Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

skalnicka
17. mar 2009

nedavame, snaha bola, ale neznasa ho...

sisa8746
17. mar 2009

My dudlik používame od 3 týždňov. Som rada, že mi zaspáva na dudlíku, ale on sa stále zobudí, keď mu vypadne. Cez deň mi to nevadí, ale v noci áno. Taktiež, keď zaspáva tak mu ho musím držať, ináč mu stále vypadáva. Rozmýšľam, že ho od neho odnaučím.

astrane
17. mar 2009

nedáváme-nikdy ho nechtěli.dala jsem ho každými jednou a zhnuseně ho vyplivli,pak už jsem to ani nezkoušela 🙂

evkacka
18. mar 2009

Aj my sme bezdudlíkoví 🙂 malú Adelku napínalo ked som jej ho skúšala dať, ale ževraj kojené detičky nechcú cumel ani z flašky nevie dobre papať 😎 možno sa k nemu vratime ked pojdu zubky 😀

sarka_k
18. mar 2009

Ahoj,
my jsme bez dudlíku, nesnáší ho, párkrát jsem ho zkusila dát a pokaždé se mi z něho poblinkala 😅

minea
18. mar 2009

Moje dcera ho nikdy neviděla. Dudlík beru jako komplikaci a z hlášek typu "jak naučit dítě na dudlík" se mi ježí chlupy 😅

berenika39
18. mar 2009

ani my nedudláme, máme od narození doma 5ks, dárky...nějak se to nenaučil. jeden vozím s sebou v tašce, pořád si říkám, kdyby náhodou byl někde k neutišení a ostatní má v krabici s hračkama a ted si je užívá - zrovna má to období "detailismu", přebírá knoflíčky na mým tričku, náušnice,zip na bundě, visačky na plyšácích, tkže dudlík je dost malej na to, aby ho obíral půl hodiny 😀 😀 😀 . Občas ho hryže ze všech stran. Ale jinak nemám nic proti utišení malých miminek třeba před spaním, za to se mi nelíbí 3letý děti na hřišti s dudlou v puse.

markytkaaa
18. mar 2009

U nás se dudlík používá před spaním, unaví se tím dudáním a pak ho stejně vyplivne, jinak o něj nemá zájem ... 🙂

petrusam
18. mar 2009

u nás se dudlík používá v postýlce a v kočárku, jinak ne 😀

gedgitka.a
18. mar 2009

náš prďa ho má na spinkání a přes den na uklidnění, když má svou chvilku, ale nijak moc ho nevyžaduje, když ho v noci vyplivne vpoho spinká dál a přes den si hraje bez něj taky vpoho 😉

theresa
19. mar 2009

Holky a do kdy se tak normálně dudlík používá? Kdy je dobré dítě naučit, že krásně se dá žít a spinkat i bez dudlíku? Docela mě příjdou divné fotky dětí, které mají přes dva roky a leží na postýlce, odpočívají v puse dudel a vedle klasickou velkou flašku s dudlem?

cestovatelkaandrea
19. mar 2009

No to by aj mna zaujimalo. Nas drobec ho ma tiez rad pri zaspavani a ked je nervozny. Inak ho nepotrebuje. 😲

garfie
19. mar 2009

My ho používáme asi od druhého měsíce-taky jen na uspání a když potřebujeme "vypnout" řvoucí kočárek 🙂 Laktační sestřička mi řekla, že pokud už umí sát, tak s tím není problém-a že až jí bude rok nebo dva, tak dudel sebere čert nebo paní doktorka-prostě autorita 😀 Takže myslím že to bude ten správný čas-až z toho bude mít trošku rozum. Nemůžete mu ho prostě jeden den nedat bez vysvětlení. (teda můžete, ale asi si dost užijete..)

zuza.m
19. mar 2009

no suseda malemu dava ešte stale a to mal 2roky.on si ho ani nepyta a aj tak mu ho strči .napriklad ked bol vonku fukalo aby mal pusu zavretu aby mu tam nenafukalo.povedala že ešte ma čas na odvikanie. 😲

garfie
19. mar 2009

Zuza.m.: Tak to je síla! Vaše sousedka je teda dost svéráz.... 😀

minea
19. mar 2009

Tak z takový matky by mě kleplo 😒
Jinak já jako dítě jsem měla dudlík, těžkou závislost, táta ještě dneska vzpomíná, jak mi patnáckrát za noc vypadl z pusy a řvala jsem. Jo a prý když mi byl rok, tak mi po návštěvě u babičky řekli, že ho tam sežral pejsek 😀

lydina
25. apr 2009

Ahojte! Chcem sa pridať k diskusii o cumlíkoch. Moj starší syn cumlík nemal, zato z fľaše pil do 3 rokov. Dcérka má teraz 2 roky, z fľaše nepije, no jej celodennou ozdobou je cumlík. Od mala mala veľký sací reflex, tak som ho zvolila ako lepší variant od prsta. Včera sme cumlík dali malému psíkovi a na moje počudovanie sa nekonali žiadne srdcrvúce pače. Večer trošku poplačkala, pomojkali sme sa a zaspala a ešte stále spí, a je 6 hodín. ani raz sa nezobudila. takže čo sa týka cumľa, treba sa riadiť osobnosťou dieťaťa a keď si ho vyžaduje, tak mu ho dať a nájsť vhodný čas, kdy sa s ním rozlúčiť.

miskastehlikova
25. apr 2009

Ahojky,
my dudlíka začali používat od 2.týdne života.ALe dneska ho má malá jen na usnutí,nebo když je hodně histerická.Jinak si cumlá palec.ALe od min.týdne už mi párkrát usnula bez dudana i palečku!Takže doufám,že bude šikulka a brzo se zbavíme obou zlozvyků 😀
Já jako malá taky měla dudláka,do 3 let.Nechtěla jsem se ho vzdát a tak mi ho mamka musela ukrást a schovat.Prý po 14 dnech histerie jsem si zvykla být bez něj🙂

muminek
25. apr 2009

My moc dudlík nemáme rádi malej ho má jen na spaní a to od narození. A to když usne tak jsem mu ho drala, ale co nekojím tak ho chce celou noc. ☹ Doufám že se ho taky brzo vzdá 🙂

evulinkab
25. apr 2009

No muj prdolka nehce dudlik vubec, nadavuje se z neho.Ale slyšela jsem, že vetšinou děti, co jsou plně kojené, tak dudliky odmitají...tak asi na tom neco pravdy bude.Jinak si ale pořád dumlá paleček a kdyby mohl, tak si kolikrát strčí celou pěst do pusiny.Mám strach ale, že se tohoto zlozvyku nezbaví a budou mu pak rust křivo zuby.

eatygrenee
28. jún 2009

Naše malá dudlík nechce, ale večer by pořád cumlala prso nebo malíček, nevím už co s tím. dělá to ale jen večer ve stejnou dobu..

mywiel
28. jún 2009

My sme zacali pouzivat v druhom mesiaci, ked mala mala koliky a neslo ju inac utisit a nechcela som aby mi vysela vkuse na prsu, na kojenie to uz vplyv u nas nemalo a zuby to vraj nekazi, dnes vyrabaju ortodontné tvarované dudliky akurat ked ho dieta dlho ma neskor sa nauci hovorit, lebo ho ma stale v puse.

mywiel
28. jún 2009

Podla mna dudlik nema velky vplyv na zuby je to genetické, to by aj cmulanie palca malo nie?? 😕 Aj ked niekedy ten palec by bol praktickejsi, ako v noci vstavat kvoli dudliku, palec si dieta najde lahko... 😉 😀

lenkicka
28. jún 2009

Můj malýho má asi od měsíce. Používáme ho před spaním a v noci, když se vzbudí, tak párkrát potáhne a zas usne...ve spaní mu vypadne, tak mu ho vezmu. 🙂 A ještě je to dobrý prostředek, jak ulmčet malýho, když už nějakou dobu křičí...jeden z jeho dorozumívacích způsobů...vykládá si až skončí ve fotre 😀

Ke"škodlivosti" dudlíků příklad ze života. Můj bratr si jako malý cucal palec. Evidentně dudlík potřeboval, ale moje "poučená" matka tehdejší filozofií škodlivosti dudlů (70.léta), mu jej nedala. Dodnes má palec znetvořený, jakoby zahnutý a má tam nedovyvinutou svalovinu. Jinak se toho cumlání těžko zbavoval...cumlal až do 10 let ☹ .
Tak proto dám raději kvalitní silikon, než prst 😉 🙂

tatolu
28. jún 2009

Môj najstarší cumlík musí mať na spanie. Neviem ho od neho odnaučiť. Asi od plienok ho odnaučím skôr ako od cumľa a to som si všimla, že sa mu kazí zákus 😖
Dvojky nemajú cumeľ od narodenia 😉

mamutka
28. jún 2009

ja nie. ani maly ho nechce 🙂
ale cucka si prsteky o 106, nechce to vymenit, len obcas, aby ho mohol vystrelovat do dialky

majdinka
28. jún 2009

Ahoj,tak mi dudáme víceméně přes den,hlavně při oblékání,protože to fakt nesnáčí.Ale cca od 6 večer jsme bez dudlíku.V 10 večer dáme kaši a spíme tak do půl 7.A pak najednou řev,zjištění,že neni dudu,tak ho musí mít hned v pusince.Sice jsem dudlik dávat nechtěla,ale už v porodnici ho malý narvaly dětské sestry.Šla sem císařem,tak jsem malou dostala na pokoj až pátý den a už cumlala jak divá.Škoda no.

anatanka
28. jún 2009

Miri se dudat naucila velice rychle a bohuzel se z ni stal maximalni zavyslak, takze s tim ted jeste ve dvou letech hodne bojujeme, neda bez dudliku ani ranu, takze u dalsiho ditete bych s tim byla asi opatrnejsi.

chloenka
28. jún 2009

Nase Chloe ma uz pet mesicu a dudla uz asi od 3. tydne. Jinak bysme si kolikou neprosly. V te dobe to byla opravdova zachrana. Dnes se to stava nas - tedy spise muj nepritel. Chloe dudlik pres den skoro nepotrebuje, jen na spani. A to je kamen urazu. Ona si ten dudlik tak navykla, ze bez nej proste neusne. Chloe je ted v tom veku, kdy se prevraci na bok nebo na bricho a tak to dela porad i kdyz usina a pri tom ten dudlik ztraci. Druha vec je, ze ona jak se snazi usnout, tak porad musi neco drzet a tak kdyz uz ji nevypadne, tak si ho vytahne a pak zahodi. A tak pokazde kdyz jde spat tak ja musim byt pobliz a pokazde kdyz ho strati, tak ji ho rychle dat zpatky. To nam trva tak minimalne pul hodiny.

V noci jsme na tom podobne. Mala spi uz celou noc, ale tvrde asi jen tak do pulnoci. Pak se zacne vrtet, skrabat (ma ekzem) a tocit a tim se probere a aby opet usnula, tak potrebuje dudlik. Takze ja pak po zbytek noci az do rana chodim k postylce kazdych par minut a davam ji dudlik. I kdyz jsem v posteli vice nez osm hodin, tak mam pocit, ze jsem naspala mene nez pulku.

Ma nekdo podobne zkusenosti a nebo dobrou radu, jak s tim bojovat? Ja bych ji nejradeji dudlika odvykla co nejdrive.

kata.jan
28. jún 2009

Ahoj my jsme měli dudlíka od druhého týdne a to jen na spaní a uklidnění. A od šestého měsíce ho začal odmítat a jde to i bez něho. Vozím ho s sebou pro případ nouze, ale má ho spíš jako hračku. Alespoň mi odpadlo "Jak odnaučit dítě od dudlíku?"