Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

misakri
6. aug 2009

soanpe 😉 🙂

nikollette
6. aug 2009

Bru 😵

berenika39
6. aug 2009

jdu taky, zkusím to dneska doopravdy....
dobrou....

misakri
6. aug 2009

holky, dobrou noc 🙂

sati
6. aug 2009

to si tu važne píšete o cumloch?Ahoj,som mami dvoch princezničiek.Jedna má 5.rokov,druhá 6.tyždnov.Ta mladšia mi cumel neustale vypluva,len občas,ked je nervozna tak ho divo dudle.Použivam zasadne silikon-ani neviem prečo.Ta tak

soanpe
6. aug 2009

nikol,právě že ne
viz tuto diskusi
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

misakri
6. aug 2009

sati ahojky.. jj o dudlíkách
i když dneska se to zvrtlo a dozvíš se tady spoustu různých zajímavých věcí.. 😀

berenika39
6. aug 2009

sati, ahoj, ano, je to normální diskuse o dudlíkách, jen taková večerní veelá vsuvka tu byla a už je to zase ok.
piš, ptej se.

nikollette
6. aug 2009

Soanpe 😕 😕 kukla som... 😲
už chápem ako ste to mysleli 😉

berenika39
6. aug 2009

nikk, tady už právě šly žerty stranou....

soanpe
6. aug 2009

no ona tvrdíla, že je naprosto normální, že když dítě lape po dechu, tak je to normální a vůbec její rady jsou někdy nebezpečné pro neznalou vyděšenou prvorodičku 😲

nikollette
6. aug 2009

Chudera Sati, dosla do témy, a ked prečítala tu diskusiu posledné prípspevky asi ju to trocha zaskočilo 😅 😕 😅
Vsak nasilu podla mna netreba strkat cumel, a ked ho príjme na ukludnenie, to je fajn.. nemisí ho stále dudlať, nie? 🙂

nikollette
6. aug 2009

Chápem baby.. a to lapanie určite normálne nie je.. môj kebyže to robí sa asi pokakám od strachu a už aj letím k dokine 😕

soanpe
6. aug 2009

no a ona mí samý takový rady 😅

nikollette
6. aug 2009

🙄 😕 tak radsej ench neradí, ak si nie je istá...
Toto je diskusia o deťoch, bábatkách!!! A nikdy neviete kto počúvne niekoho radu predsa... 😨

emjee
6. aug 2009

baby klidek, vratte sa k dudlikom a lapanie po dychu rieste v tej druhej teme a konstatovanie co kto ako radi si nechajte do ip

berenika39
6. aug 2009

emjee, gabri neví, co je ip...

nikollette
6. aug 2009

Berenika to bolo asi pre nás to IP 🙂

berenika39
6. aug 2009

aha. jo a co to je ip?

nikollette
6. aug 2009

Interná pošta 😉

berenika39
6. aug 2009

šak já vím....prosím adminy, aby to tu nezamkly, slibuju, jdu spát...bylo by to škoda....kuju.....

nikollette
6. aug 2009

Idem už aj ja haji.. bru 😵

llllucka
7. aug 2009

Mě malej dudlík nechtěl.Vzal ho na milost občas v autosedačce nebo v kočáru,ale to byl ještě oprabdu malé mimčo.Teď mu ho dávám na hraní.Strká si ho do pusy,ale nedudá ho.

soanpe
7. aug 2009

lllucka, konečně někdo,kdo se vrátil k původnímu tématu 😉 😀

evabelk
11. aug 2009

Já už dudlíky radši neřeším 😔 doma máme asi 8 různých tvarů, ale malá nechce ani jeden! když jdu do obchodu, tak už ze zvyku přikoupím nový tvar, kdyby náhodou 😉 je nám skoro 5měsíců, tak mi už přijde, že to nemá asi cenu. Já bych jí ho ráda dala, jen v akutních případech, ale malá ho nechce. Jde mi v podsatatě jen o pláč v kočáru, který ale trhá bubínky 😎 doma moc nepláče, není uřvané miminko, jen v tom kočáru, bývá tam nerada viz. téma řev v autosedačce a kočáru 🙂 otázkou je, jestli by jí ten dudel pomohl, nejspíš asi ne! Když hodně řve, v tom kočáru a já ji ho dám, tak se začne ještě dávit a řvát víc a když ji to chci naučit v klidovém stádiu, tak si s ním hraje a začne se na mě smát, v podstatě ji na ten dudlík učím, ale nějak nám to hold nejde...

megi93
11. aug 2009

joooj evabelk, to buď rada. Ja by som malú chcela odučiť, ale nedá sa. Docielili sme zatial, že s ním iba zaspáva, ale ked jej v noci vypadne, hned sa zobudí a plače ☹ Ja som pôvodne vôbec nechcela, aby mala dudlík, ale po pôrode som ju nemala pri sebe a keď plakala, tak jej sestričky strčili didlík a bolo. ☹

dont_speak
11. aug 2009

My máme doma asi 6 dudlíků pro mimčo a všechny mu je zabavil starší brácha 🙂

jankapiknova
11. aug 2009

nas maly od narodenia neoblubuje moc dudlik,sice snim zaspava ale jak zaspi do 10minut ho vypluje a viac uz ho nechce. zatial ho nechcem odnaucat, ved ho ma z celeho dna dokopy max.pol hodinky hadam ani to nie. A uz viac clankou som citala ze vzdy lepsie dudel nez prsty. 🙂

megi93
11. aug 2009

janka prečo nie prsty? mne to príde lepšie, ale neviem prečo 😅

carodejnica
11. aug 2009

No tak, jJa som čítala, že z "ožužlávania" prstov môže vzniknúť zlozvyk až do dospelosti, cumľa sa už nejak zbavíte - ešte som nevidela dospelého s cumľom 😉 - ale ľudí s obhryzenými nechtami je habadej... 😒