuje celý den lítat a lítat.. ono někteří psi se zklidní, ale náš je pořád jak štěně a to mu je 2.5 roku a má naprosto, ale naprosto stejnou povahu.. dobráckou, ale hodně živou a disciplína mu nic neříká, poslechne jedině pokud člověk drží pamlsek v ruce a je na něj hodně hodně ostrý..

teď mě jen mrzí, že to takhle dopadlo.. když jsme si ho pořizovali, tak muž už zkušenost se psy měl a říkal, že ho vycvičí.. z toho pak samozřejmě sešlo 😠 a bylo to na mě, takže jsem ho vzala na výcvik, měli jsme soukromé hodiny s lektorkou a byla to fuška, ale začal se zlepšovat.. pak jsem ale otěhotněla a musela jsem ležet a bylo po výcviku.. nemohla jsem ho ani venčit.. snažila jsem se předat všechno manželovi, ale protože to byla dost práce, je to tvrdohlavý pes (typické pro husky, prý), tak to pak nechal plavat.. já jsem mu říkala, že až budeme mít dítě, tak na to pak třeba chudák pes dojede a nakonec to tak dopadlo 😒

jinak s tím línáním: taky jsme zkoušeli nějaké vitamíny a trochu to pomohlo (koupili jsme konzervu s omáčkou a dali je do toho, tak je pes snědl.. teď je sezobe i z ruky, je to pažravec, sní i věci nejedlé 😅 není tlustý jen proto, že ho držíme zkrátka).. hlavně ale musí být dobré granule, aspoň průměr, ty levné ze supermarketů to je fakt neskutečný odpad, to bysme se uluxovali 🤐 ale i když se třeba dvakrát denně kartáčuje, tak je to všude, to je fakt... "nejlepší" je právě rasa jako třeba náš, kdy je napůl husky a má tak jak ty velké dlouhé chlupy navrch tak slaboulilinké a asi tři biliony vespod (aby na sněhu neumrzl).. to je fakt konečná 😅

ale stejně je úžasný, jak ty živí psi mají tolik energie.. když běží tak je to krása, je bílej a má velký hnědý oči 😵

domina
24. feb 2008

To je škoda, že na nezodpovědnost lidí doplácejí zvířata 😠 My máme bernskýho, který je doma v bytě s námi-večer jenom a přes noc.A je štěně, strašně temperamentní a strašně hrrr, takže taky žádná slast.Na procházkách po návratu z porodnice vůbec neposlouchal,tahal,utíkal nám apod.Ale časem se zo zlepšilo a ted je to OK.A k těm chlupům.Ty máme fakt všude.Ale neřeším to, prostě jak vidím chlup, tak ho sundám a hotovo.A to ještě máme dvě kočky.Je fakt, že každý den luxuju a vytírám, ale je to 30minutová záležitost.Tak já nevím, když si pořizuji psa a nejsem v přechodu,tak je mi jasné, že můžu někdy otěhotnět.Mě se tohle nelíbí, pokud ten pes není agresivní tak pak bych uvažovala ho dát pryč, ale ostatní věci se pode mě dají řešit s trochou trpělivosti.Na rovinu řikám, že se mi tohle nelíbí.

lu777
24. feb 2008

jo, Domino, naprosto souhlasím.. já jsem zodpovědnej člověk, takže kdybych bývala věděla, že manžel ho trénovat nebude (tehdy mě fakt naštval hodně, i když je fakt, že paní na tréninku mi pak říkala, že náš pes je fakt číslo, měla plný ruce práce 😅 ) a já nakonec nebudu moct, tak bysme si ho stopro nepořídili, je mi z toho smutno i trochu hanba.. ale pryč půjde jedině pokud najdeme nového dobrého majitele, jinak to nějak budeme muset zvládnout.. i když teď si to neumím představit, mužovi právě tenhle týden řekli, že bude mít víc služebních cest, takže se to zase o něco zkomplikovalo... ani nám nemá kdo pohlídat, ani psa ani malýho, abych je třeba mohla prostřídat a jít ven s jedním a pak s druhým...

muž ho má moc rád, ale prostě nechápe, že velkej pes zvlášť musí mít běhání a trénink, jinak to nejde.. on si s ním pohraje a pes si vedle něj lehce na gauč a tulí se když manžel pracuje na notebooku, to jo, to mají oba moc rádi 🙂
abysme ho dali pryč chci víc já, protože si myslím, že není fér, abysme si ho nechali za těchhle podmínek.. ještě má třeba osm deset let života před sebou, tak bych to radši udělala teď, aby si užil běhání a hrání někde kde mají velikánskou zahradu a tak...

jinak s těmi chlupy: no tak u nás se teda chlupy obírat nedají.. kdysi jsem to zkoušela, ale jsou jich fakt snad miliony, i veterinář říkal, že to je síla, ale pes je naprosto zdravý, prostě to prý tak bývá, možná je na něj v bytě sucho, pořídili jsme zvlhčovač, má vitamíny a je to prakticky stejný, jediný co pomohlo byly ty dražší granule.. tak nevím, prostě je to asi přirozený.. akorát že když chci jít někam v černým oblečení tak mi trvá tak půl hodiny to přejíždět lepícím válečkem, vyklepávat to a obírat. a pak se pes jednou radostně zavrtí a zas jsem jak bezdomovec 😝 😅 ale to by člověk přežil, jen kdyby viděl, že je pes šťastný a že se snese s dětmi a tak.. my si pořád říkali, že to s dítětem půjde, ale měli jsme kvůli malému na návštěvě teď několik rodin s malými dětmi a to bylo tornádo.. nakonec jsem ho musela buď držet za obojek celou dobu 🤐

ygreen
24. feb 2008

holky, my máme štěně bladhounda a zatím má necelých 60kg a ani by mě nehlo ho dát pryč. Jako jediné dva důvody uznávám agresivitu psa a alergii dítěte. Dát ho pryč jen kvůli chlupům je sobecký. Já nevím, co vás na chlupech tak děsí? Pokud na to dítě není alergické ani není astmatik tak bych to tak nehrotila.
Náš eda je maximální mazel a závisláček, ale věřím že s malým budou silná dvojka 🙂 Jediné, cvo ho budeme muset naučit je oddělovat své a melého hračky. Eda už odmala kamarádí s malými psíky, takže umí ovládat své velké tělo a teď ho už učíme být většinu dne venku. Manža mu staví boudu a až se malej narodí, tak bude v teplých měsících přes den venku a večer doma, ovšem domů bude moct kdykoliv.A chození s kočárkem a Edou u nás nehrozí, páč táhne jak hovado 🙂

Extra jsem se ptala porodní asistentky co si myslí o psovi a novorozenci. A prý je ideální, když může dítě vyrůstat se psem. Jen se nesmí nechávat osamotě, což je logické u jakéhokoliv psa. A ptala jsem se na sliny, páč Eda háže výstavní kemry, a vůbec to neva, páč psí sliny jsou prý léčivé. Sama asistentka nám říkala ať se podíváme na cikáňata, jak žijou, a málokdy onemocní, páč mají úžasnou imunitu!!! Chovat se k dítěti jako ke skleníkové rostlince je blbost. My všichni vyrostli na kobercích spolu se zvířaty a jsme v pohodě. Naše děti vyrůstají na vyleštěných plovoučkách a většina má nějakou tu alergii.

lucija
24. feb 2008

Lu777. Mě veterinář říkal, že psi držení v bytě línají celoročně. Takže se to snažíme pouze omezit. Je mi jasné, že ty chlupy tu budou pořád. My uvažujeme, že ji dáme pryč, protože když se malej narodil tak nám začala čůrat v bytě. Kluka miluje ale čůrání jí zůstalo. Musíme všechno přelepovat, protože když jsme pryč tak všechno otevře a vytahá, i lednici a tu většinou komplet vyžere a jelikož máme kuchyň v chodbě, kde je i pes tak máme smůlu. Věčně rozbité talíře, hrníčky atd. Takže u nás to je o něčem jiném. Je jí taky 2,5 ale pořád jako štěně. A to čůrání, každý den vytírám savem, ale přece jen.... A co až malej začne lozit?

ygreen
24. feb 2008

lucija: a nechcete zkusit odbornou pomoc? My s Edou chodili do psí školy Ambra (Trója a Čakovice) a tam ti určitě poradí a řeknou, proč to dělá.
Eda začal v 1 roce ničit vybavení bytu. Nejdřív si ničeho ani nevšimnul a teď zlikviduje vše, když je doma sám. A řekli nám, že v roce přestal tolik spát a ukrutně se nudí. Vyřešili jsme to tím, že je jen v předsíni, kde nic není a venku (tedy když nejsme doma, jinak si ničeho ani nevšimne). A prodávají spreje, které psům hrozně vadí a ty nastříkáš na věci, které nesmí brát pes do huby (třeba tu lednici).

domina
24. feb 2008

LU tak at k Vám návštěvy nechodí 😀 Nebo jen na vlastní nebezpečí.Ten náš je fakt jak tele neohrabanej a někdy je to masakr, když příjde návštěva, ale jejich problém, tak at k nám nechodí .On miluje lidi a psy a tak to taky dává najevo.Tak to ještě nějak zkuste.víš co, ono si pořídit takovýhleho psa a ještě k tomu do bytovky je zátěž i bez dítete.ygreen, nejste s počernic?

danielala
24. feb 2008

No tak ja mam trosku vycitky svedomia, lebo nasa havina (yorksir) od narodenia malej naozaj trpi - bola vystrnadena z postele, ma nedostatok pozornosti a cely den na mna smutne pozera a zazera na malu, ako sa s nou maznam. Bojim sa ju k nej este pustit, takze este aj lehatko s babom mame na kuchynskom stole, co asi nie je trikrat bezpecne. Ale viem si predstavit, ze keby mala havina pristup k malej, tak ju celu poolizuje a doskrabka pazurikmi, sice vzdy po venceni umyvame labky, ale ktovie, co tam vonku poolizovala, tak mi to pride nehygienicke. Odkedy ste pustali havinov k dietatu? Ja viem, ze ked mala zacne lozit, asi sa uz tomu nevyhneme...

maca793
24. feb 2008

pes a dieťa to je fajn kombinácia my máme dvoch psov doma od malička sú s dieťaťom v kontakte, dieťa nie je náchylné na baktérie a nemá nijaké alergie na chlpy.

jabber
24. feb 2008

Holky na to línání psa nám pomohl pangamin a pak je samozřejmě dobrý ho každý den chvíli projíždět někde venku kartáčem. Máme psa u našich - labradora, od jara do podzimu je na zahradě, ale přes zimu holt doma, bo by venku zmrznul (předtím jsme měli novofundlanďana, ten byl venku do mínus 20 😀 ). Takže u našich jsou chlupy taky, přestože se luxuje a vytírá, tomu se prostě člověk neubrání. Nijak zvlášť to neřeším, prostě když na sobě má malá někde chlup, tak ho sundám a hotovo a jak leze, tak jí prostě několikrát za den umyju ruce. On ji strašně zajímá, pořád za ním leze, kdykoliv si pes někde lehne, tak ona s pokřikem za ním, on jí po očku pozoruje a když k němu doleze, tak si k ní položí hlavu na zem a ona ho drbe na hlavě a tahá za uši. Je to roztomilý 🙂 . No a když nemá náladu, tak se už když se malá blíží sebere a jde prostě pryč. Je na děti zvyklý, už zažil před naší dcerou 3 děti úplně od miminka, takže pohoda 🙂. A že si s nima užil - od zkoumání očí, uší přes tahání za chlupy až po prst v zadku 😀 . Jen nechci aby jí olizoval obličej, což on moc dobře chápe. Myslím, že je pro děti přínosem (pokud nejsou samozřejmě teda alergici), když žijí v domácnosti s nějakým zvířátkem, prý jsou pak citlivější. A taky mají lepší imunitu 🙂

domina
24. feb 2008

Danielo, my ho k Verče pouštíme furt, ale jenom pod dohledem a nesmí jí lízat.Vždycky jí vezmu do náruče,jdu s ní k psovi a ukazuji mu jí,on si k ní čuchá a nic jí nedělá.Pak ho to přestane bavit, když nic nedělá a jde pryč.Ale je fakt, že jsme ho taky trochu odšoupli na druhou kolej, ale ani né kvůli tomu, že na něj není čas, ale protože si pokaždé když šahám na zvířata myju ruce, tak se mě nehchce si je furt mejt.Musíte podle mě začít co nejdřív, dokud ona se moc ještě nehejbe,pak jak se začne mlejt on su bude myslet, že si chce hrát a bude na ní moc rychlý, takhle bude naučený, že musí pomalu.Jo a naše kočky taky vyhazujem z postele od té doby co je malá.A taky to přežily 😉

oveckanecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabber
24. feb 2008

danielala - měla bys je seznámit co nejdřív, jinak na ní pejsek zanevře tak, že ho pak třeba budete muset opravdu dát pryč. Tak jí olízne, no a co, tak jí omyješ, to se stane ještě milionkrát, když s vámi bydlí 😉 . Když se narodil bráchovi první syn a u našich ještě bydleli, tak jsme mu miminko nechali očuchat hned první den a nikdy ho nikdo od něj neodháněl. Četla jsem, že aby pes nezačal žárlit na dítě, tak se mu musíš hodně věnovat právě v přítomnosti dítěte, třeba ho víc drbat nebo mu něco dobrého dát, on si pak spojí, že to dítě má pro něj výhody 😉

jabber
24. feb 2008

lusil2005 - úplně tě chápu, takovouhle situaci měli manželovo rodiče, když se manžel narodil 🙂 . Měli čuvače a ten si na to dítě nikdy nezvykl (taky tam teda byla trošku chyba ve výchově), prý to bylo o nervy pořád hlídat jestli pes není náhodou u malého, protože strašně žárlil. A vyvrcholilo to, když byly manželovi asi 2 roky a máma ho našla jak stojí v kuchyni v koutku a pes stál proti němu a vrčel mu do obličeje. Tehdy ho nechali utratit. Nepřipadalo v úvahu, že by si někdo takhle zlého psa totiž vzal.

oveckanecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sue
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanulik
24. feb 2008

Ahoj holky, my máme dvě jezevčice a doufáme, že to zvládneme. Jsou teda taky dost rozmazlené, ale koupili jsme jim takovou tu výstavní klec, kam se dají v případě potřeby zavřít (teď v ní spí a jsou docela spokojené, mají tam svoje útočiště), tak snad s tím nebudou problémy. A že máme doma chlupy? Jasně, že máme. Ale neznamená to pro mě nic jinýho, než že jednou denně zametu, což bych dělala stejně a 2x týdně vytřu. 😉

lusil2005
24. feb 2008

u nas to nebolo tym ze by bol havo zly, len tym ze je dost velky a naozaj by mohol byt zly na niekoho kto nieje jeho panom a snazi sa o to ☹ tazko si zobrat dospeleho psika takeho plemena. a este k tomu do bytu. on by vonku nevydrzal kedze bol cely zivot v byte. aj som mala pokusy naucit ho na dvore, ale po hodine sme pribijali spat panty na vchodovych dverach. hodinu v kuse totiz do nich busil a vrazal 😅

pietra
24. feb 2008

ahojte, tak sa k vam psickarkam pridavam. My mame doma dvoch hafanov, airedale teriera a orieska - jazvecik s niecim. Ten vacsi je ako kazdy terier temperamentny, ale pri malej sa cely spomaluje a je pri nej velmi opatrny. Odkedy sme malu doniesli z porodnice, su spolu v kontakte. Mne nevadi, ked ju oblizuju, samozrejme, branim v olizovani tvaricky, ale ani tomu sa neda vzdy zabranit. Psy malu miluju a ona sa na nich zabava. Spociatku som sa bala chodit s nimi aj s kocikom von, ale dnes to uz zvladam bez problemov. Mam vodidlo opasane okolo hrudniku (styl polovnickych vodidiel), na nom rozdvojku, takze psy su na vodidle a ja mam volne ruky. Mala zatial nestvornozkuje, takze jej staci mensi priestor. Kupili sme velikansku ohradku (200cmx135cm), tam dali penove puzzle a to je jej priestor, kam psiska nemozu a nie su tam ani chlpy. Kedysi sme mali koberce, ale teraz mame len parkety, lebo sa lahsie cistia od psich chlpov.

miriamkac
24. feb 2008

Ahojte. Ja sice doma nemam psa, ale mam u rodicov /so sestrou sme si ho "vymodlikali" a potom sme obe "odliezli" 😖 /. Ked sa narodila mala, mala som obavy, ale dala som ju onuchat hned ako som prisla z nemocnice. Potom hafan chodil kazdu chvilu za nou obzerat si ju...bolo obdobie, kedy trosku ziarlil, ale ked zistil. ze sa v podstate nic nezmeni, tak je OK. Teraz pred nou uteka, lebo mu lubi robit "zle"...pcha mu pod nos piskoty a potom mu ich zoberie... 😀 , opica....Ked prideme tak ju celu vyoblizuje a chlapcov zobral automaticky, akurat nema rad, ked placu....odiie z izby
Takze moj nazor....ked pride dieta do domu...okamzite ho treba zoznamit so vsetkymi, ktory tam byvaju...aj so psom...oni su zvedave a prave vtedy mozu aj nechtiac ublizit.....

zuzkafuny
24. feb 2008

Ahojte... mi trvalo prečítať takmer všetko čo ste napísali 🙂
Ja tiež milujem psíkov a tak mám aj ja svojeho miláčika... faraonskeho chrta. Je to taký besník besný, ale napriek tomu, že je šteňa je k mojemu malému milý a dosť opatrný... Zatial je len v byte hoci bývame v domčeku, ale ešte nemáme plot ☹ no a keď bude, tak bude tráviť väčšiu časť vonku... ale večer domov! A prechádzka bola zo začiatku katastrofa...! Je to ešte šteniatko a má takú silu... ale trpezlivosť ovocie prináša a teraz mu to už celkom pekne ide popri nohe... kým nevidí niečo pohyblivé po svojej strane 😖
A chlpy mi nevadia... som maniačka na zmývanie podlahy a nerobí mi problém ju umyť aj tri, štyri razy 😅

katusha
24. feb 2008

ahojte, precitala som si len par prispevkov 😉 ale ja si myslim, ze psik v byte moze byt aj s dietatom, pokial je poslusny 😉
lusil2005, aj my mame argentinsku dogu, takze uplne chapem, o com pises. je to velmi tazko zvladnutelne plemeno 😒 ale my mame psa na dvore, takze to nie je nejaky problem

yvka
25. feb 2008

ahojte, my máme tiež psíka v byte /rhodezsky ridgeback/ a máme 2 deti. Malý s ňou vyrastal. Nechala si robiť so sebou čokolvek. Strážila ho, nechala po sebe skákať a pritom všetkom ten pes bol šťastný že môže byť snami. Síce je to psík krátkosrstý ale plzne tak či tak. Musím ale povedať, že kým ostatné deti v škôlke boli choré malý sa pekne držal. Ale celkovo má to dieťa úplne iný rozsah chápania a citového rozvíjania keď vyrastá so psíkom alebo iným zvieratkom. 🙂 🙂 . Je to úžasné. Teraz máme dcérku a keď sme ju doniesli z pôrodnice tak sa išla zblázniť od radosti. Dali sme jej jej plienočku a aj malinkú ovoňať a to jej stačilo. Keď malinká plače tak chodí nervózne od kolísky za mnou a naspäť. 🙂 Takže podľa mňa je to všetko o vzťahu človeka k psíkovi. Nad tým všetkým treba rozmýšľať ešte predtým ako si psíka kupujeme! Či si kupujeme hračku alebo člena rodiny! 🙂 Ale priznávam, že veľa záleží aj od povahy psíka! 😉

krikri27
25. feb 2008

Já jsem se jako těhu bála, jak to se psem uděláme, ale dát ho pryč je děsná kravina, to mě přišlo divné, jak je ted v telce ten pořad a v upoutávce je něco jako.."čekáte dítě, Darujte svého psa.."To jakože se to vylučuje? Zvláštní názor 😲 no je to nesmysl,to už vím
nebojte se, kdo se bojíte, je to bez problémů 🙂
Na začátku jsme měli zábranu do dveří do ložnice ze staré postýlky, aby nám nelezl do postele, jak to dělal rád 😎 ale to jen chvilku 😀 pak prostě sám začal spávat na zemi a nahoru nešel 🙂 a začal spávat malé pod postýlkou, normálně hlídal její dech, takový oddaný strážce, vždycky se tam nasoukal, když jsme usnuli a hlídal ji 🙂
Vodím ho s kočarem, ví, že nesmí tahat a držíse, i když potkáme psa, ale bez kočaru se teda nedrží 😉
Vysávám furt
A normální pes, kterému se neubližuje by nikdy malému dítěti neublížil!!!!!!!!!Může mu tahat za jazyk a bude držet jak přibitý, protože vycítí, že je to malé trdlo a teprve až poroste to dítě tak, že ten pes usoudí, že už má trochu rozumu, dá mu najevo, že se mu to nelíbí 🙂 Máme v rodině 4 psi a mám vyzkoušeno na 3 dětech 🙂 to jsou zákony přírody 🙂

digysa
26. feb 2008

Ja nie som nejaky extra zvieraci typ cloveka, mam doma rybky 😅 , ale proti psovi by som asi nic nemala...

Zato moj manzel je naopak milovnik zvierat, ale zastava nazor, ze aj dobrucky, milucky a vycviceny pes sa moze "utrhnut z retaze" a staci iba raz a dieta je zmrzacene na cely zivot... Tak si teda psika odkladame na neskorsie...moj syn sa v parku hrnie za kazdym psom, tak viem, ze neskor asi jedneho psika do rodiny prijmeme....

Ale napr. macky- to nikdy!

digysa
26. feb 2008

Este maly dodatok: tema bola : Pes v byte...tak u nas nepripada do uvahy mat psa vnutri. To je jedno, ci by to bol byt, alebo dom.....obaja sa zhodujeme, ze tie vlasy a zapach psa v dome naozaj neznesieme. Ja by som iba chcela naznacit mamickam, alebo rodinam, ktori maju psa v byte, ze ten byt naozaj "smrdi", co vy uz necitite...lebo ste na to zvyknuti...
Mame par znamych aj rodinu, co maju psa, ale teda nic moc....a to jedna rodina ma dokonca upratovacku v dome kazdy piatok..... 😒 😲 😲 😲

zuzkafuny
26. feb 2008

Digysa... každý má svoj pach... aj pes. Ale sú psíky, ktoré sú bez psieho zápachu a dokonca vhodné pre alergikov. Ja mám psíka, ktorého psím pachom necítiť ani keď zmokne... a byt nesmrdí. Ale riadim ho každý deň 🙂

mackaplacka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka79
26. feb 2008

Ahojky holky tak my máme zlatého retrívra 6letou dceru a k tomu čekáme ruhé. bydlíme v bytě: je to těžké já vysávám několikrátk denně a celkově musím uklízet více, ale nijak mně to nevadí beru to jako malý relax a mám to za prá minut hotové potom také Vánoce a jiné generální úklidy u nás nehrozí. Dcera vyrostla vedle psa bylo to super, je zdravá a odolná. A jak malý myslím si, že to zvládneme. Ač ,možná na Vánoce budeme bydlet v domečku, už bych našeho psa nedal pryč. Někdy mám myšlenky, že mi to za to nestojí psa v bytě,a le pak jsou dny kdy to ne úžasné. podotýkám ato má ke všemu epilepsii, ale jinak je to náš skvělý pes. 🙂 Je to sporné co je pro a proti a rozhodnutí je vážně na rodině, protože ta starost je velká jako o další dítě. 🙂