Pozeranie televízie a bábätká

kvietocek7
23. okt 2008

Ahojte.... neviem ci tu takato tema o takomto probleme uz kedysi bola ...Rozmyslala som nakolko je vhodne pozeranie televizora pre nasich drobcov. Povedzme ze prilezitostne napr nejake dvd alebo rozpravky.
Aky je vas nazor a skusenosti, dovolite pozerat Tv vasim drobcom?

jaja0110
23. okt 2008

kvietocek, to zalezi od veku dietata... ak ma tvoj drobec uz takmer rok, tak nejaku tu rozpravku-kratku a naucnu (maxim. 1 denne) by som ju nechala pozriet... 😉 napr, teda vecernicek pred spanim 😵
My mame takmer 8 mesiacov, ale nase baby TV este nezazreli (umyselne) 😉

diddi
23. okt 2008

my mame tv pusteny cely den...a deti sa tam niekedy aj hraju...pozornost im uputa reklama, alebo hudba...vtedy zacnu tancovat 😎 ...hlavne ked ide drislak 😀

ivka144
23. okt 2008

Ja si osobne myslim, ze to vobec nie je potrebne a ani dobre. Druha vec je, ze s malym aj tak pozeram.
Skor ide o to, ako velmi skodlive to moze byt. Vela veci je skodlivych a v roznej miere ich aj tak pripustame.
Moj maly ma nepekny ekzem po celom tele a ked je zaujaty, je to ok este, ale akonahle sa dacim nerozptyluje, tak sa driape a skube sebou a reve, no hroza. Niekedy sa stane, ze v noci sa zobudi, hodinu reve, potom zapnem telku, dam zo zaznamu nejaku relaciu alebo epizodu Panelaku alebo rozpravku (nieco nie velmi dynamicke) a popri tom sa aj ukludni a pripadne zaspi...
Kvietocek, vies co si myslim, ze je podstatnejsie, ako to, ci decku pustis obcas rozpravku z DVD? Ze ako bezne u vas bezi TV. Ak sa hrate a sustavne mate pustenu telku, bud serial, potom spravy, poto este pocasie, a nevie co, tak skor toto vychovne posobi negativne, ja si osobne myslim, lebo tam sa decko uci, ze je to najbeznejsi sposob fungovania.
Ak TV v pritomnosti decka pustenu nemate a prilezitostne mu daco pustis, tak si myslim, ze to neuskodi, aj ked isteze, puritansky vzate - vobec mu to nie je dobre.

diddi
23. okt 2008

zivot je o vybere...preto ho detom ponukam....tv je pusteny stale, nie kvoli nim samozrejme....a nemyslim si,ze robim nieco zle, ved tam nesedia a necumia v kuse ako na rozpravku

heppu
24. okt 2008

no nasa mala pozera tv uz teraz lebo zboznuje ked sa tam hybe vsetko a je to farebne najradsej ma pesnicky samozrejme ked uz bude vacsia tak jej nedovolim pozerat telku vela len obcas nejaku rozpravku aby sa nenaucila ze je to jedina zabava ako si niektore deti myslia a potom nic ine nerobia a rodicom to castokrat ani nevadi lebo maju aspon pokoj

annon
24. okt 2008

Môj mužíček objavil na káblovke program BeBeTv, je to pre tie najmenšie detičky, prechádzajú sa tam kačičky, kravičky, autička a rôzne rozprávkové potvorky 😀 a hrá ukľudňujúca hudba a on to malému púšťa dookola - vraj aby bol kľud 😠 a ja chodím a vypínam 😠 . Myslím, že sa telky napozerá ešte až až.

kuky8
24. okt 2008

My fičíme na Bebe TV max. hodinu denne. Je to taký rituál - ráno mu to pustím a potom už celý deň nič.Vie sa teda aj sám zahrať, nemyslím, že TV berie ako jediný spôsob zábavy. Myslím, že pozeranie TV ako takej nie je moc zdravé pre detičky, ale ak sa to ustriehne, tak prečo nie? Samozrejme vhodné programy 😉

deina
24. okt 2008

Ja malemu obcas pustim TA3 vecer, ked nas tato pride domov - Misko miluje ich zvucky. A ma rad aj zvucku od vecernicka a reklamy, ale cez den TV nezapinam.

trixi
24. okt 2008

televiziu striktne nezakazujem, maly ma rad niektore rozpravky z Bebe TV, pustam mu tie rozpravky 1 x za den cca na 15-20 min, viac ho to nebavi, tiez mu pustam DVD z BabySigns pre batolata. Ked pozera tatino telku, napr. F1, tak ked sa maly chvilu diva, tragediu nerobim. Zasadne vsak nedovoli pozerat telku ked sedime za stolom a jeme. Vtedy aj keby davali neviem co, tak sa telka nepozera.

kaskya
24. okt 2008

maleho tiez neposadim pred TV. stiahla som mu detské pesnicky a to mu púštam na CD. mám aj detské hovorené rozprávky. tie mu budem neskôr púšťať. je to lepšie ako pozerať telku. tej sa napozerá ešte veľa.

mywiel
24. okt 2008

Cely zapnuta telka urcite nie je dobre, mozog a podvedome registruje veci a nefiltruje ich aj ked dieta nepozera telku, tak isto ako ked zaspite pred telkou. Zbytocne vela vzruchov pre tak maly mozog a dieta niekedy vecer nemoze zaspat, lebo to je jednoducho vela, radsej treba ist s detmi von sa hrat do prirody ako cumiet na reklamy a oblbovaky, ale kazdy sa rozhoduje sam. 😉

mywiel
24. okt 2008

cely den zapnuta som chcela napisat nejak mi to uslo... 😀

womenne
24. okt 2008

moji prave kukaju Schreka 😉 telku mam pustenu doobeda medzi tym sa idu hrat ale musia to počut,chystam sa im napalit nejake naučne rozpravky,kouzelna školka ich nezaujma onipotrebuju dej.Nevšimla som si že by to na nich nejak zle vplyvalo skor naopak Niko si opakuje nejake slovička takže trocha viac pustil rozpravat opakuje zvieratka čo som fakt rada lebo so slovami mu to akosi nejde ale ma ešte čas haam sa rozrozprava 😉

mywiel
24. okt 2008

Trixi mas pravdu pozerat telku pri jedle je najhorsie, bohuzial my to obcas robime, ale babo sa hra v ohradke je zatial mala, ale tiez som si uvedomila, ze telka je ako dalsi clen rodiny potom a miesto toho aby sme sa vecer porozpravali aky sme mali den tak cumime do bedne a komunikacia tym padom je len strucna je to skoda, preto si uvedomujeme, ze dlho to tak praktizovat nepojde urcite nechcem aby mi dieta cumelo na tv ked ma jest, jednoducho ked sa je sa je a ked sa pozera rozpravka tak sa pozera rozpravka, ked sa hrame tak sa hrame netreba vsetko miesat.
Diddi kym je dieta male tak nevie urobit vyber nato je tu rodic aby ho naucil a stanovil pravidla, dieta to potrebuje k svojmu vyvoju, neskor ked bude starsie to je nieco ine.

shela
24. okt 2008

nasa mala pozera jednu rozpravocku denne...trva iba 30 minut..uz ako 3-mesacna sa na nu divala..vtedy ju asi uputavali farby ale teraz mam pocit ako keby jej aj rozumela...sice telku mame pustenu skoro stale ale nic ine ju nezaujima iba ta rozpravocka

lumah
24. okt 2008

annon ten bebetv máme aj my naštelovaný. 😀 S dcerou-20ročnou sme minule na to pozerali a nás to bavilo. Tyký štetec kreslil obrysy napr. loďky a potom sa to vyfarbilo. 😀

claudinka
24. okt 2008

aj mojmu sa strasne paci telka.. a neni to podla mna zdrave do nej kukat.. normalne nedycha, ked sedi a zbada pustenu telku 😀

sarfy
24. okt 2008

ja som tiez trosku cez den (tak na pol hodku) pustala saske bebe tv, ked som si potrebovala nieco porobit ale uz som to zatrhla lebo sa jej zacala dozadovat stale viac a viac. a v noci sa budila s placom - asi privela vnemov, ktore nedokazala spracovat. vecer (alebo ked chcem nieco pozerat) si ale spravy pustim, len nie to bebe tv. nezniesla by som vecer mat doma ticho bez telky. mozno jej to skusim zas pustit ked bude trosku vacsia. to ju uz ale nemusi zaujat, ved uvidime.. mam potom neake tie DVD - matka a kubka, a pod.

nika251
24. okt 2008

Ja schvalne pre maleho TV nepustam. Nemyslim si ze je to dobre pre ich citlive ocka, najma ak sa k TV velmi priblizia. TV mu dovolim pozerat od dvoch rokov skor nie. Je jasne ze sa tomu nevyhneme ani my- sem tam ak muz pozera TV tak ma maleho na kolenach ale to rychlo zatrhnem. Nemyslim si ze nase TV su take kvalitne aby to neposkodzovalo detske oci.

shela
24. okt 2008

nika251...dnesne TV su uz bezpecne..plazmy alebo LCD...no keby som mala 10 rocnu TV tak robim ako ty...nedovolila by som pozerat...

janzi
24. okt 2008

ja mam 3 tyzdnovu dceru a ked som s nou v obyvacke - kde cez den papame a aj ked zaspi a ja som pri nej, mam pustenu telku moze jej to nejako uskodit??

vocko3
24. okt 2008

ahoj, my byvame v 1-izb. byte, takze mam telku pustenu cely den ako kulisu. mala si ju nevsima, len ked idu reklamy. ale teraz ked je uz vacsia si stale pyta rozpravky, tak jej pustam na cd krtka a macka uska. posadi sa a pozrie jednu rozpravku, potom ju to uz nebavi a hra sa ale stale to ide pustene.

tinusi
24. okt 2008

Ja si myslim, ze zakazane ovocie chuti najlepsie... myslim, ze dnesne deti vyrastaju s telkou tak ako my s hupacim konikom... podla mna to, ci ma niekto pustenu telku cely den, alebo len obcas je vec zivotneho stylu. Skodlivost telky je len v tom, ze namaha oci - pri pozerani potme je lepsie mat zapnute svetlo. Ale ked sa dieta cas od casu kukne na obrazovku, myslim, ze sa mu nic nestane.
Koniec-koncov - podla mna keby sme nad vsetkym tak polemizovali ako nad pozeranim tv - to by museli nase deti chodit po vonku v plynovych maskach... takze pohoda-pohoda... 😎

diddi
24. okt 2008

mywiel, nemas pravdu...od narodenie ma clovek vyber, narodis sa s cistou kreditkou-tabula rasa...ty si triedis vo svojom mozgu informacie...a nie to co ti rodic vnucuje a kaze...nenepisala som, ze tv ide kazdy den, napisala som,ze cely den!!! a to je rozdiel...jasne,ze sme vonku a mimo domu...a MIMO TV!!!!!!!. a este je rozdiel, ci mate izbu 3x3 metre a 94cm uhlopriecku, alebo o dost metrov vac...takze tak.......a koniec koncov niekedy ta tv je menej skodliva ako prostredie vonku

trixi
25. okt 2008

Trosku si zafilozofujem 🙂 : nemyslim, ze skodi telka, dnesne pristroje su uz technicky dokonale, s minimalnymi skodlivymi vplyvmi. Vonku a okolo nas je ovela viac nebezpecnych veci ako samotna telka. Skor si myslim, ze detom skodia nektore typy programov, preto detom treba vyberat na co sa mozu pozerat a na co nie. Nase deti su este malicke a nedokazu spracovat informacie, ktore sa na ne valia z telky, maju rady farby, obrazky a nie rychle sa mihotajuce obrazky (samozrejme su vynimky 🙂 ). No za par rokov povyrastu a budu sa dozadovat "cumet" na vsetko co je v telke. A priznajme si, ze vela rozpravok su plne nasilia, ved napr. taky Tom a Jerry je same nasilie a skodoradost. (Ked moze myska tresknut panvicou po hlave kocura, preco by dieta nemohlo tresnut niecim po hlave kamarata, ved je to sranda.) Preto je dolezity vyber programov, ktore su vhodne pre vek dietata.

mywiel
25. okt 2008

Diddi takze ak si dieta ma triedit co vidi same tak mu mozem pustat aj horory?! Ved v tej telke nevidis nic ine len atentaty a oblbovaky, tak som to myslela, ine je ked pustis hodinku dietatu nejaku rozpravku, alebo pesnicku, ale mat cely den zapnutu telku nevidim zmysel. Ved kazdy si je zodpovedny za dieta to je jasne, ja nechcem aby moja mala videla v telke hocico preto ju nebudem mat zapnutu vkuse, alebo pri nich sedis a davas pozor co vidia, ci si robis ine veci a ani nevies co decka vidia...? 😒

mywiel
25. okt 2008

Ako napisala Trixi dolezity je vyber programu a aj pocet hodin co dieta denne travi pred tv, aspon to je aj moj nazor. Ako ziarenie tv si tiez myslim, ze dnes su telky kvalitnejsie ako dakedy a pokial dieta nie je nacapene na obrazovke, to ziarenie si myslim nevadi, viac vadi ziarenie mobilu ako telka to je pravda. 😉

kili
25. okt 2008

u nás je to ako u diddi, mne bez nejakej vravy je zle, ale fakt, cítim sa potom na nič, taká sama 😅 . rádio mi to nenahradí. malí registrujú a kukajú len reklami, ináč nič, vôbec na telku nepozerajú, aj keď teda počujú. beriem to asi tak, že kedysi, keď sme žili v kmeňoch, tak sa v okolí tiež niečo dialo, ľudia sa rozprávali, niečo robili, tak teraz im to nahrádza telka. ako čo to môže spôsobiť ale asi nikto netuší, mne sa proste zdá, že ich to nijak neovplyvňuje, zaspávajú vždy v pohode.

mywiel
25. okt 2008

Diddi chapem, zo myslis, ze s cistou kreditko...jasne, ze dieta sa narodi uz so svojim charakterom, ale rodicia su tu nato aby ho viedli zivotom, isli mu prikladom, vedeli mu povedat nie, lebo v zivote sa s tym stretne a napokon dieta sa uci imitovanym dospelych.

kili
25. okt 2008

mywiel, a ty keď máš cez deň pustenú telku, tak ti malá pozerá? vníma ju?
lebo naši apsolútne nie, možno práve preto, že sme ju mali pustenú odjakživa, tak to pre nich nie je tak vzácne. možno keď budú starší a budú to už vnímať, tak ich to tiež nebude tak zaújmať práve kôli tomu, fakt neviem, potom napíšem