Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

blka
13. sep 2009

Sayast, já su taky živý dudlík 😒 . Hlavně večer a v noci.

jankapiknova
13. sep 2009

myslim,ze deti si vyberu same co si daju do pusiny a co im chuti ci chceme alebo nie 😀

kaleilah
13. sep 2009

Já jsem dudlík nikdy nedávala a už v těhu jsem věděla že dudlík nechci. Sice jsme později jeden koupili, ale to až v době kdy malej přešel na UM tak aby v noci neplakal na celej panelák než mlíčo udělám, ale stejně nedumlal, neuměl to a mě to ani nevadilo. Dudlík jsem nechtěla kromě kojení i z jednoho prostýho důvodu: Mám hodně známých co mají dítko závislý na dudlíku, a hlavně na tom "svém", můžete mít ten samý typ, ale ty děti si prostě ten jeden ocucají a okoušou a jinej nechtějí, neusnou bez něj apod. No a když pak slyšim co se doma děje když dudu není k nalezení, nebo se někde zapomene nebo nedejbože ztratí 😅 😀 všichni říkali jak si malej bude cumlat prsty, plenu apod..nedošlo ani k jednomu rstíky cucal jako každý dítko kolem 4 měsíců, pak ho to přešlo a hlavně měl je vždy po ruce 😀 plenu nežužlá a jediný co ho poslední dva měsíce drží je jeho spací méďa, to je láska na první pohled 😀

lisounek
13. sep 2009

ahojky patrime mezi dudlikove deti, ale moje Kacka je starsi nez vase mimi co tak koukam...no zatim jsem zavedla to, ze pres den dudel nema a ani do kocarku, do auta a tak ...kdyz o nem nevi pohoda...ale na spani ho proste mit musi neusne bez nej, tak to zatim nechavam...uklidni se a vyhovuje to nam vsem..ale priznam se, ze mam strach jak ho odnaucim a jake budou noce :((( ale zase se utesuju, ze snad nebude dudlat jeste roky 😝

lisounek
13. sep 2009

jo a taky jsem byla rozhodnuta, ze dudel nikdy nebude, ale Kacka ho proste potrebovala a uz 3 den v porodnici ho mela a samy laktacni mi rekly, at se netrapim, ze ona je proste zrovna ten typ co ho potrebuje..chtely mit asi klid 😅

laura29
13. sep 2009

Muj sedmitydenni syn dudlik miluje. zvykl si na nej nemer okamzite a ted to mame jako relativne spolehlivy tisici prostredek (pokud nema takovy ten neutisitelny amok...)

izina
13. sep 2009

Ahoj všem,
Kájulka dudana nechtěla a nechce. Strčí do pusy cokoliv, ale šidítkem se ošidit nedá. Okamžitě ho vyplivne. Jsem ráda, nechtěla jsem, aby se na dudu stala závislá. A to máme doma 3. 1 jsem koupila pro jistotu a 2 jsme dostaly.

perchticka
14. sep 2009

Lisounek, jedna stará babská rada radí, že až přijde čas dudlíku odvykat, tak je dobré do něj udělat dírku a mrňous ho postupně nebude vyžadovat, neb už to nebude ono... 😉 Sama to pak také zkusím. Zatím to máme úplně přesně jako u vás. Dublík jen, když už je zle a nachodila bych při utišování kilometry po bytě. Jinak je malý přes den pokud možno bez... 🙂

aponchie
14. sep 2009

me to prijde,ze se v posledni dobe co pozoruju asi tak3-4roky delaji uplne dramata snad ze vseho..dudel je spatne ,uspavani je spatne,samo musi usinat jinak si otrok,flasky nee radsi hrnecky at uz v pul roce umi vsecko..bere se detem to na co maji prirozeny narok..i moje lekarka rikala,ze v dnesni dobe casopisu se mamky predhaneji v tom sebrat decku co nejdriv ruzne veci..ona rikala,ze by tak mohli v roce zacit chodit a mluvit a jit zrovna do skoly 😀 nevim me prijde normalni dat diteti cumel a prijde mi normalni,ze ho dite treba v roce jeste ma..ma narok na to si podudlat..to same flaska.. 😅 kdo pije z flasky a ne z pitka je malem zaostalej..rikala,ze nejhorsi jsou poradny maminky maminkam 😀

lisounek
14. sep 2009

aponchie mas pravdu jako ja dudel nepreferuju a normalne ji ho nedam, jen kdyz uz je vecer nevrla a nechce se oblikat po koupani atd. tak napr. manza pouziva a ja to zvladnu bez nej proste chvili řičí, ale jako jinak v noci je mi to jedno...jenze me dr. strasi kvuli zubum ma totiz nahore jednicky trosku od sebe a ona jako at si dame ultimatum s dudlem do Vanoc no jako peky, ale jak to vysvetlim diteti tak a konec... 😲

perchticka: kdyz tvuj maly je opravdu mimi a ma na nej narok 🙂 Kata jako mala ho mela skoro porad 🤐 jinak jako ale tu dirku jsem slysela taky nebo ze se ma pry uplne odstrihnout konec a ze to diteti vadi, tak ho samo odhodi... 😉

briketa
14. sep 2009

nie nepouzivame, vobec nemame. ani pri jednom.
ja som dudlik ... 😀 😀 😀

aponchie
14. sep 2009

jasne ,ze cpat cumel kdyz neni treba je blbost jen ve chvili kdy nemas cas mas praci nemuzes hned decko utesovat v naruci je situaci hodne a ver mi ,ze kdyz nemas lautr nikoho 5let na pomoc k detem tak si nejak ulevis a tim myslim,ze opravdu nikdo 😲 ted uz je to lepsi,ale chytla me migrena jeden den chlap do noci v robote a ja malem silela od bolesti prd si dam kdyz kojim a decko to jaksi nezajima ze..kdyz sme venku kouka na nebe a cumel nema vubec jen kdyz uz je protivna s usinani dam ji ho dudla a vyplivne a dudla naprazdno porad i ze spani

mirri
14. sep 2009

zrovna vcera jsem si cetla v casopise pekny clanek o cumlech.o tom,jak dite ma savy reflex uz v brisku a cumla si palecky,tak proc mu nedat cumlik,pokud ma potrebu,na uspokojeni reflexu,kdyz se narodi..maly vyzaduje cumel nekdy na usinani,kdyz ho neco boli nebo je hoodne protivny.takze ano my pouzivame,mame ortodonticky od chicca. 🙂

joa.n
15. sep 2009

ahojky, nase mala zatim o dudlika zajem neprojevila. Kdyz urputne cuca rucicku (to dela, kdyz se pokousi neco vytlacit do plenek - asi ji to pomaha 😀 ) tak jsem ji ze zacatku z nevedomosti nabizela prs - myslela jsem, ze ma hlad. Jenze pak byla prepita a hodne blinkala. Ted uz na ni poznam, ze tlaci, tak manzel jednou vecer nabidl dudlika - to si ho na chvili vzala, ale pak kdyz jsem do pokoje vesla ja a uslysela muj hlas, okamzite jej vyplivla a cekala, ze nabidnu prs. Takze dudlika od te doby nedavame 😀

dagina
15. sep 2009

Ahojky, Aponchie, se musím tlemit jakým stylem píšeš, fakt jsi číslo 😀 . Ale souhlas.
Jen bych měla takový dotaz. Myslíte, že má častější užívají dudlíku vliv na vývoj řeči??? Četla jsem to v jedné knize 😒 . Naše Lůca má dudl od 14ti dní, měla ho hodně často, a začala žvatlat o dost později, než kamarádčina holčička, která dudl měla jen vyjímečně. Buď je to jen náhoda, nebo nevím. Každopádně už pár týdnů dudlík dávám jen v krajní nouzi 😅 .

cestovatelkaandrea
15. sep 2009

my dudlik pouzivame pri zaspavani a ked bol mensi tak aj pocas dna. teraz sa vela prehra a pri hre ho nepotrebuje. uz sa tesim ked mu v dvoch rokoch alebo mozno uz o pol roka budem tvrdit ze zly pes mu cumlik zobral. kedy je podla vas najlepsia doba od dudlika dieta odnaucit.

usounek25
15. sep 2009

dagina: ahoj, my máme dudel taky cca od 14ti dní, myslela jsem si, že by jsme přežili bez dudina, ale když začal mít malej bolení bříška apod., jak jsme byli rádi, že jsme mu ho prdli do pusiny a byl na chvíli klid. Co se týče toho žvatlání, tak nevím - u nás žádnej problém nebyl, malej je ukecanej až moc, momentálně si pořád vyzpěvuje - je to strašně nádherný poslouchat ten krásný hlásek 🙂, někdy se musím smát co ze sebe vše dokáže vydat za zvuky. Od kamošky dcera měla dudel taky téměř od narození a též nebyl problém. Já doufám, že tak kolem toho 1 roku se dudinka nenápadně zbavíme pokud k tomu malej bude svolnej 🙂. Taky by mě zajímalo, kdy je nejlepší dítěti dudlík přestat dávat.

lily1983
15. sep 2009

ahojte, my používame dudel tiež už dávno, ani neviem, kedy presne som jej ho dala prvý krát tak, ze ho aj cumlala, vždy ho vyplula...teraz má tie malinke od značky mam..velmi sú dobré..cez den dudká, ajked posleené tri dni si velmi cumle ruku..aj ked spí cez den tak dudká, v noci ked zaspí tvrdo vypluje, a spi bez neho az do krmenia, co je raz za noc. 🙂

aponchie
15. sep 2009

hm starsi mluvi jak dospelak perfetkne artikuluje vyslovnost super kazdej cumel ve skolce jak umi mluvit a to je tim,ze byla mezi dospelakama dle me ted nas zaclo zlobit rř ,ale prej lehce presto s ni zajdu na logopedii pro jistotu jinak dudlala asi rok

jindri
15. sep 2009

Malá o dudlíku nechtěla slyšet do půl roku, pak najednou zlom a teď když ho uvidí ve svém zorném úhlu, doplazí se pro něj a dá si ho sama do pusinky 😅 😀
Já jí ho dávám na usínání, protože jinak jsou v pusince prstíčky a když je velký hlad a já ještě klohním papů.

Spíš by mě zajímalo, zda vadí, že nedodržujeme velikosti dudlíku pro určený věk. Stále používáme MAM do šesti měsíců. Malé je přes 8 měsíců ... .. vadí to??

aponchie
15. sep 2009

tak to nevim spis si myslim vadi malemu miminku vetsi dudel ..muze nadavovat nemuze poradne sat,ale jestli ji to nevadi tak bych se nebala..neni dle me ceho..nase prvni mela kdejakej dudel a skoncila na latexove kvetince za par susnu a druha taktez akorat je casto menim aby se nevydudlali do velke velikosti a nechtela je nedat 😀

zedra1
15. sep 2009

jindri tos mě vyděsila malej taky nechtěl dudu,aby si na něj ted nevzpoměl bude mu půl roku 😀 😀
Myslim,že je úplně jedno jakej má dudlík,hlavně že je spokojená. 😉

dagina
16. sep 2009

Ahojky, Jindri, my též máme stále dudel do 6ti m od Mamu, ty větší jsou už fakt dost velké. Jednou jsem je koupila, ale pak jsem je ani nepoužila. Ještě že jsou tak levné 😵 . V týdnu jsem je vytáhla Lůce na hraní a začala je také dudlat 🙂 , ale stejně ji spíš dávám ty menší.

peggi
20. sep 2009

Ahojte. My cumlík nepoužívame,malý ho nechce,akurát sa s ním hrá a okusuje ho,práve mu idú zúbky,tak ho má na miesto hryzátka. Hoci niekedy by som prijala,keby ho chcel,hlavne v noci,keď si urobí dudku z môjho prsa a nie a nie sa pustiť.

jindri
22. sep 2009

Ahoj, tak nechám dosavadní, do 6m. 😉

Zedra: si dej bacha 😀 😀 ... já jsem dudlík nabízela, protože malá si cucá prstíky už od porodního sálu 😀, sice teď už to není tak dramatické, ale stejně. Lepší odnaučovat dudlík než prstíky. 😉

majamisutka
22. sep 2009

Dudlík máme, dali jsme ho malýmu hned třetí den v porodnici a s kojením problem nemáme 🙂
On si s nim chvilku pocumla a pak ho vyplivne a spinká 🙂
Myslim, že je lepší mu to neodpírat, když ho to ukliňuje.
Navíc se to pak líp odnaučuje. Dudlík vyhodíš, nebo ho někdo odnese, ale prstíky mu vyhodit nemůžeš 🙂

nikollette
22. sep 2009

A to máte pravdu s tým odnaúčaním dudlíka, v porovaní s odnaučením od prstíkov..
tie len tak nevyhodíte 😀 😀 😀
a práve z prstíkov zvyknú byť krivšie zúbky...

zuzankast.
22. sep 2009

ahoj,nám dali k mému překvapení dudlík už v porodnici a i přes to sem s kojením problémy neměla. Ale asi od třetího měsíce začala malá cumlat paleček mnohem radši. Vždy usíná s palcem v pusince. Dudlík si bere spíš jen na hraní a povídá si s ním 😀 jsem zvědavá, jak budeme prstík odnaučovat 😔

lidunka1981
22. sep 2009

Ahoj maminky mám problém. Malá se naučila žužlat si pěstičku kterou si skoro celou nacpe do pusinky. A já nevím jak ji to mám odnaučit. Když jí dám místo té pěstičky dudlik tak ho vyhodí a šup ruku. Prosím poraďte 😨

veronika81
22. sep 2009

lidunka, tvoja malá je ešte maličká, úplne zbytočne ju budeš od toho odúčať, ani si to popravde neviem predstaviť.. V tomto veku je to úplne prirodzené, že si cucia pästičku, patrí to k vývoju 😉