Pozeranie televízie a bábätká

kvietocek7
23. okt 2008

Ahojte.... neviem ci tu takato tema o takomto probleme uz kedysi bola ...Rozmyslala som nakolko je vhodne pozeranie televizora pre nasich drobcov. Povedzme ze prilezitostne napr nejake dvd alebo rozpravky.
Aky je vas nazor a skusenosti, dovolite pozerat Tv vasim drobcom?

mywiel
27. okt 2008

Kili tak jasne, ze nie ak sa mas tyrat... 😀 🙂

mywiel
27. okt 2008

Ja niekedy len hodinu prepinam aj tak v tej telke nic nejde, niekedy si poviem, ze len zabity cas, ale ty mas mozno satelit? 😉

kili
27. okt 2008

satelit máme, ale len digi, čo sú programy káblovky, cudzie jazyky neviem. ale ja tam mám pustené väčšinou spektrum, keďže už nikde nič nejde

zuka
27. okt 2008

My mame pustenu telku od sprav, kym maly nejde spat. Ale k tomu celodennemu podmazu: aj ked dieta TV nesleduje, je riziko, ze sa nenauci vediet byt samo. Vlastne ako ich maminy 😅
To je problem sucasnych deti. Maju v izbe PC, niektore i TV, maju mobil... Ale same sa zabavit nedokazu...

erikasadek
27. okt 2008

diddi ty si bola zhrozena , ze s atu bavime o trojmesacnych detoch, ono to zacina zavislost u deto skoro, by si sa cudovala, prve pocitacove hry pre babatka od 6 mesaicov , za pomoci televizora potom dalsie od 1 roka a potom od 3 rokov... ide to rychlo a deti si velmi rychlo zvykaju.

ja mam dve, prvy da sa povedat je zavisly, pretoze uz vie presne cas kedy mu idu disney oblubee v telke...

moj mladsi pozera s nim, proste staci neaka pekna pesnicka alebo pekne zaujimave farby,a obrazky a hned ho to uputa, pretoze , jeho starsi brat pozera tak aj on, ma ho za priklad... nie prave najlepsi.... 😉

elize
28. okt 2008

Ja televizor zapinam az ked drobec zaspi. Pozrieme Panelak a Ruzovu zahradu a koniec 🙂 Ked behom dna zapnem TV drobec hned spozornie, prestane ho zaujimat co robil doteraz, odpochoduje k TV a je na nom hned nalepeny nosom. Takze nic ine mi ani nezostava. Ale nechyba nam to, vieme sa zabavit aj bez nej. Len zial vobec neviem co sa deje vo svete. A to ze je nejaka financna kriza v Amerike som sa dozvedela az dva tyzdne po 😀 a to som povodne z bankoveho sektora 😀

addaa
28. okt 2008

Elize presne, tv zapíname, až ked malý zaspí. Vieme sa baviť aj bez nej a ešte je malinký na tv. ked bude väčší budem mu púšťať rozprávky.
Väčšinou v sobotu je u nás niekto na návšteve večer, tak tv ide ako podmaz. malý si ide krk vykrútiť...na tv má etše čas.
POdnetov máme kopec vonku, u priateľov, na návštevách....
Podla mna úplne subjektívne, nejde v takom rannom veku o závislosť, ale kazia sa aj očká, aj ked sú už tv na vysokej úrovni. A je lepšie mať prirodzene vnem z prostredia ako z tv.
Ja sa tv nebránim, len mi príde momentálne zbytočná pri mojom anjelikovi zbytočná.

stvura
28. okt 2008

No ja som minule prichytila naseho maleho ako veselo "bubaka" na telku a to sa speci vykrutil {ma 9 tt} aby videl! Normalne som sa zhrozila, lebo som neplanovala aby pozeral telku do 3 rokov. Bohuzial som cele dni s nim sama a obcas mi telka ide, no uz ho ukladam aby ani po pretoceni nic nevidel.

babulik22
28. okt 2008

ja moc telku pocas dna nepustam.aj ked,tak mala ju chce pozerat s minimalnej vzdialenosti,takze nechcem,aby si znicila oci.sto krat ju dam dalej stale ide knej,ale ked bude starsia,tak pozeraniu rozpravok sa samozrejme nevihneme.

emily.s
4. jún 2009

Nase deti TV nepozeraju vobec. Este predtym ako sa narodili, sme telku premiestnili do spalne, aby pocas dna nebola na ociach a zbytocne nelakala pozornost. Pre deti je to uplne nepotrebne. Radsej nech sa hraju, kreslia, nahanaju, travia cas aktivne, nie pasivnym pozeranim na obrazovku. Rozpravky im citame - ako to robili nasi rodicia, ked sme boli deti 😀
Dokonca sme sa aj my s manzelom nastastie odnaucili pozerat TV. Zapiname ju nanajvys raz za tyzden a aj to len na maximalne 20 minut. Verim ale, ze uz nepotrva dlho a telka sa nebude zapinat vobec 😉

knedlik544
5. jún 2009

my mame tv zapnutu skoro stale. ale malejo to skoro vobec nezaujima. ale ked prepinam programy a zastavim na bebetv tak vtedy trochu spozornie ale nie ze by bol uplny maniak. ale aj do toho pozera len malu chvilku a potom sa zasa venuje hrackam takze my nemame problem. a dr hovoria ze je to skodlive na oci. no ale ja si mysim ze dnesne plazna tv alebo lcd uz nie su take skodlive ako tie tv co boli volakedy. tam nebol taky kvalitny obraz.samozrejme som toho nazoru ze netreba nechat dieta cele dni cumet do tv, ale ked ich chvilenku nechame tak sa nic nestane ale hlavne v primeranej vzdialenosti od obrazovky.

miska2220
3. jún 2010

ja sa bojim aby u mojho polročneho dietata nevznikla zavyslost....ked je priatel doma tak ide telka v kuse,lebo vzdy ma nieco doležite ako šport spravy atd 🙄 .takže sa tomu vyhnut neda,ved nebudem sediet predsa sama s malym v kuchyni....a ked som sama smalym tak mi je smutno ,chyba mi spoločnost,lebo moj priatel prichadza až o 6 hod zprace...aj ked to nieje idealne riešenie tak spoločnosť mi robi telka 😝 a von sa tiež neda stale chodit, ked počasie blbne 😒 ale maly sa zahladi len občas na par sekund max.polminuty....myslite že to je škodlive?

lalus
3. jún 2010

miska, nie som lekár, ale určite by som si u 6 mesačného dieťaťa nerobila z telky spoločníka v prázdnych dňoch...verím Ti, že Ti niekedy domácnosť lezie na nervy, ale neviem Ti povedať nič iné ako to, že sme si tým všetky prešli, mnoho z nás je celé dni samé s deťmi...a zvládli sme to 😅 pre deti všetko, nie? ja sama si pustím telku len keď malý spí...samozrejme už je väčší, tak ju pustím na pár minút denne (aj to nie pravidelne) aj krpcovi - zväčša večerníček, to tipujem na nejakých 8 minút. A občas v krízových dňoch, upršaných, chorobe a pod. ho posadím aj pred DVD, ale to tak max. na polhodinku denne a je to skutočne skôr výnimka ako pravidlo.
Ale že by išla telka a my sa popritom hrali, tak to sa stalo možno 2-3 x...a to má Jakubko takmer 2 roky.

čo Ti poradiť? vypadni von, ak je pekne, malý v kočíku, otoč ho, aby mohol sledovať detičky niekde na ihrisku a zober si k tomu časopis, či knihu na odreagovanie. Užívaj si, kým Ti sedí tam, kde si ho položila 😀 😀 😀 o pár mesiacov Ti začne loziť, bude s ním väčšia sranda, začne viac na Teba reagovať a už sa spolu trošku zahráte. neviem odkiaľ si, ale ak máte v meste, či v inom blízkom MC, tak choď tam, keď je škaredo...vyber sa niekam na návštevu....rob domáce práce, keď je malý hore - neboj, neublíži mu, že sa mu nebudeš venovať...bude ho to určite zaujímať - samozrejme musí byť pri Tebe, či už ho budeš nosiť, alebo v kuchyni na zemi, aby to videl...a keď bude spinkať, tak si bez výčitiek svedomia môžeš sadnúť aj k TV, lebo budeš mať porobené 😎

olifcek
3. jún 2010

@miska2220 neboj, neublizi mu to 😉

lalus
3. jún 2010

olifcek to doriešila 😀 😀 😀

wewe4
3. jún 2010

ja mávam tiež dosť často telku zapnutú...ale malého to vôbec nejak netrápi..ja sa mu venujem a popri tom počúvam telku 🙂
nechem mu škodiť, snažím sa, aby to bolo, čo najmenej,ale nemám pocit, že by ho nejak lákala, skôr ho vôbec nezaujíma, takže si nemyslím, že by mal byť na nej nejak závisly..teda aspoň zatial :D

miska2220
3. jún 2010

@olifcek prečo si mysliš že mu to neubliži? aj tebe a malej robi telka spoločnost?

olifcek
3. jún 2010

@miska2220 ano.

moje dietatko je maly ciciacik a zavislak na prsniku. ked sa neda ist vonku, mam ju cely den na sebe nacapenu...a cucka, papka, dudlikuje, spinka...takze moj zivot je od prichodu z nemocnice na stolicke...

ja sedim na stolicke, mam na stehnach kojenecky vankus a olivka je na nom....i teraz...a telku nekuka..ked je moc zvedava,tak jej ukazem, co ide, pozera, ale po minutke, dvoch da zrak prec...je zvyknuta, ze cosi hra v miestnosti...i teraz, spinka pricucnuta, a ja na LCD monitore divam panelak a na druhom mam konika x;o)

ale ked sa da ist von, dam ju do manduci a ide sa...

teraz, co je uz vacsia, tak kuuusok vydrzi i v hrazdicke, ci v postielke, kde ma hracky a vyuziva ju len na hranie, spi s nami...

moje dieta patri medzi narocne - mamina na blizku 24 hodin denne a prso stale v pohotovosti 😀

bibione
8. jún 2010

ja som bola zasadne proti pozeraniu tv ,ze naco ma kukat telku,budu sa citat knizky a podobne,ale realita je zial ina 😠 ked sa zobudi,vyzaduje si pozornost,takze ma nenecha spat,tak si ho dam k sebe a pustim mu ovecku timiho,na tom sa rehoce a viska,ale niekedy sa tak zapozera,ze az nechapem,len cumi,sleduje vsetko na obrazovke,vobec si ma nevsima 😀 najradsej ma koniky,tie sa mu pacia...ale nie je zavislak...ja som bola teda riadne zavisla na tv,ale preslo ma to,az teraz sice,ale preslo 😀 inak sa blaznime ako sa len da...nahaname sa po koberci,lebo z postele velice rad pada...je velmi akcny a zivy,takze sa spolu nasmejeme az az,ale ked je takto teplucko,tak ideme von do medickej zahrady.hodim deku na travu a santime a viskame

hena55
8. jún 2010

ja som tiez vzdy tvrdila ze malej TV pustim az ked bude vacsia. Ale...... mam dieta ktore sa samo nikdy neprehralo a stale je na mne zavesene. Varit nevarim, upratovat neupratujem. Stale sme vonku a ak sme chvilku doma a potrebujem jej aspon urobit prikrm alebo ist na zachod tak volim tu TV. Nic ine nepomaha. V baby satke byt nechce. Minule ma osocovala znama ze ona by to nedopustila ale ona byva s babkou a svokrou a sestrou. Ale ja si proste inak pomoct neviem. Pustatm jej ale Bebe Tv a DVD znakovej reci a vidim ze ju to velmi rozvija. Ukazuje podla toho zvieratka atd. Ma to prave z tej TV. Ale zastanca tiez nie som. Skor to asi treba minimalizovat. Niekedy sa vsak inak neda. ☹

ivkaivka
9. jún 2010

no v dnesnej dobe je tazke byt bez TV a este ked je mamicka na vsetko sama. U nas je TV zapnuta cele popoludnie, mala sa hra na zemi, TV ju nezaujima,len potrebuje pocut hluk aby mala pocit, ze nie je sama v izbe. Na TV mrkne len vtedy, ked zacne reklama, alebo nejaka putava zvucka...inac ju to nebavi, teraz je aj teplo, cize sme vonku skoro stale, takze TV je az vecer...co uz, asi to nezmenime, TV je asi v kazdejdomacnosti a ked dieta pred nou nevysedava hodiny, nevidim na tom nic zle

nasta197
5. feb 2012

Ahojte je skodlivé ked moj synček bežká zamieri k telke stane si prednu a stojí tam chem povedať že ho hned beriem prec no on si che tapkať po obrazovke nemáme stále zapnutú telku no obcas tam zamieri muž tvrdí že čítal že to neskodí jeho matka moja svokra zasa opak co je pravda?

11motylka11
19. júl 2012

aj sa pridam. moja 8,5-mescnu dcerku zboznuje kukat tv. rada pozera reklamy a rozpravky a sleduje vsetko na obrazovke. ci jej bude skodit ?bojim sa velmi, poradite mi dakujem pekne

kvetinka211
19. júl 2012

@11motylka11 zalezi aj od typu monitora .. stare monitory skodia viac, lcd a led menej. Je dobre nemat zapnutu telku vkuse, deti to velmi laka. My mavame zapnutu az ked som velmi zufala a nevladzem uz nic ine riesit. Rozpravky mu pustam na notebooku, cca. 10 min aby som aspon mohla umyt riad. Ked boli ale tie horucavy a este sme aj boli chori, tak isli vsetky zasady bokom a rozpravky ficali aj hodinu denne.

11motylka11
19. júl 2012

@kvetinka211 Suhlasim stebou, mame novy tv samsung led hz 800.moj manzel mi to povedal ze neskodi. potesila si ma. 🙂 ale staci kukat max do pol hodinu?

jarus1
19. júl 2012

môj názor na túto tému je taký, že pozeranie tv do 2 či 2,5 roka nie je vôbec potrebné, skôr naopak. Nielen to, že dieťa nestíha registrovať obsahovú stránku rýchlo sa meniacich obrázkov, ale navyše dieťa v tomto veku by sa malo hrať v pokoji, bez rušivých momentov, náhlych výkrikov, svetiel a pod.
Som za maximálne oddialenie prítomnosti tv do detského sveta 🙂

kvetinka211
19. júl 2012

@11motylka11 na televizore su problematicke tri veci - prva ci to skodi ociam a druha ako sa dieta nauci travit cas, tretia co v tej telke uvidi. Ak sa nauci, ze je normalne vela casu travit pred televizorom, tam mu hrozi obezita atd. Cize urcite to obmedzit na nevyhnutnu moznu mieru ... No a treba si uvedomit, ze dieta velmi skoro rozumie tomu co sa deje na obrazovke ...

11motylka11
19. júl 2012

@kvetinka211 ano to je pravda. Pustatm jej ale Bebe Tv a viac nic. ale od podnelka uz jej nedavam. bojim sa velmi. lebo dcerka vzdy svrbia oci.vsimla som ju. suvisí od TV?

kvetinka211
19. júl 2012

@11motylka11 moze byt aj z toho, takej malinkej by som asi nepustila viac nez par minut denne ... nepotrebuje to vobec, skor my mamicky potrebujeme nejako zabavit dieta 🙂 Ja ked ho dam do ohradky, tak vrieska, sam sa velmi nezahra a treba dava na neho stale pozor, lebo je vymyselnik ... preto je tych par rozpravok pre mna velka pomoc
Svrbiace ocka mozu byt aj iny problem, ak ich ma stale cervene tak moze mat alergiu alebo nejaky zapal ...

11motylka11
19. júl 2012

@kvetinka211 ano,vzdy ju davam do ohradky,hravam sa snou,chodime vonku dlho. ked ja chcem kukat serial Sila lasky a mala sa pozera TV.vyhybala som jej a ona sa nahnevala a chcela kukat. je tvrdohlava. ani nema cervene ani zapal. ked papa tak vzdy svrbia.vypada ako nervozne. myslim broskyna?