Polotovary s koreninami. Nie je skoro dávať ich deťom?

tanja61
17. apr 2008

ahojte co si myslite o polotovaroch pre nasich drobcov?mojmu velmi chutia po niektore ale zamyslala som sa nad tym ze ked citam zlozenie tak obsahuju aj koreniny,mlieko a hociake ine prisady,myslite ze je to ok?zda sa mi to skoro aby sa takym detom davali jedla ktore su prikorenene aj ked toho je tam minimum ale predsa 😒

pezincanka
21. aug 2008

Markiza, a ty si tu? Ja tu uz debatujem v buducimi mamickami z oktobra 2008 a ty tu?

markiza
21. aug 2008

coooooo, uz si v oktobri 2008? nieco si nam zatajila? 😉 😵

som tu, ale len omrkujem.... zajtra nas caka agrac, mala musi vidiet koniky 😅

pezincanka
21. aug 2008

K tejto teme: dnes so m v Tesco skoro kupila nejaku HIPP kralik, ryza brokolica, ale bola solena, tak som to nechala tak. Nevsimla som si, ze by boli nejake koreniny v HIPP, kupujem tie, ktore si dobre snazim nastudovat (ale uz som sa par krat popalila, nevsimla som si mliekov spenate a zemiaku a maly sa vyhadzal....) vzdy nadavam, ze je to take male pismo. Ak nechcete sol, treba to studovat. Ak nechcete cukor, musi to byt na ovocnej napisane v kolecku.... Ale rocne dieta uz bezne moze viac byliniek, aj paradajky, aj mlieko... a pomaly aj sol. S tym obsahom masa- ja som citala, ze idealne ma byt 8-10% koncentracia masa v jedle, takze by to sedelo, ale ma to byt 30g (50g je vela, nie?).

Ja to skratka kombinujem, podla toho, ake suroviny mam doma. Nemam problem dostat kvalitne kurca a kralika, tak toto masko varim doma s bio zeleninou, alebo Hipp zeleninou, ak nemam (teraz v lete nie je problem). Ak cestujeme, davam Hipp. A kupujem Hipp, alebo inu znacku vtedy, ak je v nej napr. telacina, alebo kombinacia maska so zeleninou, ktoru sme davno nemali. Moja oblubena cestovana je 190g kralik, zemiak, fenikel, lebo je biela, a neuspini vecicky. 😉

markiza
21. aug 2008

tiez som si vsimla sol v hippkach do jedneho roka 😀

marorlinko
22. aug 2008

tanja61, nemyslim si,ze je tuna v uk maly vyber pre hotove jedla pre deticky, okrem znacky hipp, je aj heinz, cow &gate este jedna,ale nepamatam si znacku, je ich dost, inac nie len hipp je organic ,ale aj ostatne co som pisala tuna, mne dr povedala,z e nesmie obsahovat ziadne konzervacne latky anoi farbiva, gluten, sol.
to detske jedla neobsahuju, to ,ze su tam jemne koreniny, to dietatu neublizi, skus to ochutnat, ved je to takmer bez chuti to jedlo. tvoje uz ma rok, takze sa neboj,,ako tuna uz bolo pisane tieto jedla su prisne kontrolovane, rovnako aj ako ostatne vyrobky pre deti co sa tyka jedla. mojmu chuti od heinz, je to starsia znacka ako ostatne,ak ti vadia prisady, tak nekupuj ich, ale navar mu sama.

nikuska123
25. aug 2008

Ahojte dnes som malej navarila polievocku s mrkvy, zemicika, trosku kuracinky, pomixovala som to a ona mi to spraskala. tak sa tesim a kedze masove Hippka nechce papat, budem jej varit masko doma 😉

zade
25. aug 2008

absolutne neuznavam...