Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

jahodka11
20. jan 2008

gandy, neviem ako u vas,ale my sme ho kupili v tescu 🙂 ale nic moc, akosi ani ten nechceme 🙂

emita
22. jan 2008

na pršteky pozor. Nielen že sa od nich ťažko odučiť, ale aj kazia skus zúbkov.

zajo510
23. feb 2008

a kedy treba vymeniť cumel za nový? kedy poznám, že je čas na nový dudel?

danuska24
23. feb 2008

nasa ma tiz obycajny, ale mame doma este dalsich 5 ortodonickych. nuk, .., a neviem co este.

natalien
23. feb 2008

My jsme používaly stašně dlouho dudlíky od MAMu a teď jsem zkusila N. "ošidit" dudlíky z DM od Babylove a vzala si je! Snad ani nepoznala rozdíl. Tvarově jsou stejné, řekla bych, že jsou si hodně podobné, jen je rozdíl v ceně.
Používáme kaučukový a měním je zhruba po cca 3 týdnech, protože máme 2 zuby 😉

burina111
23. feb 2008

ahoj, ano jasné, máme ho od narodenia hlavne na noc. používame ortodon., silikonový - NUK, rovnako ako dudle na fľašky. no a tiež som čítala, že dudlanie dudlika v spánku je prevencia proti náhlemu umrtiu bábatiek...a napríklad ked je malý nervozny......tak to je najlepší liek. Nevidím na tom nič zlé...ked ho nechce, vyplúva ho. a okrem toho si s ním trenuje motoriku....snaží sa trafať do úst a cmuľa tu umelú hmotu a tuším mu to pomáha na zmiernenie bolesti pri tlačení zubkov. 😅

mem
23. feb 2008

my mame Nuk, od 6ti tydnu a Ema si ho bere jen na usnuti, pak ho sama vyplivne. na hrani ji ho nedavam schvalne, aby si moc nezvykala

gandy
24. feb 2008

Tak mi už dudlíka máme 🙂) Po třech a půl měsících. Musela jsem začít dávat příkrm, a jak se přisála k flašce, což byl docela taky výkon, tak od té doby máme dudlíka. Máme chcicco, jiný nechce, ale jsem ráda aspoň za tento..

aponchie
24. feb 2008

hned prvni den z porodnice do 9mesicu a pak konec.vliv na zuby zatim zadny.ma zuby vystavni.

uhlikova09
25. feb 2008

My cumel stale mame ale snazim sa mu ho davat iba ked ideme von alebo ked spi,vascinou ked zaspi vypluje ho 😉

gabca1
25. feb 2008

taky ho máme. Bez něj si to nějak ani neumím představit. Ale ze začátku ho vůbec nechtěla, vzala si ho asi po měsíci.

zuan
25. feb 2008

my mame dudlik tiez, hlavne pri zaspavani, potom ho vypluje.
zo zaciatku som nebola velkym zastancom dudlov, dokonca sa mi nepacilo, ze ho malemu dali uz v porodnici, ale detska doktorka mi potom povedala, ze ho mam malemu davat, lebo babetka si potrebuju uspokojit saci reflex. ja som si myslela, ze je stale hladny.

aponchie
25. feb 2008

hlavne nase mala rvala jak mela prdiky a to je pak kolotoc neda dudel pac jak rve nadechuje se moc a to je zacarovany kruh na prdy tak se ududlala do letargie aspon sice nerada ale pomohlo to nez nechat rvat.jj aky sem rikala jak ne a pak jo no a co rikala mudra je to detske a dite ma na to narok si dudlat

lu777
25. feb 2008

tak u nás to samé, taky potíže s trávením a bez dudlíku se např. po jídle neuklidní (asi má podrážděný ten reflex a prostě si nemůže pomoct, úplně se klepe než mu ten dudlík dám)... jsme na Nutrilonu, takže bez problémů... v noci ho sám vyplivne
jediná potíž je, že si ho umí už sám vytáhnout, ale dát zpátky ještě ne, na to jsou rodičové 😝 😅

aponchie
25. feb 2008

hehe lu no to jo podavat budes muset asi ty co nadelas ale vis jak jsou ty naramky z textilu s hrklavkou na ruku?kdysi sem ji ho tam pridelala a dudlala a dudlala ale pak se asi nas....ze nemuze dat ruku pryc a svihla s tim vztekle pryc takz esme podavali a podavali

flora
25. feb 2008

malej dudlík nechce,ale před týdnem si začal cucat paleček 😒

danielala
27. feb 2008

aponchie:"dite ma na to narok si dudlat" to je fakt roztomile. Ja som mala cumel v detstve zakazany, a aj tak som mala krive zuby 😀. Je pravda, ze dnes su uz tie strojceky na zuby sialene drahe...

Tak nasa sa neda oklamat inym cumlom, ako svojim milovanym ortodontickym (ci ako sa to vola) od BabyNova, uz mame doma vsetky znacky i typy, kazdy tyzden vitazoslavne donesiem novy ulovok - ale vsetky ostatne pouziva len ako strelnu zbran (a to uz teda dopluvne dost daleko), naposledy som sa vytesovala nad tym masaznym od firmy Nuby, ze ho udrzala asi pat sekund, ale hned nato mi ho strelila rovno do xichtu.

chlupka
27. feb 2008

my dudlík nedávali, místo toho má prso. a myslím, že se bez něj v klidu obejde. Je šílený když pak člověk vidí rok a půl leté dítě s dudlíkem

leninn
27. feb 2008

My teda dudlík používáme, také jsem ze začatku nechtěla, ale když brečela a dala jsem ji dudlík, tak se uklidnila...
Jen usne, tak ho vyplivne, takže ho v noci téměř nemá...
Přes den, když je v pohodě a hrajeme si, tak také ne, jen když pláče a usíná........

konja
23. aug 2008

Ahoj holky. Chtěla jsem se vás zeptat jak jste docílily toho, že vaše mimi chce dudlík. Dcera někdy vůbec nechce usnout, někdy uspávám i tři hodiny. Kojim a ona usne u prsu,ale jen co s ní hnu tak je zase vzhůru a dožaduje se prsu. Dám ji,ale ona po pár tahách usne a takhle pořád dokolečka. Chtěla jsem zkusit dát ji dudáka,ale ona ho nechce, vyplivuje ho a řve. Jsem z toho už zničená a na nervy.Zrovna teď mě ječí v postýlce po více jak dvouhodinovém kojení.To přeci není normální.

zucha
23. aug 2008

konja, moja mala zobrala dudel do ust az ked som prestala kojit 😵 Tiez, ked velmi plakala, tak som sa jej ho snazila dat a ono ju to len viac rozculilo. Tak som jej ho potom skusala davam z casu na cas, ked bola kludna a v pohode, ale fakt ho chce az od vtedy, co som prestala s kojenim. A vdaka dudlu teraz v noci nepyta jest. Ked sa zobudi, len jej ho dam a spi dalej

dididi30
23. aug 2008

ahojte, mojho maleh kojim a ma rad aj cumel a vobec mi to nevadi, ked pojdu zubky bude uzitocny 😉 aj ak ho m len pri zaspavani, potom ho vypluje

slunicko552
23. aug 2008

Ahoj konja malý taky nechtěl dudlík,jenom prso.Když usnul při prsu pomalu jsem mu ho vyndávala a místo něho dávala dudlík.Chvilku to trvalo,ale potom ho vzal a bylo po problému.Od té doby spí s dudlíkem.Sice ze začátku pořád chtěl měnit dudlík a prso,takže taky radost 😒 ,ale zvykl si a teď je v pohodě.Dávám mu ho jenom na spaní jinak ho nepotřebuje 🙂 .

hubka
23. aug 2008

Ahojte , my mame dudku v podstate od narodenia a niekedy je to jedina vec ako ho utisit ak ho prave nechcem kojit...ale tiez praktizujem to, ked vecer kojim a maly uz len drzi prsnik, tak hned vytiahnem a dam dudku....pomaha hlavne pred spanim a ked je nepokojny...a kojenie je stale v poho...zubky este nemame 🙂

horallka
23. aug 2008

My používame cumlík od prvého dňa narodenia a nemáme s tým žiaden problém. Mám pocit, že malý vie, že bradavka je na papanie a cumlík na ukľudnenie. Ale ináč ma napadlo, keď je dieťa riadne napapané, tak nemá byť prečo nekľudné - nie? Takže teoreticky by toho cumlíka nebolo treba - ale už sa asi bez neho nezaobídeme. Ale amoška má desaťmesačnú dcéru, ktorú stále kojí a malá ešte nemala nikdy v puse dudel. Ale zato je podchvíľou prisatá na maminom cicíku. Mamina sa chváli, že oni len koja, ale ja mám pocit, že malá ju dobre zneužíva- že ani taká hladn nie je, ale skôr si z nej robí dudlík.Takto by som dopadnúť teda nechcela, aby som ešte pomaly ročnú hepu mala stále prisatú na prsiach. Ako kojiť áno- ale mať ju tam každých 5 min- na to sa mi už zdá dievka trochu veľká.

anke
23. aug 2008

Ano, pouzivame - a docela casto, nejen na spani. Proste se mu to libi a ja mu v tom nehodlam nijak branit. Sestry po porodu privezly mrnouska nakrmeneho nutrilonem a s dudlikem (po cisari se nespustila hned laktace). Tim jsme meli vyreseno. Nijak mu to nevadi a take vi presne, jaky je rozdil mezi dudlem a bradavkou.

lila794
23. aug 2008

aj my pouzivame od narodenia a neviem si to bez neho predstavit a kojime v pohode!

listicka20
23. aug 2008

Jéje, co já bych za to dala, kdyby mrňous chtěla dudlíka! Vůbec nevidim nic špatnýho na rok a půl letým, i třeba dvouletým dítěti, co dudlá. Aspoň je zticha a happy, že... Já když se řítím s tím svým uřvaným kočárkem městem a kolemjdoucí babičky se mě vlídně ptají, a to nemá dudlíčka? tak bych dala království za dudlík 😀

ivanapav
23. aug 2008

My používame tiez cumlik, ale vačšinou iba ked ho uspávam.Ked sa hrá, tak ho vobec nepotrebuje.Je to nasa pomocka ako rýchlejšie zaspinkat.Tiez ho este kojím. 😉

agness02
23. aug 2008

ahojky, tak my taky dudláme 😀 už asi tak od tří týdnů, taky si to bez dudlíka nedovedu představit, občas je to peklo a tohle je nejrychlejší uklidňovadlo 😅 ,ale většinou ho používáme jen na uspávání, konja - zkoušela jsi různé druhy nebo značky, my jsme jich měli víc - Avent, Nuby, obyč. a uspěl jen NUK, ostatní plival, jinak nevím, co poradit, ale držím pěsti ať to zvládnete 😉