Pes a dieťa v byte. Aké sú pre a proti?

kacicka33
22. feb 2008

Ahojte,chcela by som vas poprosit o vase nazory na spoluzitie so psom v byte. Uz sme boli rozhodnuti darovat psika, ale v poslednej chvili sme sa rozhodli nechat si ho. Zije s nami takmer tri roky a nemame to srdce len tak sa ho zriect ☹ Je to predsa clen nasej rodiny. Na druhej strane je tu nase babätko, ktore uz onedlho zacne lozit po zemi a..co potom? Vysavame kazdy den, ale predsalen sa byt neda udrzat v 100% cistote, zvlast ked pes plzne (zlaty retriver). Prosim vas o vase nazory, pokial ste niekto v podobnej situacii, ako to riesite? Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede.

evitkamalicka
3. mar 2008

cervena ciapocka ano polovnicky a preto ma tolko energie potvorka jedna

cervena_ciapocka
3. mar 2008

ale dobre to maskuje za ten nezny pohlad maznacika 😵

evitkamalicka
3. mar 2008

ciapocka, hej ten jeho krasny ksichtik, tomu sa neda odolat

mory
3. mar 2008

😲 keby mi niekto zozral diely z puzzle oooooooooo tak to by som bola zlaaaaaaaaaaa 😠 😀

evitkamalicka
3. mar 2008

mory ved prave, ja som na to hakliva, clovek sa s tym trapi a potom to ta potvora zozerie

mory
3. mar 2008

ale chudak pes nevie co je to puzzle? 😀

evitkamalicka
3. mar 2008

mory jemu je jedno co zozerie a zazrakom ho ani brucho neboli, takze sa asi nikdy nepouci

mory
3. mar 2008

neboj nauci sa sak je len stena 😉
ja idem na prestavku tak sa majte 🙂

svetluska.p
3. mar 2008

ahoj babule, my mame chlpacku Gulicku. je to oriesok. mama b ola cistokrvny spic a otec bol krizeny cau cau s huskim. veeelmi zlate psica. mudre, pocuvne, rozkosne 🙂. aky pan taky pes 😀 😀 😀 😀 . ma uz 7 rokov. nemame ju doma, lebo muzik nie je zyknuty na zviera v byte. ale je u mamky. no nedala by som ju za nic. ked bola stena, nelikvidovala nic. len mamkine opatkove topanky. vsetky. mamka bola zufala a raz nestastne drzala v ruke obzratu sandalu a kricala na mna : preco to zviera obziera len moje sandale a tvoje nieeee..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mory
3. mar 2008

svetluska asi jej vonali 😀

svetluska.p
3. mar 2008

mory 😀 😀 😀 😀 😀

svetluska.p
3. mar 2008

inak som sa nevynadrila k teme, ze psik vs. babatko. este mimco nemame. ked som bola tehulka, tak havkacka s nami aj tak nebola v byte. ale osobne si myslim, ze psik a drobec v jednom byte nie je na skodu. aspon sa drobcovi jednak posilnuje imunita 😀 a jednak si myslim, ze take deti maju lepsi vztah k prirode a zivym tvorom. nie? 😉

zuzana222
3. mar 2008

ahojte, ja pridam moj nazor, od narodenia malej mame v dome 2 psiky, vonku tiez mame. nemali sme nikdy problem aj ked vsecia (babky, dedky🙂 mali s tym obrovsky problem, lebo "to sa nema".. mala ani nebola chora, ani nijake alergie, aj detska lek. nam povedala ze psiky vobec nemusia ist kvoli nej von. dodnes su vnutri akurat ze im zachranujem zivot, lebo dcerka im uz robi dost zle, taha ich za nohy a podobne. a oni "len drzia" 🙂 ja si myslim,ze kto ma pekny vztah ku psikom,tak spoluzitie bude v poriadku, ten pes si zvykne, dokonca ku nam pride navsteva a jednu z tych 2 co mame vnutri musime zavriet prec, lebo ked idu smerom k dcere chcela by ich zozrat.

zuzkafuny
3. mar 2008

Evitka... bígl je úžasný pes... a až nechceš aby bol zneho ešte väčší demolátor, treba ho unaviť...
Ja teda viem o čom hovorím... to naše štvormesačné je besné a tak s ním idem na kopec a pustím ho tam nech si lieta... Teraz keď pršalo (teda ako sa on bojí dažďa 😀 😀 😀 -somárisko 😀 😀 😀 ) bol len doma a strašne vyvádzal...! Som rada že je už pekne 😀

evitkamalicka
3. mar 2008

zuzka ja mam pocit ze tento nas pes je neunavitelny 😀

zuzkafuny
3. mar 2008

Aj ja som si myslela 😀
a ja mám chrta... 😉

zrzuska
3. mar 2008

evi no bigl je dost tvrdohlavy pes. to hej a ma vela energie lebo je polovnicky. potrebuje vkuse nuchat a behat a ist po stope 😅
my sme prave preto kupovali nemecku dogu, ze je super k detom. a ked sme nasho aj odmalicka ucili k cudzim ludom a ku detom. teraz je taky dobrak ku vsetkym. a je to lenoch, prave preto sme ho chceli. nam ani nic neznicil ked bol este maly. je to taky spachtos. a trochu nam trvalo kym pochopil, ze zo stola sa neberie. to som len otocila hlavu a uz kradol 😀 ale my mu zo stola nikdy nic nedavame. krmime ho iba z misky a dostava skoro stale iba granulky a teraz sa neopovazi si nieco ukradnut. kolace na vianoce boli na stoliku v obyvke a nic nevzal ani raz. takze tam len ho netreba krmit od stola a pochopi aj to ze nesmie kradnut 😉

jeeeeeeej chrt. aky?

zuzka ahoooooooooooj. no pozri v akej teme sa najdeme. typicke co? hehe 😅 😅 😅

bay
3. mar 2008

No my mame v byte troch psov... sice tehu zrovna nei som, ale co nie je urcite bude, ale rozhodne stvornozci nepojdu z domu! Jedine o co pridu je izba a gauc (kedysi mali aj telku, ale tu sme im uz zhabali) 😀 bo kedze pre detsku izbu zatial nemame ine vyuzitie, je z nej psia. No a z prichodom mimca pojdu holky do predsiene.

nasticka
3. mar 2008

ahojte baby, jen letmo jsem vas cetla, ale neuniklo mi sluvko "bigl" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jezis to je kapitola sama o sobe, my mame tez bigla- fenku, sezere na co prijde, jak odepnu z voditka tak ohluchne..ale k male je naprosto zlata, nasi Andulku miluje a je kouzelne sledovat, jak se spolu poznavaji a "otukavaji"
mame jeste jednu cubu, krizence, ta se deti hrooozne boji, takze tam musim davat pozor, aby ji mala moc neobtezovala..ale mame psy v byte a bez problemu....vytiram teda asi 4x denne, ale mala si s nimi lozi po zemi a nemam ten pocit, ze by ji to nejak skodilo..nechci, aby vyrustala ve sterilite a oliznuti od psa jeste nikoho nezabylo 😉

katusha
3. mar 2008

baby tak ten bigl je super 😀 a ten jeho pohlad. no nedali by ste mu 5 korun? 😅
kamoska ma ratlika a to je tiez ako zive striebro 😀

evitkamalicka
4. mar 2008

zrzuska my ho nekrmime od stola, tiez dostava papat len z misky a len svoje zradielko

zrzuska
4. mar 2008

evi tak mu mozno trosku potrva kym pochopi 😅 netreba sa vzdat

evitkamalicka
4. mar 2008

zrzuska, no ved uvidime

zuzkafuny
4. mar 2008

Zrzuska... Faraónskeho chrta... Aj ho mám v albume 😉

lu777
7. mar 2008

tak já hlásím, že jsme pejska dali pryč 😒 😖 (jak jsem psala, nebylo to kvůli obavě z nemocí nebo úrazu, ale prostě to byl náročný pes a manžel byl často na služebkách plus šíleně líná, takže opravdu hodně úklidu navíc)..
nakonec to dopadlo tak,že se nám ozvala paní, která měla už asi čtyři psy a je strašně zaměřená na domácí mazlíčky, v důchodu, ale mladá, jen okolo šedesátky, bydlí na vesnici, má větší zahradu, za domem louku a les.. hodně chodí na houby a na výlety a má dceru a syna a ti milují ježdění na kole a chození po horách, takže náš pes Anděl to tam bude mít jak na dovolené 🙂
mimoto má na něj celý den čas, takže se těšila, že ho zkusí ještě trénovat, i když už mu je 2.5 roku..

paní je moc příjemná, byli u nás a my u nich, abysme se poznali... můžeme kdykoli zavolat nebo se i stavit.. včera jsme volali, měl za sebou dvě procházky po asi pěti kilometrech, plavání v rybníce a skamarádil se s jejich kočkou 🙂
tak jsem moc ráda, že to takhle dopadlo, nemusíme mít výčitky svědomí a pes je v pořádku...

lucija
8. mar 2008

Ahoj holky,
Lu777, bude mu tam určitě líp, neboj, a Ty si snad za chvíli taky zvykneš 😉 Já kdybych našla něco takového pro tu naši důru tak ji tam taky hned dám 😅
Ale teď se chci zeptat holek které používají tu ohlávku. Našla jsem dvě od dvou firem, jedna je levnější a jedna dražší. Chci vědět, jestli třeba ta levnější má stejný účinek. I když asi by měla, když je to na stejným principu, že? Které tu ohlávku máte, poraďte mi prosím. Díky 😵

kalo
8. mar 2008

lucija: co je to ohlávka??? Já to snad nikdy neviděla 🤐 A na co se používá??

lucija
8. mar 2008

No holky tady psaly, že je dobrá ohlávka Halti, je to proti tahání, aby s náma mohla chodit ven. Ona docela tahá tak jsem to s kočárem a s ní zkusila jednou a měla jsem dost. Mrkni do vyhledávače a uvidíš 😉

schnek
8. mar 2008

evitko, my máme bígla, taky to byl děsnej rapl, ale věkem se to zlepší, neboj 😉

cecil
10. mar 2008

evitko, nechci strašit, ale náš bígl je opravdu neutahatelný (jsou uzpůsobení na to, aby dva, tři dny v kuse honili při honech), sežere všechno, co se hne i za cenu, že to hned potom vyblije, je tvrdohlavý, dělá že neslyší, jde si za svým a na vodítku by utáhl tři dospělé! Ale k dětem je zlato! 😵 a nechá na sobě dříví štípat.

S kousáním bot atd. se to zastavilo až ve dvou letech a vůbec se zklidnil až tak po druhém roce věku.
Ale my ho máme venku na dvoře a na zahradě, a spí v teple v kotelně. Toš tak 😉