Polotovary s koreninami. Nie je skoro dávať ich deťom?

tanja61
17. apr 2008

ahojte co si myslite o polotovaroch pre nasich drobcov?mojmu velmi chutia po niektore ale zamyslala som sa nad tym ze ked citam zlozenie tak obsahuju aj koreniny,mlieko a hociake ine prisady,myslite ze je to ok?zda sa mi to skoro aby sa takym detom davali jedla ktore su prikorenene aj ked toho je tam minimum ale predsa 😒

smary
17. apr 2008

tanja ja som velky zastanca kupenskej stravy pre dojcata (je jedno akej znacky-hipp,hami,sunarek,hame,alnatura) a tieto prikrmy su sledovane,testovane a pediatrami odsuhlasene,takze nevidim dovod,preco by som sa toho mala obavat,ak sa ti aj napriek tomu nezda vhodna nejaka zlozka (mlieko,lepok,sol) tak urcite najdes aj prikrm bez nej a a tak kup ten,staci len citat etiketu a rozhodnut sa 😉

a este nieco o kupovanej strave
http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

a este nieco co ti mozno ulahci vyber
http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_kojeneck...

tanja61
autor
17. apr 2008

smary:no to ano ale ja som v Uk a tu taky vyber nieje,kupujem hipp bio pretoze sa to vyraba aj u nas,len ja som sa vlastne pytala ci to nieje priskoro pre take deticky aby papali korenene jedla?

smary
17. apr 2008

tanja ale v UK potom mozno mate ine hippky,lebo tie co kupujem ja su ochutene bylinkami (majoranka,kopor a pod.) prip.trosku ale fakt len minimalne mnozstvo soli,ale to vsetko je vhodne...tak neviem ake koreniny mas presne na mysli...

tanja61
autor
17. apr 2008

no tu ked citam tak v prisadach je vsetko bio samozrejme ale obsahuje to napr.papriku,cesnak,oregano,basil a rozne bylinky a to ma tak trocha prekvapilo ze su to pokrmy od 7mesiacov a uz obsahuju rozne koreniny.. 😒

smary
17. apr 2008

tanja tak s paprikou a cesnakom som sa este v detskych prikrmoch nestretla,teda aspon som take este nekupila a nemate tam aj nejaky vacsi vyber,ze by si kupila len take co su ochutene menej? ....ale zas na druhej strane,mne pediatricka povedala,ze ak by to nebolo pre deti vhodne,tak to do tej vyzivy nedaju,ale zase kazda mamicka asi vyciti,co uz chce dat papat dietatku a co este nie...su mamicky,ktore davaju detom uz od polroka jest takmer vsetko ,takze ja si myslim,ze trochou korenia vo vyzive my-opatrnejsie nic nepokazime,kazdopadne su nebezpecnejsie veci,na ktore by som si pri detskom stravovani dala pozor (lepok,laktoza,rozne kypridla,umele ochucovadla,umele sladidla,celkovo cukor,farbiva,zahustovadla,konzervacne latky,dusicnany,...)

martinabarak
17. apr 2008

Tanja, ja som zasa citala, ze je lepsie davat kupenu zeleninu ci uz bio, alebo mrazenu. Zacat by sa malo takouto zeleninou, pretoze sa da odsledovat pripadna alergia, co pri kontrolovanych vyzivach nie je mozne. Tak aj vies co tam davas. Koreniny, kopor, bazalka, oregano, cesnak sa podla tabulky, co pouzivam moze od jedneho roka. Takze mozno v UK maju ine tabulky 😉
Polotovary kupujem, len ak niekam ideme. Hoci papame ovocne vyzivky, pretoze este nie je sezona a jablka a banany stale jest nemozeme ..

trixi
17. apr 2008

kuk na- tu je o detskych vyzivach diskutovane:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tanja61
autor
17. apr 2008

martinabarak:ano ja kupujem bio zeleninu a malemu aj normalne varim ja som zacala prikrmovat pred mesiacom a pol len sem tam ked nestiham tak malemu dam nieco uz spravene a dost mu to chuti 😉 smary:no tu v UK je vsetko mozne tu rocne deti uz jedia chipsy takze nieje sa comu cudovat 😀 no tiez som prekvapena z niektorych zlozeni co vsetko obsahuju take spagetu no ale tu ked sa spytas u lekarky ci je to ok tak pozeraju na vas ako na tupcov.....inak som proti soli aspon do roka,ale ked vidim kamosky co ich deti uz od 8mesiacoch jedia to co je naverene pre dospelych tak nechapem no nie zeby som bola neskutocne opatrna ale nemyslim ze je to spravne takym malym detom davat jedla ktore jeme mi,solene,korenene a este povedia ze sak im nic nieje a papaju dobre no neviem,preto sa pytam vlastne aj na tie prikrmy 😉

boden
17. apr 2008

Tanja a ako je to v UK s biozeleninou? Neni problem ju zohnat? Da sa kupit bezne?

tanja61
autor
17. apr 2008

boden ano da sa kupit v tescu co ja viem inde som nepatrala..... 😉

trixi
18. apr 2008

ahojte, tanja, nemam skusenosti co papaju mimina v UK, ale mam skusenosti z Kanady. Hroza. Je normalne vidiet 8-9 mesacne babo papat u Mc Donalda hranolceky. Brrr.

stenli
18. apr 2008

ja som tiež začala s príkrmami od Hipp- tie čo sú od 4.mesiacov- zeleninové, ale teraz už Miškovi radšej varím, presne preto, lebo v tých od 6.mesiacov sú aj veci, ktoré by podľa mňa deti nemali- soľ, bazalka, oregano, paradajky, oni to tam asi pridávajú, aby to deťom viac chutilo a viac toho pojedli, ale napríklad príkrmy od Hami sú myslím bez pridanej soli, je pravda, že niektoré mamičky dajú deťom pojesť všetko možné- a potom sa tým ešte chvália, čo už sú schopní drobci stráviť- ja som počula o vyprážanom syre a tiež že niekto dával 2-mesačnému dieťaťu rozžuvané lentilky 🙂 , takže tak. 😎

lusil2005
18. apr 2008

no co ja viem, hipp dochucuje len vyzivy kde je masko. tie cisto zeleninove nie. ja som teda davala velky pozor aby v tom co davam malej nebola ziadna sol a ziadne korenie ani bylinky nakolko mala je alergicka a s hipp som problem nemala. len - ako hovorim - tie maskove uz su prichucovane ale to som riesila tak ze som kupila zeleninove vyzivy a masko som do nich varila sama. teraz som jej uz zacala varit doma, lebo si velmi zvykla na dohladka rozmixovane jedlo a ziadne hrcky v nom nezniesla. tak si pomalicky zvykame na "hrcovite" domace 😀

lindda
20. aug 2008

cafte netusim ci je to lepsie alebo horsie ale moj maly by jedol kazdy den iba Hipku nic ine co ja uvarim neje hip zdy celu. ja by som skor potrebovala radu ,ze ci to moze jest stale no ,,, stala proste casto. Ze ci potom sam zacne jest aj to co my varime mate niekto podobne dieta ?

sirinka
20. aug 2008

podla mna su polotovary v pohode, pokial nestihas, si na cestach alebo pod, ale vzdy to ostane len polotovar, doma varenu stravu to podla mna nenahradi... 😉
ja aj ked mam riadnu migrenu, proste nedokazem vtedy nieco uvarit, tak mi to pomoze...

miskinadamko
20. aug 2008

lindda taky problem som mala aj ja , uvarila som zemiacik a nechcel ho, tak som zacala kupovat tie hipp prve prikrmy, a tak si na ne zvykol ze tiez som mala problem aby zjedol co som spravila ja, teraz sa to uz postupne zlepsuje a chuti mu aj to co mu spravim ja. ja si myslim ze tie hipp su urcite dobre, bohate na vitaminy a je ich siroky sortiment cize si myslim ze aj ked sa rozhodnes davat len tie hipp urcite mu to neublizi.ja ked som bola v anglicku starala som sa o 4 deti, vsetky odchovane len na tom a vsetky boli zdrave ako rybycky 🙂

luciaj
20. aug 2008

Ja nemam nic proti polotovarom, aj ja ich davam malej, ked nemam cas uvarit alebo sme vonku ... ale je potrebne sa pozriet aj na ich energeticku hodnoru ... 100g ma len ca 280 KJ, co je bolestne malo. V porovnani s ovocnou vyzivou, ktora ma v 100 g okolo 350 KJ alebo jogurte, ktory ma cca 500 KJ, nehovoriac o kasi s ca 700 KJ v 100 ml. Takze ked si vezmem, ze moje dieta ma omnoho energeticky chhudobnejsi obed ako desiatu ci olovrant, je to bieda. A to nehovorim o mnoste maska, ktore polotovary obsahuju. 8%, tzn. 8g v 100g prikrmu, prico dieta potebuje 50 g maska denne, nakolko ide o zakladny stavebnu bielkovinu. Takze moj nazor je taky, ze polotovary ano, ale len s mierou a len v nevyhnutnych pripadoch 😉

sirinka
20. aug 2008

luciaj teda...nad tym mnozstvom maska v tych flaskach som sa uz aj ja zamyslala, ale toto ma fakt prekvapilo 😨 , aspon si ma utvdila v tom, ze je najlepsie varit doma....

lindda
21. aug 2008

ja som dnes volala lekarke a ona vravela ze to chce iba trpezlivost ob je prosto zvyknuty na slau chut ono hipka je dost slana netusim co tym vlastne chcela povedat ale dnes mal opet Hipku maly rybaciu a zjedol ju do poslednej lyzicky no bude sa pomalicky snazit ab yjedol aj normalne dufam, ze to pojde dik za rady 🙂

nikuska123
21. aug 2008

Lindda, my mame podobny , resp. ten isty problem majamala tiez papa len polotovary tak jej dam radsej zjest to akoby nemala spapat nic. A teraz mame zacat zavadzat masko a to ona ani z tych polotovarov. Tak neviem co budeme robit. 😒

jahodka11
21. aug 2008

ahojte, ja som dnes konecne varila, akosi sme tiez presli na hippky....ale ked je leto a sme viac prec ako doma, tak to nestiham.... ja viem, ze to nie je dovod, ale je to tak...aj som si myslela, ze dnes maly papat nebude moj vytvor, ale ano, nastastie....aj ked, za hodinu a pol vypil 180ml mliecka, pricom po hippke az po 3 hodinach, tak neviem... a to keby ste videli ake mnozstvo zjedol... 😒

lindda
21. aug 2008

No a to moj maly ma 1,5 zje vsetko ale iba v hipke a mlieko tiez pije dva krat za den a vecer kasu :-/ Ja fakt neviem teraz dovaram polievku tak som zvedava ze co bude zajtra jest ....

sirinka
21. aug 2008

nikuska123 ved ty mas kopec casu na zavadzanie novych prikrmov...ak nechce, pockaj tyzden, dva a skus znova. fakt sa nemusis ponahlat. niektore deticky sa citia na ine jedlo ako mliecko neskor, ine skor. bezne detickam staci do osmeho mesiaca iba mliecko, takze pokoj, mas cas, do nicoho ju nenut. skus najst najlepsi cas, kedy je v pohode a vtedy ponukni, nemusi to byt zrovna v case obeda. niektorym detom vyhovuje lepsie pred mliekom, ine radsej papaju az po, to je individualne a treba skusat, iste najdete tu spravnu kombinaciu 😉

kvietocek7
21. aug 2008

jaaj mamenky 🙂
som rada tejto teme lebo mam podobny neviem ci problem,ale situacia je asi taka,ze ked som pri nasej malej zacala s prikmami od ukonceneho 6mes (teraz ma 9mes a 1tyzden)tak to bola jednoznacne domaca varena strava. Spociatku to bolo ok, ale postupne to akosi zacalo haprovat, a doposial nie je nejakym jedacikom. Ja som velmi nechcela davat hotove kupovane prikrmy az vcera som skusila dat malej tiez Hipp ale nespapala nejaku slavnu davku-asi polovicku z poharika.
Teraz ked nechce vela papat-mozno koli zubkam,alebo preto ze je este stale kojena-riesim dilemu ci ciastocne prejst z pripravovanej domacej stravy na kupovanu, ale to velmi nechcem. Kupila som aj ine znacky tak snad vyskusam ci tie nejak zaberu-aspon rozbehnut chut do papania.
Chcem sa spytat ake ine prikrmy okrem Hipp ste skusali a mate dobre skusenosti ci na Slovensku alebo aj maminy v UK 😎

rumka
21. aug 2008

aj ja mám ten problém že Lucia nechce papať čo navarím na začiatku papala krásne potom nastal zlom raz grckala a od vtedy nechce mäsko prehltnúť ale ked som jej dala kúpený príkrm tak ho spapala

sirinka
21. aug 2008

kvietocek7 no ja kupujem hocijake a vsetky na jedno kopyto 😉
tiez som mala s malou taky problem, vzdy krasne papala, ale ako nahle jej sli zubky, tak takmer vsetko odmietala a chcela byt len na prsku, aj teraz asi pred mesiacom, to uz ma rok a takmer sa len kojila. ale vascinou ked prejdu najvacsie krizy, tak zase pekne papa a jej to je uplne jedno, ci doma varene alebo s flasticky...

kvietocek7
21. aug 2008

no tak tie nase slavne zubky sa velmi nepohynaju hoci je ich uz davno vidiet-biele dasienka aj horne i spodne ale zatial este ani jeden z nich neprerazil ☹ a mozno to bude prave tym ako aj sama hovoris lebo malej je tiez najlepsie na prsniku - niekedy jej hovorime milkholik 😀
ale Dr tu v Uk mi povedala ze uz potrebuje aj masko no a kedze je takato situacia neviem ako to vymysliet. Inac odkedy je mozne davat aj rybu?

sirinka
21. aug 2008

kvietocek7 skus temu prve prikrmy, ale na toto su velmi rozdielne nazory. v primorsych krajinach je to jeden z prvych prikrmov a u nas odporucaju po roku az po dvoch, no indivdualne...

markiza
21. aug 2008

zijem v primorskej krajine a ryba tu ani nahodou nie je medzi prvymi prikrmami... az po 10-12 mesiaci a aj to nie vsetky druhy ryb 😉

markiza
21. aug 2008

kvietocek7, ja na SVK okrem hipp kupujem sunarku, hamanek a velmi dobra je aj alnatura z dm 😉