Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

sevzuz
8. sep 2009

no ja mam doma asi 8 roznych dudlikov a maly aj ked troska dudlal vzdy mu dudlik vypadol a to ho nahnevalo a rozplakalo, az teraz sme dostali ten klasicky hrkaci dudlik, gulaty a to je pohoda maly si dudka a je spokojny, dnes sme ho mali prvy den a teda za cely den plakal asi trikrat ked chcel papat, dokonca aj pri kupani neplakal a to doteraz reval ako tur☹
ja som za dudlik, ved to nie je len spokojnost maminy ale hlavne babatko je ovela kludnejsie🙂

sssimi
8. sep 2009

Moja malá má najradšej Avent dudlíky-a najlepšie na tom je, že už sú používané po jednom dieťati.... 😀
Zo začiatku ho skoro vôbec nechcela a udržala ho iba ak ležala. Od 3 mesiacov už dudluje častejšie-hlavne pri zaspávaní ho už musí mať a už ho udrží aj "na stojaka" 😀

Ja som za dudlík. Kojenie to nepokazilo a malá nedáva toľko toho do úst... Aj keď niekdy jej viac chutí ruka ako dudel.

desszi
9. sep 2009

ja tiez suhlasim s dudlikom, maly by bol stale len prisaty, tak sme zvolili dudlik, avent dudliky vypluva, teraz mame canpol gulaty, ale tiez sa mu velmi nelubi, tak asi skusim nejaky obycko, ten vraj maju deti najradsej 🙂 inak je spokojnejsi a vobec to neovplyvnilo kojenie

dzanna
9. sep 2009

Ja sa pridám ......my sme pri prvom dieťati mali dudu od narodenia a mala ho do 9 mesiacov takže pohoda.ale pri druhom som chcela vyskúšať bez ale v nemocnici my strášne plakal 😢 lebo ked mi ho zobrali na novorodenecké tak mu ju dávali tak som mu ju nakoniec dala.a taraz sa sňou aj pohrá..... a tiež na kojení sa nič nezmenilo takže super!!!!

kloranebb
10. sep 2009

Strasne som sa tomu branila ale nakoniec som ho predsa zacala pouzivat - mam ho len do kocika, ked uz na maleho fakt nic nepomaha a place. Vzdy sa riadne skeri a ksychti ked mu ho nukam, musim ho prehovorat, ale nakoniec si ho necha a tak mu chuti ze si ho nechce ani pustit, no vie aj tak zaspat s nim, ze mu vypadne z ust. Lenze aj ked ho dudka maximalne hodinu denne tak si tak zvykol, ze teraz ked ho kojim, tak by aj po papani stale mal prsnik v ustach a dudkal. No mozno je to len kvoli tomu, ze ma silny saci reflex a dobre papa. 😉

perchticka
11. sep 2009

Ahoj holky!

Přidám se svou trochou do mlýna. Nejprve jsem se dudlíku bránila a každý pláč se snažila uklidnit nošením atd., ale pak ho moje mamina začala používat, když malého odpoledne hlídá a pomohl nám vyřešit podvečerní ,,běsnění" malého, které bývá docela pravidelné a já ho původně připisovala prdíkům. S dudlem se malý uklidní a dá se uspat. Používám ho jen pro tyhle chvíle pláče bez zjevné příčiny a před usnutím. Jak už je v klidu a dudlík mu vypadne, nechávám ho bez něj. Vše se hodně zjednodušilo... 🙂

helulicek
11. sep 2009

Čau maminky!

Náš malej není dudlíkovej. Už od narození ho nechce a hrozně se s ním jakoby dáví či co. Někdy si ho vezme třeba na uklidnění nebo s tím oddálíme papání, ale je to fakt jen na chvilku. 😉

prasiatko30
11. sep 2009

presne tak aj u nas dudlik ani za toho a ja by som jej tak rada obcas zastoplovala tie ustocka 😝 😝 lenze ona len co zaciti ze to je umelina tak vystruha grimasu a dudel leti. neviem ci ho mala v ustach dva razy na skoro 2minuty - a to som uz oslavovala 😝

blka
11. sep 2009

Kloranebb, s tím dudláním prsa, tě můžu ujistit, že to dudlíkem být nemusí. Mareček dudlík nechce, dáví se, když jsme našli nějaký, co ho nedáví a i ho sem tam vezme, tak to s ním stejně neumí, vytahuje ho jazykem ven. Ale prso by dudlal. Po kojení dudlá normálně, tak ho chvilku nechávám. Klidně by u prsa mohl být celej den 😅

jenn44
11. sep 2009

baby, rozhodla som sa dat malej cumlik, no chcela by som sa spytat, to jej ho mam davat uz v porodnici, ci kedy? od kedy moze cumlat? chcem aby to bolo kludne vyrovnane babo... tak mi cumlik mozno pomoze

jankapiknova
11. sep 2009

ano jenn urcite lepsie cumlik jak palcek. Nas maly veru ani v porodnici nemal az doma si zvykol ale iby pri zaspavani,pocas dna ho nemava ani von ho neberiavam,ale pri zaspinkavani si ho da a po niejakych 10minutach ked spi ho vypluje. 😉

jenn44
11. sep 2009

janka..,ano presne tak by som malu chcela naucit, pri zaspavani, nech haja sladko a rychlo 😀

desszi
11. sep 2009

jenn kludne davaj v porodnici. ja som davala, maly by mi inak vrieskal celu noc (nemala som dost mlieka a sestry mi ho nechceli nicim dokrmit, vraj mam prikladat a prikladat, ale ked mi uz visel na prsiach 2 hodiny a stale mu nestacilo tak som to vzdala). my davame cumlik pri zaspinkavani a kojenie nam to vobec nijako neovplyvnilo. Pekne papa z cecikov 🙂

jankapiknova
11. sep 2009

jenn neviem ci to je vzdy rychlo 😀 , ale som spokojna ze ho ma len pri zaspavani 😉 este by som chcela dosiahnut aby nepapaval v noci,stale papa 2krat.

jenn44
11. sep 2009

hlavne sa bojim toho, ze by na mna v nemocnici pozerali ako na sibnutu ale pre istotou vezmem cumlik aj do nemocky 🙂 dufam, ze mala bude sat, lebo inak neviem neviem... dakujem

dudri
11. sep 2009

vobec nedavam. naco...len ju kojim aj zaspavani pri prsniku...
cumel moze sposobit krive zuby

nikollette
11. sep 2009

Aj ja som sa bála do pôrodnice brať cumel, že na mna budú pozerať, ale sama sestrička sa ma opýtala či som si nevzala z domu, a nech mu kludne dám 😉

wiwienne
12. sep 2009

My dudlujeme od porodnice, sestricka dala malemu dudel bez mojho vedomia, lebo vkuse plakal a ja som sa uz nemohla ani najest, dnes mame dudlik uz len na spanie..dudel nam kojenie nijako nenarusil, kojili sme bez problemov dva mesiace, aj klobucikovali a v pohode, dnes uz klobucik nepouzivame, cize dudel nepokaslal nic..

jankapiknova
12. sep 2009

dudri : krive zubky od dudla nebudu deti mat , od cumlania palcov ano. Dudel moze uskodit vtedy ked mamicky nan davaju od malicka med,cukor... 😉

veronika81
12. sep 2009

jenn, podľa mňa si takto dopredu nehovor, že si sa rozhodla dudlík používať.. Uvidíš aká bude tvoja maličká, možno bude spokojná aj bez cumľa, možno ho bude úplne odmietať, kľudné a vyrovnané bábo môže byť aj bez neho. Určite dudlík do zásoby kúp, ja som mala aj v pôrodnici, ale nepoužila som. Začala som mu dávať asi keď mal 2-3 týždne (ale nie som si úplne istá tým časom), lenže som musela vyskúšať 3 druhy, kým sme sa trafili do správneho, čo mladému pánovi vyhovuje 😀 Inak používal od MAM.
A v prvých dňoch by som plač a nepokoj bábätka riešila určite priložením na prsník, nech sa učí prisávať a ťahať, zároveň si podporuješ laktáciu 😉 Samozrejme v extrémnych plačoch cumeľ poslúži, ale ozaj iba ako posledná možnosť.

jankapiknova
12. sep 2009

suhlasim s veronikou, my sme tiez zacali s dudlom neskor a nechala som na nom ci chce alebo nie a cez den nechcel nikdy. 😉

wiwienne
12. sep 2009

Teraz ste ma vystrasili, maminy..nas maly cmula prsty ostosest, dudel chce len na spanie..co mam robit?vsak odkedy ich objavil, vkuse ich ma v puse, fakt to moze narusit zubky?mame aj gelik, ale zubok este nikde..

petra1985
12. sep 2009

nasa mala cumel musi mat pri spani.. po hodke spania ho vypluje a je kludna.. ale niekedy sa aj rozplace no a to je znamenie, ze vyplula ale chce ho naspat.. inak cumel mat nemusi ale do istoty ho beriem stale so sebou.. no a nikdy som nemala pocit, zeby to ovplyvnovalo kojenie.. prave naopak..a podla mna to je dost dobry upokojujuci prostriedok aby mama nemusela zakazdym vytahovat prsnik..

jankapiknova
12. sep 2009

wiwien ja som citala par clankov o dudli a uprednostnuju dudel , lebo su prisposobene aby nekrivili zubky a pisali ze palceky je zle lebo od nich sa krivia, aspon som to tak citala v par clankoch,. Moj maly nastastie prsteky moc necumle len ten dudel ale iby pri zaspavani,tak uz to niejak neriesim. Skus si vyhladat niejake clanky v googly a uvidis co pisu. 😉

ludmilabb
12. sep 2009

tak ako vas tu citam mam pocit, ze my sme cumlomaniaci, dcerka ma cumlik teda o dost castejsie ako len na zaspatie, od narodenia je take umrncane dieta a s cumlom sa ukludni, pouzivame ho aj doma a mala nema problem s "recnenim" ked chce debatit tak ho vypluje. Mozno by som dudkanie mohla pomalicky redukovat aj ked ona najnovsie cumel vypluje a do ust idu prsteky 😝

rose86
12. sep 2009

ahojte. tak u nas je to takto. syn (2,5 roka) nechcel dudlik. od narodenia absolutne. kupili sme snad vsetky tvary pretoze chcel byt stale na prsiach. no ani prsty si vobec necmulal. teraz sa nam narodilo dievcatko a tak isto. nakupene vsetky druhy cumlov a absolutny nezaujem. no musim povedat ze syn ma nenormalne krasne zubky, biele a krasne rovne. tak asi preto ze vobec nedudloval 😀

nikollette
12. sep 2009

Ludmila, my sme tiež cumlomaniaci..
môj cumlík zbožnuje..
volám ho dudlíkový kráľ 😀 😅

lamarika
12. sep 2009

tak my dudlali asi 2 týdny a pak se s ním začal malej dávid a už ho od tý doby nechce 😅 Naštěstí si prstíky strká do pusiny jen sem tam. Radši si dává do pusiny všechno ostatní (hračky, šmudlící dečky, oblečení,...) 😀

wiwienne
12. sep 2009

Janka, dudel mi vkuse vypluva, ked sa mu nechce spat, nechce ho ani vidiet..maly by pocmulal vsetko, vankus, deku, tatovu ruku, moje lico, no neviem, ci nam uz nejdu zuby, je ako sto certov, hlavne dnes..to bola prechadzka 😒

sayast
12. sep 2009

tak my prestoze jsme se na dudlik snazili pracne naucit 😅, tak nam ho ani jednou nevzala ☹. zkouseli jsme vsechny druhy i tvary ☹. tak jsem zivy dudlik ja 🙄 🙄 🙄 😅 😔