Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

zuzlik08
20. jan 2009

ja som bola strasne proti cumliku, no uz to inak neslo. vydrzali sme bez neho len 1. mesiac. no a iny ako klasicky gulaty gumac ani nechceme. skusala som od zaciatku silikonove, no bola som uz fakt stastna, ked sa mala chytila na gumac. no tiez ho mame len na uspatie, a kolkokrat zaspi aj uplne bez cumlika, no a po zaspati ho sama vypluje. no a samozrejme, ze prsnik nenahradi ziadny cumlik, lebo ked je hlad, tak nam nepomaha ani cumlik 😉

alusha
20. jan 2009

my sme cumlik nepouzivali vobec, maly ho vobec nechcel... je kojeny, takze si vobec na cumel nevedel zvyknut, horsie bolo to, ze si nezvykol ani na flasu doteraz, takze bol problem s tym, ze strasne malicko pil, okrem mliecka minimum tekutin, ale uz si konecne zvykol na poharil 😀

zuzlik08
20. jan 2009

tak to nasa mala si zvykla na flasku bleskovo rychlo. mala som krizu, ze som nemala dostatok mliecka, tak som ju dokrmovala svojim odstriekanym, no a po jednom pouziti flasky s cumlikom s tou najmensou dierkou si na nu okamzite zvykla a 3 dni sme bojovali, kym sa mi aspon ako-tak znova pricucla na prsnik, aj ked sa jej este stale velmi nechce tahat...no a cumlik mame uz nejaky mesiac, no este stale jej vypadava

u2jana
20. jan 2009

ja by som veru rada pouzivala dudlik... aspon na take ukludnenie, len ta nasa opicka nechce o nom ani pocut... 😒
boze je to niekedy des

sylvar
20. jan 2009

ano a nemůžem se ho zbavit 😠

caira
20. jan 2009

tak my dudlik pouzivali dost vyjmecne- a to vetsinou jen na noc, ale posledni mesic az dva uz ho mala nechce ani videt, vzdycky kdyz ji ho dam do ruky tak ho vezme a zahodi ho, takze jsme uz bezdudlikaci..asi je to i tim, ze jsem ji ho pres den nedavala, vazne jen na uspani a i to ho po usnuti vyplivla..

Jinak jsme nekojeni cca od 6 ti tydnu.. do te doby super kojo a pak najednou bojkot a zniceho nic nechtela prsa a tak jsme to po trech dnech vzdali a sla na flasku..

boobinka
20. jan 2009

já bych mu dala dulík velice ráda, když vidím jak má olezlé ručičky z neustálého cucání v pusince ☹
dá se naučit na dudlík? mám mu cumel dávat co nejčastěji do pusinky?

u2jana
20. jan 2009

nasa s nim hra ako s hrkalkou... minule sme isli od dr. po ockovani s taaakym revom, vsetky ostatne babatka pekne dudlovali a my reeev na celu nemocnicu... 😒

dagina
22. jan 2009

Ahojky, měla bych dotaz - malé se bráním, teda spíš jsem se bránila dávat dudlík zuby nehty, první dva týdny to šlo, ale teď jí ho "ze zoufalství" dávám, když už nevím jak jí pomoc - trápí nás mimo jiné i prdíky... . Veme si ho jen občas, asi když je fakt nejhůř - tak jednou až dvakrát denně, někdy třeba vůbec ne, jak kdy.
No, hlavně by mě zajímalo, když si dudlík s chutí podudlá, jestli to musí být vždycky známka hladu (tchyně říkala že ano), mě se to ale nezdá, jelikož malá hlady rozhodně netrpí, a k prso má kdy si zamane 😅 , s jídlem problémy nemá. Díky za info.

miselin
22. jan 2009

Dagina ja som sa tiež bránila dudlíku ale tiež nám v treťom týždni začala kolika a od vtedy som jej ho začala dávať lebo to už bolo niekedy na nevydržanie ☹ A teraz je to jej najobľúbenejšia hračka má ho na retiazke a stále sa sním hrá a vždy keď je nervózna alebo plače tak sa s cumlom ukludní takže ja som za cumlík. A tiež ho vie niekedy ťahať, že ho pomaly ide zjesť a keď jej dám fľašu tak nechce ani kvapku mliečka, ale naše mamy a svokry sú aj tak moc múdre neboj sa ešte ťa povytáčajú, mne stále tlačia obidve do hlavy, že keď má malá studené ručičky tak jej je automaticky zima a keď do toho náhodou aj kýchne tak to mám aj s prednáškou 😖 Riaď sa hlavne podľa seba 😉 Malej bruško stále masíruj a často ju na bruško aj pokladaj ona si ho tým aj pomasíruje a hlavne sa obrň pevnými nervami 😉 Držím palce aby Vám to čo najskôr prešlo 🙂

dagina
22. jan 2009

Miselin, tak to jse všude stejné, to si piš, že mě tchyně povytáčela s radami, studené ručičky k tomu také patří 😅 , navíc malou hrozně málo oblíkám ..., no však to znáš koukám moc dobře 😉 . Snažím se malou masírovat, ale nic moc, mudr. nám dal i kapky, tak to snad bude lepší. Moc díky za info

miselin
22. jan 2009

Dagina nám nepomáhalo úplne nič ani kvapky ani masáže, trošku sa to zlepšilo keď som si ju dávala dole bruškom na rukách ako keby sme robili lietadielko, ale mi sme tú koliku mali strašne silnú ☹ A až do 5,5 mesiaca 😖 A teraz si ešte tých rád užiješ keď ti bude u nich malá stále plakať, ja som sa napočúvala, že či som jej dala papať , isto je pocikaná a bla bla a ja nervy v kýbli z malej a ešte aj z nich 😒 A ešte som si spomenula, že už keď ju to moc bolelo tak som jej do ritky dala teplomer a točila som s ním a akokeby som jej ju masírovala a ona sa potom vyprdkala a j vykakala, musela som jej dávať teplomer lebo keď som jej dala tú raktálnu rúrku či čo to je tak pri to strášne plakala teda ale hrozne. Tak držím palce nech to maličkej čo najrýchlejšie prejde 😉

evicka7
22. jan 2009

Dagi, myslím, že tahání dudlíka nemusí být projev hladu, protože V. tahá dudlík i když je nacpaná k prasknutí, některé děti prostě dudat potřebují

siminks
22. jan 2009

Ahoj my sme mali cumlík asi dva týždneaj to minimálne od narodenia fašu čaju so silikonovým dudlíkom kúpila som asi zo desať dudlíkov/máme zbierku/koli čaju som sa bála aby neboli hnilé zúbky ☹ ,ale neodnaučila sa stále s flašou a aj zaspávame,máte ntakéto skúsenosti doma? 😖 ale zúbkov máme 9 a biele 🙂

sharon2
22. jan 2009

dagina - výborné na koliky jsou probiotické kapky http://www.lekarna.cz/probioticke-kapky-pro-det... na Slovensku se dají koupit za poloviční cenu, ale teď se mi je tam nepovedlo najít.

A taky si myslím, že dudlík s hladem nemá nic společného. Naše malá, když má hlad, tak naopak dudel plive.
U první dcerky jsem byla proti dudlíku,ale tak strašně si cpala ruce do pusy, že byla celá doškrábaná, natahovalo ji a pořád plakala. Jak jsme dali dudel, byl klid, byla spokojená. Druhou dcerku jsem musela přesvědčovat, od narození se uměla trefit do pusy palečkem - a to mi podle zkušeností z rodiny přijde horší než dudel. Takže na usínání máme dudlík, přes den někdy dudel někdy palec, kterého se nechce vzdát 😉

markytkaaa
22. jan 2009

My v současné době dudáme 🙂 Hlavně před spaním a kočárku 😉
Na dudel si zvyknul až tak kolem druhého měsíce ... a jako na potvoru chce ty latexový ... silikonový ne-e
Oblíbil si hodně Nuk 🙂

pensadorcallisto
27. jan 2009

Ahojky...
Tak aj ja som vzdy chcela byt taka ta ukazkova mama... Dcera cumlik nemala...Lepsie povedane raz som jej cumlik kupila, ked mala len par tyzdnov... Vecer zvykla plakat a ja som si myslela, ze to ju ukludni. Po 2 dnoch som si povedala, ze uz nikdy viac, pretoze zvykla plakat vzdy, ked jej ten cumlik vypadol. Chvilu to trvalo, kym si zvykla, ze cumlik uz nie je, ale dodnes si spominam, ze som to proste musela urobit. A s tymto pocitom som zila az dodnes. Ziaden cumlik, som odporca cumlika... Az do vcera...
Mame druhe babo, maly ma mesiac. Vcera vecer plakal az do jednej v noci -5 hod spolu. Hlas uplne zachripnuty, manzel nestatny, ze malemu nemoze nijako pomoct. Ja som to brala v pohode, ved vsetky deti placu a plac mi nic nerobi. Kvoli manzelovi a malemu zacinam znova prehodnocovat cumlik. A ako to tu tak citam, tak asi to bude fakt dobre. Mozem mu to davat len vecer, ale bojim sa, aby si na to velmi nezvykol. Predstavujem si, ze mu ten cumlik vypadne a on mi v noci zacne plakat aj 5-6 krat. Pritom teraz sa v noci budi kazde 3 hod. co je dobre a do hodinky uz spi...
Stale mam este pochybnosti, ci cumlik ano alebo nie, ale v kazdom pripade ho manzel dnes kupi. Bude pre pripad nudze, ale ja uz teraz viem, ze ta nudza pride dnes vecer. 😝

petruci6
27. jan 2009

aj my pouzivame cumlik,inak by som ju musela mat stale na prse a to je este horsie podla mna
ona ho sama vypluje,ked zaspi tvrdo,potom jej vadi a vypluje ho

paola.o1
27. jan 2009

ja som dudlik nechcela pouzivat, ale dali nam ho uz v porodnici a dr. hovorila, ze dudlik je dobrou ochranou pred SIDS, lebo ze nejak stale nuti dieta dychat ked dudluje. pouzivame dudliky MAM a je to na nich aj napisane. Inak kamoska pouzivana taky dudlik v tvare slonika, myslim ze babynova, ale neviem stopercent a to gumove cucatko sa jej uvolnilo nejak z toho dudla a mala sa skoro zadusila, takze teraz kazdy dudel ktory malemu davam podrobujem hlbkovej kontrole...

petruci6
27. jan 2009

to vazne??teraz si ma vyplasila 😨

pensadorcallisto
27. jan 2009

paola... Tak to si vystrasila aj mna...
Manzel nakoniec ten cumlik kupil, pre istotu 2 typy.... Cumlik v tvare bradavky chytil hned po kratkom case a uz nepustil... Hrozne plakal, dali sme mu cumlik a zazrak..V momente zatvoril oci a teraz pekne spi...

sharon2
28. jan 2009

pensa....ono to těm drobkům ze začátku vypadává hodně, než se naučí si ho přidržet jazykem i když nedudlají, pak je to lepší. No a pak je u některých dětí období usínání - dudel vypadne ještě než tvrdě usne a mimi začne plakat, ale to většinou taky přejde, když se naučí si ho tam dávat. A i to, že večer (někdo i v noci) chodíš a dáváš dudel mi přijde menší hrůza, 4hodinový pláč před spaním nebo v noci 😉

nimi22
28. jan 2009

aj my sme mali dudku na uspavanie a teraz ju uz nemame 🙂 , odducil sa ten moj chrustik, ja som mu nedavala a on nepytal 😀

paola.o1
28. jan 2009

baby sa tu pisalo ze netreba dodrziavat velkost dudla, ale podla mna hej, lebo ako babetko rastie tak sa mu zvacsuje aj pusinka a vsetko si do nej samozrejme straka, co ked mu dudlik urceny napr. do 3 mesiacov uviazne v pusine alebo krku? preto sa dava stale vacsi a vacsi aby si ho nemohlo babo cely strcit do ust. vyguglila som si 🙂 ze nejake babetka sa uz dudlikom udusili 😢

monik76
28. jan 2009

ahojky, my jsme meli dudel pro mimina skoro do dvou let 😉 Pak jsme ho rovnou vyhodili, byl uz silenej, ale on proste jinej nechtel. 😉

patricia1971
28. jan 2009

my tiež používame dudlík, zn. MAM, ale iba ten kaučukový, silikónový mi nechcela. Mám už dve deti a tie mali dudlíky tiež, dosť im pomáhali a tiež sa od nich odnaučili. Strašili nás, že budú mať krivé zuby, a neviem ešte čo, ale oni majú krásne zubky. Takže pri malej som si bola istá, že dudlík bude určite. Ale to je len môj názor, každý ma na to iný názor. 😵 😵 😵

many
28. jan 2009

ahoj ,tak my taky používáme dudlík na spaní a do kočárku 😉 jinak velikost taky dodržujeme a používáme furt silikonovýho Nuka 🙂

motol
28. jan 2009

my máme taky dudlík malej sním usíná a když je protivnej tak taky dudá,my používáme Avent jiný mi nechce 😉

lucustek
28. jan 2009

ja som mojmu malemu davala cumlik od 2mesiacov, predtym mi ho stale vypluval akokeby ho nevedel cumlat.no potom sme ho osalili tak ze sme mu ho namacali do fenykloveho cajika Hipp a naucil sa cumlat.Do 6mesiacov sme ho pouzivali len na zaspavanie ale od 6teho mesiaca uz ho cumle takmer cely den, velmi ho to ukludnuje a myslim ze mu to pomaha proti svrbeniu dasienok kedze nam idu zubky a ziadny zubny gel nezabera.

missymici
13. feb 2009

Dudákujeme od 1.týdne věku. _Byla jsem proti tomu,ale když Dandulu trápila kolika,tak dudák pomohl a uklidnil ho.Ted dudákuje před spaním,po krmení ... v podstatě skoro pořád.Když ho nechce,vyplyvne ho.