Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

horty
3. dec 2007

Ahoj, já jsem dudlík ze začátku taky nedávala a ani nechtěla. Ale pak mě doktorka ujistila, že dudlík techniku kojení nekazí, jen ten, z kterého něco teče 🙂
TAkže zhruba od 5 týdnů dudlíkujeme, hlavně na usínání je to super a malá má 8 týdnů a žádné změny v kojení jsem nepozorovala. Plně kojím jako předtím. Jen když už nesaje, tak mi prso začíná žužlat a dělat si z něj dudlík, ale to dělala i předtím a já jí ho hned beru. Nechci sloužit jako dudlík 😀

A je fakt, že i díky němu usíná sama v postýlce bez problémů a zbytečného řvaní. Sice ho musím chodit podávat, když vypadne než usne, ale zas nemusím uspávat u prsa nebo v náručí, což tak bylo těch prvních 5 týdnů, ale my jsme řekly NE!!! 😀
Viktorka je spokojená a já taky.

susik77
3. dec 2007

ahoj, my pouzivame dudlik od 3.tyzdna, aj vecer po kojeni malu este dokrmujem z flasky nutrilonom, inak kojim cely den, nemame problem ani s dudlikom, ani s flaskou.Vsetko mame od Aventu-anatomicke dudliky, aj flasky.

lyzenka
3. dec 2007

ahojte,

my pouzivame dudlik, tusim uz od 3dna, ked mi ho priniesli na izbu... :O)))
Ale uplne v pohode sa vie prisposobit, ci dudlik, ci flaska, ci prsicko.... :O)
Tak, som rada, ze neprotestuje... :O)))

Ale je teda velky dudlos!!!

susik77
3. dec 2007

nissanek: inak, aj nas strasili na predporodnom kurze, ze nemame davat dudlik, ale fakt to nerobi problemy...ale mozno je dobre zacat po tom 6.tyzdni, ked uz mate nej. techniku kojenia navyknutu.Takze ty uz v poho mozes davat.Len mozno najprv kup len 1, ako to kristinka zoberie, pretoze niektore mimi vobec nechcu dudlik.Mojej sestry mala uplne odmieta, aj dudlik, aj flasu.Sestra chce ju uz odstavit a je nutena kojit dalej 😎

jaduska
3. dec 2007

Moja staršia dcérka cumlík odmietala úplne, ani som jej ho nedávala, hlavne kvôli zúbkom. Bála som sa, že ich bude mať krivé. (videla som to u pár detí)Teraz mladšej občas dám, ale ona ho tiež vypľuje a hrá sa s ním. Tak jej radšej na ukľudnenie dávam hryzátko, alebo hrkálku, alebo takú mäkkú knižočku, ktorú ožužláva.

romana27
3. dec 2007

Ahojky,
my začali dudlíka používat hned po příchodu z porodnice, když přišla dětská doktorka na návštěvu a já se jí zeptala, jestli ho můžu dávat.
Daník dudlíka miluje, má ho i ve dne, někdy ho potřebuje, někdy ne. Většinou ale usíná s ním v pusince.
Uznává však pouze dudlíky od firmy NUK, ostatní odmítá 😀 .
Na kojení to vliv nemělo - my teda kojili jen 3 měsíce, pak začal mít velký problémy s prdíkama a u prsu nevydržel, takže já to vzdala a mlíčko odsávám a dávám mu lahvičkou.

susik77
3. dec 2007

inak, Avent robi aj ortodonticke dudliky...neviem sice ako to funguje-ale je to kvoli zubkom...

nissanek
autor
3. dec 2007

Díky za rady, asi to teda vyzkoušíme, někdy jsou večerní brekoty opravdu k nevydržení, tak snad dudlík zabere.

sokolka
3. dec 2007

Niss tak já jsem šoupla malýmu dudlík hned v porodnici. Sice na mě jedna sestra koukala jak na blbku, ale měla smůlu. Kubík pořád plakal než se mi udělalo mlíko, měla jsem bradavky úplně ožužlaný a když jsem mu dala dudlík tak se hned zklidnil a spinkal. Dudlíka jsme měli do 2,5 měsíců a pak ho prostě přestal chtít. Ale můžu vám říct, že je to boj. Radši bych aby měl dudlíka než když mu musím v noci dávat pořád kozinu. 😖 Prostě jí má místo dudle... 😕

terezkaaa
3. dec 2007

m máme dudlík od příchodu z nemocnice.Nevím, co bychom si bez něj počali 😅

barunka
3. dec 2007

Ahoj, tak ja už mám dosť veľkú babu, má vonku skoro všetky zúbky. Dudlík máme cca od 2 týždňov, na papanie to vplyv nemalo a ani zúbky jej nevyrástli nakrivo. má ich krásne rovné. Ale tiež je fakt, že dudku používame len a len na spanie.

lukin
3. dec 2007

Zrovna včera jsem o tom mluvila se svou švagrovou, která své malé dudlík dávala jen při usínání. Její sestra začla dávat své dcerce dudlík asi až kolem roku, a pak měla strašné problémy se zuby. Úplně černé a křivé.

bielanevesta
3. dec 2007

Ahoj, ja som dudlík skúšala dávať ale malá ho vypľúvala a bola potom akurát iba nervózna keď ho hneď nemala zas v puse. Takže ja nedávam

kristi
3. dec 2007

u nas mame dudak taky od mala, jaky vliv to ma na zuby to nevim, pac jeste zadny nemame 🙂

navi
3. dec 2007

romana27: jako by jsi mluvila o nás 😀 Taky máme dudlana od příchodu z porodníce, poradila nám to sestřička s tím, že mu to nijak neublíží.
A taky nechce jiný než NUK. Zkoušeli jsme Chico, Mam, FisherPrice, ale vždycky ho trochu pocumlal, vyplivl a dožadoval se toho svého oblíbeného 🙂
Kojili jsme taky 3 měsíce, ale z prsa sál o 106, techniku sání mu to rozhodně nepokazilo.
Teď je na dudlíku závislý v tom, že bez něj neusne, ale jak zaspí, tak ho vyplivne a spinká bez něj. Jen jsem zvědavá, do kdy budem dudlík na to usínání potřebovat 😅

baileysa
3. dec 2007

ja malej dudlik nedavam, aj keby som chcela niekedy ☹ , ale gretka ho odmieta, chvilu pocucka, a ked zisti, ze netecie, sups s nim von 😉 ale sme si zvykli, ze sme bez, zo zaciatku to bolo tazsie, teraz je to uz super

barunka
3. dec 2007

lukin, ale čierne zúbky si myslím, nemôžu byť len z dudlíka. Môže to byť z toho, ak dudlíček do niečoho namáčali, ak jedol priveľa sladkostí, priveľa sladených nápojov alebo z nesprávneho umývania zúbkov...

jansa
3. dec 2007

Po příchodu z porodince jsem hned dudla nedávala, měla jsem strach že by se pak nechtěl přisát, ale později jsem dudlík chtěla dát, ale nechtěl. První syn dudel také odmítal, mladší (3 měsíce) dudlík taky nechce a fluše ho.

mimakro
3. dec 2007

Ondrejko ho nechcel, dávil ho. Hanka ho vyžadovala, ju ukľudňoval. Bez neho to bolo strašné. Stále chcela sať, ale všetko vyzvracala. Inak sala normálne, ale spočiatku som musela dojčiť cez klobúčik. Silikón ako silikón. Tvorba mlieka bola primeraná. Asi od druhého mesiaca som jej ho dávala iba na spanie a teraz sa snažím aj to obmedziť. Keď zaspí, tak jej ho vyberiem. Používam MAM.

natalien
3. dec 2007

Nell zjistila na co je dudlík až ve třech měsících, do té doby ho nevydržela mít v pusince dýl jak pár vteřin. Od té doby dáváme, jak na spinkání, tak i přes den, když nemá náladu.

dlinduska
3. dec 2007

ahojky my bez dudliku byly do 6 tydne. ditko v tomto veku uz ma techniku sani zvladnutou a nehrozi tak jeho zkazeni. presto se to snazim omezovat doma jsme bez dudliku jen na ven jej pouzovame. doma se snazim najit jinej zpusob jak luci kdyz tak uklidnit nez ji vrazit dudlik 🙂 doma si ho hlavne ani nevezme.ale jinak si myslim ze i v tomto je kazdy miminko jiny. urcite ale techniku sani uz nepokazis.

janicckka
3. dec 2007

Malá vzala dudlíka až po čtvrtém měsíci a ted ho má skoro pořád 😉

honzina
3. dec 2007

Toníček dudlíka absolutně nechce, když se ho tím pokouším - bláhově - uklidnit, tak ho to ještě víc rozčílí. Už to ani nezkouším.
Sice měl malinkaté (asi týdenní) období, kdy dudlíka vzal na milost, před spaním, jakmile usnul, tak ho vyplivl.

Někdy si říkám, škoda, že ho nechce, možná by se tím kolikrát docela rychle uklidnil, ale zas na druhou stranu nebudu muset řešit, jak ho dudlání odnaučit. 😉

poupe
3. dec 2007

my davame dudlik jen na noc,pres den ho nevyzaduje a dosud kojim(male 8m.)

vachovka
3. dec 2007

Mala dudlik nechcela vobec a priznam sa ze teraz mi to chyba,ze ho nechcela, lebo namiesto dudla cuca a spi pri mojom prsu. 😠

mirka21
3. dec 2007

moja malinká dudlík najprv nechcela ale teras ho priam žerie a je to fajn pretože si neviem predstaviť že pri každom plači by som jej mala robiť mlieko takto jej dám dudlík a je tichúčko a keď zaspinká tak ho vypluje😀

chechta
3. dec 2007

Já dudlík dávat nechtěla, ale nakonec když řval tak sem to zkusila a výsledek - řval ještě víc a dělal jako, že se s dudlíkem dáví - vzal ho na milost asi 3x, ale jindy, když se k němu přiblížím s dudlem dělá strašný scény 😀 😀 😀

stefy
3. dec 2007

asi každé bábo inak, ale moja skúsenosť je, že cumlík ukľudní, a kojenie nepokazí. malá bude mať rok a veselo dojčíme aj cumlujeme a beda ked cumel aspoň nedrží pri dojčení v ruke. a zo začiatku tiež vôbec nechcela cumlík.

niega
3. dec 2007

Nepoužíváme, ale někdy by si ho Ed zasloužil!

xsipm04
3. dec 2007

Já byla ze začátku proti dudlíku a teda připadalo mi, že ani nevím, kdy bych ho malé měla dát. Když plakala, bylo to většinou proto, že měla hlad nebo že chtěla pochovat. No, ve 3.měsíci už jsme věděla, kdy bych jí ho chtěla dát 😀 (když si dudala prstík), tak jsem to pořád řešila a když jsem vyřešila, že teda jo aspoň trochu, tak malá samozřejmě dudlíka nechtěla. Teď ho využíváme jako hračku, když už jsme ho koupili. Dobře se jí drží v tlapce a jde ožužlávat (ale kupodivu nikdy ne dudat, na to jsou prsty 😀 ) ze všech stran. Teď už jsem v klidu i z těch prstíků, někdo mi říkal, že když si nedudá palec, ale jiné prsty, tak to prý neva. Sice nevím proč, ale jako uklidnění se mi to hodí 😀

Jinak souhlasím s dlinduskou, že když se děťátku dává dudlík pouze na uklidnění a ztišení a nenahrazuje se mu jím zábava a péče, tak si nemyslím, že by byl na škodu 😉