Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

tajava
13. feb 2009

ahojte, nas mali nevie cumlat cumlik. normalne akokeby sa mu dvihal zaludok, vyplazuje jazyk, proste sa vobec nevie nan chytit. chcem ho to naucit kvoli zaspavaniu, lebo sem-tam si cuca velky palec, teda vankusik velkeho palca a dudel by mu pomohol ... neviete ako naucit babatko cumlikovaniu?

mousunek
13. feb 2009

tajava: jaky dudlik pouzivas? ten tvarovany nebo klasicky? Muj Viktorek ze zacatku dudlik vystrkaval jazykem a nechtel ho a ted nez mu zacal rust zub ho chce skoro porad pred spanim a nebo jen tak pri hrani. Palecky a cele rucicky si do pusionky stejne pri poznavani strkat bude, tak mu v tom nebran a zkus dudlik "nejaky mensi" trebas pred spanim a na usinani uvidis ze si ho vezme 🙂 musis jen prijit jaky mu vyhovuje

tajava
13. feb 2009

tak skusila som zatial jeden skoseny a jeden taky plochy ... klasicky som zatial neskusala, lebo som si myslela, ze ak odmieta obe, takze nebude chciet uz ani klasicky. Ake dudliky existuju? skoseny, plochy a klasicky? iba tieto tri, ci este nejake ine? Aj nas maly Tomi vystrkava jazykom, ale mne to skor pripada, ze nevie co ma s tou vecou v pusinke robit 😅

monky28
13. feb 2009

My dudlik nepoužívame,ked ho Eliške dám, napne ju ako na vracanie,potom ho jazyckom prehmata a velkym oblukom vypluje.Toto iste robil aj starsi syn,dokonca nevedel,ked bol starsi pit z kojeneckej flase,kedze bol kojeny/do 17 mesiacov/Elišku tiez kojím a niekedy by sami hodilo,keby zaspala s dudlikom,lebo zaspava na ciciku. 🙂

mousunek
13. feb 2009

a ty kojis nebo krmis z lahve? my jsme zkusili dudliky silikonove, gumove mekci i tvrdsi, skosene i klasicke nez si Viktorek vybral ktery mu vyhovuje, jen ma nejradeji tan tvarovany silikonovy tvrdsi.

amatula
13. feb 2009

dudlik pri prvom tri mesiace............pri druhom vobec,,,,,,teda hej asi dva dni 😎 😎 😎

monikat75
13. feb 2009

ahojte, môj syn chce cumlík a pritom je len kojený, ale veľmi sa pri ňom upokojí, ale staršia dcéra nechcela vôbec cumlík a potom sa nevedela upokojiť - len na prsníku alebo na rukách, cumlík stále vypľula - darmo mi známi radili, že jej ho mám podržať v pusinke ale potom ju napínalo na vracanie, tak som to nechala tak
ale teraz pri synčekovi je to lepšie lebo začne plakať a s cumlíkom sa skoro vždy upokojí - samozrejme, keď je napapaný, ak nie tak ho ukľudní len prsník 😉

dudinka21
14. feb 2009

My dudlík vůbec mal ho asi raz v puse v nemocnici...
Potom mi ho vypluval do pol izby, a to som skúšala hocijaky, a mamina mi stále hovorila: Všetky deti chcú dudlík, a raz ma už tak napálila, že som sa jej spýtala, či mu ho mám zalepiť lepiacou páskou, ked ho stále vypluva a natahuje ho z neho a odvtedy sme tému dudlik nepreberali a som teraz rada, aspon sa nebudeme musieť odúčať...No a my sme prevažne kojený boli, aj ked sem tam sme dokrmovali Um a nemal problém s ničím.. On je taký, že zje asi aj mňa za chvílu..

nimi22
14. feb 2009

uz mesiac chvalabohu nie, a predtym len na uspavanie potom ho vyplul, takze sa tesim, alebo ho hned vyplul a drzal v rucicke 😉

tajava
14. feb 2009

mousunek, ja vyhradne dojcim ... flasku sme este neskusali ... ale ak znamena, ze dieta vypluva cumlik, vytlaca ho jazykom a nevie co s nim, tak mu ho nemam nasilu davat? teda ja som skusala pridrzat ho trosku, Tomi jeden cas aj dudlal asi 10 minut, ale to som ho musela pridrzat cely cas ... no teraz ho strasne napina ... asi este skusim nejake prikupit a vyskusat ... ak nebude chciet, tak ho nebudem nutit, no mne to pride docela dobre na ukludnenie, teda u nas by to bolo iba pri zaspavani, ale ani nie pri kazdom

nimi22
14. feb 2009

tajava, myslim ze mu nedavaj ked nechce, potom ho budes zase odnaucat neskor, tak lepsie ked ho nechce, teda ak to tebe vyhovuje 😉

mata2310
14. feb 2009

mi davame cumlik od narodenia a bez neho si to neviem predstavit ked je mala nervozna tak zabera. davame klasicky okruhli cumlik silikonovy.

s.t.i.p.k.a
13. mar 2009

my dudlík taky, od začátku, už v porodnici nám ho nenápadně na noc dali🙂 uklidnuje ho, nedovedu si představit, že by jsme ho neměli, probírala jsem to s ped. myslím, že je dost přísná a tak, ale dudlíkům se vůbec nebrání prý ničemu neškodí a mimi se s ním ted už i vyhraje. tak jsem byla ráda, je to jeho kamarád, hlavně při usínání🙂

mousunek
13. mar 2009

tajava - promin ze pisu az ted prcek dudlaka taky ze zacatku vyplivoval, kdyz mu ho nekdo drzel byl spokojeny a ted ho ma na kousani kvuli zubum,,,, obcas si s nim hraje vytahne ho dava si ho z ruky do ruky okusuje ho ze vsech stran

rubista
13. mar 2009

ahoj, my dudlík tiež nepoužívame, malý ho kategoricky odmietal 😀
ale namiesto toho si našiel pred mesiacom (teraz má 4 mesiace) palček a to je kamarát najväčší na svete- pri zaspávaní, po kojení, pri hraní..no, všadeprítomný 😀 😎 takže, každé dieťa si vyberie niečo, čo ho "upokojuje" oni sa tým ukľudnia a podľa môjho názoru to nie je "škodlivé"

shaula
13. mar 2009

Tajava: pokud ho nechce, tak bych ho nedávala. Naši kluci taky napřed nechtěli, pak jsem to cca ve 3 měsících zkusila znovu a oni ho přijali a teď jsou už z nich malí závisláčci. Ani bych ho nezačala dávat, ale potřebovala jsem jim zacpat pusu🙂)) Ve třech měsících začali strašně trpět na koliky a když ječí dva najednou a máte jen jedny ruce, tak Vám cokoliv, co je umlčí, připadá jako zázrak... Ale už se pomalu bojím toho, jak je budeme odnaučovat☹

many
14. mar 2009

ahoj 🙂 my dudlík používáme vždy na spaní 🙂 jinak ho nechce 🙂

mishusha
14. mar 2009

no my sme tiez cumla zo zaciatku kategoricky odmietali, ale prisiel cas, ked sa jej zapacil... 😀
teraz mam trochu obavy, lebo bez neho ani nezaspi...a dost casto ho vyzaduje..snazime sa ju zabavat....ale cumel je cumel... a dedka mame zubara, ten nam hrozil, ze cumel radsej nie... moze poskodit nasadeny chrup...
tak neviem, zuby este nemame a iny cumel ako okruhly latexovy odmieta, takze ani ortodontickym ju neoklamem 😠

fodorka33
14. mar 2009

ahojte no nas maly dudlik nema,pretoze ho krvopotne stale vypluva 🙂

mousunek
14. mar 2009

fodorka33 - to je u takhle malych deti normalni, jeste mu prijde casem vhod a budes rada, ze dudlika mate

erikasadek
14. mar 2009

nie nechce ho , od narodenia... 😉

martao
14. mar 2009

dudlí používame, ale chce ho len keď zaspáva.

onlika
15. mar 2009

Aj my pouzivame cumel len pri zaspavani a nie uplne vzdy, niekedy sa mu podari zaspat aj bez neho 🙂. Zo zaciatku ho nechcel, ked mal asi 2 tyzdne, tak ho dedo (moj otec) nanho naucil, potom mal zas obdobie, ze ho nechcel a terazsi ho vezme, ale fakt len ked ide spat. A pouzivame taky splosteny, ma aj silikon aj latex a bere obidva. Skoseny ani okruhly nechcel

aness
16. mar 2009

taky pouzivame jen pri usinani, az usne, tak h ovyplivne a spi uz bez dudliku 🙂 kdyz je vzhuru nepouzivame hi vubec, ani ho nevyzaduje, hanka je v obdobi, kdy ji na strkani do pusinky staci jeji rucicky, popripade jakakoli hracka, na kterou dosahne 🙂

berus
16. mar 2009

dudlíka odložil malej na 5 měsících a vyměnil za palec 😒 , ale cumlá ho jen na usnutí 😅

dejna3
16. mar 2009

my máme dudlík tiež len na uspatie... inak si už od narodenia cmúľa pästičky 😠

buchova
17. mar 2009

my mame dudlik stale!!bez neho ani na krok som uz zufala!

basado
17. mar 2009

my mame 2 roky , chcela by som ho odnaučit ale neda sa 😠 tak isto som zufala

mami.sk
17. mar 2009

my cumeľ nepoužívame vôbec aj keď niekedy by som bola aj rada keby ho malá chcela 😀
pre istotu som si ho vzala aj do pôrodnice ale bol nám nanič 😀 občas keď je veľký plač tak je ho skúsim dať, ale nechce 😉

evitkamalicka
17. mar 2009

my sme mali dudel 2 mesiace, potom ma to prestalo bavit, lebo ho furt vypluval a potom plakal, tak som raz na noc cumel nedala, celu noc sice plakal a aj dalsiu, ale potom uz dudel nechcel a nechce doteraz