Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

skuli
15. jan 2008

S dudlíkem jsme šli už z nemocnice.Máme úplně obyčejný,takovou tu kytičku.Já právě četla,že se dudlíky zase doporučují,že je tam menší riziko náhlého úmrtí .Dokonce jsme dostali dudlík v balíčku v porodnici.Plně kojím a nemáme problém.Mě se to líbí,když mimi dudlá 😀

seki
16. jan 2008

ahoj my dudlikujeme snad od 1.dna, lebo maly bol na JIS a tam mu ho sestricky hned dali 😖. ale s kojenim problem nemame. podla mna v case rastu zubkov "dudle" a zuje tolko veci ze cumlik mu ich nevykrivi.

prunti
17. jan 2008

Ahoj, my mame cumel od druheho dna narodenia. Maly bol v prvych troch mesiacoch velmi placlivy, tak nam to pomahalo...a nemam problemy s kojenim, dokonca uz prkrmujem s UM - najprv som sa bala, ci bude chciet este cicik, ale nema ziaden problem moj maly 😀

lenka78
17. jan 2008

Ahojte,my sme cumlik nemali,lebo ani ma to do porodnice vziat nenapadlo,potom tlak manzelovej rodiny a Chris sa s nim dusil.Neucila som ho nasilu.Asi 2x v zivote dudkal 10min.a potom ho vypluvol.On asi cakal,ze mu z neho nieco pojde a stale taky zamraceny a sklamany ho vypluvol.Dala som mu ho vtedy,ked plackal a uz som nevedela ako ho utisit.Zubky mame krasne rovne.On mi skor teraz chce dudat a sa z neho smejem,ze teraz ho to napada,a ked bol babatko,tak nechcel. 😀

Inac kamoskina dcerka dudka stale aj okolo 2 rokov,neviem,ci este stale a ma predne zubky vytlacene von.Niekedy si hovorim,ze keby som Chrisa naucila na cumlik,tak by nebol placlivy,no aspon nema amoky,ked nema cumlik.Kojila som ho do roka,odstavil sa sam,tak som mala problem skor s ukoncenim tvorby mlieka. 😀

skuli
17. jan 2008

Obě mé starší děti měli dudlík skoro do 2 let a zuby mají krásné.To není podle mě z toho.

susik77
17. jan 2008

ahojte, aj my pouzivame a je to super 😉 mala sa krasne ukludni 😉 len mi pripada srandovne, ked uz miminko chodiace-take 2-3 rocne cumle dudlik 🙂 ozaj, kedy sa tak musi odnaucit?

janka33
17. jan 2008

my používame cumlík od 3 dňa,najprv sme museli "nájsť ten pravý",nechcela hocijaký tvar,ju ten cumlík ukľudní a žiadne problémy s dojčením nemáme.

mem
17. jan 2008

Tak my odolavali do 5 tydnu, ale pak uz ho dostala, protoze bych mohla slouzit po kojeni jako dudel treba i 2 hodiny a to se neda 🙂. Pekne se zklidnila, nijak ho nevyzaduje , nechce ho ani na usinani, takze spis tak jako podle potreby, neprehanim to, ale nekdy je dobrej 🙂 Jo a zabral az 3 a 4, obycejna kyticka a nuk, tak to stridam

danka1
17. jan 2008

moja malicka nepouzivala dudlik nikdy nejak sme si poradili aj bez toho, sice bola vela na prsniku (teda je ste stale, lebo este kojim), ale mne to nevadí 🙂 takze my bez dudlíku 😝

riuska
18. jan 2008

my sme tiez pokial som kojila nepouzivali, ale potom sme zacali davat aspon na noc , lebo inak chcel furt papat 😉

spokojenamamka
18. jan 2008

Dudlík pužíváme a nic nekazíme,všechna dítka se dokázala přispůsobit jak na prso tak na láhev a dudlík v tom nebránil

jahodka11
18. jan 2008

my dudlik pouzivame, ale velmi velmi malo, lebo maly ho stae vypluva, nechce ho 🙂

zuuu
18. jan 2008

ahojky maminky...
prosím o radu s dulíkem...naší maličké je 10 dní...včera večer měla záchvat pláče a nebyla k utišení. tak jsem jí zkusila dát dudlíka Avent 0-3 měsíce. chvíli dudala a pak ho vyplivla...a začala znovu plakat...zkoušela jsem jí ho dávat znovu a znovu...ale po chvíli snažení zase vyplivla...
Jak jste zaváděly dudlíka vy?
Jak dudlíky sterilizujete?

Díky moc za rady 🙂

hedunecka
18. jan 2008

babulky ja uz som z toho zufala moja mala nechce vobec dudel/skusila som uz asi 5druhov/a dudlik si spravila totizto z mojho ceciku..v noci je zavesena na nom od 20 do 2rana kym sa neududka a potom ju mozem dat spat do postielky..cez den ma potom otravuje ze chce zas didkat ale mna uz to nebavi-potom je zla a nervuje sa neviete nejaku fintu ako ju mam na ten dudel naucik lebo sak za xvilu ani na wc nebudem moct ist 😠

lyzenka
18. jan 2008

ja mam tiez viac druhov dudlikov.....aj Avent, MAM, Chicco (tie su take rovne - a tie veru nevie dudkat - tie hned vypluje).....ale na jeden neviem dopustit je to BABYNOVA (kupite v Tescu....ma trosku taky dlhsi sosacik a potom mu tam aj lepsie drzi) - ale tiez ho pouzivam viacmenej po kojeni vecer ked ho chcem uspinkat....a potom este ked ideme von, ked ho balim do vsetkych roznych fusakov..tak je nervny....a dudlikom sa ukludni. Ale inak ho nepotrebuje.... 🙂

navi
18. jan 2008

holky nám nejlíp sedl Nuk, je sploštělý a malý se ho chytl hned, ostatní taky jen podudlal a vyplivl 😅 Víc neporadím, protože jak jsme našli vyhovující tvar, už byl klid.

No a teď už se sám od dudlání odnaučuje, přes den má tolik "práce", že na dudel zapomene a v kočárku musí pořád "mluvit" 😀 Takže už ho máme jen na zaspinkání 😵 Jo a jak píše lyženka, při oblíkání je taky ještě potřeba 😉

mimonenka1
18. jan 2008

ja som bola proti cumlu, ale ked moja dcerka vyzadovala kojenie od 17. h do 22. h aby upokojila potrebu sat, tak som svoj postoj prehodnotila, vyskusali sme šesť typov a sadol jej az siedmy avent sensitiv

shela
18. jan 2008

zuuu...skus jej prstek..mozno sa chyti..no ale potom je to problem odnaucit.

lindda
18. jan 2008

cafte tak my dudinkujeme o zivot a som rada nino mal koliky a reflux a duduska bola to naj co nam pomohlo 🙂
i ked neviem ako to bude s odnaucanim ,ale zatial dudinku iba chvalim 🙂

biba12
19. jan 2008

pouzivame dudlik na ukludnenie pri zaspavani. Potom ho vypluje a nechyba mu v noci. Co je fajn.

susika
19. jan 2008

my ´používame dudlík väčšinou len pred spánkom. malá sa pri nom ukludní a zaspí a aj tak ho potom vypluje. normálne ju ho mať nedonútim počas dna, netečie, tak ho nechce. a ani ju nenutim.

rumka
19. jan 2008

aj ja používam dudlík BABYNOVA Nuk Lucka vzplúvala ale tiež ho používame na ukľudnenie 😲 inak by dudala prsník a to nie je dobré po väčine mi zaspí na prsníku a potom mám problém s odgrgnutím.

sue
19. jan 2008

...napriek predsavzatiam máme cumlík (Avent) od 4.dňa kedy mi malý v pôrodnici cucal malíček 4 hodiny vkuse 😔 nebol hladný ani smädný, len potreboval sať...
Sterilizujem ztaiaľ len vyváraním v hrnčeku - priviesť do bodu varu a 4 minúty "povarím" ...

kutina
19. jan 2008

ahojki, naša mala cumlík asi 3 týždne aj to "nasilu" jej ho tam sem tav dala svokrička ked si cuclala ručky....takže naty ho úplne odmietla...teda všetkých 12 nakúpených mám v krabičke 0-6 mesiacov 😉 je to aj tým, že plne kojím a kojené detičky vraj moc cumlík nechcú...pričom aj to sa len hovorí...lebo poznám viac maminiek, ktoré tiež plne koja a ich drobčekovia cumlík majú a aj tak papajú v pohodičke 🙂

tevova
19. jan 2008

Moja prvá dcéra cumlík nemala, lebo som chcela byť ukážková a všade som počúvala, že to nie je dobre, ale malá si cumeľ spravila zo mňa. Synovi švagriná kúpila ten klasický guľatý. kým si zvykol,tak ho trošku naťahovalo,ale netrvalo dlho a cumlík sme si ani ja ani môj syn nevedeli vynachváliť. Najmä v noci je veľká pomoc. Cez deň ho už nemávame,lozením objavuje svet a pritom cumlík nepotrebuje. Odúčať pri zaspávaní ho zatiaľ nejdem, chcem ho najskôr naučiť spať bez nočného kojenia.

andira
19. jan 2008

Naše malá dudlík nechce, plive ho ☹ Nepije ani z láhve, potvůrka 🙂 🙂 Dudlík měla jen první dva týdny a to jenom občas a pak pořád míň, až už ho nechtěla vůbec, s lahví to samé, bohužel, takže budu asi kojit až do 1.třídy 🙂 🙂

bibinka
20. jan 2008

starší syn chytil dudlík hneď na druhý deň v pôrodnici a pustil ho v roku a 10 mes. a to tak,že dostal "žabu" a na ukľudnenie mu ani dudel nebol dobrý. dali sme ho teda "havovi"- rozprávku sme vymysleli v jeho roku v nádeji,že sa hneď odnaučí 😅 . Po chorobe však už cumeľ nepýtal a tak je to doteraz.
mladšieho som tiež chcela naučiť na dudu,lebo študujem a občas som mimo domu,aj kvôli kŕmeniu z fľaše v čase mojej neprítomnosti,ale nedal sa. Skúšala som asi 5 druhov,všelijaké,aj obyčky ajj drahšie,všelijako tvarované- a nič. naťahuje ho z toho. Znesie len moju bradavku-už ju vyžmochlil do centimetrového handrového špagátiku 😀 😀 😀 . Aj s tým zaspáva alebo sa ukľudňuje behom dňa,ale keď zaspí,vsuniem mu malíček do pusinky,chvíľu tam nechám podudkať a potom vytiahnem cicik a následne prst. vždy to zabralo. No a moja mama ho naučila piť moje mliečko z lyžičky 😉 -fľašku nechcel ani vidieť. ☹

tini
20. jan 2008

My takisto davame dudlik, pomohol nam pri refluxe, Alex si zvykol a zaspava s nim, ale dnes sa nam stala hrozna vec. Manzel rano prebaloval, ja som este dospavala noc, Alex sa pri prebalovani hral s dudlikom a manzel vravel, ze zrazu zakaslal a dudlik bol v krku 😲 Jedine stastie bolo, ze bol neposkodeny a dal sa krasne vytiahnut za ten kruzok. Ja neviem, ci bol v hrtane alebo v hltane, no nechem si radsej ani predstavit, co by sa stalo, keby bol v hrtane a bol by poskodeny...
Skontrolujte si preto dudliky, ci su neposkodene.

seki
20. jan 2008

my mame cumlik tiez od narodenia uz v nemocnici sme mali a sme plne kojeny a pekne papame.

gandy
20. jan 2008

Naše malá je na tom stejně jako Andira.. Jsou jí tři měsíce ale dudlíka nechce. místo dudlíka má moje prso a to je občas věc.. Ona ho neumí sát, spíš si s ním hraje, takže jí ho musím v pusince přidržet, myslím že už si na něj nezvykne. Máme asi 10dudlíku ale žádný nechce. Všichni radí ať zkusím koupit ten obyč s kytičkou, že je pro ty děti nejlepší, že ho mají nejraději. nevíte ale kde bych ho koupila?? jsem blízko z prahy...