Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

kopcik
26. aug 2008

já jsem byla hodně proti dudlíková. každému jsem tvrdila, že dudlík NIKDY. byla jsem vzteklá na babičky, které malemu chtěly cpát dudlík už v porodnici. ale za tři týdny ouha - přišlo bolení bříška a tříměsíční kolika a já po několika dnech, kdy malý nepřestával řvát a kroutit se bolestí, podlehla a strčila mu do pusinky dudlík na zkoušku. to mu trošku pomohlo, soustředil se na něco jiného a my i za tu trošku byli vděční. a navíc jsem se už nemohla dívat na to, jak se maličký trápil. takže od té doby používáme dudlík, když nás něco bolí a protože si na to přecejen trošku zvykl, tak na usínání. ale protože ho moc neumí držet v pusince, okamžitě mu vypadne, ale malý se nijak nevzteká. takže nikdy neříkej nikdy

sisstin
26. aug 2008

my ho teda používáme od narození, neumim si to bez něj představit 😕 přes den ho má občas, když si na něj vzpomene a dá si ho tam sám..na noc teda určitě..to by neusnul...myslim si, že zatim na to ještě velkej není...to začnu řešit až pak 😎

bihan
26. aug 2008

Nepoužívame, malá ho nikdy nechcela.... ale keď sme s inými deckami, tak im ich ožužláva 😅

vojtisek2007
26. aug 2008

my jsme taky dudlíkový 😀
u prvního syna jsem zaboha nechtěla aby ho měl (já např. šla s dudánkem do první třídy - držela jsem si ho v pěstičce) - takže co kdyby v tom byl po mě....., ale přesně jak píše KOPCIK - asi po 14ti prořvaných nocích jsem nevydržela a dala mu ho - to byla úleva... - asi ve třech (to už ho měl teda jenom na spaní) nám ho odnesli čerti a bylo...
u druhýho jsem dudák dala hned a teď už ho má jen na spaní, sám ví, že když ráno vstane, musí ho jít dát na kuchyňskou linku do hrnečku a když se jde spát - čeká u linky na svýho dudu - ale přes den nebo jen tak, bych mu ho fakt nedala....
a malá eli dudá ostošest - má dva měsíce, tak uvidíme, jak dlouho bude potřeba dudák 😝

tjupina
26. aug 2008

nám je 5 týdnů a dudlík cumlá, je to podle mě lepší než palec. ale problém je v tom, že si při dudání rve ouška a tvářičkya.takže dudáme jen pod dozorem.

dzej
26. aug 2008

my používáme...sama si zakňourá, že ho chce. V noci jen na usnutí a pak ho vyplivne. Dr. mi říkala, že je lepší cumlat dudlík než prsty...

mircka
26. aug 2008

Ahojky, my jsme bezdudulíkoví. Říkala jsem, že dudlík pokud možno ne. Už v porodnici si malej začal žužlat pěstičky. Tak jak jsme přišli domů, tak jsem dudlík vyvařila (měla jsem jeden z prenatal boxu). Jenže ouha: malej dudlík vyplivoval. Zkoušela jsem několikrát (přeci jen je lepší odnaučovat dudlík než paleček), ale vždy s mizivým výsledkem. Tchýně sice radila namáčet do medu, ale s tím u mne nepochodila. 😠 Dokonce jednou ho namočila do minerálky a chtěla malýmu dudlík strčit - chytla jsem dudlu a šla ho hned omýt 😎 .
No, teď stále bojujeme se strkáním ručiček do pusinky, ale snad to zvládnem.

sisstin
26. aug 2008

no tak dudlík do medu a jiných pochutin..to je něco...pak vyrostou černé zuby 🤐 naštěstí to už snad nikdo nedělá 😕

noangel
26. aug 2008

tak u nas dudlik jen na usnuti kdyz nemuze zabrat a presne z duvodu ze jinak si cucal palec. dudlik mu muzu pozdeji vzit palec ne 🙂

dzej
26. aug 2008

kamoška si cucala palec do 21let (ale to je extrém) nevědomky, když usla..ráno se probudila a palec v puse. docela z toho měla trauma 😀

mircka
26. aug 2008

njn, ale Maty dudlík nechce ani cítit - a to jsem nakoupila hromady různých tvarů dudlíků a nic nezabralo.. :(

eva1k2
26. aug 2008

Preblém s dudlíkem za nás vyřešili na JIPce, kde syna dva dny po pordu převezli s infekcí. Jak jsem za ním dorazila, tak ho již měl. Jeníček totíž strašně rád sál a chtěl se neustále nosis. Každá setřička tam přece jen měla na starosti čtyři děti.

danu
26. aug 2008

chcela som napisat 14 mesiacov nie 4 😅 ale ako citam tak dudlikuje kazde druhe dietatko

honzinecka
26. aug 2008

Holky, my taky dudlík ani vidět, máme jich asi 8ks a každý jiný...a nechce žádný...pliveme ho půl metru daleko 😨

bramburka
26. aug 2008

jedine kyticku Babynova za 20 kč, ostatni plive.ma ho jen na noc.

llucinka
26. aug 2008

ahojky, my jsme od mala na dudlíku, máme ty od Aventu, dostal ho když se narodil jako dárek a od té doby nechce jiný... 🙂

tribitka
26. aug 2008

mne malá nechce dudlík ani za svet......
nakúpili sme rôzne značky, nič....

anke
26. aug 2008

sisstin: vyrostou cerne zuby po medu? to je vtip ne? ... mne moje zuby pripadaji normalni - ty prvni i ty co mi narostly potom 😀 ... ale namacet se to do nej kazdopadne nema, to je jina 🙂

nikitka26
26. aug 2008

My používali dudlík od porodnice do cca 9 měsíců, přes den ani ne, spíš na usínání a do kočárku na spaní. Pak ve mě ale začal hlodat červík, kdy je ta správná doba mu ho sebrat. Viděla jsem ten problém u ségřiný dcerky, té je skoro 2,5 roku a nemůžou se ho zbavit. A pak na dovolené známých dvojčata, taky 2,5 roku a v puse neustále dudlík....tak jsem se po té dovče rozhodla, že zkusíme s dudlíkem skoncovat a ze dne na den jsme byli bez dudlíku a úplně v pohodě 🙂 Myslím, že jsme to vystihli dobře, teď v 11 měsících už je víc vnímavý a asi by to nešlo tak hladce 🙂 Palce si necucá. Ale jinak jsem taky zastánce názoru, že lepší dudel než prsty 😉

capy
26. aug 2008

my sme dudlik nemali ani pri vikinovi ani teraz pri tominovi. oni ich akosi odmietaju 😀 😀 😀

dnada
27. aug 2008

dudlík jen při velikém bolení břuíška nebo když má hladík a sme třeba v autě a musíme vydržet nějakou chvilku než nakojim,jinak ho vůbec nechce a plive mi ho nebo našpulí pusinku a neeeeee 😅 😅 😅

lenka1108
27. aug 2008

ahoj my dudu mame a nevadi mi to.nech ho ma ked jej chuti.zubky ma krasne.cez den ho skoro nema ale vnoci sa aj zobudi a smatre po posteli kym ho nenajde a da do pusy a spinka dalej.mne ho na zaciatku tiez odmietala az ked som si niekam odbehla muz jej ho dal a uz ho chcela.....

kuky8
27. aug 2008

ahoj, tak ja som bola zo začiatku proti dude - vydržalo mi to tri týž. od príchodu z pôrodnice.
Malý bol nepokojný, nechcel spať... tak som skúsila a od vtedy je pokoj. Pri zaspávaní si dudle a potom v spánku ho vypľuje a do rána sme bez neho. Používa ho niekedy ako hračku alebo keď sa cíti neisto (nové tváre, nové miesto) tak si chvíľu podudá a je to o.k.
Momentálne odúčanie neriešim a zub máme len jeden, takže uvidíme 🙂

motol
27. aug 2008

my používáme dudlík už od narození,ale čím je starší,tak ho má jen na usínání a nebo na uklidnění když se mu něco nelíbí,a je pravda lepší než si cucat palec,doufám,že ho to pujde pěkně odnaučit od dudání 🙂

sofiamantovani
27. aug 2008

Nase kocicka dudlicek nepouziva je ji pet mesicu 🙂 kojime jak o zavod a je nam super, kdyz jsem ji ho chtela dat tak ho na me plivala 😀

janab78
27. aug 2008

My máme dudlík od narození a bez něj bych si život nedovedla tenkrát představit 😀 . Malá řvala jak o závod a nudlík usnadní dny pro obě strany. Nechápu, proč jej někdo odmítá, zdá se mi to jako hloupost. Jáí bych asi ty první řvací měsíce bez dudlíku psychicky nezvládla.Asi od 4. měs. ho používáme málo, vždy na spaní, jakmile usne, vyplivne ho.

majcik
27. aug 2008

My tiez pouzivame cumel od stvrteho dna po narodeni, kedze Patko si uz vtedy pchal cely ruky do ust. Niekedy zaspi v pohodke bez neho, inokedy ho musi mat v ustach hned, len co vytiahnem prsnik. Cez den ho pouzivame tiez, upokoji ho to. Predpokladam, ze mozno bude tazko ho oducat od neho, ale este nateraz ho nechavame.

stvura
27. aug 2008

Ahoj, no ja som pocas pripravy bola a stale som rozhodnuta dudel nemat. V nemocnici ma dost zarazilo ze ho malemu pichli do ust hned prvy den. Pocas zltacky sme boli pod lampou a sestricka bola natolko leniva aby sa mu venovala a tak jej "pomoho"l len dudel...ale on bol z neho viac nervozny ako kludny a reval o dusu.
Momentalne dojcime a stale fungujeme bez dudlu...uvidime dokedy, no pokial to nebude zivotu nevyhnutne tak mu ho nedam.
PS: moja mladsia sestra nebola schopna sa oducit od cumlika do 8 rokov a preto mam take predsudky voci nemu

kacka.va
27. aug 2008

my jsme na dudlu skončili asi 14 dní po porodu

siwike25
27. aug 2008

my mame dudliky ale iba na noc 😉 😉