Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

iinuska
5. jan 2010

Adamko ziadny dudel nechce...

veronikapp
5. jan 2010

Na cumlik tiez nedam dopustit. Vsade sa pise, ze cumlik kazi dojcenie, ale po 3 mesiacov natriasania malej na rukach to uz inak neslo. Najprv odmietala, ale potom si zvykla na cumlik MAM a cumlikuje dodnes. Uzasny vynalez. Mala je ovela ovela kludnejsia. Starsia tiez cumlikovala dost dlho /asi rok a pol/ a zubky ma krasne rovne, takze asi nejaky velky vplyv na ne to nema. Obidve pocas spanku vzdy cumlik vypluli. Pri starsej nebol problem ani s oducanim. Proste som povedala, ze uz je stary skaredy, ideme ho hodit do kosa- sama ho tam pacla a uz ho nevyzadovala.

Mimo temu- stupidq, teda 5 deti, z toho 2 krat dvojicky- uzasneeee.

nikollette
5. jan 2010

Veru, tolko detí a ako skvele vyzerá 🙂

wild.horses
5. jan 2010

nas uz dudu nechce niekolko mesiacov 😉

modroocko517
20. máj 2012

surne zhanam dudliky v tvare slonika pre mojho synceka....ak mi niekto moze predat nech sa mi ozve na 0902169134....alebo e-mile.....zanetka119@azet.sk.......................alebo na modreho konika ako ...modroocko517..dakujem janka
🙂 🙂 🙂

janaka27
22. máj 2012

@nissanek mne moja mama davala cumlik do 5 rokoch alebo skor ja som ho nechcela dat prec a zuby mam ukazkove aj zubarky mi ich zavidia, takze vtom ja problem nevidim, prva dcerka mala cumlik ale tu som nekojila a teraz syncek ma cumlik a je kojeny a nemam s tym problem, ked je po ruke tak mu ho dam na zaspanie ked neni zaspi aj bez neho

vonicka
22. máj 2012

Co by sme my dali za dudel, tiez som pocuvala laktacne poradkyne a prestala davat cumel asi po mesiaci, aby sa nam nepokazilo kojenie a namiesto dudlovania som mojho syna nosila na rukach aby sa ukludnil. Po par tyzdnoch, ked uz bol vacsi a kludnejsi zacal cmulat past a stacili mu 2 dni na to aby si nasiel palcek a tam sa nas pribeh konci .... teraz ma palec, za nic na svete sa to neda obmedzit, vytahujem mu ho z pusy aj 100x za den, lebo si ho cmula uz aj leziac na bruchu. Ked mu dam hryzatko, pekne ho uchopi, ale do ruk putuje palec namiesto hryzatka, ach jaj. Pri druhom dietati rozhodne dam dudel, nech si kazdy hovori co chce.

terkaz
22. máj 2012

my meli dudlik uz od porodnice u obou deti. Obe jsem kojila pres rok. 😉

ritusuk
29. máj 2012

Snaha bola, ale nechcu...nechceli v nemocnici, nechceli doma, naposledy som to este skusala okolo 3m. a nic 🙂

sariky
29. máj 2012

moje miminka take dudlik nechteji (a ja bych byla tak rada, kdyby si ho vzaly a aspon chvili nervaly....)

eva_j
30. máj 2012

Náš syn měl dudlík už v inkubátoru a sát se pořádně nikdy nenaučil. I mlíčko z flašky mu muselo pomalinku kapat samo.. Přemýšlím, kdy dítěti dudlíček sebrat....

salikova
30. máj 2012

náš starší dudlíka miloval - měl hohodně a nijak to neovlivnilo kojení... Mysleli jsme, že po narození druhého bude dudlíkovat dlouho, ale jednoho večera si ho prostě nevzal do postýlky a od té doby je bez něho - nijak sem to neřešila, prostě si sám řekl 😅 Náš druhý dudlíka nikdy nechtěl, takže sme bezdudlíková rodina:D

nanulik
30. máj 2012

my dudlík máme, ale iba na zaspanie. potom ho vypluje, len ked idú zuby tak ho má celú noc. a máme obyčajný okrúhly, všetky tie anatomické vypluva
a kojil sa pekne, len sme prestali kvoli bolestiam bruška

modrofuzik11
20. júl 2012

u nas je cumel vecna tema. sara bude mat tri roky a stale sa ho nevieme zbavit. popravde ju ani nijako netlacim. mam pocit, ze pre nu je cumel akousi istotou. nema ho stale, ale ked sa nieco stane, tak si ho pyta. viem, ze ked bude starsia, cumel nosit nebude, tak to nesilim. nech sa rozhodne sama.

ducci
25. júl 2012

aj my mame dudlik, od narodenia a nemali sme problemy, ze by sa nechela mala kojit. teraz jej ho davam uz len na spanie (mame 16 mesiacov) ale ked jej rastu zuby tak ho niekedy chce aj cez den...

jennyska
6. nov 2013

@iinuska @ducci @modrofuzik11 @nanulik @salikova @eva_j @sariky @ritusuk terkaz @vonicka @janaka27 @modroocko517 @wild.horses @nikollette @veronikapp @nissanek

Ahoj maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s dudlíkem na https://www.modrykonik.cz/dudlik/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním maminkám, které si prochází stejným obdobím a zvažují zda dudlík ano, či ne a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

vonicka
7. nov 2013

@jennyska - nepouzivali sme dudel, maly si cmulal palcek. nastastie ho to sameho preslo ked mal 13 mesiacov

vonicka
7. nov 2013

@jennyska - teda za nepouzivanie dudla beriem aj to, ze ho mal asi 2 tyzdne a aj to som mu ho chcela nanutit namiesto toho palca. aby som bola presna 🙂

blueskyka
7. nov 2013

Moja dcerka cumlik mala cca od 3. mesiaca, aby sa ukludnila a kojila som krasne do roka, kedy dostala aftťy do pusy a sama sa odstavila....ziaden vplyv to na techniku dojcenia nemalo..ale pokial nemusite, cumel by som nedavala a ked, tak oducit skor, ako sa dieta na nom stane zavisle...cim starsie, tym horsie oducanie..mne sa podarilo oducit az teraz v 2 rokoch, ale bol to boj...

solvia
7. nov 2013

Po prečítaní článkov, ako je dudlík škodlivý, som síce malému ho skúsila dať, no keď ho vypľul, tak som sa potešila a už som mu ho nedávala. Bála som sa, že by som mohla mať problém s kojením a to bolo pre mňa prioritou. Našťastie som s kojením problémy nemala, no malý si od 2 mesiaca cmúľa palec, spočiatku len pri zaspávaní postupne aj v prípade, že je nesvoj alebo sa nudí. Palček sa stal pre nás veľkým problémom, jedného času ho mal pomaly do krvi vydratý. Len dúfam, že sa od neho časom odnaučí. Teraz si hovorím, že som možno ten cumlík nemala až tak zatracovať. S odstupom času si myslím, že som mu mala namiesto palca skúšať dávať dudlík, od toho sa dieťa skôr odučí ako od palčeka, ktorý mu človek nemá ako vziať.

iinuska
7. nov 2013

@jennyska my sme duduel nemali vobec

orieska325
7. nov 2013

moj malinky bol nervozne babatko od narodenia..bohuzial nechcel cumel a trapila som sa s nim dlho predlho..teraz co mal 4 mesiace a zacali mu ist zubky a mal stale dobreze nie nohu v ustach ako ho to svrbelo, skusila som mu ho dat a on zacal cumlikovat..vyuzivame ho iba ked ide spinkat doma alebo v kociari tym padom sa krasne ukludni a spinka bez problemov..mne teda cumel ulahcil zivot o 200 percent...cez den ho nechce len tak cumlat..iba ked zaspava..vzdy je lahsie oducat od cumla ako od prstikov..

organicshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maribell
10. feb 2014

mojmu synovi som dudlik nedala .. a nemali sme problem .. pri druhom dudlik tiez nedam 🙂

moniika82
Odpoveď bola odstránená
Zobraz