Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

stanka3
6. dec 2007

Boze baby ja som sa nechcela ziadnej dotknut. Myslim, ze tu nie je ani jedna taka (inak by ste sa nezapajali do temy a viem, ze kazda chce to naj pre svoje babo) na co som narazala. Su matky (osobne taku poznam), ze prednostne je manikura ako dieta. A niektore daju cumel skor ako ho dieta vobec potrebuje.
Keby mala nervacila, aj ja by som cumel dala. Jasne, ze je to lepsie akoby mala plakat a trapit sa. Mam asi to stastie, ze mala je kludne babo. Ale ktovie pri druhom.

smisela
6. dec 2007

kacka79,tak o tych nociach mi hovor 😒 ale aspon hned zaspi,cucne a je tuha len keby potvorka chcela pospat aspon4hodky v kuse 😖

ivce
16. dec 2007

Mně dudlík přinesla novorozenecká sestra v porodnici na pokoj, když už tam třetí den a třetí noc malá probrečela 😀 Ona chudinka byla furt přisátá na prsu, jenže z něj nic neteklo, já měla bradavky do krve a ona řvala, řvala a řvala 😖 no byl to mazec. Takže se třetí den objevila sestra s dudlíkem v ruce, strčila ho Klárce do pusinky se slovy, že to je prostě děcko, který musí mít furt něco v puse. A já odmítala obětovat svoje bradavky. Sice dudlík nepomohl, to až později, ale mě se čtvrtý den udělalo mlíko a konečně jí něco tu pusinu ucpalo 😀 Dudlíka používáme na usínání, když je v klídku tak jí ho zbytečně nedávám, techniku kojení nám to určitě nepokazilo, kojím pořád.

m.c.
16. dec 2007

Já taky nemám nic proti dudlíku, ale malá ho nechce, takže jsme bez něho. Průběžně zkoušíme 3 druhy dudlů co máme, ale ze všech se nadavuje, takže nic. Zatím mi to nevadí, ale teď začala do pusy strkat pěstičky, doufám že to brzo nebude paleček 😒.

schnek
16. dec 2007

mc, zkus si sehnat MAM mini ulti, ten má opravdu kraťoučkej sosáček. S tím jsme začínali a super 🙂

pavla80
16. dec 2007

tak my jsme teprve ted začali dudlat v 7 měsících 🙂 ,od narození dudlík odmítala a pak najednou přišel zlom a začala dudlat ale má ho jen na usínání,tak je to v pohodě.Jinak jestli to kazí techniku kojení nevím,ale v rovnosti zoubku to nevadí,mám 4letou holčičku tak cumlala od narození do 1,5roku a zoubky má rovné 😅

shmudlinka73
17. dec 2007

m.c. My dudlíka taky nemáme,malej se s ním dáví.Používá si ho jako kousátko (spíš žužlátko 🙂 ,zuby ještě nemá),ale nedudá.Prsty si do pusy strká tři najednou,okusuje si je i saje,paleček mu je málo.Doufám,že si na dudu ještě zvykne 😵 .

kaceenka81
17. dec 2007

dobrý dudlík je od zn.nuk,přímo novorozenecký,malá mi ho vzala hned po narození a má ho až dotedka,je tvarovaný,má ho i malá od kámošky,i moje neteř.

medvedik21
10. jan 2008

mna by zaujimalo aky mate nazor na toto: ci je to k dobru alebo prave naopak striedat detom dva druhy /typovo odlisne tvarom/ dudlika

shela
10. jan 2008

ahojte mamicky. My pouzivame cumlik nuk. No ale keby som sa mohla opat rozhodnut tak cumlik nedam za ziadnu cenu. Nam sa totizto zmenila technika satia kvoli cumliku. Prisli sme na to ked mala malicka o pol kila menej ako by mala mat. Ona spapala len to predne mliecko a to zadne nevedala vysat. Ale tieto pripady sa stavaju velmi zriedka. A tiez nam lekarka vravela ze cumlik je dobry na to ze dietatko neprestane dychat. Len my sme mali smolu. Tak len kvoli tomu by som uz malej cumlik uz nedala keby sa dal vratit cas

zanetka82
10. jan 2008

ja měla dudlíku na rozdavaní 😀 a ani jeden ze synu mi ho nechtěli jelikoš měli oba dva srostle jazyčky. ten starší si to rozplakal sam ten mladší musí jit to střihnout 😒 ale nějak jim nechyběl cucají si prstík 😅

lenycka
11. jan 2008

Žanet, co znamená, že měli srostlé jazýčky? To jsem nikdy neslyšela 😲

Malá dudlík jako maličkatá nechtěla, vzala si ho až snad před dvěma nebo dvěma a půl měsíci a od té doby ho dáváme, ale jen když jdeme ven, řičí, když jí oblékám, tak jí šoupnu cumel a je klid a venku si pak spokojeně dudlá, doma jí ho dám, ale spíš na hraní, tak si ho strká do pusinky a zabaví se na chvíli. Měli jsme NUK a teď máme JANÉ, aby nám ladil ke kočárku 😀

anatanka
11. jan 2008

Ja bych s malou bez dudliku nevydrzela, dudlik byla moje aspon mala zachrana. Prvni tri nebo ctyri mesice prorvala v kuse. Ted taky neni zrovna nejklidnejsi dite, bez dudliku nemuzeme absolutne opustit barak a usnuti bez nej je nemozny.
Je na nem total zavysla, ale uz to neresim.
Obcas slysim poznamky typu: Vy ji ucite na dudlik? atd., ale nekomentuju...

medvedik21
11. jan 2008

no ja som skor pocuvala ze moj maly je NENORMALNY ked nedudlal/nechcel mi ho povodne/ 😀
no ale naucila sa na NUk len u nas ho nedostat tak mame teras MAM preto sa pytam ci radsej striktne jeden druh alebo viac aby si predsa len tak nezvykal lebo asi aj dudlanie zavysi od tvaru cumla 😕

kukona1
11. jan 2008

ani ja nemám proti dudlíkom nič.Moja malá od narodenia nemala žiadny,lebo všetky boli pre nu velmi velké,tak si zvykla na flašku,že non stop mala v puske flašku,lebo jej asi ten dudlík chýba,ale si myslím,že teraz by bolo zbytočné ju učit na dudlík.Skor som jej začala dávat pit cez den do pohárika.niekedy ked aj v noci niekolkokrát k nej vstávam,čo si pýta flašku mám chut jej ten dudlík aj kúpit,aby sme sa všetci vyspali. 😀

zanetka82
11. jan 2008

Ahoj Lenycka no to znamena že tu uzdičku co ma každy pod jazykem tak tu měli moji kluci srostlou až na špičku jazyku. Tím padem nevyplazne jazyk, špatně se přisaje k prsu to pak musí žena kojit s kloboučkem nabo neudrží dudlík v pusince. teď ma ten mladší syn 18.měsícu a stale ma problem kousat větší kousky. nevím co je to dat malemu do ruky piškot nebo jablíčko. ale v Unoru už to jdeme střihnout a doufam že to bude lepší. ale není garance že to pry nesroste znovu 😒

lenycka
11. jan 2008

Aha, tak to jsem nikdy neslyšela! Tak držíme pěsti, aby vám to dobře dopadlo!!!

syrael
12. jan 2008

My jsme to nastesti zmakli bez dudlajze, jsem moc rada...Jako novopecenatko ho Kubicek vicemene odmital, dudlnul si sem tam,ale spis mi prislo, ze mu ho vnucujem...

monaberuska1
12. jan 2008

Ahojky🙂
já tedy dudana používám, je to snad její nej.kámoš:-)vyžaduje ho a já se tomu nebráním🙂pak bude ale to blbí odnaučování, ale snad to zvládnem🙂

pirlenka
12. jan 2008

Štěpánek dudlík miluje, bez něj ani neusne. Je to prostě dudací typ, tak mu to nebudu nijak upírat 😉 🙂

monaberuska1
12. jan 2008

pirlenka🙂
ahojky jsme na tom stejně Markétka dudla taky zbožńuje🙂a večer se sním taky většinou ududlá🙂

melory
12. jan 2008

ano od narodenia je to jej sucast ust

lua
12. jan 2008

zanetka a prečo to malému neurobili hneď? Moja malá to mala tiež, myslím, že to nebolo až po špičku - ale normálne sa jej na špičke jazýčka vytváralo také srdiečko, a pristrihovali jej to ešte keď sme boli v porodnici a teraz sme úplne v pohode.

A dudel - samozrejme ho máme. Bez neho ani ránu 😎 a používame len jeden druh - upokojujíci cumel od Mam.

anatanka
13. jan 2008

Mimochodem, stejne se ve vetsine publikaci pise, ze pokud je dite dudlaci typ, tak si k tomu dudani neco vzdycky najde a kdyz nema k dispozici dudlik, tak nepohrdne palcem a ten se odnaucuje mnohem hur nez dudlik, takze pak klidne dudla palecek jeste ve skole... 😉

zanetka82
13. jan 2008

ahoj Lua to opravdu nevím proč to neudělali hned. asi si toho podle mě možna nevšimli. ja osobně si toho všimla až doma.

agny
13. jan 2008

Ahoj, používáme, začli jsme hned v porodnici a dodnes bychom se bez dudloška nevyspali. Jakmile v noci vypadne, většinou se probudí a žádá si ho, ale už to není tak hrozné jako dřív, to jsme vstávali snad po 15 min. Teď, když se tlačí zoubek tak si ho žvatlá a ulevuje si tak.

mishelin
13. jan 2008

ahojky,moj maly nechce absolutne ziadny cumel..zo zaciatku chcel NUk ale teraz ho natahuje z toho..takze sme bez dudky :o))

lenys
13. jan 2008

Alinek ma dudlik asi od tydnu a diky bohu za nej!!!!!pouzivame jedine avent ten si nejak oblibil....jedine co zabira na uklidneni pri rvani je dudlik, taky jsem si rikala nebudu davat dudlik, kazi to techniku kojeni..blablabla... ale ted si to nedovedu bez nej predstavit a maly krasne dudla dudlik, saje krasne z prsa a kdyz odsaju mlicko do lahvicky tak taky neni problem.....ja kdyz jsem byla mala tak jsem mela dudlik dlouho,radeji ani nebudu psat jak dlouho..hihi..a zuby mam bez problemu a vzdy jsem mela...

kachnik
15. jan 2008

Dávám dudl na uklidnění, taky mi dr. říkala že to na techniku a kojení nemá vliv. Je nám 2týdny.

lukynek
15. jan 2008

ahojky, náš prcek dostal dudlík hned první noc v nemocnici......sestřičky asi nemohly unést jeho pláč . Ale jsme za něho vděční a stále ho někde hledáme (ten z porodnice už nemáme!!).