Pozeranie televízie a bábätká

kvietocek7
23. okt 2008

Ahojte.... neviem ci tu takato tema o takomto probleme uz kedysi bola ...Rozmyslala som nakolko je vhodne pozeranie televizora pre nasich drobcov. Povedzme ze prilezitostne napr nejake dvd alebo rozpravky.
Aky je vas nazor a skusenosti, dovolite pozerat Tv vasim drobcom?

martina46
25. okt 2008

ono prave pozeranie reklam je nanic, niekde som citala clanok o vymyvani mozgov skrze reklamu. a toto je prave u deti nebezpecne. nie je to zvlastne, ze co tu citam, kazde dieta zaujima prave reklama? co uz na nej je?
konieckoncov, po revolucii, ked zacali u nas konecne v telke "normalne" reklamy, ja som tiez na to cumela ako blazon 😀
my pre istotu telku nemame a pochvalujeme si to. nemame ju ale kvoli mne, ja som nachylna na zavislost snad vo vsetkom .vcetne internetu 😀

kili
25. okt 2008

martina, no tie reklamy sú robené tak, aby zaujali a tí najmenší sú na to náchylnejší, takže kukajú

martina46
25. okt 2008

kili, ano. je to ale svinstvo.

kili
25. okt 2008

mohli by vymyslieť taký televízor, ktorý by filtroval reklamy, ako to býva na videách, že prestanú nahrávať, tak keby išli reklamy, tak by sa na miesto toho napr pustila len niaka hudba 😀

zuka
25. okt 2008

Reklamy deti zaujimaju preto, ze ide o kratke dynamicke pribehy s vyraznym obrazom, strihom a hlavne hudbou. A navyse sa opakuju...

mywiel
25. okt 2008

Kili mam ale nie cely den, radsej idem za kamoskami ak nechcem byt sama, s tou telkou som to myslela hlavne ked bude vacsia, ze to budem regulovat, teraz je este mala tak zatial s tym problem nie je, ale radsej dieta vyzeniem von sa hrat akoby malo cumet hodiny do telky, 2 hodiny denne max. stacia si myslim, mozno trosku rano po ranajkach, 1 poobede a trosku vecer ved uvidime.

kili
25. okt 2008

jo, tak to jasné, že pozerať nie. že ich potom moc nenechám.

erikasadek
25. okt 2008

ahojte, nemyslim , ze v dnesnej pretechnizovanej dobe mozme, nadavat na televiziu,
patri to k nasmu zivotu, je vsade pritomna, suhlasim s kockami, ze zaklad je vyber programu pre deti...

myslim si , ze nasa generacia, este za byvaleho rezimu sa nedostala lahko k akcnym fimlom, rozpravkam a krvakom, a nasa generacia nebola taka nervozna a kruta, ako dnesne deti, ktore ked vidia kravak tak asa smeju pre ne je to normala a ja sama mam co robit aby som neodvracala zrak....
horsie ako televizia pre mana su pocitacove hry, hlavne tie akcne, kde sa len zabija, ved tie deti si aj myslia, ved smrt nic nie je staci stlacit a postava znova ozije....
je to taka , pre mna nebezpecna krutost zbytocna, mnohe deti to vobec nepotrebuju k svojmu vyvinu...

ja mam 4 rocneho syna, ktory doteraz nevidel ani akcne filmy ani, akcne animovane, takze aj v noci pekne spi , bez nocnych mor, zbytocnych, v porovnani s jeho kamaratmi v skolke ktory maju pristup, k takemutio zanru, a ich rodicia sa cuduju, ako je to mozne, ze sa boja, a su nervozny...

je to len vyber rodica, a samozrejme, ak rastu atk kopiruju rodicov, ak vidia , z erodicia su stale pred telokou tak aj oni budu...

vsetko s mierov...

diddi
25. okt 2008

preboha!!!!!!!!!!!!!!!....o ako veku dietata sa tu teraz bavime.....ved tu mate 3mes.deti....co im idete zakazovat a ukazavat a byt prikladom...a reklamy o vymyvani mozgu...3mes.deti su radi ked sa dobre vykakaju a napapaju...NEJDE O OBSAH, ALE O VNEM...boze, nechapacky

mywiel
25. okt 2008

No didi ja som to pisala vseobecne nie pre moje dieta ktore ma tri mesiace...nemyslim ze telka je dobry priklad vychovy, ale to je moj nazor, samozrejme ked maju rodicia pustenu telku cely den, tak neskor sa nemozu cudovat, ze deti budu na nej zavisli to je vsjo. 😉

diddi
26. okt 2008

mam pustenu preto, ze je to vnemovy impulz pre deti...nie kvoli tomu, ze musim sledovat aky program ide, aby nahodou 17m. deti nepozerali nevhody program od 5 rokov
mywiel, ani to tvoje vseobecne nesedi...tv nemam ako priklad vychovy...a neverim ani tomu, ze moje deti teraz budu zavisle od tv, pretoze pozerali tv ako malicke 😨 😨 😨

kili
26. okt 2008

ja mám pustený ale ho moc nesledujem, skôr tak jedným uchom, skôr som pri PC, alebo niečo robím. takže neviem, aký príklad. fakt netuším, ako to na nich bude vplývať, to sa asi ťažko teraz o tom budeme hádať. ale keď už ide o to, tak keď ho nesledujem, tak by to nemalo vadiť, nie? však keby bol vypnutý, tak ho tiež nesledujem, to je jasné, a to by si nikto nemyslel, že by dieťa mohlo byť závislé od vypnutého televízoru 😀

amarelka
26. okt 2008

ahojte pridávam sa k tým čo majú tv bežne pustenú a ked je malý v obývačke, na gauči a zapozerá sa ako to pekne blyká tak ho nechám, myslím, že v tomto veku ho to zaujíma asi tak ako kolotoč s hudbou...súhlasím s diddi, iste nevníma obsah, ale krimi mu nepúšťam 😀 a zase, nemáme ho pustení non stop, ale tiež ho teraz nebudem vypínať, ked sa nanho malý pozrie, a ešte sa mi páči ako vačšinou ludia majú akože uvedomelé názory na výchovu a potom príde niečo a.....sa ukáže, ale ved každý po svojom a svoje vychováva 😵

chasencha
26. okt 2008

no moja emuska kuka na telku ako maniak,bavi ju to.hrame sa na zemi a ked odbehnem do kuchyne a vratim sa tak oci natelke...samozrejme odputavame jej pozornost ale tak paci sa jej to,ked vidi futbalistov,hokejistov alebo sport vyska od radosti 🙂

diddi
26. okt 2008

a navyse...nazov temy je "pozeranie tv a babatka"...takze pre babatka to syndrom zavislosti nema

3558
26. okt 2008

moj je zavisly na telke. mam pustene od rana rozpravky a on kuka ako sa tam menia farby.viem ze tomu este nerozumie. potom mi doktorka povedala,ze televozor moze byt zapnuty iba vtedy,ked sa pozera. nie ako podmaz ze ked sa nudim kuknem co tam je. tak som prichytila maleho ako sa zacal otacat za telkou a vypla som ju. dostal hystericky plac, a keby som to nevidela na vlastne oci tak neuverim.
taky maly drobec a chce aby bol pusteny. a ked s nim cokolvek robim, tak sa mi vzdy otoci tak,aby videl na televizor. uz sa snazim ho otocit chrbtom, ale on otoci hlavicku spat. je to neuveritelne.
ja som uz automaticky naucena ze ked rano vstanem, zapinam aj telku. je to zlozvyk ale neako sa mi neda sa ho odnaucit. nahrala som si cdcka detskych pesniciek a kazdy den mu pustim jedno. to mam tak na hodinu. ale potom,ked uz je doma dlho ticho tak ju zapnem znovu. ☹ ☹

kili
26. okt 2008

ja som začala teraz takú taktiku, že keď sa po telke cápu, že tam chcú niečo chytiť, tak vypínam, aby vedeli, že tým sa od toho vlastne vzdialia. no som zvedavá, že či to bude fungovať. keď ju vypnem, tak sa chvíľku divia ale potom idú po svojom, takže u nás zatiaľ závislosť nevznikla. 😉

mywiel
26. okt 2008

No zjavne ste ma nepochopili ja som myslela vacsie deti nie troj mesacne, tie ktore maju telku zapnutu cely den vkuse aj ako kulisu, jasne, ze malym babatkam to nevadi, ani ja telku nevypinam, ked sa na nu mala kuka, ked pozeram daky program, nie som pipi asi som to zle napisala mne sa to zdalo jasne. Aj tak si myslim, ze potreba mat zapnutu telku cely den ako kulisu nie je dobre ani pre dospeleho, ja radsej zavolam kamaratke, ked mi chyba kulisa, predsa len telka nenahradi socialne vztahy... 😉

kili
26. okt 2008

mywiel, to by bol moooc veľký účet

mywiel
26. okt 2008

😀 lepsie je sa stretnut to hej 😉

mywiel
26. okt 2008

zapnuta telka cely den tiez vela zerie 😅

kili
26. okt 2008

no ale ja sa nemám s kým stretávať každý deň, ledva raz do týždňa. ale chodíme von, takže tam telka nie je. ale keď som doma, tak mi je fakt divne bez tej telky, už som tak bývala a dobrovolne, nie kôli deťom, ale proste mi začalo byť zle

3558
26. okt 2008

nezerie az tak vela. vysavac zerie viac. hahha 😀 😀 😀

mywiel
26. okt 2008

No ked budu deti starsie si zvyknu tiez nato ze je doma telka vkuse zapnuta si myslim, lebo ked to robi mama tak to nemozes zakazat a je mozne ze neskor si to zacnu tiez dozadovat a to ja nechcem, predsalen budem organizovat cas dietata kolko predtou telkou denne stravi casu, ale kazdy si robi po svojom.

3558
26. okt 2008

mywiel ja som tiez za, ze deti nemaju stale pozerat televizor a pred chvilou som aj pisala ze doktorka povedala, ze telka sa ma pozerat aktivne, nie ako podmaz. teda ze nema byt pustena pol dna. 😠

mywiel
26. okt 2008

No je to moj nazor samozrejme kazdy si urobi po svojom, je jasne, ze neskor budu chciet mobily, pocitace, I-Pody a co ja viem co este dnesna doba je tak pretechnizovana a nase deti sa tomu urcite nevyhnu ale budem sa snazit aby ju to velmi skoro neoblbovalo uz v rannom veku. Ved uz teraz ked vidim moje 7 rocne krrrsna uz teraz sa v skole hadaju kto ma krajsi mobil, uplne na hlavu. 😠

shela
27. okt 2008

mywiel...ale to je chyba rodicov..ja by som vzivote nekupila mojej 7-rocnej dcere mobil...nasa mala pozera telku tiez ale len jedna rozpravocka ju zaujme nic viac... a nemyslim si ze by bola zavisla..mne rodina vravela ze je som bola riadny maniak do telky..od babatka...ale v 4 rokoch ma dali na plavanie...takze som trenovala namiesto toho aby som vysedavala doma a kukala telku....takze ak sa chces vyhnut tomu aby raz tvoje dieta nebolo na niecom zavisle daj ho radsej na nejaky sport alebo niekde do klubu..lebo inak sa tomu nevyhnes 😉

libka1
27. okt 2008

No ja som vždy mávala telku ako podmaz, ale odkedy mám maličkú stopla som to a nebanujem. Je to dobré aj pre ňu a cítim že aj pre mňa 😀 Ešte keby som obmedzila koníkovanie tak ma muž prihlási na Ženu roka. 😀 😀
Môj názor: malé dieťa a telka k sebe nepatria! Čítala som aj názory psychológov kdesi, neviem z akého zdroja, už si nepamätám, ale tiež to bolo hodnotené ako max. nevhodné. 😉

mywiel
27. okt 2008

Pre deti je to niekedy vela zdrojov informacii a vela vnemov a taka mala hlavicka to nevie niekedy spracovat a vecer je dieta podrazdene a uplakane, ale to myslim aj vtedy ked si myslite, ze tu telku nevnima lebo ju nepozera to nie je pravda ak telka bezi cele hodiny cez den mozog dietata to podvedome vnima a niekedy je toho proste privela na taky maly mozocek, preto si myslim ze dve hodiny pred zapnutou telkou dietatu denne stacia na rozvoj. V porodnici som lezala na izbe s jednou holkou co mala kazdy den aspon 5 navstev, ja som si kvoli tomu neoddychla a maly jej vecer strasne vzdy plakal, sestricky sa jej vzdy hovorili ze vela navstev je pre male babo vela vnemov a ze ma to radsej obmedzit a oddychovat, takze aj male deti vsetko podvedome vnimaju a su citlive aj ked tu telku aktivne nesleduju tie informacie dostavaju.

kili
27. okt 2008

ono závisí určite aj od dieťaťa, či ju pozerá al. nie.
pozrite, ja som ako dieťa telku ako podmaz nemala a teraz áno, myslím, že keby som to stopla, tak sa z tým dá žiť a zvykla by som si, ale príde mi to zbytočné, teraz som na MD a fakt sa mi nechce ešte takto sa týrať, dosť, že som celý deň sama. keď sa presťahujeme do domu, čo bude dúfam niekedy na jar, tak tam už telka určite tak často nebude, keďže budeme dosť vonku. ale aj keby nie, tak pochybujem, že za prvé 3r. svojho života mohli získať doživotný návyk na tv. ako som už písala, ja som to nemala a teraz áno. a ešte donedávna nemávala, keď som bývala u rodičov, tak som bola buď vonku alebo zavretá s MM (vtedy ešte priateľ) v izbe. Neskôr ale som mala vlastnú telku v izbe, ale u detí som zásadne proti, ani ja nechcem v spálni. keď pôjdu deti do škôlky, tak tam telku mať nebudú, večer asi áno, lebo pri varení... to bez tv snáď ani nejde 😀 .