Po večenom mlieku zuby už nečistíme. Ako to riešite vy?

pepapo
6. aug 2008

Ako prosim vas riesite umyvanie zubkov vecer? Umyjeme si zubky, ale zaspava alebo lepsie povedane ukludnuje sa pri mliecku,cize zubky su spinave cez noc, a po mliecku mu kefku do pusy uz nedostanem....date tipy?dakujem

kvetinka1234
6. aug 2008

Pepapo, aby mal maly cez noc ciste zubky, niet inej moznosti len mu ich umyt po mliecku. Treba trvat, aby zubky bola posledna cinnost pred ukladanim do postielky. Skus vymysliet, ako by si mu umyvanie zubkov zatraktivnila. napr. kupte spolu v drogerii kefku, aku si on vyberie, alebo si spolu s nim umyvaj zuby aj ty alebo som na internete natrafila na zubnu kefku, ktora hra melodie a pod. Drzim paste.

bibula
6. aug 2008

😀 no ja mojho maleho kojim aj v noci,to mu mam zakazdym umyvat zuby? u deti ide skor o zvykanie si na umyvanie ako o hygienu zubkov. 😉
moj maly si "umyva" ,ked sa vecer kupe,tak vo vani si kefkou pobehuje v puse,ale umyvanim by som to nenazvala 🙂

milhaus
6. aug 2008

ja malej umyvam zuby každy druhy den s pastou detskou ked sa kupe, už si na to zvykla ale manželovi pusu neotvorí

lara1znk
6. aug 2008

my umyvam zubky vo vani takze tiez este maly dostane mliecko, hlavne je aby zubky ostali ciste po jedle, aby v ustockach, medzi zubkami neboli ziadne zvysky jedla. mliecko je v pohode

bubba
6. aug 2008

no my sme do 1,5 roka zaspavali pri mliecku.potom som sa rozhodla ze jej zacnem umyvat zubky 2x denne(myslim poriadne)a preto musi mliecko spadat pred druhe umyvanie...tak sme zacali davat mlieko skor a zaspavame teraz prezmenu pri knizke ja kym jej citam,ona si cisti zuby a ja ju samozrejme navigujem.
a podotykam,ze cistime zubky aj prilezitostne ak nahodou zje cukrik alebo nieco sladke co sa napcha do zubkov

tretulka
7. aug 2008

no ja som tiez riesila tuto dilemu, umyjeme zuby vo vani pri sprche alebo kupani, ale potom pije mlieko, to ma taky ritual este z dob kojenia, nekojim len 4 mesiace, ze mlieko je to posledne pred spanim...tiez sa pokusim prehodit cinnosti, najprv mlieko, potom zuby a postielka, dufam, ze sa mi to coskoro podari...cez den ked spapa nieco sladke tak zubky umyjeme, niekedy si aj sam pyta kefku a chce si cistit zubky, no pochybujem o kvalite tohto umyvania, aj ked mu asistujem aj ja, ale nedovoli mi umyt zubky tak poriadne, pripadne ich zatne a zahryzne do kefky...hadam sa to casom zlepsi

bubba
7. aug 2008

tretulka mne ked mala odmietala si dat umyvat zubky,raz som jej dala jest makovu telku a potom som jej tvrdila ze sa jej vykakala zaba do ust aj macka....potom som jej ukazovala makove zrnka co som vyberala na kefke aby verila a tak zhnusene sa na to pozerala ze odvtedy no problem s docistovanim zubkov 😀 😀 😀