Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

misakri
22. sep 2009

my dudlík používáme.. náš malý ho má na uklidnění před spaním nebo když má velký hlad.. nevidím problém 😉
dcerka ho taky měla a nebyl vůbec žáden problém při odnaučení.. 😉 .. jsem spíš pro dudlík než pro ruku, popř.palec v puse.. 😉

a lidunko, zbytečně nestresuj.. je to přirozený vývoj, objevuje ručičky!!! 2-měs dítě nejde něco odnaučit!! 😉

zuzankast.
23. sep 2009

lidunko malá si nejprve cumlala taky pěstičku, pak až paleček 🙂 třeba na tom budete stejně

vvvecna
23. sep 2009

já ho taky používám,při spaní večer nebo na uklidnění,jinak ručičku cumláme taky 😀

marinka
23. sep 2009

Já jsem na dudlík nedala dopustit.. V porodnici mi říkali, že ho nemám dávat kvůli technice kojení, tak já celá vyhukaná poslechla, ale doma jsem po něm po jednom hodinovém pláči šáhla a najednou tu bylo naprosto spokojené miminko 😵 Technika se nám nepokazila, malá se nebudila tak často na kojení, vždy ji spolehlivě uklidnil.. A zbavili jsme se ho krásně, chvíli po prvním roce dudlík sama přestala chtít, nejdřív na den, pak i na spaní 😉

pajinka23
23. sep 2009

my pouzivame dudlik uz od porodnice a som stastna ze ho mame lebo inak by sme sa zblaznili 😔 😔 mali dudlikat lubi 😀 😀

lidunka1981
23. sep 2009

Děkuji za vaše názory. Já vím že je maličká na nějaký odnaučování ale mám strach aby si pak necucala palec. Snad za chvíli s tou pěstičkou přestane.

jamily
23. sep 2009

Ja by som bola velmi rada, kebyze moja malinka dudlik chce. Lenze ju z neho natahuje, vypluva ho a place.
Vyskusali sme 3 druhy a nic. Akceptuje iba moj prsnik a uz som z toho niekedy na ... Jedine tak ju ukludnim,
a ona si dudle a dudle 🙂

jindri
23. sep 2009

Jamily: dočkej času 😀 zkus jí ho sem tam nabízet, zkoušet různé typy. Malé vyhovuje jen od MaM se sametovou savičkou ... a dala říct až v půl roce, do té doby všechny plivala. U nás se kromě prsa praktikovalo cumlání mého malíčku.... 😉

pajinka23
23. sep 2009

vravi sa ze aky dudlik date prvy krad babu tak uz nebude chciet iny 😉 😉 ale u nas to neplati lebo malemu je jedno aky dudel mu dam,ci je okruhly,zrezany,silikonovy ci kaucukovy hlavne ze moze dudlovat 😀 😀 😀 ale kazde mimi je ine,kamoska vyskusala asi sedem druhou a neuspesne,a nakoniec jej zo srandy kupila ten najobycajnejsi dudlik za necelych 20sk v tesku a ten mala zuzle do teras 😀 😀 😀 sranda ze??,

jaaninka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marooshka
23. sep 2009

ahoj, tak já jsem dudlík používala vždy. U prvního to byl docela problém ho odnaučit (asi ve 2 letech 🙂 ), druhej ho moc ani nechtěl a myslim že tak v necelym roce už ho ani neměl. A teď třetí je ještě malej, ale taky ho má víceméně jen na usínání nebo v kočárku když je mrzutej. A my jsme zrovna ten případ kdy nechtěl silikonovej dudlík tak jsem dala tu "nádhernou"květinku, ten gumovej přesně za těch 20 kč a ten miluje a jinej si nevezme. Takže vezu už sedícího chlapečka ve sporťáku a dudá květinu, jak v 80. letech 😀 😀

majkali
10. nov 2009

Ahoj, potřebvala bych radu, možná tu je někdo s podobnou zkušeností. Mám 6 týdenního synka, který miluje dudlík a nechce být ani minutu bez něho. Problém je, že mu dudlík každou chvíli z pusinky vypadne a to je řev. Takže i já i manža podáváme dudlík pořád dokola. Zkoušela jsem jiný, koupila jsem i větší, ale ty plive. V autosedačce to jde, tam leží na zádech, ale jakmile si dá hlavu na bok, zase mu padá. Nemá někdo nějaký fígl? Nemám na to srdíčko ho nechat plakat.

momin
10. nov 2009

Mali sme stejny problem a mame jeste porad-ted uz jenom pri spinkani. Vstavam i 20x za noc a davam malemu dudlik... Bohuzel zadny figl.... 😖 taky bych za nej byla vdecna...

susisus
10. nov 2009

Ahojte, tak ja som mojej Sárke dala cumel - dudlík až keď mala 8 týždňov a to len preto, že sa strašne bála v aute. A od kedy jej tam dávam cumel, tak v pohode cestujeme. A keď jej ho dám pred spaním keď mrnčí, tak ho potom vypľuje a pekné zaspí bez neho 🙂 Keď je v pohode a usmieva sa, tak mi ho dokonca odmieta. Ešte jej ho občas dám, keď je veľmi hladná a ja nestíham rýchlo mliečko a plače.

andara
4. jan 2010

Ahojky, my dudlky mame Nuky silikonove a stalo se mi, ze ho moje mala prokousla - jak ji vyrostly zouby dole 😒 Takze kupuju latexovy, prej jsou odolnejsi a prave pro deti se zoubkama.Stalo se vam to taky?
A nevite nekdo jestli se dela i NUK s krteckem latex? 😒

slnyecko
4. jan 2010

Tak moj starsi syn bol strasny nervak,co sme sa ho nanosili a co sa on nareval,dudel nechcel ani za svet,dudlovat zacal v roku!!!!ked som ho odstavila a to bola lahoda ako krasne spal a bol o 50 percent spokojnejsie dieta.Teaz ho ma uz len na noc.
Mladsiemu som po tejto skusenosti uz v nemocnici strkala dudu,teraz ma 3 mesiace coskoro a dudluje sice ale zeby sa trhal za nou to nie,ale v noci na zapchanie pusinky funguje 🙂

misellll
4. jan 2010

také jsem,byla rozhodnutá malé dudlík nedávat.Jenže po porodu,když první noc sestra měla malou usebe malá plakala a ona jí ho dala,bez porady se mnou podotýkám-no a malá ho pak začala vyžadovat.Jinak,žádné problémy jsem díky dudlíku neměly

jankaw
4. jan 2010

My sme boli rozhodnuty ze nebudeme davat dudel, manzelova dcera z prveho manzelstva tiez nemala ked bola mala, ale maly bol taky nervak, ze sama detska lekarka nam odporucila ze nech skusime dudel. Od dvoch tyzdnov sme zacali pouzivat dudel a si to neviem vynachvalit, neviem si predstavit ze by sme boli bez dudla, to by sme uz boli vsetci v blazninci 😀

micha3
4. jan 2010

My jsme dudlík dali už v porodnici, malý si taky rád poplakal🙂

bocinka
4. jan 2010

Holky, já chci taky, aby malá měla dudlík, ale všechny 4 druhy co mám ji natahují, nevíte, který je nejmenší??? 😅

kessiee
4. jan 2010

bocinka skusala si MAM dudliky? tie su asi najmensie, moj chlapcek ich ma strasne rad 🙂 prvy bol tiez uz v porodnici

rimmel
4. jan 2010

my dudlik nepouzivame.

.parkrat ked bol mensi som mu ho dala, aj si podudlal ale moc mu "NEchutil" 😀

k.ate
4. jan 2010

tak my jsme se snažili, aby si malej dudlík vzal, ale na všechny se tváří jako "opička na žížalku", takže to neřešíme, u doktorky si vždycky poslechnu, že dudlík přece ničemu nevadí a tak, ale to mu ho mám k tý pusině vázat, když ho prostě nechce?😀

janzurka
4. jan 2010

Ani nasmu ziadny dudlik nevyhovuje, takze nepouzivame 😒

bocinka
4. jan 2010

kess, nezkkoušela, doufám, že jsou k dostání i u nás, vyzkoušíme... 😉

ajka82
4. jan 2010

my sme zo zaciatku, nechceli davat dudlik, ale mala bola kludne babo, a nebolo treba, ked si zacala dudlat pasticky a prsty, chceli sme ju na dudel naucit, ze je to predsalen mensie zlo cumlat dudel ako prsty, ale ziaden nechcela, a to smeskusali, vsetky mozne druhy(zrezane, gulate, silikonove, kaucukove...vsetkykombinacie) a ziaden nechcela...teraz si ani prsty nezuzle, ani dudel necumle a stale je dobra a pokojna, nereve...
ako jej zacali teraz ist zuby tak pouziva jeden dudel ako hryzatko 😅
takze myslim, ze nic strasne sa nedeje, ked su deti bez dudla, pokial si ho naozaj ze "nepytaju"

nikollette
4. jan 2010

My sme velký dudlíkači...
Už teraz sa bojím toho odnaúčania ☹ 😕

evitkamalicka
4. jan 2010

my nedudlikujeme....iba ked bol malicky asi mesiac mal dudel a potom sam od seba prestal a viac ho nechcel

stupidq6
4. jan 2010

Moje staršie decka cumlík nechceli no Hannah teraz len cumel,cumel a cumel len zamrnká a veľkáči jej ho pchajú 😠 😠 😠 😠 😠

nikollette
4. jan 2010

Stupidq, ale ved je este malická, mozno ju to prejde. pre boha má len 4 dni 😅